1 fis Gemeente Schiedam "Historische binnenstad wordt mooier dan ooit" *3 Verbouwinkj e AAP-en trots in West met een knipoog naar Zuid M APART PUNT Rijbewijs verlopen? Regionale^ Organisatie Gehandicapten voorzieningen R O G stadsvisie >msrbeeïd van wonen, werken en leven in Schiedam Kom naar de Stads winkel SsJj I Schiedam is een grote stad. Niet zozeer door haar 75.000 inwoners, maar wel door de grotestadsproblemen waarmee Schiedam worstelt. Bij de pakken neerzitten? Geen sprake van! Onlangs presenteerde de gemeente het rapport 'Schiedam naar 2010de daad bij het woord'. In deze zogenoemde Stads visie staat wat de gemeente gaat doen om het tij te keren. Er staat ook in hoe ze dat gaat doen en wie ze daarbij wil betrekken. Enthousiast - gSH Roelants Samenhang De komende weken vindt u op deze gemeentepagina meer nieuws over de Stadsvisie. Van daag gaat het over de achter gronden en doelstellingen. Vol gende week wordt de inhoud van de Stadsvisie uit de doeken gedaan. Ook de politieke partijen zullen op deze pagina hun mening ventileren over de toe komst van Schiedam. Maar u kunt de Stadsvisie natuurlijk ook zelf lezen. Het rapport wordt bin nenkort in een grote oplage gedrukt. U leest op deze gemeen tepagina wanneer en hoe u het kunt opvragen. Papier hier, hier papier.. Heeft u vragen of opmerkingen over de Afval Apart Punten of over het scheiden van afval? Bel ONS Milieu 4576700. WET MILIEUBEHEER BOUWZAKEN BOUWPLAN BOUWPLAN Kom naar de Stadswinkel KAPVER- GUNNINGEN PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 41 WOENSDAG 13 OKTOBER, 1999 WOENSDAG 13 OKTOBER 1999 41-451 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor tel.:(010)2465555 fax :(010)4737021 Gemeentelijk Informatiepunt tel.:(010)2465304 Openingstijden: maandag t/ni vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen tel.:(010)2465389 tax :(010) 2465364 Foto: Arie Wapenaar Wethouder Aad Wiegman: Per wijk plannen maken. De communicatie verbeteren en het wijkwethouder schap verder uitbouwen. Wethouder Aad Wiegman is verantwoor delijk voor de Stadsvisie. Hij vindt vooral het integrale karakter van de Stadsvisie belangrijk: "Alle plannen, kansen en bedreigingen voor Schiedam staan erin. Niet afzonderlijk van elkaar, maar nu met elkaar in verband gebracht." Schiedam moet, zo staat in de Stadsvisie te lezen, een stad worden waar het in alle opzichten prettig wonen is en je gezellig en veilig uit kunt gaan. Waar zowel laag- als hooggeschoolden zonder al te veel moeite een baan vinden, en mensen met wie het minder goed gaat kunnen reke nen op hulp. Een stad ook waar onderne mers graag een bedrijf ves tigen vanwege het aanbod van werkne mers en de goede bereikbaarheid van de stad. Bovendien wil Schiedam een bijzondere positie in de regio gaan innemen. Wiegman: "We willen de sterke kanten, van Schiedam beter gaan benutten. Neem bij voorbeeld de oude binnenstad, de molens, het Gedistilleerd Museum, het gebied bij de Korte Haven, de Lange Haven en de Nieuwe Haven. Dat is uniek in de regio. Er komen hier heel veel men sen van buiten die razend enthousiast worden over wat ze zien. Ik denk dat veel niet-Schiedammers nauwelijks weten hoe mooi het hier is." "We willen samen met allerlei partners, ondernemers, beleggers het gebied rond de Korte Haven, Lange Haven en Nieu we Haven verder ontwikkelen. En dan bedoel ik vooral het gebruik van de pan den. Geen win kels met het standaard pakket, maar ambachte lijke bedrijfjes, galerieën. Ik wil niet iedere keer Jan des Bou- vrie van stal halen, maar je ziet nu al de belangstelling voor de panden in de buurt van de Koren beurs. Het pand van Roelants bijvoorbeeld, is inmiddels gekocht door een bedrijf ver want aan dat van Des Bouvrie. Ik denk dat je het gebied over een paar jaar niet herkent. De historische kern wordt mooier dan ooit." Van het rapportcijfer 6- naar een dikke 7. Dat is wat Schiedam wil. Hoe ze de pro blemen gaat aanpakken staat ook in de Stadsvisie. Allereerst