Wiener Tradition neemt publiek mee naar het Wenen van Robert Stolz Doe mee, qzh f TT fieuw Nieuw Nieuw fiJEsrê' en steun de goede doelen In uw regio y loods 4 Aflevering 86 Het Mysterie eHaVentoochs loods -J 38-1020 ELKE WEEK EEN ANDER BEROEP IN WOORD EN BEELD VAN MAANDAG TOT VRIJDAG OM CA. 19.30 UUR BIJ STADS RADIO ROTTERDAM EN OP DONDERDAG OF VRIJDAG IN DEZE KRANT - foto's: JANSSEN DE KIEVITH l)e 32-jarige Richard Savenije is adviseur scheepvaart bij de Adviesdienst Verkeer en Vervoer van Rijkswaterstaat. "Onze dienst levert kennis en ondersteuning aan de overheid op elk gebied van verkeer en vervoer. We kunnen ook op eigen initiatief werken. Wanneer we vinden dat er op een bepaald gebied te weinig kennis is of als we verwachten dat er ergens in de toekomst problemen of kansen zullen ontstaan, kunnen we zelf een onderzoek uitzetten. Wij zijn een specialistische dienst en zijn werkzaam in heel Nederland.". Verder heb je bij Rijkswaterstaat nog een aan tal diensten, die een regionaal karakter hebben. Bijvoorbeeld de Regio-Directies en Directie Noordzee. "Momenteel zijn we samen met een aantal andere directies een advies over de aanleg van de Tweede Maasvlakte aan het uitbren gen. Anderzijds zijn we het gebruik van vervoer over water - met name de binnen vaart - aan het promoten". Op het VWO ging Richard z'n inte resse al snel uit naar de technische vakken. "Mijn hobby's waren com puters, vliegtuigen, motoren en het sterrenstelsel". Hij koos voor de exacte vakken zoals wis-, schei- en natuurkunde. Op 20-jarige leeftijd had Richard z'n diploma op zak. "Ik had in ieder geval ambities om een universitaire opleiding te gaan doen. Bedrijfskunde aan de EUR in Rotterdam was een optie, maar omdat de techniek mij boeide koos ik voor de TU in Delft. "Ik wist op dat moment nog steeds niet welk beroep ik wilde gaan uitoefenen. Ik heb naar verschillende richtingen gekeken, waaronder de vliegtuig bouw, de civiele techniek en wis kunde. Mijn keuze voor werktuig bouw maakte ik pas tijdens de intro ductiedag. "Dat was meer een kwestie van afstrepen". De studie begon erg inhoudelijk en was vrij technisch en specialistisch. Na drie jaar ging Richard zich spe cialiseren en koos voor de richting logistiek. "Een veel breder pakket W dan alleen werktuigbouw. Aspecten als economie, milieu en kosten kwamen er ook bij kijken". Na zes eneenhalf jaar studeerde Richard af. Hij moest eerst nog onder de wape nen. "Ik baalde er toen heel erg van. Maar uiteindelijk heb ik er een hele leuke tijd gehad. Mede omdat ik er een logistieke taak kreeg". Uit dienst schreef Richard verschillen de bedrijven aan. In open sollicita ties bood hij z'n diensten aan. Het kostte hem uiteindelijk drie maan den om aan de slag te komen. "Bij IBM als systeemanalist en program- meur". Al snel motiveerde deze functie hem niet meer. "Constant acht uur per dag achter een compu terscherm zitten, was niets voor mij". Via een kennis vernam Richard ruim vier jaar geleden, dat er een vacature was bij Rijkswaterstaat. Hij solliciteerde en werd aangenomen. Het aandeel van Richard in het advies over de aanleg van de Tweede Maasvlakte is onder andere te onderzoeken hoe groot dat haven en industriegebied moet worden. Wat voor soort schepen worden er verwacht? Zijn het containersche pen of meer ertsschepen? Wat zijn de afmetingen van die schepen? Kunnen ze dan nog wel goed manoeuvreren. Hoe groot moet de Geul worden enzovoorts? "Wij doen dit in opdracht van het Ministerie en in samenwerking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam(GHR)". Er zijn verschil lende werkgroepen, die