Het Nieuwe STIjLLI^JA Hètautoni MqqSPigq J Schiedam autonieuws en omgeving Space Runner completeert de Mitsubishi Space Class Mazda Premacy nu ook in dieseluitvoering leverbaar Mercedes-Benz presenteert roadster studie voor Vision SLR on Alentra Cleaner en Protector tegen motorstoringen en sn WOENSDAG 6 OKTOBER 1999 40-444 Mitsubishi breidt het aan bod Multi Purpose Vehicle's uit met een opvallend nieuw model dat aansluit bij een jonge en dynamische 'life style'. De nieuwe Mitsubishi Space Runner maakte in september zijn debuut bij het Nederlandse publiek. Qua afmetingen houdt deze MPV het midden tussen de compacte, in Nederland gebouwde Space Star en de eerder dit jaar geïntrodu ceerde grote Space Wagon. Het model onderscheidt zich vooral door zijn spor tieve uitstraling. Met de komst van de Space Runner heeft Mitsubishi nu drie verschillende MPV's in het pro gramma. De Space Runner wordt leverbaar met een krachti ge 2,0 liter benzinemotor en een ultraschone, efficiënte en soepe le 2,4 liter GDI-benzinemotor. De nieuwe Space Runner ont leent zijn naam aan zijn voorgan ger, maar deelt zijn geavanceer de techniek grotendeels met de eerder dit jaar gelanceerde Space Wagon. Beide auto's hebben een vergelijkbaar onderstel, hoewel de wielbasis van de Space Runner 230 mm korter is: 2.550 mm. Mitsubishi levert de spor tieve MPV met de revolutionaire 2.4 GDI- en met 2.0-benzinerno- tor. Laatstgenoemde levert 100 Kw (136 pk) en heeft zich inmiddels volop bewezen in de Mitsubishi Galant. De 2.4 GDI- motor met directe benzine inspuiting is goed voor 110 Kw, ofwel 150 pk. Volgens Mitsubishi's onvolprezen GDI- principes is de krachtbron sterk, schoon en zuinig. Sportief design Het accent van de nieuwe Mitsubishi Space Runner ligt zeer nadrukkelijk op een sportie ve uitstraling. De markante lij nen zitten zijn veelzijdigheid niet in de weg integendeel, zelfs. Hij is een volwaardige MPV, met alle flexibele eigenschappen die daarbij horen. Het interieur biedt ruim plaats aan vijf volwassenen. De in twee delen opklapbare achterbank is uitneembaar waar door de grote bagageruimte met geheel vlakke laadvloer altijd optimaal benut kan worden. De grote schuifdeur rechtsachter biedt een ruime entree tot het riante interieur. De binnenruimte van de Space Runner is met alleen praktisch, maar ook bui tengewoon compleet ingericht. Net als de Carisma, de Space Star en de Space Wagon heeft de auto een multifunctioneel dis play dat is voorbereid op de inte gratie van een navigatiesysteem. De nieuwe Mitsubishi Space Runner is een auto die aandacht trekt. Dat doet hij in de eerste plaats door zijn zeer markante vormgeving. Hoewel de Space Runner in functioneel opzicht een MPV of ruimteauto 'pur sang' is, doet zijn uiterlijke ver schijning al vermoeden dat het hier niet om een doorsnee-MPV gaat. Mitsubishi heeft ervoor gekozen de Space Runner een eigen plek in de markt te geven. Om dat te bereiken is het accent gelegd op aspecten als 'jong' en vooral 'sportief. De vormgeving van de nieuwe Space mag ronduit gedurfd Runner worden genoemd. Dat begint al aan de voorzijde, waar de koplampen zijn ondergebracht in grote, opvallende clusters. De opstel ling is avant-gardistisch, achter helder glas. In deze koplampu nits zijn trouwens ook de stan daard mistlampen geïntegreerd. Volwaardige MPV Aan weerszijden vallen de geprononceerde wielkasten met hoekige lijnen op. De in vergelij king met de grote Space Wagon kortere wielbasis van de Space Runner geeft de