de plannen uitvoe ren die al langer liggen te wachten. Samenhang brengen in die plannen. De communicatie en het overleg met alle mogelijke betrokkenen goed organiseren en samen met hen nieuwe plannen maken. Wiegman: "We willen ook per wijk plannen maken. De communicatie verbeteren, het wijkwethouderschap ver der uitbouwen. Maar natuurlijk ook zor gen dat de basistaken van de gemeente, zoals beheer en onderhoud, goed worden uitgevoerd. We gaan er serieus mee aan de slag." WORDT VERVOLGD m M/r j De afgelopen week zijn de Afval Apart Punten voltooid aan: de Vlaardingerdljk nabij de Slachthuislaan de Aleidastraat hoek Vlaardingerdljk (plein) de Van Ostadelaan hoek Ruijsdaellaan. Bewoners in deze buurten kunnen nu hun glas, papier, kleding of GFT op een betere wijze aanbie den. In de week van woensdag 13 oktober tot en met dinsdag 19 oktober gaat ONS Milieu (onder voorbe houd) op de volgende locaties AAP-en plaatsen: Westfrankelandsestraat ter hoogte van de Fabri- straat St. Liduinastraat ter hoogte van het Zadkine Colle ge Lange Nieuwstraat ter hoogte van het Postkan toor afval Kleding Inlichtingen 4576700 ^•(Vieudienst R/y„ ONTWERP-BESCHIKKINGEN Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvragen om vergunning op grond van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1. Op 27 mei 1999 is een aanvraag ontvangen van Modelstaai B.V. om een revisievergun ning voor het veranderen van een inrichting bestemd voor het snijden en op andere wijze voorbewerken van ijzer en staal en het handelen in staal aan de Kommiezenlaan 29 te Schiedam (99.21.05). De veranderingen betreffen onder meer het vervangen van een dieselkraan door een elek trische kraan, een toename van het aantal snijmachines, een toename van de snijwerkzaam- heden, het installeren van een aantal mobiele ventilatoren, het in gebruik nemen van een dieselheftruck en het vervangen van de propaantank door een Griesontank. 2. Op 4 augustus 1999 is een aanvraag ontvangen van Matrice uitvaartbegeleiding om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een uitvaartcentrum aan de Stadhouderslaan 117 te Schiedam (99.31.08). Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ningen te verlenen. Aan de vergunningen zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerp-beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 13 okrober 1999 tot en met 9 november 1999 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De ontwerp beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken m.b.t. Modelstaai B.V. kunt u tevens inzien bij Gemeentewerken Rotterdam afdeling Milieubeleid Rotterdam, Europointcomplex toren III, Galvanistraat 15 te Rotter dam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantooru ren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 84 02). Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van een ontwerp beschikking kunt u deze tot en met 9 november 1999 schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over de ontwerpen van de beschikkingen kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk één week voor het einde van de inzagetermijn worden ingediend. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen een beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp beschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp beschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de ontwerp-beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 84 02). Projectnummers: 99.21.05 en 99.31.08 Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, elke dag van 08.00 17.00 uur, telefoon: 2465565. Voor technische informatie kunt u terecht bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht op de 13e etage van het Stadskantoor dagelijks van 08.30 tot 10.30 uur. Ingekomen aanvragen van 22-09-1999 t/m 01-10-1999: bouwaanvragen/meldingen: St. liduinastraat 23a C.A.M. Leijendekkers Sloopaanvragen/sloopmeldingen: Franklinstraat e.o. locatie 1 Woonplus Schiedam Franklinstraat