Vlaggetjesdag in centrum 'Ook wapenverkoop moet aan banden' BiySTO V WM. WwfiSM IN KRANT Natüur-en milieu agentia 10-50% KORTING Politieman anderhalf jaar na explosie weer 'de straat op' De BoodschappenBeurs Kipfilet en contactlenzen Startsein SP-campagne Elke woning een eigen watermeter Hafkamp bevestigt: 'RET wil lijn 4 in mei 2000 schrappen DECOKAV' VAN LOENEN I O O il s Randstad gaat kandidaten werven voor politie Rotterdam Rijnmond <0 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Met alle nieuwtjes, akties en ideeën om goed en voordelig boodschappen te doen. KIJK SNEL IN DEZE KRANT TOTALE OPLAGE: Leontien in wielerronde Maatschappelijk werk eist meer geld SCHIEDAM - In het Hof van Spaland hebben politiemensen dinsdagmorgen rond kwart voor elf een 45-jarige Rotterdammer aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. Zij werden gewaarschuwd door personeel van een winkel, waar de man even tevoren had geprobeerd goederen weg te nemen, maar daarbij was betrapt en de winkel uitgezet. De man bleek bij zijn aanhouding in het bezit te zijn van twee pakken kipfilet en twee pakjes contactlenzen, die hij bij een supermarkt en een drogist had weggenomen. Hij is overge bracht naar het politiebureau. SCHIEDAM - De SP heeft afgelopen dinsdag op de Hoogstraat het startsein gegeven voor de campagne 'Een nieuwe eeuw, een schone lei'. Hiermee wil de partij meer Schiedammers betrekken bij de strijd tegen de tweedeling. Men deelde een eigen versie van de troonrede uit. Deze bestond uit folders in de vorm van en klein schoolbordje met daarop de goede voorne mens van de SP in Schiedam: Meer actie voor een veilig Schiedam, blij vende inzet voor goed betaalbare woningen die goed worden onderhouden, geen sloop voor dure nieuw bouw en nog meer mensen een helpende hand bieden bij problemen met de baas, verhuurder of gemeente via de gratis SP-hulpdienst De spreekuren van deze hulp dienst zijn op dinsdagmid dag in het kantoor op de Hoosgstraat 19 van 14.00 tot 17.00 uur en dinsdag avond van 19.00 tot 20.00 uur. Dan is men ook telefo nisch bereikbaar via tel. 4734322. Zie elders in deze krant ~|rognet IV J maal 1 I I trum ^1 eerste JL ANW: "og net voor de Brandersfeesten is het gelukt orn het alle maal klaar te kri jgen: de vlaggen hangen in top in het cen trum van Schiedam. Wethouder Halkamp hees dinsdag de ier, met het wapen van Schiedam, voor de ANWB bij de Koemarkt. De Slichting Centrummangament Schiedam heeft het initiatief geno men voor het vlaggenplan, om meer sfeer in de stad te brengen. Er komen 46 masten m het centrum met vij f verschillende vlaggen. Zo ts er dos één met het gemeentewapen, een culturele vlag met hit 'molens en jenever'-logo, een 16-landen vlag, een Sinterklaas- en een Kerstvlag. De masten zijn uitgevoerd in dezelfde kleur blauw ais het straatmeubiiair, met grote gouden knoppen erop. Op dit moment staan nog niet overal de blauwe masten, maar de bedoeling is dat ze op den duur overal staan. "Het ziet er super uit", aldus winkelier W. Kalkman van Dijkstal schoenen. "Zo zie je watje kunt doen met eigenlijk iets heel simpels." De vlaggen komen, meestaf in een formatie van drie, bij de 'stadspoorten': de brug over de Schie, hij de ANWB (voormalig C& A-pand), de rotonde bij de Oranje brug, bij hef begin van de Dam en bij de Ootevaarsbrug. Daarnaast komen de banieren op goed her kenbare plekken, zoals bij het museum op de Hoogstraat, in de Lange 'Iedereen kan er eigenlijk gebruik van maken", vertelt Kalkman, "In december, voor de winkeliers een toptijd, zijn de masten natuurlijk voor