Barbershop Singers Rotterdam zoekt stemmen r Niet in mijn achtertuin Mercedes Ster Occasions gegarandeerd goed. Verkoop meaewerkerv/m Adecca Herinneringen aan 1944-'45 (Victoria") 'De prijs voor de meer bijzondere exemplaren kan oplopen tot honderden guldens Laatste excursie Internetsite voor Filmhuis Herfstvakantie in Kinderboerderij COMMERCIEEL/ ADMINISTRATIEF TALENT (Vov/ib DONDERDAG 14 OKTOBER 1999 41-479 'The Gents' Mainport Barbershop Singers Rotterdam' vindt het na drie jaar weer tijd voor een ledenwerfactie. Zij doet dit in de vorm van een open repetitie op donderdag 14 okto ber. Vanaf 19.30 uur is er koffie en gelegenheid om kennis te maken met Barbershop zingen in Rotterdam. 'The Gents' Mainport Barbershop Singers Rotterdam hebben hun repeti tieruimte in de Tramremise aan de Oostzeedijk 100 in Rotterdam. De repetities zijn iedere donderdagavond om 20 uur. Een Barbershopkoor bestaat uit vier stemmen, deze brengen het typische Barbershop geluid met z'n aparte akkoorden. Dit alles zonder muzikale begeleiding, maar met veel show zowel in kleding als expressie. 'The Gents' Mainport Barbershop Singers Rotterdam hebben voor het eerst een professionele diri gent aangetrokken in de persoon van Amare Bilate. Na een periode van gewenning zijn zij nu duidelijk op weg om technisch beter te gaan zingen. Dit is een belangrijk punt met het oog op de landelijke Conventie van Barbershopkoren eind volgend jaar. Daarnaast heeft er een bestuurswisseling plaatsgevonden waarbij Cees Esbach de voorzittershamer heeft overgenomen van medeo prichter en initiator Frans Bos. Frans Bos stond in 1992 aan de wieg van de GMBSR en heeft zeven jaar lang op voortreffelij- ke wijze de kar getrokken. Hij blijft actief als PR-man en is nog lang niet van plan te stoppen met zingen.Belangstellenden zijn van harte welkom op 14 oktober. Zij horen op deze avond wat een Barbershop inhoudt en kan men door middel van een stemtest ingedeeld worden in één van de vier partijen (tenor, lead, bariton en bas) die het koor kent. Meer informatie: Frans Bos, tel.: 010-479 48 18 of Hans de Vries, tel.: 010-436 47 34. De Amerikaanse fabrikant Mattel Inc. noemt haar van alles, van een succesvolle zakenvrouw tot een lid van een rock band tot een Wereld Cupvoetbalster. In de herfstvakantieperiode is zij in een groot aantal hoe danigheden een hoog geëer de gast in Autotron. De beroemdheid is niemand minder dan Barbie, de vriendin van vele miljoenen meisjes over de hele wereld. De Barbiepop viert dit jaar haar veertigste verjaardag. In het kader van dit jubileum exposeert Els Schouten uit Waddinxveen op verschillende plaatsen in het land haar imposante Barbie-ver- zameling. Na onder andere de Bijenkorf in Amsterdam en Museon aangedaan te hebben, is het nu de beurt aan Autotron om een deel van de collectie onder dak te bieden. Centraal in auto mobielmuseum AutoDome staat de serie Barbiepoppen in combi natie met automobielen. Zij blijkt er in de afgelopen vier decennia al heel wat gehad te hebben waaronder een Porsche, een Austin, een Ferrari, een Jaguar, een Hotrod en enkele campers. Verder zullen onder meer te zien zijn: Barbies uit de bruidslijn, de bijzondere kerstse rie, de holiday-Jijn en de kleder drachtlij n. In de jaren tachtig maakte zij als zangeresdrummer deel uit van de rockgroep de Rock Stars. Barbie is zelfs een keer op de markt gebracht als kandidate voor het Amerikaanse president schap. Er is zelfs een