op zaterdag 25 september, van deze fabrikanten il Een nieuw perspectief iedereen met chronische rug- en/of nekklachten ADM. MEDEWERK(ST)ER Dierenbescherming op de bres voor een dierwaardig bestaan STROOM... 699.- W Deze zaterdag speciale aanbiedingen KEUZIR Kwaliteit vindt Au bij Keijzer w open dag Active Spine Care SAYBOLT Voor de regio Schiedam, Vlaardingen en Maassluis J SECRETARESSE m/v WTgHl/r WÊÊÊL JLTA Ook op deze agenda? mn DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1999 38-476 Alle type kachels deze dag in werking te zien Bij aankoop van een Zibro Kamin kachel 100 uur gratis stoken vanaf199.- 't Best Op 25 september demonstraties van de nieuwste zaag, frees en schaafmachines enz. KiTY Als nieuwe dealer van deze hout bewerkingsmachines geeft Keijzer speciale introductiekorting. mm mm Hierbij nodigen wij ALLE MENSEN uit met chronische rug- en/of nekklachten (vooral ook whiplash) voor de van het DBC Active Spine Care centrum te Vlaardingen op zaterdag 25 september a.s. tussen 12.00 en 16.00 uur. Artsen en fysiotherapeuten zijn welkom tussen 10.00 en 12.00 uur. U vindt het DBC-centrum naast het GGD-gebouw bij NS-station Vlaardingen-Oost. Schiedamseweg 256 3134 BX Vlaardingen. Meer informatie? Bel 0900-202 00 66. Saybolt Nederland BV Internationaal handelslaboratorium en inspectiebedrijf in Vlaardingen-West zoekt op korte termijn een Saybolt Nederland BV EERSTE NEDERLANDSE FABRIEK VAN MANOMETERS BV ■4r Mr dierenbescherming Wilt u lid worden? Zaterdag 2 oktober/10-15.00 uur Zaterdag 2 en zondag 3 oktober/ 10.00 - 17.00 uur Maandag 4 tot en met zaterdag 9 oktober Woensdag 6 oktober/ 20.00 - 22 Zondag 24 oktober Zaterdag 30 oktober/10.00-15.00 uur T/m 14 november FEIN Machines Nooit gezien? Nooit van gehoord? Slijpen, schuren, schrapen, zagen (metaal, hout), tegelsnijden, steken, betontrillen, snijden. Kan dit met één machine? Kom langs om dit te zien op 25 september op onze DEMO-DAG. Diverse machines met gratis toebehoren waar en wanneer u maar wilt. Demonstratie van onze nieuwste generatoren Zeer voordelig!! vanaf TECHN. GEREEDSCHAP- EN MACHINEHANDEL B.V. LET OP! Nieuw adres Produktiestraat 8-3133 ES Vlaardingen Tel 010 - 434 35 53 Fax. 010 - 460 22 16 GEREEDSCHAP MACHINES IJZERWAREN Cjpdbc A Core Laboratories Company ten behoeve van de marketingmanager In deze zelfstandige functie op onze marketingafdeling houdt u zich bezig met ondersteunende secretariële werkzaamheden zoals bijhouden van prijslijsten, het onderhouden van contacten met cliënten en het opstellen van offertes. Derhalve zoeken wij hiervoor een kandidaat met: - secretariële opleiding op MBO-niveau - affiniteit met sales marketing - ervaring in het gebruik van tekstverwerkings- en spreadsheetprogramma's - goede beheersing van de Nederlandse en Engelse taal in woord en geschrift - eigen initiatief en zelfstandigheid Daarnaast beschikt u over een flexibele werkinstelling, stressbestendigheid en goede communicatieve en sociale vaardigheden. Geboden wordt een boeiende, afwisselende baan met een passend salaris en prima secundaire arbeidsvoorwaarden. Ook herintredende kandidaten worden verzocht te solliciteren. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen twee weken richten aan: Stoomloggerweg 12, 3133 KT Vlaardingen, t.a.v. de heer W. L. j. van Winden, afd. personeelszaken. De Eerste Nederlandse Fabriek van Manometers B.V. te Schiedam is sinds 1906 fabrikant van hoogwaardige meet- en regelapparatuur voor druk-, temperatuur- en niveaumeting voor industrieel gebruik. De producten vinden hun weg over de gehele wereld. De productie wordt gerealiseerd door 115 medewerkers, waarvan 100 in de directe en 15 in de indirecte sfeer. Ons bedrijf is gevestigd op het industrieterrein 's-Gravelandse Polder te Schiedam, nabij de snelweg A20. Het bedrijf is zowel met openbaar als met eigen vervoer zeer goed te bereiken. Binnenkort komt op het SECRETARIAAT de parttime functie(80%) vacant van Functie-inhoud: Het verrichten van administratieve werkzaamheden voor de afdelingen