ons, maar als de Gekroonde Brandersketel bijvoorbeeld in mei een grote expositie heeft, kunnen we voor hen de 'molens en jenever'- vlaggen ophangen. Of de Brandersfeesten kunnen er gebruik van maken." SCHIEDAM - Het Waterbedrijf Europoort is op dit moment bezig met het plaatsen van watermeters in Schiedam. Hier waren nog 7000 woningen zon der eigen watermeter. Dit zijn bijvoorbeeld appartementen in flatgebouwen met een collectie ve watermeter, maar ook wonin gen waar men er één deelt met de buren. Tegelijk met de meter wordt een terugstroombeveiliging aange bracht zodat gebruikt water niet kan terugstromen in het leiding net. De bewoners gaan nu betalen voor de hoeveelheid water die ze zelf verbruiken. Op dit moment moeten er nog zo'n tweeduizend worden geplaatst. Ruim voordat een woning aan de beurt is ontvangen zowel de bewoners als de eigenaar een brief waarin staat wanneer de meter wordt geplaatst en hoe het één en ander in zijn werk gaat. Het waterbedrijf streeft ernaar om dit najaar nog de werkzaam heden in Schiedam af te ronden! Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - De veertig meter brede oversteek over de Broersvest mag dan in het collegewerkprogramma staan, stokpaardje zijn van de coalitiegenoten PvdA en GroenLinks en de veilig heid van de voetganger bevorderen, dinsdagavond kondigde wethouder L. Hafkamp in de commissie voor ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer (ROV) aan, de plannen te hebben afgeblazen. Eerder die avond was het idee van een 'strengelspoor' naast het Proveniershuis, waarvan Tramplus in beide richtin gen gebruik kan maken, gesneuveld. Volgens Hafkamp waren de bezwa ren veel groter dan de voor delen, terwijl de RET het woord 'onaanvaardbaar' had uitgesproken omdat men problemen met de subsidie-aanvraag ver wachtte. Voordat Tramplus gaat rijden (in 2002), wil de RET lijn 4 schrappen en de frequentie van lijn 1 verho gen tot acht per uur in de spits. Als het aan de RET ligt, ver dwijnt lijn 4 met ingang van de dienstregeling 2000-2001 uit het Schiedamse stadsbeeld. Wethouder Hafkamp verklaarde in de commissie ROV opnieuw stellig dat er in de vervoerscom- missie van de regioraad, waarin hij Schiedam vertegenwoordigt, niet over is gesproken. Maar sinds 10 september liggen de RET-plannen ter inzage. Bezwaren moeten voor 6 okto ber worden ingediend. Hafkamp wilde nog niet toezeggen namens Schiedam tegen de plan nen te zullen protesteren, omdat hij eerst uit wil laten zoeken of sprake is van een verslechtering. In ieder geval zal vaak op het Marconiplein een extra overstap BINNENHUISARCHITECTE geeft gratis advies op zaterdagmiddag van 12.00 tot 17.00 uur bij Dam 37/45, Schiedam, tel. 010-4266192 gemaakt moeten worden. De RET zal worden uitgenodigd de plannen in de volgende commis sie te komen toelichten, maar om te veranderen zal het dan al te laat zijn. Strengelspoor Eerder was vanuit de commissie gesuggereerd om langs het Proveniershuis een zogenaamd 'strengelspoor' ten behoeve van Tramplus aan te leggen, waar trams in beide richtingen gebruik van kunnen maken. Daardoor zou de afstand tot het Proveniershuis groter kunnen blijven, en meer ruimte overblij ven voor voetgangers en fiet sers. Bovendien zou het monu ment minder te duchten krijgen van trillingen. De RET vond dit echter niet aanvaardbaar. Men is bang voor vertragingen als trams moeten wachten om elkaar te passeren. Projectmanager Paul Hagevoort verwachtte proble men bij de subisidie-aanvraag: "De minister moet heel erg veel geld in Tramplus stoppen. Je moet wel heel goede argumenten