I n ii n f Het A Hèt autonieuws voor y Nieuwe jftlCISPHICI J Schiedam en omgeving Rijder van het Jaar krijgt Ford Focus Nieuwe Mazda MPV: Europese primeur in Frankfurt Nissan Almera met krachtige styling en nieuwe motoren Mitsubishi's L200 nu met Easy Select 4WD systeem Nissan Aztek verschiet van kleur Oldtimer festival presenteert koninklijke klassiekers WOENSDAG 13 OKTOBER 1999 41-447 De jaarlijks terugkerende najaarseditie van het Super Oldtimer Festival vindt dit keer plaats in het weekend van 16 en 17 oktober. De Leidse Groenoordhallen zullen opnieuw bol staan met honder den gerestaureerde en ongeres- taureerde klassieke automobie len van allerlei merken en typen uit zowel Europa als Amerika. Verkoopstands met onderdelen, boeken, folders en miniaturen zullen het geheel completeren. Het Super Oldtimerfestival Leiden is inmiddels een begrip gewor den. Door de prima reputatie en een oppervlakte van 20.000 vierkante meter is het festival uitgegroeid tot één der grootste ruil- en verkoopbeurzen op het gebied van klassieke automo bielen. Het weekend van 16 en 17 oktober belooft voor de lief hebber dan ook volop genieten van alles wat op oldtimerge- bied denkbaar is. Eén van de blikvangers die te zien is op het festival is de Pierce-Arrow convertible twelve 1935. Een topclassic uit de dertiger jaren gemaakt voor de 'happy few' en koninklijke families. Ook het Witte Huis reed twintig jaar lang in Pierce-Arrows. Dit prijswinnende exemplaar is slechts een van de vier overge bleven automobielen van dit type. De auto is afkomstig uit een privé-collectie. De Leidse Groenoordhallen zijn uitste kend bereikbaar en worden aangegeven door ANWB-bor- den. Er is ruime parkeergele genheid en het ligt op ongeveer tien minuten lopen van het NS station. Het festival is zowel zaterdag als zondag geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Ford, één van de grootste auto mobielconcerns ter wereld en producent van de Ford Focus, Auto van het Jaar 1999, staat voor een veilige deelname aan het verkeer. Het autogebruik is de laatste jaren fors toegenomen en vereist extra oplettendheid van de weg gebruiker. Hiertoe heeft Ford Nederland in samenwerking met Autovisie de verkiezing 'Rijder van het Jaar '99' in het leven geroepen. Tijdens deze verkie zing wordt autorijdend Nederland beoordeeld op veilig heid, kennis van de huidige ver- keerswetgeving en voertuigbe- heersing. De persoon met de hoogste totaalscore krijgt de titel 'Rijder van het Jaar '99' en wordt beloond met een Ford Focus. In de halve finale streden 70 winnaars uit de voorrondes om een beperkt aantal finale plaatsen. Verdeeld in kleine groepen legden zij een theorie examen af dat was samengesteld door de ANWB. Vervolgens gin gen zij in groepjes van drie per sonen en een ANWB-instructeur op weg naar Lelystad, alwaar zij om beurten op hun rijvaardig heid werden getest. Uit deze halve finale kwamen 23 finalis ten naar voren. Op 19 oktober strijden zij op het Test Trainingscentrum voor de titel. Zij zullen deelnemen aan testen met betrekking tot rijvaardig heid, veiligheid en voertuigbe- heersing. Mitsubishi luidt het modeljaar 2000 in met een speciale GLS- uitvoering van de L200 4WD. Deze pick-up is extra luxe uitge rust en voorzien van Mitsubishi's Easy Select 4WD aandrijfsys teem. Daarmee klautert de alles- kunner moeiteloos het nieuwe millennium binnen. De Mitsubishi L200 is de best verkopende pick-up van Nederland. In zijn segment is de L200 goed voor maar liefst meer dan de helft van de verkopen. De pick-up dankt zijn sterke positie aan de combinatie van vermo gen, design en bruikbaarheid. Vanaf het modeljaar 2000 heb ben alle L200's met vierwielaan- drijving Mitsubishi 's Easy Select 4WD-systeem. Hiermee kan tot een snelheid van 100 km/uur zonder te stoppen wor den overgeschakeld tussen twee- en vierwielaandrijving. Alleen voor het schakelen tussen hoge en lage gearing moet nog even worden stilgestaan. Dankzij dit systeem en de uiterst luxe uitrus ting behoudt de L200 ook in 2000 zijn voorsprong op de con currentie. Het klinkt wellicht tegenstrijdig, maar de robuuste L200 GLS heeft een chique uitstraling. Uiterlijk is de Mitsubishi her kenbaar aan de two-tone carros- seriekleur en verchroomde por tier- en laadbakgrepen. Ook heeft de GLS standaard fraaie lichtmetalen velgen en verbrede spatborden met brede spatlap- pen. Aan weerszijden heeft de klaüterkoning brede treeplanken en stootstrips op de portieren. De GLS kent een standaarduitrus ting die een luxe personenauto niet zou misstaan. Het