expeditie, boekhouding en verkoop. De diverse taken hebben betrekking op hel verzorgen ven o.a. exportdocumenten, verzekeringspapieren, orderinvoer en facturering. Het behandelen van inkomende en uitgaande facturen en bankafschriften. Het bewoken van de debiteuren en het assisteren met het verwerken van de salarismutaties. Het uitwerken van diverse soorten correspondentie, zonodig overige secretariaatswerkzaamheden en het bedienen van de telefooncentrale (Siemens, 6 lijnen). Wij vragen Een enthousiaste kandidaat, die het voortouw neemt, stressbestendig is en zowel zelfstandig als in teamverband kan werken. Een opleiding op HAVO- of VWO-niveau. Kennis van en ervaring met automatisering (IBM AS/400 en MS-office). Kennis van en ervaring met boekhoudkundige werkzaamheden. Kennis ven de moderne talen. Goede communicatieve vaardigheden. Wij bieden: Een verantwoordelijke positie met veel ruimte voor eigen initiatief binnen een in beweging zijnde organisatie. Een gerenommeerde onderneming met een informele en collegiale werksfeer. Een salaris met secundaire arbeidsvoorwaarden, die in overeenstemming zijn met de zwaarte van de functie. Heefl 11 interesse in deze boeiende functie? Schrijf dan voor 5 oktober a.s. uw sollicitatiebrief met c.v. aan de Eerste Nederlandse Fabriek van Manometers BV, t.a.v. de heer L. Alblas, hoofd personeelszaken, Nieuwpoortweg 10,3125 AP Schiedam. en milieu me Op deze pagina milieu en alles Nu, daar horen grizzlybeer we zeggen: tientallen afdel scherming, bij lat het om natuur, t groeit en bloeit, kikker, de ekster, de teckeltje ook bij. Laten t lid van een van de gen van de Dierenbe- rbeeld Schiedam. Moet u dan bij nacht en ontij op pad om een mishandelde pony te helpen of jonge vosjes te redden van een jager met een groot geweer? Nee, zo werkt het niet bij de Dierenbescherming. Je hebt zogezegd het grote en het kleine werk. De Dierenbescherming vecht tegen grote zaken als de bio-industrie. Dat is de fabrieksmatige dierenproductie met veel te veel biggen of kippen in veel te kleine hokken. Voor een goedkoop stukje vlees. Is dat erg? U wilt niet eens weten hóé erg. De Dierenbescher ming wil ook af van die proeven op levende muizen, hamsters, apen. Noem maar op. Vaak absoluut niet nodig om een anti-rimpelsmeersel- tje te vervaardigen. De Dierenbescherming wil wantoestanden in de jagerij aanpakken. En het gebeul bij het vervoer van (slacht)paarden, varkens, kippen moet aan banden. Dagenlang zonder eten, drin ken, opeengepakt en vaak stervend door half Europa worden gesleept, dat kan anders. Daarbij probeert de Dierenbescher ming druk uit te oefenen op de wetgever - de regering, de Tweede Kamer - of op orga nisaties, verenigingen, fabrikanten die met dit dierenleed te maken hebben. Aan dat druk uitoefenen werkt het 'gewone' lid van de Dierenbescherming alleen al mee door lid te zijn. Daarnaast draagt uw 39,50 per jaar (65-plussers 25,-.) bij aan het werk van de Landelijke Inspectiedienst Dierenbe scher ming. Dat zijn een dozijn professio nele en In een Dierenbeschermingsstand laat men fluweelzachte advocaat van scharreleieren proeven (Vijf, zes kippen in een krat: schokkend dierentransport 160 vrijwillige inspecteurs die fungeren als'die- renpolitie'.Zij gaan wél bij nacht en ontij op pad, vaak samen met de politie, om allerlei vor men van dieren mishandeling op te sporen. Leden van de Dierenbe scherming krijgen iedere twee maanden het informatieve en kleur rijke blad Dier. Jeugdleden (f20 per jaar) ontvangen het op maat geschreven blad Kids for Animals. DB-leden kunnen natuur lijk ook zelf actief zijn. Graag zelfs. Zo tonen vrijwilligers van de afdelingen her en der wat de Dierenbescherming doet. Zij geven uitleg en vragen de passanten onder meer hun handtekening te zetten onder protest teksten.Tegen legbatterijen, de moord op grizzlyberen in Canada en tegen de handel in slangen, apen, hagedissen en al die andere dieren die hier niet thuishoren en dus uiteindelijk creperen. Helpt 't Ja. Op den duur. Als je met miljoenen druk