alle aspec ten bekijken. "Wij kijken naar het nautische, dat wil zeggen alles wat met het schip te maken heeft". Alle gegevens worden samengevat in een rapport, dat aan de Tweede Kamer aangeboden zal worden. "Dat is ons advies. Of de Tweede Maasvlakte er wel of niet komt, is een politiek besluit". De Adviesdienst voor Vervoer en Verkeer beschikt zelf over de meeste kennis om dit vraag stuk op te lossen. "Als het om speci fieke dingen gaat doen we een beroep op andere organisaties, zoals Lloyds of het GHR". Een project dat op eigen initiatief opgestart is bestaat uit het promoten van vervoer over water. "Hoe krijg je de mensen er bewust van dat ver voer over water eigenlijk een prima oplosssing is?". Het doel is om daarvoor alle initiatieven op te zet ten. Een voorbeeld is het afvaltrans- port. "Elke dag wordt er veel afval- transport over de weg getranspor teerd. Je ziet al die vrachtwagens voorbij komen. Dat moet toch anders kunnen. Op dat moment ga je nadenken in hoeverre de binnen vaart daar een rol in kan gaan spe len. We kunnen dat niet alleen en betrekken daarom alle partijen zoals onder andere de binnenvaartschip pers en de afvalverwerkers er bij". Vanuit de dienst worden er enkele opties voor vervoers-trajecten gege ven. "Het uiteindelijk rapport wordt op verschillende manieren naar bui ten gebracht. Het is dus een soort promotie. Het verkopen van de bin nenvaart". Richard z'n werkzaamhe den beperken zich niet alleen tot Nederland. "We hebben in Nederland een vooraanstaande rol. Beschikken over ontzettend veel kennis. Veel van die kennis probeer ik in het buitenland te gebruiken om soortgelijke projecten op te starten en te stimuleren". Hij is dan ook een bereisd man. "Eén van de hele leuke aspecten van deze baan". Richard zit nu viereneenhalfjaar bij Rijkswaterstaat. "Ik heb het heel erg naar m'n zin. Het is een functie waarbij je alle vrijheid krijgt om dingen op te pakken. Het is een fan tastische plek". Richard kwam eigenlijk als specialist binnen en richtte zich daarna meer op algeme ne onderwerpen. "Ik begon met het bepalen van afmetingen van vaar wegen. Op eigen initiatief ging ik steeds meer de logistieke kant op. Ik ben in hart en nieren geen specialist. Ik ben heel erg nieuwsgierig en wil van veel dingen wat afweten. Bovendien vind ik het een uitdaging om verschillende kennisvelden en partijen bij elkaar te brengen om problemen op te lossen". In de toe komst denkt Richard dan ook aan een functie in het management. "Daarin laat je nog meer de inhoud los. Ligt het accent op het samen stellen van een goed team om tot een uitstekend resultaat te komen", besluit hij ambitieus. Voor Richard z'n functie is een academische opleiding een ver eiste. "De richting doet er eigen lijk niet zo toe. We hebben hier mensen die economie, wiskunde of bedrijfskunde hebben gestu deerd. Je moet in ieder geval wel innovatief zijn. in staat zijn om werk aan te pakken en vooral zelfstandig kunnen werken", voegt Richard er wel aan toe. Por* of Rotterdam STADS JRADIOy Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samenwerking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam. Het operettegezelschap Wiener Tradition brengt op zondag 26 september naast zang en dans van Weense muziek ook het met Wenen verwante operetterepertoire ten gehore. Deze zondagochtend neemt ensemble Wiener Tradition het publiek mee naar het Wenen van Robert Stolz, van de koffiehuizen, de parken, de grand café's en de terrassen. Daarbij hoort muziek. En de muzikale reis door deze culturele stad, uitge kozen door het ensemble, is zeer