auto een opval lend en sportief accent. De ver houdingen tussen met name lengte en hoogte geven aan dat de Space Runner een volwaardi ge MPV is - een auto die veel binnenruimte biedt binnen een bescheiden lengte. Het interieur van de Space Rünner is ruim - zeker voor een auto van zijn lengte. Bovendien is de beschikbare ruimte opti maal benut. Het interieurconcept is weliswaar ontleend aan dat van de ruimbemeten Space Wagon, maar krijgt toch een unieke invulling. Van het dash board tot en met de voorstoelen zijn beide Mitsubishi's, geheel vergelijkbaar. Dat betekent: een zeer compleet instrumentarium dat optimaal is ingedeeld voor relaxed rijden. Beide voorstoelen bieden veel comfort terwijl die van de bestuurder bovendien veelzijdig verstelbaar is. Mitsubishi heeft veel aandacht gegeven aan opbergvakjes en andere speciale functies, zoals bijvoorbeeld bekerhouders voor in. Handig is ook de plaatsing van de versnellingshendel in de middenconsole: de enige juiste plaats in dit type auto. Grote laadruimte De achterbank, die gemakkelijk is te bereiken via de schuifdeur rechts, symboliseert de veelzij digheid van het Space Runner concept. De achterbank is in twee gelijke delen naar voren te klappen. Dat geschiedt, al naar gelang de behoefte, in twee stap pen: of alleen de leuning, of eerst de leuning en dan de zitting. Elk van de delen is bovendien gemakkelijk te verwijderen, wat leidt tot een zeer grote laadruim te die, dankzij de geheel vlakke laadvloer, de schuifdeur en de grote achterklep met zeer lage tildrempel bovendien heel prak tisch te gebruiken is. De moge lijkheden zijn nog niet uitgeput: de hoek van de achterbankleu ningen kan gemakkelijk worden versteld. Met de leuningen van voor- en achterzitplaatsen naar achteren geklapt ontstaat een comfortabel bed. Met de achter bank in gebruik blij ff overigens ook nog een zeer behoorlijke bagageruimte over. De Mitsubishi Space Runner wordt standaard voorzien van een han dige rolhoes om de bagageruim te af te dekken. Deze hoes kan in een handomdraai worden verwij derd. De prijslijst van de Space Runner 2.0 GLX begint bij f49.995,-. De 2.4 GDI GLS is er vanaf f 61.995,-. Deze prijzen zijn inclusief btw en bpm. Het modeljaar 2000 van Opel is reeds begonnen, maar nog is het nieuws niet uitgeput. Opel Nederland heeft van de Vectra voor ons land een gelimiteerde versie laten produceren: de Vectra Sport Edition. Met niet alleen een zeer speciale prijs, maar ook een uitgebreide uitrus ting. Dit speciale en aantrekkelijk geprijsde model voert voor wat betreft Vectra het Opel ein- dejaars offensief aan. De Vectra Sport Edition is gebaseerd op de Vectra Pearl Sport met als extra's Electronic Climate Control en electrisch verstelbare en ver warmde buitenspiegels. De Sport Edition komt beschikbaar in een gelimiteerde oplage van slechts 500 auto's. Naar keuze als sedan vanaf fl. 43.950,= incl. BTW of als Stationwagon vanaf fl. 45.450,- incl. BTW. en lever baar met 1.6-16V en 1.8-16V benzinemotoren en de 2.0-liter DTi-motor. Het financiële voor deel van de Sport Edition bedraagt voor de klant maar liefst fl 3.390,-. Herwin Wevers, Brand Manager Vectra/Omega: 'Met prestaties die waarmaken wat zijn uiterlijk belooft, geeft de Sport Edition van de nieuwe Vectra inhoud aan dynamiek. Het verlaagde en sportief afge stemde onderstel, de grotere spoorbreedte en de sportieve accenten beloven op ieder weg dek dynamische prestaties. Het uitrustingspakket van de Sport Edition bestaat onder andere