Bewoners van 'vergeten' stuk Troelstralaan in actie WK na derde verlies niet in zak en as Succes voor jeugdatleten lEEEi Twee Schiedamse koplopers SCHIEDAM Schiedammer bij Veronica Open huis in Hargahoeve AUTOSERVICE EIGENRAAM SPORT Schakers bezetten stadskantoor Tae-Bo nieuwste fitness-rage mXi VOORDEELBON rfif NOOTEBOOM ('ook verhuur) AUTOBANDEN BV Kandidaten voor quiz van de eeuw Plaatsen vrij bij Popschool In aanvulling op Gemeentepagina in Het Nieuwe Stadsblad Ikkie houdt kinderkledingbeurs Jeugdactiviteiten aan Dreesplein Kunstuurtje Korenbeurs 1 te sterk voor team 2 Cursus klussen en conflict hanteren Het Nieuwe Stadsblad K HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1999 Nr 39 - 1475 SCHIEDAM - De Schiedamse countryzanger Peter Gayle is zaterdag 9 oktober te horen en te zien in het nieuwe programma 'Tussen gaan en staan' van Veronica. Hij zingt dan een cover, maar de zanger maakt ook eigen songs. Tussen 22.00 en 23.00 uur laat de Schiedammer zijn lied horen. VLAARD1NGEN - De Stichting Ouderenwerk organi seert in het kader van de eeuw wisseling de Quiz van de Eeuw voor 55-plussers uit Schiedam en Vlaardingen. Voor deze quiz worden eind oktober in de dien stencentra voorrondes gehou den. Uit deze voorrondes wordt uit iedere gemeente een team van vier personen geformeerd, die in de finale tegen elkaar spe len. De Stichting Ouderenwerk zoekt kandidaten van 55 jaar en ouder, die hun algemene kennis over sport, politiek, wetenschap en cultuur willen testen. Tijdens de voorrondes worden meerkeu- ze- en goed/fout vragen gesteld en er wordt gespeeld volgens het afvalsysteem. Deelname is gra tis en men kan zich tot 11 okto ber aanmelden bij het Centraal Meldpunt, telefoon 2486890. SCHIEDAM - De popschool is dit seizoen met het negen de cursusjaar gestart. Het is een opleiding voor popmuzi kanten, waarbij de leerlingen behalv^ les op hun instru ment ook elke week met elkaar in een band spelen. Leerlingen hoeven als ze beginnen nog niets te kun nen. Ze leren de basisvaar digheden zodat ze snel in een band kunnen spelen en aan het einde van het seizoen al een paar keer zullen optre den. De school is er ook voor gevorderde muzikanten. Deze worden in een band geplaatst met muzikanten van hun eigen niveau. Er zijn deelnemers van 14 tot veer tigplussers. Naar leeftijd worden ze in bands inge deeld. Op dit moment is er nog plaats voor volwassenen drummers en basgitaristen die enigszins gevorderd zijn. De popschool kost fl 70,20 voor leerlingen tot 21 jaar en fl 82,50 voor leerlingen vanaf 21 jaar. Voor meer informatie is de popschool telefonisch bereikbaar op tel. 4269680 op werkdagen tus sen 14.00 en 17.00 uur. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Een vergeten stukje Troelstralaan. Zo noemt bewoon ster Wilma van der Ven het gedeelte van de straat bij de hoek van de Van, Haarenlaan. "Ik woon hier nu al tien jaar en toen ik hier kwam wisten ze al niet wat met deze huizen wordt gedaan. Nu weet nog steeds niemand dit te vertellen. Overal in de wijk is gerenoveerd, behalve hier." Vooral in de straat vindt men het een zooitje. De gemeente laat het afweten, menen de bewoners. Maar zij laten het niet op zich zitten en zijn zelf maar met acties begonnen. "We hebben ons aangesloten bij Buurtpost Groenman en zijn begonnen met het opruimen van vuil. We zijn nu al acht weken bezig met het krijgen van twee prullenbak ken. Nu zijn de plekken eindelijk bepaald waar ze moeten komen, maar ze staan er nog niet." Ook voor de kinderen is er weinig te doen. "In de hele wijk staan speeltjes voor kinderen, maar hier niet. Er is niets voor ze te doen. Daarom hebben we teken- en kleurwedstrijden georganiseerd. Die tekeningen hangen we in het trappenhuis. Ook wordt de kanjer van de maand gekozen." «i t« s door Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - Dezer dagen start de gemeente Schiedam met het verstrek ken van informatie via tele tekst. Deze is oproepbaar achter het mozaïekkanaal van de ONS. De gemeente lijke informatiepagina in Het Nieuwe Stadsblad, tele tekst, de gemeentelijke website 'Schiedam Plaza' en de stadsgids kunnen, door over en weer naar elkaar te verwijzen, elkaar versterken. 