gevarieerd. Concertpianist Jack de Bie, de uit Boedapest afkom stige violist Erno Olah, contrabas arrangeur van het ensemble Sylvia Maessen, accor deonist Eddy van Damme, sopraan Angelique Wardenier, bariton Dick Schaar en tenor Henk Kreukniet zorgen opnieuw voor een onvergetelijke zondag ochtend in grote zaal van De Doelen. Op de betreffende zondagochten den is er geen pauze en zijn er geen besproken plaatsen. Om die reden gaan de zaaldeuren al om 10.30 uur open, zodat concertbe zoekers op hun gemak een plaats kunnen uitzoeken. Het concert begint om 11.00 uur. Om het half uur dat rest voor aanvang niet in stilte te laten verlopen, zorgt pia nist Bertus Nicodem voor aange name easylisteningmuziek. Gast heer/presentator Gerard Cox heet het publiek welkom en in zijn Lied van de Week haakt hij humorvol in op recente gebeurte nissen. Snel en gemakkelijk bestellen De kaarten zijn direct te koop bij de kantoren van deze krant, bij Theater Organisatiebureau Hanson en bij de kassa van De Doelen in Rotterdam. Wie de kaarten persoonlijk komt kopen, betaalt geen extra kosten. Voor het telefonisch reserveren bij de kassa van De Doelen worden wel kosten in rekening gebracht. De adressen zijn: Theater Organisatiebureau Hanson, Straatweg 179, Rotterdam- Hillegersberg. Hoofdkantoor De Havenloods, Prins Hendrikkade 12.16, RotterdamNoordereiland; regiokantoor Botlekbladen, Uit- straat 44, Spijkenisse; regiokan toor Groot Vlaardingen, Nieuwe Stadsblad en Maaskoerier, West- havenkade 14 in Vlaardingen; regiokantoor Merwesteijn en De Kombinatie, Beverwijckstraat 9, Dordrecht en regiokantoor De Vonk, Leeghwaterstraat 97A, Sliedrecht. Theater Organisatiebureau Hanson, telefoon 010 422.52.44 of fax 010 418.86.53 en alle kan toren van De Havenloods, tele foon hoofdkantoor 010469 99 11 of fax 010469 96 85. I Havenloods*^ ir°PuitSS n&e Have Er op uit uit De Havenloods De weekvraag: MAX en Edt houden zich vandaag bezig met de politiek. Weet u nog hoe de vorige vriendin van Willem Alexander heette? De weekprijs Bosch strijkijzer met medewerking van tw.v. 250,- LET OP, want uw briefkaart is een gulden waard! ^if^HOUT Per goede inzending geeft De Havenloods een gulden aan een van de goede doelen in uw regio. De actie loopt tot het jaar 2000. Stuur uw briefkaart(en) met de goede oplossing naar: Het Mysterie van De Havenloods, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam dienstverlening in openluchtrecreatie 010 - 298 10 10 DE WINNAAR VAN VORIGE WEEK WAS: G. j. Ruijgers Sommelsdijk De weekprijs: Bosch strijkijzer 250,- V Prachtige witgouden colliers met grote sluiting Fonkelende witgouden briljanten ringen Aanschuif ringen met en zonder briljanten, zowel in geel als in witgoud Bij Sativar juweliers vindt u vier winkels vol met schitterende sieraden in wit en geelgoud voor spetterende prijzen. kfO Trouwringen...een sieraad voor het leven (^J ERKEN in Wereldhaven "Je krijgt alle vrijheid om dingen op te pakken" n*p° Richard Savenije UvltlLfM O t fl7 100 weken Mystery-spel Tekst idee: MiER Entertainment Foto's: Janssen de Kievith Ze zorgen ook goed voor Maxima Nou, niet alleen voor de minima Heb je dat nieuwe belastigsstelsel gezien? De regering zorgt goed voor de minima - "m •I-- foto: Philip Hamel^ rvice zuid V holla t.W.V. Van Haeftenstraat 24 (Trouwringen-Studio Sativar) Tel: 010 - 43 21 781 Van Haeftenstraat 4-6 3074 NK Rotterdam-Zuid Tel: 010 - 43 29 493 Duyvensteynstraat 11a 3042 BA Rotterdam-Overschie Tel: 010-46 27 788 Uitweg 19 3051 JP Rotterdam-Hillegersberg Tel: 010 - 21 82 613

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 21