uitoe fent en volhoudt. Niets doen helpt zeker niet. Hargahoeve: opvangcentrum èn hotel Maar waar vind je nu de Dierenbescher ming? Wel, dan kom je uit bij een van die 115 asielen in ons land die een nauwe band hebben met de Dierenbescherming. In Schiedam is dat de Hargahoeve. Dat is Sjr iC Europa legbatterij-wij -V 7t d "fe) enerzijds een opvang centrum en anderzijds een dierenpension. De Hargahoeve heeft sterk behoefte aan een stukje nieuwbouw. Dan gaat het om een'bijkomruimte'voor net gesteriliseer de/gecastreerde katten. Maar ook om een betere opvang voor gewonde dieren die worden binnengebracht. De actieve Stich ting Vrienden van de Hargahoeve heeft zich daar al flink voor ingezet. Alles leek in kannen en kruiken.Tot de deskundigen oordeelden dat het stukje terrein toch te drassig was om zo maar te bebouwen. Er moet geheid worden. En dat kost een paar onvoorziene centen. Daarom is de Dieren beschermingscollecte 1999 in Schiedam weer helemaal gericht op hetzelfde hospi- taaltje onder het motto'Pieken voor palen'. De collecte wordt gehouden van 4 tot en met 9 oktober. Dat is zoals gebruikelijk aan sluitend aan Werelddierendag (4 oktober) en ook aan de Open Dag die vrijwel alle asielen dit jaar houden op zaterdag 2 oktober. Schrijf naar DB-afdeling Schiedam, Postbus 4316, 3102 GG Schiedam. Of bel naar de Hargahoeve: 4714151. (Geopend van 10-12 en van 13-16 uur, zaterdag van 10-15 uur). En hebt u een paar uurtjes over en wilt u in de collecteweek wel even met de bus rammelen We zitten om u te springen. Zelfde nummer: 4714151. Activiteiten oktober Open Dag dierentehuis Hargahoeve Locatie: Sportlaan 2, Schiedam (vlak naast de A20, tegenover Novotel) lnlichtingen:Titia Hartman-Bonnema, (010)4701860 Organisatie: Dierenbescherming Afd. Schiedam Open Dag dierentehuis Nieuwe Waterweg Locatie: Van Linden van de Heuvelweg 2c, Vlaardingen Inlichtingen: 4718251 Organisatie: Dierenbescherming Afd.Vlaardingen/ Maassluis Dierenbeschermingscollecte 1999 Initiatief van Regionaal Educatie Overleg Waterweg Noord (REON), een samenwerkingsverband van de drie centra voor Natubr en Milieu Educatie in de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Redactieadres: Dienst Stadswerk/NME, t.a.v Hans van Buuren, postbus 141. 3130 AC Vlaardingen. E maiL nmevldwdsv.nl.Telefoon (010) 248 45 17 Met dank aan: Provincie Zuid Holland. Experimentele avond met ais thema: Zaden en Vruchten Locatie: Natuurcentrum "De Boshoek',' Bospad 3,Schiedam-Noord Inlichtingen: Erik Kortland,4714050 Organisatie: Plantenwerkgroep van de KNNV Waterweg Noord Natuur- en milieugroepen uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis kunnen kosteloos gebruik maken van deze mogelijkheid om zich zelf te presenteren of aandacht te vragen voor hun activiteiten. Inlichtingen bij de redactie. Op dit onkruidveldje moet het hospi taaltje van de Hargahoeve komen. Maar wèl eerst heien... Dus: pieken voor palen Landelijke actie voor Behoud van de Open Ruimte: Uitwaaien op het zandlichaam van Midden-Delfland. Een wandeling van 6 km van Delft naar Schiedam of omgekeer Zie aankondigen in de plaatselijke pers voor een gezamenlijke wandeling naar de manifestatie. Inlichtingen: 015-2568876 Organisatie:Te Voet,Vereniging voor Wandelaars Stichting Stop RW19/A4 KNNV, afd. Regio Delft Midden-Delflandvereniging ROVER, ver. Reizigers Openbaar Vervoer Vereniging Milieudefensie Start knotseizoen met onderhoud Volksbos door de knotgroepen van Vlaardingen en Maassluis/ Maasland Locatie: Maassluisedijk halverwege tussen Vlaardingen en Maassluis. Inlichtingen: 5921394/4604737 Organisatie: St. Groeiend Verzet in de Lickebaert, Werkgroep Delfland Ver. Knotwerkgroep Maassluis/Maasland Tentoonstelling "Kriebelbeestjes" Locatie: Bezoekerscentrum "d Oude Koestal" In het Staelduinse Bos Peppellaan 4,'s-Gravenzande (bus202) Tijd: zaterdag en woensdag 13.00-17.00 Zondag 11.00-17.00 uur Inlichtingen: (0174) 417351 Organisatie: Ver. Vrienden van het Staelduinse Bos

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 5