dashboard heeft tevens een zogenaamde 'tri ple meter'. Hierop is de hellings- hoek van de auto, de buitentem peratuur en het laadniveau van de accu af te lezen. Het contact slot is verlicht zodat dit ook in het donker eenvoudig te vinden is. Andere zaken die de L200 GLS de uitstraling van een luxe personenauto geven zijn de regelbare dashboardverlichting, een kledinghaakje, kaartlees- lampjes en een verlicht dash boardkastje met slot. Onder de motorkap heeft de L200 GLS Mitsubishi's sterke 2,5 liter tur bodieselmotor met intercooler. Deze brengt het vermogen (73 kW/100 pk) via de achter- of alle vier de wielen aan de weg. Tijdens de 58e IAA auto tentoonstelling in Frankfurt was de nieuwe en grote MPV als Europese primeur bij de Mazda- stand te bewonderen. Naast de Demio - een compacte ruimteauto - en de Premacy - een midi ruim teauto wordt met deze grote MPV bet Mazda ruimteauto-aanbod gecom pleteerd. De nieuwe Mazda MPV zal in de loop van oktober in Nederland ver krijgbaar zijn. Mazda ontwikkelde voor deze voorwielaangedreven MPV een compleet nieuw platform. Doordat voorwielaandrijving geen plaats inneemt onder de auto is er sprake van een volle dig vlakke laadvloer die het mogelijk maakt diverse stoelarrangementen te creëren. Ook de instaphoogte en de grootte van de deuropeningen konden hierdoor worden geopti maliseerd. Door de wielen zover mogelijk naar buiten te plaatsen beschikt deze nieuwe MPV over maximale binnenruimte afme tingen. Öe nieuwe Mazda-aan- winst, die in Japan een maand na introductie met 8.248 orders de verkoopverwachting met ruim 300 overtrof, is 4.75 meter lang, 1.83 meter breed en heeft een hoogte van 1.77 meter. De wielbasis is 2,84 meter. Standaard wordt de nieuwe MPV geleverd met vijf indivi duele stoelen. Desgewenst kun nen extra stoelen worden gele verd waardoor een derde zitrij ontstaat. Alle stoelen van de tweede en derde rij kunnen vol ledig omgeklapt, weg geklapt of desgewenst verwijderd worden. Deze stoelen zijn tevens tot tafel omklapbaar. De laadruimte van deze nieuwe MPV bedraagt 294 liter indien er sprake is van drie zitrijen. Door het verwijderen van de achterstoelen ontstaat een maximale laadcapaciteit van 1.600 liter. Alle versies zijn voorzien van twee zijschuifdeu ren die uitgerust zijn met elek trisch bedienbare ramen. Twee varianten Er is sprake van twee uitvoe ringsvarianten; de MPV 'Comfort' en de MPV 'Exclusive'. Beide handgescha- kelde varianten zijn voorzien van een 2.0 liter 16-kleps benzinemotor. Deze viercilinder krachtbron is een doorontwik kelde versie van de 626 motor en is goed voor 122 pk 190 kW. Het maximale koppel van 175 Nm wordt bereikt bij 3.800 tpm. De instapprijs van de nieuwe Mazda MPV zal rond de 60.000 gulden bedragen. De nieuwe Mazda MPV heeft een bijzonder rijk uitrustingsni veau. Veiligheid staat voorop en vanaf het instapmodel 'Comfort' zijn bijvoorbeeld dubbele air bags en zijairbags standaard. De passagiersstoel is uitgerust met een sensor die, wanneer er spra ke is van een speciaal kinderzit je, zowel de voor- als zij-airbag uitschakelt. Maar ook ABS, BBD (elektronische remkracht- verdeling) en gordelspanners zijn in alle versies standaard gemonteerd. En zoals in zovele andere Mazda-versies is ook de nieuwe MPV uitgerust met het Mazda Advanced Impact-ener gy Distribution and Absorption System (MAIDAS). Bij een frontale botsing schuiven onder delen langs elkaar waardoor de impact in het passagiersgedeelte aanzienlijk wordt verkleind. Veiligheid en comfort Naast veiligheid hebben de Mazda-ontwerpers veel aan dacht geschonken aan comfortverhogende zaken. Alle uitvoeringen zijn uitgerust met airconditioning, stuurbekrachti ging, centrale deurvergrende ling, startonderbreking, elek trisch bedienbare voor- en ach terramen met verlichte bedieningsknoppen en een 12 volts aansluiting in de baga geruimte. Ook zijn alle versies standaard uitgerust met velours bekleding, een in hoogte De nieuwe Nissan Almera beleefde ook zijn wereldpremière op de Frankfurt Motor Show. De nieuwe generatie verrast met zijn gespierde, sportie ve lijnen. Hij krijgt krachti ge, nieuwe motoren, waar onder een direct ingespoten diesel, en is onder andere voorzien van actieve hoofd steunen, die indien nood zakelijk extra veiligheid bieden. De verkoop gaat komend voorjaar van start. De geheel nieuwe Almera illus treert Nissans krachtige koers wijziging, die mede het resultaat is van een strategische alliantie met Renault. Nissan wil zich ontwikkelen tot een begeerd automerk. Nog maar onlangs