e.o. locatie 2 Woonplus Schiedam Stephensonstraat e.o. locatie 3 Woonplus Schiedam berging vergroten 10 woningen slopen 18 woningen slopen 17 woningen slopen Verleende beschikkingen van 4 oktober 1999 t/m 8 oktober 1999: bouwvergunningen/meldingen: Bieslookveld Ringvaart/hoek Hoofdvaart Koggeschip 68 Schiedamseweg 22 Vlasakker 48 Voorberghlaan 16 Laseurpad 5 C.R. van Wingerden O.N.S. Milieu J. Wiersma G.v.d. Linden M.J. op den Brouw K. Handeman S.M. de Smit woning bouwen aRal apart punt bouwen mg vergroten ijtsr bedrijfsruimte verbouwen berging bouwen berging bouwen berging bouwen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. vrijstelling bestemmingsplan (artikel 18A WRO) Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor het bouwen van een serre aan de woning Lindenlaan 8 Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan "Kethel Tuindorp". Het bouw plan moet daarom tevens worden aangemerkt als verzoek om vrijstelling ex artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen te zijner tijd voor het plan vrijstelling te verlenen. Vooraf willen burgemeester en wethouders een ieder in de gelegenheid stellen zijn bedenkin gen kenbaar te maken. Het plan ligt hiertoe ter inzage van 14-10-1999 t/m 27 10-1999 bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 (dagelijks van 08.00 - 17.00 uur). Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schrif telijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en Woningtoe zicht, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. verbouwen van voormalig politiebureau (ARTIKEL 50, LID 5 WONINGWET) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn medewerking te verlenen aan een bouwplan op het perceel Lange Nieuwstraat 53 ten behoeve van het het verbouwen van het voormalig politiebureau. Het bouwplan is overeenstemming met het geldende bestemmingsplan Bebouwingsvoor schriften voor de Bebouwde Kom. Voor het perceel geldt een voorbereidingsbesluit. De beslissing op aanvragen om bouwver gunning moet daarom worden aangehouden. Deze aanhoudingsplicht kan op grond van arti kel 50, lid 5 van de Woningwet worden doorbroken. Burgemeester en wethouders zijn voornemens, met gebruikmaking van de mogelijkheid om de aanhoudingsplicht te doorbreken, de bouwvergunning te verlenen. Voordat burgemeester en wethouder hierover beslissen willen zij een ieder in de gelegenheid stellen zijn bedenkingen kenbaar te maken. De bouwtekeningen liggen hiertoe van 14 10-1999 t/m 27-10-1999 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen tot het verlenen van de bouwver gunning schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en Woningtoezicht, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Regionale Organisatie Gehand ie a p te n vötir zi t n i n gen Bij de Regionale Organisatie Gehandicapten voorzieningen NWN, Konings hoek 93050 te Maassluis liggen de volgende stukken ter inzage: - Het door het bestuur van de ROG NWN genomen besluit: Uitvoeringsbesluit overige vervoersoploss ingen - Vastgestelde begroting 2000 Op grond van artikel 4.4.2. van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 3 Acacia's staande in de voortuin aan de Rubenslaan 17, i.v.m. de situering. - 1 prunus staande tussen twee voortuintjes op het Gimbergpad nr. 18 en 20, i.v.m. de standplaats. - 1 malus staande in voortuin Gimbergpad 10 vanwege slechte conditie. - 10 stuks wilgen op de Harreweg t.h.v. wijk Midden Delfland, i.v.m. omleggen water gang met herplantplicht Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaar schrift indienen bij het college van burge meester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorkomen dat de boom (of bomen) al gekapt wordt, dan dient u schor sing te vragen van het besluit bij de Presi dent van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankpro cedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opne men met J.P.Krijgsman, telefoon 2465666.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 2