hebben om een knelpunt in te bouwen." Die waren hier niet aanwezig, vooral omdat door het gebruik van zogenaamde 'embedded rails', rails ingebed in een rub ber ondergrond, geluidsoverlast en trillingen worden beperkt. Bovendien wordt nieuw, bijzon der geluidarm materieel ingezet. De commissie zette vraagtekens bij de mogelijkheid alle knel punten op te lossen. Men ver wachtte meer problemen op het Rotterdamse traject, bijvoor beeld op de Westkruiskade en door het openingsregime van de Mathenesserbrug. De PvdA bleef als enige voorstander van het strengelspoor, maar woord voerder Edwin Westenberg beloofde dat zijn fractie 'niet voor de tram zou gaan liggen'. Oversteek De papieren waren al gepakt, de jassen over de arm, toen wethou der Hafkamp op de valreep ook nog even meedeelde dat de brede oversteek over de Broersvest van de baan was. Bij de collegevorming waren er afspraken over gemaakt, in februari werd een 'ideale' oplos sing van twee ton gekozen, kort na de zomer alsnog een uitgekle de variant die een vijfde van dat bedrag kostte. Hafkamp deelde nu mee dat hij er helemaal van afziet en wacht op de uitvoering van Tramplus. Hij zegde toe dat er dan een 'mooie, doelmatige, herkenbare en sfeerverhogende' oversteek zal komen tussen het Stadserf en voormalig Hemaplein. Intussen was het onderwerp 'een leuke vulling voor de diverse media geble ken', aldus Hafkamp. Maarten Groene meende dat veel artikelen en zorgen hadden kunnen worden voorkomen, wanneer direct uitvoering in 2000 in het kader van de Tramplus zou zijn gegarandeerd. Hafkamp verheelde zijn irritatie niet: "Ik had gehoopt dat we niet zouden gaan zwarte pieten. De oversteek was in mijn ogen niet noodzakelijk. Ik heb hem op wens van de commissie onder zocht en heb in mijn enthousias me ook nog gemeend met een alternatief te komen." SCHIEDAM - Politieman Ed van Putten van het district Schiedam, die op 13 februari 1998 ernstig gewond raakte na een gasexplosie in een woning in de Lekstraat, is terug van wegge weest. Van Putten was samen met een collega bezig met een onderzoek in een woning in de Lekstraat, toen zich een ont ploffing voordeed, gevolgd door een uitslaande brand. Beide poli tiemensen raakten daarbij gewond. Van Putten is na het ongeluk behandeld in het brandwondencen trum van het Zuiderziekenhuis in Rotterdam. Na een periode van revalidatie verrichtte hij vanaf eind 1998 weer bureauwerkzaam- heden op het politiebureau in Schiedam. Vorige week donderdag, ging agent van Putten tijdens de koopavond voor het eerst weer 'de straat op'. Hij gaat zich voorlopig vooral richten op wijkge- bonden politiezorg in Schiedam-Zuid. Ed van Putten, zijn familie en de politie Schiedam laten weten blij te zijn met de vele steun betuigingen. REGIO - Een inleveractie van wapens is niet voldoende om de samenleving veiliger te maken. Ook moet de wapenverkoop aan ban den worden gelegd. Dat stelt de politievakbond ACP in een reactie op de door justitieminister Korthals aangekondigde inleveracties van wapens bij de politie, die in december gaat beginnen. De politievakorganisatie zegt sympathiek tegenover het standpunt van de minister te staan, maar vindt dat er meer nodig is. "Nog steeds is het mogelijk om in de ijzerwarenwinkel op de hoek een hele ver zameling steek- en vuurwapens aan te schaffen. In aansluiting op de inleveractie zou de minister gelijk eens moeten overwegen om de ver koop van wapens aan banden te leggen. Dat levert meer op dan een inleveractie", zegt voorzitter Joop Vogels van de ACP. Volgens de politievakbond is de hoeveelheid messen