'Door ze naast elkaar in te zetten kan een bijzonder hoog bereik wor den gerealiseerd', verwacht hoofd gemeentevoorlichting Martin van Bruggen. Met deze ontwikkeling wordt, zoals PvdA-fractievoorzitter Menno Siljee in herinnering bracht, na vier jaar uitvoering gegeven aan de enige motie van Platform Schiedam die door de gemeenteraad werd aangeno men. Gebruiksvriendelijk Martin van Bruggen, hoofd van het bureau communicatie en externe betrekkingen van de De Gemeente Schiedam houdt u via deze Stadstext-paginas op de hoogte! Wat kunt u allemaal verwachten? N ieuws Evenementen en activiteiten Stadskantoor Stadswinke1 Overige gemeentelijke instellingen Co 11ege B W Raads1 eden Raads- en commissievergaderingen Vergunningen Wijk- en buurtbeheer Nog meer informatie over de Gemeente Schiedam vindt u op de Gemeentepagina en in de Stadsgids Schiedam 1999 gemeente Schiedam, is enthou siast over het nieuwe aanbod van gemeentelijke informatie via teletekst: 'Een aantal gemeenten werkt al met teletekst en uit een onderzoek is gebleken dat het in een behoefte voorziet. Meer dan 90% van de gezinnen beschikt over een televisie met teletekst. De informatie is 24 uur per dag beschikbaar op een gebruiks vriendelijke wijze. Actuele informatie kan direct ter beschikking komen; er zijn deadlines zoals bij gedrukte media. Actualiseren is op elk moment mogelijk. De informa tie is vanuit de luie stoel gemak kelijk te vinden.' 'En', vervolgt Van Bruggen, 'dan is het ook nog eens relatief goedkoop. Je moet dit zien als een uitbreiding op de bestaande middelen. We willen niet van de gemeentelijke voorlichtingspa gina in Het Nieuwe Stadsblad af', aldus Van Bruggen. Voorlopig is sprake van een proef voor de duur van zes maanden, daarmee is 15.000 gulden gemoeid. Voor volgende jaren is in de meerjarenbegro ting eenzelfde bedrag voor voortzetting gereserveerd. Er wordt ook nog eens een 'inver dieneffect' verwacht doordat wijzigingen op de gemeentelijke internetpagina, die jaarlijks 20.000 gulden kost, en op tele tekst in één en dezelfde hande ling moeten kunnen worden aan gebracht. Onderwaterversie Onder www.schiedam komt een 'onderwaterversie', het Intranet, waarin de web-site wordt verfij nd en uitgebreid. Alle servers binnen de gemeente worden aan elkaar gekoppeld, terwijl ook raadsleden en burgers plaatselij ke informatie moeten kunnen inzien op hun computerscherm. Het Bestuurs Informatie Systeem, waarmee sinds de voorlaatste raadsperiode werd geëxperimenteerd, is daarmee na een lang sluimerend bestaan, van de baan. Zowel op pagina 2 van het Nieuwe Stadsblad als op tele tekst wil de gemeente aandacht gaan besteden aan 'beleid in uit voering'. Van Bruggen: 'Binnen kort gaan we sleutelen aan de redactionele formule van de pagina gemeenteberichten in Het Nieuwe Stadsblad. Er moet daarop meer ruimte komen voor gemeentelijk nieuws. De media hebben wel aandacht voor beleid in ontwikkeling (de besluitvor ming door commissies en raad), maar niet voor beleid in uitvoe ring. Terwijl het voor de Schiedammer belangrijk is weet te hebben van actuele wegafslui- tingen, ontwikkelingen bij de