pr I- Hr 4 t WOENSDAG 6 OKTOBER 1999 Schiedam toen en nu De eerste voorpagina Adverteerders van het eerste uur Wie maakten het Stadsblad? Fotoquiz P X Het begon met een dam in de Schie. Nu heeft Schiedam het geschopt tot middelgrote stad met zelfs eert wijk in aan bouw die niet is verstoken van internationaal allure. Een stad die de grenzen van expansie bijna heeft bereikt. Omringd door Vlaardingen, de Nieuwe Waterweg, Rotterdam en Midden- Delfland. Binnen die lijnen is Het Nieuwe Stadsblad al een halve eeuw een oude bekende in de vele brievenbussen. De krant begon als nieuws- en advertentieblad voor alle Schiedammers en dat is ze nog steeds. Tegenwoordig heeft de stad zo'n 75.000 inwoners, ruim 40.000 huis houdens waar Schiedams huis-aan-huisblad wekelijks op de deurmat valt. Dit aantal was in de beginja ren van het Stadsblad uiter aard een stuk lager. Zo had men in 1949 nog maar net een beginnetje gemaakt aan het bouwen van flats in Nieuwland. Gebouwen waar van nu al weer een aantal de bestemming 'sloop' heeft gekregen. In de tijd dat ze werden gebouwd waren het paradijsjes vergeleken bij de oude, kleine en vochtige krot jes in de binnenstad. Het lijkt al weer zo lang geleden. Inmiddels zijn de woonwen sen weer danig veranderd. Mensen zwermen uit naar de randen van de stad, eerst naar het 'groene' Groenoord, daar na nog verder naar Woudhoek tot in Spaland-Oost. Hoe vol Schiedam ook al staat, men krijgt het toch steeds voor elkaar om een plekje voor nieuwe bouw- en sloopwerkzaamheden te vin den. Op deze luchtfoto's is goed te zien hoe Schiedam zich door de tijden heen heeft ontwikkeld en nog altijd in beweging blijft. Nog vrij nieuw in het stads beeld zijn natuurlijk het Stadserf en de Nieuwe Passage. Het project Branderspoort en De Raem in hartje centrum, de metro Beneluxlijn die zich door de stad slingert, de Van Markenstraat en omstreken en natuurlijk Sveaparken laten het bouwzand stuiven. Straks zijn het Hema-plein en het fusieziekenhuis bij Bijdorp aan de beurt. Zij laten nog even op zich wach ten maar beloven ook weer de nodige veranderingen in de Brandersstad. TTTiT Het ieuwe Stadsblad W 0 Er was eens een

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 19