uit een sportonderstel, sportstoelen voor, aluminium decoratie op het dashboard, sportieve 16 inch alu minium velgen, een sportief lederen stuurwiel, airco met Electronic Climate Control, electrisch verstelbare ramen voor en elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels.' De belangrijkste aanpassingen in het modeljaar programma, en dus ook voor de Sport Edition, zijn de standaard zij-airbags en actieve hoofdsteunen. Daarnaast is er boven de CDX een bijzon dere stijlvolle 'Design Edition' gepositioneerd. Alleen beschikbaar als station wagon en in de kleur Midnight Black, maakt deze Vectra indruk door onder andere zijn champag- nekleurige 16 inch lichtmetalen velgen en chique interieur. De standaard lederen beige bekle ding is exclusief en van hoge kwaliteit. Na een jaar van recordverkopen in Nederland van de Toscane en de Challenger introduceert Swiff nu vier nieuwe modellen voor 2000. Deze bieden de kritische 'caravanner' nog meer keuze, met name in indelingen met vaste bedden. De zonnige en moderne Toscane, die vorig jaar voor het eerst op de markt kwam, is uitgevoerd in de beken de kwaliteit van Swiff tegen een zeer concurrerende prijs. Deze serie bestaat nu uit zeven model len, waaronder een nieuwe inde ling op een opbouw van 4,10 meter met een vast bed voorin, een gescheiden was/toiletruimte en een achterin geplaatste zit groep en keuken. De tweede nieuw ontworpen indeling is de trendsettende Toscane 495 die voorin een groot vast tweeper soonsbed en aangrenzende was/toiletruimte heeft, een zithoek en keuken in het midden en een multifunctionele ruimte achterin. Deze kan worden inge richt met twee stapelbedden of met één kinderbed. Een speciale 11 I maakt het mogelijk deze ruimte ook te benutten als berging. De meter. Vijf van de zeven model len in deze serie hebben vaste van de duurdere Challenger en moderne kunststof ramen met afgeronde hoeken. 'De Toscane heeft in Nederland veel succes vanwege zijn kwaliteit en reputa tie. Deze serie is nu gemoderni seerd met lichte bekleding, kwa- liteitsmeubilair en een hoog uit rustingsniveau. Ideaal voor mensen die de hete zomer in hun caravan willen doorbrengen,' aldus Steve Trossell, export manager van de Swift Group. De Swift Challenger heeft nu een geheel nieuw polyester front en een achterkant uit één stuk. Ook hier is het interieur nieuw ont worpen met meubilair in Italiaanse stijl. Het kleinste model, de 390, heeft een traditio nele rondzit, met keuken en dou che achterin. De 450 heef! voor in een vast tweepersoonsbed en aangrenzende douche, een keu ken in het midden en de zitgroep achterin. De 500, het topmodel, heeft een vast tweepersoonsbed achterin en aangrenzende dou che, een ruime rondzit en een middenkeuken. De stahoogte in Naast de eerder dit jaar geïntroduceerde Mazda Premacy benzine versies zijn nu ook de direct ingespoten turbodieseluitvoeringen van deze vijf-persoons midi-ruimtewagen leverbaar. De Mazda Premacy DiTD is uitgerust met een 2.0 liter dieselkrachtbron die goed is voor 90 pk 1 66 kW en is leverbaar vanaf 46.495 gulden. Net als bij de benzine-versies is er sprake van drie uitrustingsvarianten te weten: de 'Comfort', de 'Exclusive' en de 'Touring'. Standaard zijn alle Mazda Premacy diesel-versies uitgerust met A.B.S. Een bestuurders-airbag en een passagiers-airbag met bezettingssensor maken in combinatie met twee side-airbags deel uit van de standaarduitrusting. Tevens zijn alle versies voorzien van centrale deurvergrendeling, startonderbre