GSD en in het wijk- en buurtbe heer. We willen een toelichting gaan geven op de raads- en b&w-besluiten. We willen agen dapunten gaan toelichten en raadsbesluiten nadat ze geno men zijn nader verklaren.' Op teletekst zullen onder andere persberichten van de gemeente onder de categorie nieuws wor den opgenomen. Onder vergun ningen komt bijvoorbeeld te staan waar je je moet vervoegen, op welke uren dat kan en wat je mee moet brengen wanneer je een nieuw paspoort nodig hebt, zodat je nooit meer«het risico loopt te worden teruggestuurd naar huis of pasfotograaf. Waar mogelijk zal een procedure wor den opengesteld, die bezoek aan de stadswinkel (Scheeres: 'hoe aangenaam dat op zichzelf ook kan zijn') overbodig maakt. De raadscommissie voor alge mene en economische zaken, onder voorzitterschap van bur gemeester Scheeres, ging maan dag akkoord met de kredieten voor teletekst, website en intra net. SCHIEDAM- Ter gelegenheid van Dierendag houdt dierenasiel De Hargahoeve zaterdag 2 oktober open huis. Tussen 10.00 en 15.00 uur kunnen belangstellenden een kijkje nemen achter de schermen van het asielwerk? Overigens houdt Hargahoeve slechts een 'beperkt' open huis. Het asiel staat namelijk aan de vooravond van groot scheepse verbouwingen en is voornemens om na afloop daarvan 'groots uit te pakken'. Voor het bekostigen van deze verbouwing houdt de Dierenbescherming vanaf maandag 4 oktober een collecte. De ver bouwing bestaat onder meer uit het inrichten van een 'hospitaaltje' voor net gesteriliseerde of gecastreerde katten, een betere opvang voor geWonde dieren en een speelplaats voor honden. Een klein deel van de collecteopbrengst krijgt echter een ander doel: de broodnodige operatie van een 1 jaar oude Sint Bernhard. Deze hond werd onlangs door zijn baas afgedankt en vastgebonden in de omgeving van de Margriethal. Het is echt een knuffel van een beest. Onderzoek van de dierenarts wees echter uit dat de Sint Bernhard - door de medewerkers van de Hargahoeve Rick gedoopt - een manke ment aan de ellebogen van beide voorpoten heeft. Dit moét geope reerd worden, maar de operatie kost zo'n 200 gulden. De hoop is daarom gevestigd op de collecte. Rick moet geopereerd worden, maar de kosten kunnen alleen betaald worden als de collecte van de Dierenbescherming genoeg oplevert. SCHIEDAM - Speel-o-theek Jkkie organiseert binnenkort een ^kinderkledingbeurs met tweede hands herfst- en winterkleding. Wie gebruikte kleding van de hand wil doen, kan de spullen vanaf donderdag 30 september inleveren aan het Bospad 1 in Schiedam-Noord De verkoop wordt gehouden op donderdag 7 oktober van 19.00 tot 20.30 uur en op vrijdag 8 oktober van 9.00 tot 15.00 uur. Voor meer informatie kan men bellen met Gabriëlle Schoenmakers, telefoon 4356213 of Christie van Dijk, telefoon 4176934. SCHIEDAM - In wijkcentrum Dreesplein worden leuke en leerzame activiteiten georgani seerd voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar uit Nieuwland. Er zijn clubs waar kinderen zo kunnen binnenlo pen, maar ook cursussen waar voor men zich moet inschrijven. Voorbeelden zijn meidenclub, miniclub, spel en beweging, line-dance, step-aerobic, kook cursus en gipsfiguren maken. Voor meer informatie kan men contact opnemen met wijkcen trum Dreesplein, tel. 4738671. SCHIEDAM - Tijdens het Kunstuurtje in het Stedelijk Museum van vrijdag 1 oktober neemt een ervaren rondleidster de bezoekers van het museum mee naar de tentoonstelling 'Unisono 9. Twan Janssen. Air de Paris'. Het verhaal achter de kunst wordt door haar verteld. Het uurtje begint om 12.30 uur en als entreebewijs geldt het kaartje voor het museum. SCHIEDAM - VVK-trainer Gerard Heydra zat zaterdagavond thuis wat vroeger dan normaal aan de warme maaltijd. Hij wilde het vro lijke sfeertje, dat ook na een nederlaag de kantine beheerst, ditmaal liever niet meemaken. 