Barbie Loves Elvis- en een Barbie Loves Frank Sinatra-lijn. Vermaard is eveneens de Jacky Kennedy-lijn uit de jaren zestig. Barbie volgt muziek-, cultuur- en modetrends op de voet en is zelf ook trendsettend geweest. Diverse bekende mode-ontwer pers hebben kleding voor haar ontworpen, waaronder Benneton. En dat Barbie ook aan het einde van de jaren negentig nog altijd met haar tijd meegaat bewijst Computer Barbie. Verder zijn er plannen om een Barbie met heuse vlindertatoeage op haar buik uit te brengen. Ruim duizend poppen De collectie van Els Schouten bestaat uit ruim duizend poppen. 'Ik ben begonnen met het verza melen van antieke poppen. Toen dat een te prijzige hobby werd, ben ik overgestapt op het verza melen van Barbie poppen. Dat is een nog een redelijke te betalen hobby. De goedkoopste Barbie kost bij een speelgoedzaak tus sen de tien en de vijftien gulden. De prijs voor de meer bijzonde re exemplaren kan oplopen tot vele honderden guldens. Er zijn Barbie's die ik gewoon in de winkel koop, zoals het exem plaar dat uitgebracht is ter gele genheid van haar veertigste ver jaardag. Ook bezoek ik met enige regelmaat beurzen waar poppen te koop worden aange boden, Er zijn door de jaren zoveel poppen op de markt gekomen - en dat gaat de komende jaren onverminderd voort - dat je keuzes moet maken. De ene keer koop ik een pop, de andere keer zijn het kleertjes of accessoires waar mijn belangstelling naar uit gaat. Voor mij blijft het een hobby.' Barbie mag zich wereldwijd in een enorme belangstelling ver heugen. Een uitgekiende marke tingstrategie van producent Mattel Inc. zorgt ervoor dat jaar lijks liefst vier miljard gulden aan poppen en accessoires wordt uitgegeven. Het idee om een Barbie pop op de markt te brengen ontstond toen Ruth Handler haar dochter tje met papieren poppen zag spe len die zij allerlei volwassen rol len toebedacht. Er waren in de jaren vijftig geen poppen te koop die meisjes aanzetten na te denken over die dingen die zij graag zouden willen zijn als zij volwassen zouden zijn. Zo ont stond het idee een tienermodel te creëren. Ruth noemde haar cre atie Barbie, naar haar dochter Barbara - en de rest is historie. De Barbietentoonstelling is van 16 tot en met 31 oktober in Autotron te zien. Het autopret park is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De entree prijs is fl. 19,50, kinderen van 4 tot 12 jaar fl. 17,50. Autotron is gelegen aan de A50 's- Hertogenbosch-Nijmegen. Voor informatie over de bereikbaar heid per openbaar vervoer, bel 0900-9292 (niet kosteloos). Voor meer informatie: de Autotron Infolijn, tel.: 073-523 33 00. Het einde van het excursie seizoen is in zicht. Liefhebbers van natuur schoon die het Groene Hart eens van zijn meest groene kant willen bekijken, moe ten nu hun kans grijpen. Op zondag 17 oktober wordt op de Nieuwkoopse Plassen de laat ste vaarexcursie van 1999 gehou den. Onder begeleiding van een deskundig gids maakt men ken nis met het veelzijdige piassen- gebied. De Nieuwkoopse Plassen zijn eeuwen geleden ontstaan door dat mensen het gebied uitbag gerden op zoek naar turf. Tegenwoordig bestaat het terrein voor de ene helft uit grote en kleine plassen, sloten en vaarten en voor de andere helft uit riet land, moerasbos en weiland. Deze veelzijdigheid zorgt voor een grote afwisseling van flora en fauna. Met de naderende herfst ziet het gebied er prachtig uit; de kleurrijke bessenstruiken zijn een lust