onthulde de producent de jongste generatie Primera. De komende anderhalf jaar lanceert Nissan een reeks nieuwe en vernieuwde modellen. De belangrijkste ken merken daarvan zijn een opval lend design, een uitstekende rij- dynamiek en topkwaliteit. De bodemplaat van de Almera is Nissans MS-platform, dat de fabrikant wereldwijd zal gebrui ken. Het is de eerste Europese auto met dit platform, dat zich kenmerkt door de toepassing van top technologieën ten behoeve van veiligheid, kwaliteit, presta ties, functionaliteit en lage gebruikskosten. Een geheel nieuwe reeks kracht bronnen zorgt voor de aandrij ving van de nieuwe Almera. De cilinderinhoud van deze milieu vriendelijke multikleppenmoto- ren ligt tussen de 1,5 en 2,2 liter. Daaronder is ook een gloednieu we, direct ingespoten dieselmo tor met zestien kleppen. Later wordt de motor ook in andere Nissan-modellen leverbaar. Krachtig uiterlijk De Britse en Duitse designstu dio's vervulden een cruciale rol in het ontwerptraject. Het resul taat is een krachtig uiterlijk met een sterke eigen identiteit. Sportieve lijnen zetten de toon, met als opvallend detail de 'surf- tail' daklijn. Wat betreft het interieur legden de designers de nadruk op kwali teit, functionaliteit en stijl. Zij ontwikkelden een rond, orga nisch gevormd instrumentenpa neel en creatieve combinaties van kleuren en materialen. De actieve hoofdsteunen - een pri meur voor Nissan - dragen bij aan de veiligheid van de inzitten den. Een geïntegreerd navigatie systeem is een van de vele func tionele opties. Nissan introduceert een opval lend kleurrijke Nissan Micra. Het betreft de Micra Aztek die is voorzien van een heel opvallen de lak, Mystical Yellow genaamd. Door deze speciale lak wisselt de auto steeds van kleur; van geel, via allerlei nuances, naar paars. Deze bijzondere Micra staat nu in een zeer gelimiteerde oplage bij de Nissan dealer. De basis- kleur van de Micra Aztek is geel, maar bij de minste verandering van de invalshoek van het licht of de positie van de kijker veran dert de lakkleur van geel naar oranje of roze of zelfs paars. De speciale chromoflair Mystical Yellow lak bezit een bepaalde chemische structuur die het licht kan verbuigen. Deze lak, die alu minium deeltjes bevat, wordt volgens een speciaal procédé opgebracht in een ultradun transparant laagje op een alumi nium ondergrond en wordt net als bij een prisma of regenboog in verschillende hoeken verbo gen. Daardoor ontstaan de kleur verschillen. Het effect is heel verrassend. De Micra Aztek is gebaseerd op de driedeurs 1.3 Sri. De meeruitrusting van de Aztek ten opzichte van de SR-uitvoe- ring omvat behalve de Mystical Yellow lak ook nog lichtmetalen velgen, zes speakers, elektrisch bedienbare zijruiten, centrale portiervergrendeling en twee exclusief genummerde badges op de B-stijl. De Micra Aztek is te koop voor 27.995 gulden. De gelimiteerde oplage telt slechts 175 stuks. verstelbaar stuurwiel, een toe- renteller, een digitaal klokje, elektrisch bedienbare- en ver warmde buitenspiegels, radio- voorbereiding met vier speakers en een in de achterzijruit geïnte greerde antenne, zeven beker houders en vier flessenhouders. De buitenspiegels en de bum pers zijn standaard gespoten in de carrosseriekleur. In totaal kan uit acht verschillende car- rosseriekieuren een keuze wor den gemaakt. De standaard Comfort-versie kan desgewenst worden uitge breid met dakrelingen en een pakket bestaande uit vier extra speakers, mistlampen voor, ver uitvoering beschikt de Exciusive-versie daarnaast ook nog over onder andere een schuiflade onder de passagiers stoel, dakrelingen, mistlampen voor, een afstandbediening op de centrale vergrendeling, een buiten temperatuurmeter en een leren stuurwiel. Verder onder scheidt de Exclusive zich door standaardzaken zoals een hout- look op de middenconsole en deurpanelen, lichtmetalen vel gen en een achterin bedienbare verwarming. Net als bij de Comfort-versie kan de Exclusive-uitvoering des gewenst worden uitgebreid met een of twee extra stoelen, vier warming achter en één of twee extra stoelen voor een derde zit rij. Naast dit uitgebreide pakket is het ook mogelijk twee extra stoelen los te bestellen. MPV 'Exclusive' Ten opzichte van de Comfort extra speakers, een tripcompu ter en airconditioning achter. Tevens kan, in combinatie met dit pakket, een elektrisch bedïenbaar schuif/kanteldak worden gemonteerd. Ook bij de 'Exclusive'-uitvoering is het mogelijk twee extra stoelen los te bestellen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 13