'Gewoonlijk zijn de spelers het verlies al na een stief halfuurtje vergeten en begint het grote genieten. Misschien heeft de vrolijkheid na de pijnlijke nederlaag tegen Zwaluwen wat langer op zich laten wachten, maar het geknars-der-tanden heeft ongetwijfeld na verloop van tijd het veld geruimd. Ik wilde het niet meemaken. Echt, ik baalde als een stier. WK lijkt voetballend zichzelf niet. De formatie heeft nog slechts één gewonnen wedstrijd kunnen bijschrijven en dat is voor Kethelse begrippen weinig, zeer weinig. En eigenlijk had het duel tegen Zwaluwen zege-nummer-twee kunnen opleveren ware het niet, dat de ploeg op een typische VVK-manier - zoals Heydra het noemt - een voorsprong uit handen gaf en opnieuw met lege handen bleef. Voor wanhoop is er vooralsnog geen plaats. 'Dat het ons allemaal nog niet voor de wind gaat, hebben we deels ook aan ons zelf te wijten: het lukt niet om uit gewonnen positie een pot winnend uit te spelen. Maar laat nu niemand denken, dat WK zichzelf snel gewonnen geeft. Welnee. De onderlinge verschillen tussen de elftallen in onze klasse is uitermate klein. Oké, we verloren verdiend en ruim van Xerxes, maar ten onrechte van Smitshoek en Zwaluwen. Er zijn nog achttien wedstrijden te gaan. Ruim voldoende om de missers van de afgelopen weken recht te zetten. SCHIEDAM - Het als Korenbeurs 1 in de competitie spelende damestrio Kim van der Poort, Lineke Sneller en Jolanda Waterreus heeft de prestigestrijd met het eveneens in de eerste divisie uitkomende Korenbeurs 2 gewonnen: 7-3. De mannen wonnen met 8-2 van Huizen. Mandy Toenders zorgde in de eerste de beste partij van de vrouwenconfrontatie voor een verrassing door de geroutineerde Lineke Sneller te verslaan. De toeschouwers gingen er vanaf dat moment eens goed zitten. Mogelijk rekenden ze op een sensationeel verloop. Na de vier de partij (het was toen 2-2, nadat het eerst nog 1-2 geworden was) zette het eerste team de reserves via een tussensprint op een 5-2 achterstand. Daniëlle Maas deed namens team twee nog iets terug, voordat de winst van Waterreus en Sneller de eind stand bepaalde. De Korenbeurs-mannen hadden geen medelijden met Huizen. Arjan Karbaat bleef ongeslagen en pakte met Jeroen Bastiaanse de winst in de dubbel. SCHIEDAM - Tijdens de clubkampioenschappen meerkamp van de Vlaardingse atletiekvereniging Fortuna hebben de Schiedamse jon geren Isabel Hoek, Martijn Heuschen en Lana van der Marei een prima prestatie geleverd. De gevierde jongen werd echter Jelle Dijkstra, die niet alleen de meerkamp op zijn naam schreef, maar bij de pupillen C tevens de 600 meter winnend afsloot. Dijkstra liep de 40 meter in 7,5 seconde, sprong 2,74 meter, deed een hoogtesprong van 95 centimeter, wierp de bal 28.75 meter en stootte de kogel 6.74 meter. De 60 meter won hij in 2 minuten 16. Isabel Hoek werd tweede op de meerkamp bij de meisjes A2-pupillen. Martijn Heuschen werd derde bij de jongens A2 en Lana van der Heuvel tweede bij de meisjes C. SCHIEDAM - Het Emancipatie Centrum organiseert van 4 oktober tot en met 15 november een cursus Conflicthantering. Deze is bedoeld voor vrouwen die onder andere alerter willen reageren op misverstanden en flexibeler willen omgaan met anderen. De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten op maandag van 20.00 tot 22.30 uur. De kosten bedragen 175 gulden, gespreide betaling is mogelijk. In oktober en november wordt ook de cursus klussen in en om het huis gehouden. Deze