voor het oog. Belangstellenden die meewillen dienen zich vooraf aan te mel den. Dat kan bij excursieleider Regtop op telefoonnummer: 0172 - 408 250.Leden van Natuurmonumenten betalen fl. 10,-; hun kinderen t/m 12 jaar fl. 5,-. Niet-leden betalen fl. 15,- en hun kinderen t/m 12 jaar fl. 7,50. Meenemen: warme kleding (op het water is het altijd koeler dan op het land), eventueel iets te eten of te drinken (er is aan boord geen gelegenheid om pro viand of drinken te kopen) en eventueel een verrekijker. Ook mensen in een rolstoel kunnen mee, indien ze dit bij opgave alvast doorgeven. Het Nederlands Textielmuseum laat tot en met 31 oktober op de entre sol een kleine presentatie zien met herinneringen aan de bevrijding van Nederland. Aanleiding is de herdenking in die periode van de bevrijding van Tilburg 55 jaar geleden op 27 oktober 1944. De bevrijding van het zuiden van het land luid de het begin in van de uiteinde lijke bevrijding van het land in april/mei 1945. Het museum laat een aantal stukken uit zijn collectie zien die te maken hebben met deze geschiedenis. Het zijn voorna melijk voorwerpen gemaakt van textiel die op een algemene of meer persoonlijke manier uit drukking geven aan de bewogen jaren 1944/45. Ook zijn er een aantal aangrijpende foto's in de tentoonstelling te zien die een beeld geven van wat er zich in Tilburg vlak voor en na de bevrijding afspeelde. In de laat ste week van oktober worden er in Tilburg diverse activiteiten en tentoonstellingen over dit thema gehouden. Het Nederlands Textielmuseum is geopend: dinsdag t/m vrijdag van 10 tot 17 uur en zaterdag en zondag van 12 tot 17 uur. Het Nederlands Textielmuseum zit aan de Goirkestraat 96 Tilburg. Voor ons filiaal in Maassluis zoeken wij 06-51 542 725. A Giant Taki-Away SCHIEDAM - De opstel ler van een open brief over de nieuwbouw van de Jozefschool - geïnter viewd in Het Stadsblad van 7 oktober - is een klassiek voorbeeld van de zogenaamde 'not in my backyard'-gedachte ('niet in mijn achtertuin'). Want schuilt achter die zielige plataan niet vooral het belang van het eigen huis en de eigen tuin? Op zich is daar niets mis mee. Iedereen mag voor zijn belangen opkomen. Maar laten wij alsjeblieft alles wel blijven zien in het perspectief van alle belangen die hier een rol spelen. Om met die plataan en het 'groen' in de wijk te beginnen: volgens mijn informatie zijn daar heel zorgvuldige afspraken over gemaakt met de Gemeente en wordt er alles aan gedaan om die plataan (en de drie linden op de Nassaulaan) in ere te houden. Het is denk baar dat de boom het na verloop van tijd toch niet redt. Maar zelfs in dat ergste geval blijven wij echt wel een mooie groe ne wijk houden. Net zo goed als het karakter van de wijk echt niet onher stelbaar wordt aangetast door de nieuwbouw van de Jozefschool: al die mooie huizen en mooie tuinen aan de Warande (en andere straten) blij ven gewoon staan. En hoe zit het met al die veront ruste omwonenden. Wie zijn dat nu precies? Spreekt de opsteller van de open brief namens alle bewoners van de Warande, de Schoolstraat en de Nassaulaan? Als bewoner van de Warande en vader van twee doch ters op de Jozefschool waag ik dat te betwij felen. De Jozefschool is al meer dan vijf jaar bezig om kinderen en leerkrachten in een nieuw, fatsoenlijk geoutilleerd, gebouw in de wijk onder te brengen. Veel keuze voor de loca tie had het schoolbestuur niet. De locaties die in de open brief