en vuurwapens die mensen in ons land voorhanden hebben 'ontzettend groot'. "Politiemensen komen tijdens hun werk veel van dit soort wapens tegen", weet Vogel. "Steeds vaker worden politiemensen ook geconfronteerd met mensen die steek- of vuurwapens gebruiken." Onlangs nog werden op de Heemraadsingel in Rotterdam twee mensen van dichtbij koelbloedig doodgeschoten. Bovendien constateert de vakbond dat het geweld tegen de politie toeneemt. Al in april besloot de ministerraad dat de strafmaat bij verboden wapenbezit omhoog moet. Zo stond op het in bezit hebben van een vuurwapen negen maanden, dat zou vier jaar moeten worden. De Raad van State buigt zich nu over deze wetswijziging, die ook nog door de Kamer moet. Op scholen in Rotterdam draagt een op de drie-leerlingen een wapen, zo blijkt uit een onderzoek dat vorig jaar werd gehouden. Het leidde tot een campagne om het wapenbezit op scholen terug te dringen. Daarbij werd erop gewezen dat ook schroevendraaiers en zakmessen als wapens gezien kunnen worden. T ot steekincidenten op scholen is het tot nog toe nauwelijks gekomen. Daarbuiten wel in ruime mate. SCHIEDAM - Uitzendorganisatie Randstad gaat het politiekorps Rotterdam Rijnmond, waartoe ook het district Schiedam behoort, ondersteunen bij het werven en selecteren van kandidaten voor de oplei ding tot agent of surveillant. Het korps blijkt op eigen kracht niet in staat te zijn voldoende nieuwe mensen de opleiding binnen te loodsen. Randstad heeft een maand de tijd om zo'n vierhonderd mensen te interesseren voor een baan bij de politie in de regio Rijnmond. Op dit moment heeft het korps, dat kampt met een ernstig personeelstekort, op eigen kracht gemid deld drieënhalve maand nodig om geïnteresseer den te vinden en te toetsen op hun geschiktheid voor een baan bij de politie. "Het is mede door de concurrentie op de arbeids markt lastig mensen te krijgen die voldoen aan onze kwaliteitseisen", verklaarde hoofdcommissa ris B. Lutken maandag op een persconferentie. Volgens de korpschef is het zonneklaar dat er een intensivering van inspanningen nodig is. "Berusting in de situatie geeft geen pas in een tijd waarin het begrip veiligheid hoog op de maat schappelijke ladder staat." Het korps Rotterdam Rijnmond heeft de keuze laten vallen op Randstad 'niet alleen omdat Randstad een goede regionale dekking biedt, maar ook omdat het bedrijf een goede kennis van de arbeidsmarkt heeft en zich daarop heeft bewezen'. De bemiddeling trekt volgens Lutken geen zware wissel op het budget van het korps. "Helaas hebben we budget voorradig. Als we per soneel hadden gehad, dan was dat niet zo geweest." Clubfauteuil TEMAR Nieuwe Stadsblad V; 9yf ALLE SHOWROOM-MODELLEN MOETEN WEGI WE MAKEN PLAATS VOOR DE NIEUWE COLLECTIE 20QOI Oversteek Broersvest en strengelspoor van de baan y i/our n. /refer //OOM. Lrt-e-c VLAARDINGEN Woonboulevard Hoogstad, naast McDonald's, Tel. 010-4600714, vrijdag koopavond Internet: www.roobol.11l Maandag heel de dag open/s zondags gesloten BARRISTER 39ar,4S Geldig t/m 25 september 1999 ROTTERDAM: Binnenwegplein 20 (boven Zeeman); op het Zuiderlerras von W.C. Zuidplein; Alexandrium II (t/o W.C. Oosterhof) HOOGVLIET: Binnenban 192 (nu ook kleding) SPIJKENISSE: Stadhuispassage 2 VLAARDINGEN: Hoogstraat 2f9 SCHIEDAM: Nieuwe Passage 8 OUD-BEIJERLAND: Oost# 45-49 De ruitstof doet 't 'm bij fauteuil Temar. Ideaal voor iedereen die houdt van gezelligheid in huis Leverbaar in diverse kleuren ruitstoffen en effen stoffen Meeneemprijs! Van 499,- voor M a Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 1