leert de cursist vaardigheden op het gebied van gereedschap elektra, sanitair, behangen en fietsreparatie. De cursus wordt gegeven op dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur of op woensdag van 9.15 tot 1115 uur. De kosten bedragen 75 gulden inclusief mate riaal. Opgeven bij het Emancipatie Centrum, Broersveld 142, tel. 4734545. kunststofkozijnen V Fabricage in eigen fabriek Warmte-isolerend en onderhoudsvrij Dubbele beglazing Snelle levering 10 jaar garantie Concurrerend in prijs SCHIEDAM - In de restauratie van het stadskantoor heerste vrijdag, zaterdag en zondag - hoewel er toch legio mensen aanwezig waren - een grootse stilte. Er werd namelijk geschaakt. Dat gebeurde in het kader van een uitwisseling met de Schiedamse partnersteden Esslingen, Vienne, Udine, Neath en Pietrkow Tribunalski. De gaststad liet zich vertegenwoordigen door een team van de schaakvereniging Groenoord. Hoewel de wedstrijden vooral werden beheerst door het motto 'deelnemen is belangrijker dan winnen', wer den er op de borden talrijke interessante duels uitgevochten. De eerste confrontatie tussen schakers uit de partnersteden werd zon dagmiddag afgesloten met de prijsuitreiking door burgemeester Reinier Scheeres. -i.iv; James Wattweg 18 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 I I I I I Gratis montage bij aankoop van lichtmetalen velgen Uw specialist in: banden, uitlijnen, balanceren, bandenreparatie, lichtmetalen velgen, sneeuwkettingen*, skiboxen*, enz. enz... SCHIEDAM - Ooit stonden vooral vrouwen in de rij bij de introductie van aerobics. Deze bewegingsleer heeft daarna vele varianten gekregen. Onlangs is er weer een nieuwe fitness-rage uit Amerika overgewaaid: Tae- Bo. In het land van herkomst is het inmiddels razend populair en Nederland lijkt snel te volgen. Tae-Bo spreekt veel mensen aan. Mensen, die het weten kunnen, noemen het uniek in zijn soort. Het is een mix van vechttraining en zelfverdediging. Gekoppeld aan kracht- en flexibiliteitstrai- ning, opzwepende muziek en een groot bewegingsritme zorgt het ervoor, dat de caloriever branding kan oplopen tot wel 800 calorieën per uur. Hoewel de beschrijving wat ingewikkeld klinkt, pogen de sportscholen de lessen een vorm te geven, die eenvoudig en goed te volgen is. Daarmee hoopt men de eventueel aanwezige drem pelvrees weg te nemen. In okto ber wordt Tae-Bo in Schiedam geïntroduceerd door Fitsport- Land (Spaland) en Sportinstituut Schiedam (Groenoord). SCHIEDAM - Na de eerste speeldag hebben de Schiedamse teams ONS/Almela en Musis Cad Inside de leiding genomen van de Nationale Trio-league bowling. A-Class Computer deelt de laatste plaats met Duivendrecht en GWK. De mannen van ONS/Almela startten met een zege op A-Class en bonden vervolgens GWK en titelverdediger Sittard aan hun zegekar. De Musis-dames wonnen drie wedstrijden met 3-0: eerst van het gepromoveerde Utrecht en daarna van Rijswijk en Den Bosch. ]l oods (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: Gemeentelijke Teletekst onder het mozaïekkanaal Schiedams gemeenlenieuws op teletekst is binnenkort mogelijk. HNS JgTggjS Officieel Peugeot-dealer j van Beetfiovensingel 124, Vlaardingen. Telefoon 010 - 435 79 00 B A. BAKKER A Zn. s S i Showroom geopend van maandag t/m zaterdag VVD-raadslid (en Hermes DVS-voorzitter) Wil van Wijk opende vrijdagmiddag met een subtiele zet het toernooi tussen de schakers uit de Schiedamse partnerste- i den. van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. Zwaluwlaan 84 - Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 - Gouda - 0182-515800 C

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3