king, elektrisch te verstellen buitenspiegels, een toerenteller, stuurbe krachtiging en een in hoogte verstelbaar stuurwiel. Maar ook een 12- volts stopcontact in de bagageruimte om bijvoorbeeld een koelbox op aan te sluiten, bevestigingshaken in de bagageruimte, radiovoorbereiding inclusief vier speakers, bekerhouders, een pol lenfilter en een afschermhoes voor de bagageruimte maken deel uit van de standaarduitrusting. Alle versies van de voorwiel aangedreven Premacy beschikken over vijf stoelen. Naast een bestuurdersstoel en een tot tafel omklapbare passagiersstoel bestaat de tweede zitrij uit drie losse stoelen. Afhankelijk van de hoeveelheid neergeklapte- of verwijderde stoelen varieert de laadcapaciteit van de Premacy DiTD van 370 liter tot 1.848 liter. De afgelopen maanden waren er slechts drie letters nodig om de har ten van autoliefhebbers sneller te laten kloppen: SLR. Sinds de pre sentatie van de super sportwagen Vision SLR in Detroit in januari van dit jaar en het besluit om dit fascinerende voertuig op te nemen in de serieproductie, zijn de letters SLR een synoniem voor design en uitmuntende techniek. Mercedes-Benz zorgt nu voor een nieuwe adrenalinestoot: de Vision SLR. De tweezitter combineert de geavanceerde technologie van de SLR coupé met het unieke rijple zier van een Mercedes-Benz roadster. De lange kap, de krachtige lijn van de spatborden en de opvallende vleugeldeuren zijn typische herkenningstekens van een prestatiebewuste auto uit de vijftiger jaren. In de Vision SLR Roadster zijn deze kenmerken gecombineerd met de moderne designelementen van Mercedes-Benz en de Formule 1 Silver Arrows. De auto heeft systemen en componenten die Mercedes-Benz voor de eerste keer presenteert: keramische rem- schijven, koolstofvezel chassiscomponenten en stoelen, een aange past Xenon koplampsysteem met meedraaiende mistlampen en het elektronisch gestuurde Sensortronic Brake System. Een krachtige acceleratie door de 410 kW/557 pk motor die, naar de stijl van de legendarische Mercedes-Benz sportwagens, wordt uitgevoerd met een compressor. Dit garandeert alles overtreffende rijprestaties: 0 tot 100 km/u in 4,2 seconden, 0 tot 200 km/u in 11,3 seconden en een topsnelheid van 320 km/u. Recente onderzoeken hebben aangetoond dat circa 25 procent van alle motorstoringen te wijten is aan een niet juist functionerend koel systeem. Onlangs heeft automaterialen- en accessoires importeur Holland Java 'Alentra Cleaner' en 'Alentra Protector 1=4' in het pak ket opgenomen. Alentra Cleaner bevat geen zuren en zorgt ervoor dat het koelsysteem al rijdende binnen 48 uur compleet gereinigd wordt. Alentra Protector 1=4 beschermt gedurende 1 jaar het gehele koel systeem tegen lekkages en de vorming van roest, ketelsteen, corrosie en cavitatie. Bovendien worden beginnende lekkages blijvend afge dicht. Alentra Cleaner en Protector 1=4 kunnen worden toegevoegd aan iedere kwaliteit koelvloeistof/antivries zonder een verstopping te veroorzaken. Beide producten tasten aluminium, metaal, kunststof en rubber niet aan. Bovendien smeert Alentra Protector 1=4 de waterpomp en is het product gif- en zuurvrij. Alentra Cleaner en Alentra Protector 1=4 dienen achtereenvolgens gebruikt te worden om snel en doeltreffend te werken. De producten zorgen door de optimale reiniging en bescherming van het koelsysteem voor een Opel produceert sportieve Vectra Vier nieuwe Swift-caravans voor 2000

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 11