genoemd wor den zijn of te duur, of niet beschikbaar of het bestemmingsplan voor ziet niet in de bouw van een school. De financie ring van een nieuwe school is tegenwoordig een moeizame zaak. In zo'n situatie heeft het weinig zin om over varianten te praten die tonnen, zo niet miljoenen extra kosten. Want nie mand wil dat opbrengen, de gemeente niet, het schoolbestuur niet en zeker niet de bewoners van de Warande. De Jozefschool heeft hard een nieuwe school nodig in een vertrouwde omgeving. Die school moet er nu eindelijk komen. Dat is in het belang van veel kindëren en ouders. En dat belang moet naar mijn idee het zwaarst wegen. Maarten Schiedam Mulder, SCHIEDAM - Het Filmhuis Schiedam heeft er een medium bij waar het publiek informatie over het programma kan vinden: een eigen Internetsite. Hier kan men onder andere het program ma bekijken met links naar recensies, algemene informatie over opening stijden en prijzen, histori sche achtergrond van het Filmhuis en heeft men de mogelijkheid via e-mail informatie aan te vragen of opmerkingen te maken. Het adres van de site is www.filmhuis.dsv.nl. Het Filmhuis heeft op proef een terminal geplaatst waar bezoekers de site kunnen raadplegen en tevens gratis kunnen inter netten. BEL 070 3421777 ^Mercedes Ster Occasion «riet Eurogarantie 12 maanden Eurogarantie Service 24h hulpgarantie Mobiliteitsgarantie Kilometer-kostprijs-garantie Nationale Autopas: kilometergarantie Geld-terug-garantie DÉ EERSTE DE BESTE Victoria Oost, Toepad 11 (Autostrada Brienenoord), 3063 NI Rotterdam, telefoon 010-4522322 Victoria West, Strickledeweg 99 (Spaansepolder), 3125 AT Schiedam, telefoon 010-4155255 Victoria Zuid, Driemanssteeweg 40 (Charlois), 3084 CB Rotterdam, telefoon 010-2123300 E-mail: info@victoria-mb.nl Internet: http://www.victoria-mb,nl 'air Trade folder van Wereldwinkel SCHIEDAM - De najaars folder van Fair Trade wordt deze week op diver se plaatsen in Schiedam huis-aan-huis verspreid. Fair Trade is het huismerk van de Derde Wereld. Onder het motto 'alle geluk van de wereld' wordt een groot assorti ment van producten aan geboden. Deze zijn inge kocht op basis van eerlijke handel bij coöperaties of bedrijven van boeren en ambachtslieden. Door het kopen van deze producten ondersteunt men de ont wikkeling van producen ten in de Derde Wereld. Wie geen folder heeft ont vangen kan er één komen afhalen in de Wereldwinkel aan de Lange Achterweg 14. De ourney's End in Graauwe Hengst SCHIEDAM - In Podiumcafé De Graauwe Hengst treedt zaterdag 16 oktober de unieke rock-'n roll formatie Journey's End op. Deze jonge Nederlandse band heeft de weg naar Engeland gevon den en opereert nu hoofd zakelijk vanuit Gloucester. Het optreden begint kort na 22.00 uur en de toegang is zoals gebruikelijk gra tis. piums, Mercedes-Benz SCHIEDAM - In de herfst vakantie organiseert de onderafdeling natuurontwik keling van de gemeente Schiedam op kinderboerde rij 't Hoefblad vanaf dinsdag 19 oktober tot en met vrijdag 22 oktober elke middag een extra activiteit. Deze zijn bestemd voor kinderen van vijf tot en met twaalf jaar. Dinsdag geeft clown Bobo tweemaal een half uur durend optreden om 14.00 en 15.30 uur. Woensdag kun nen kinderen om 14.00 en 15.00 uur meehelpen met het voeren van dieren, stallen uitmesten en andere werk zaamheden. Donderdag staat in het teken van het paard. Kinderen kunnen een ritje maken op paard en wagen, pony rijden en meedoen met de prijsvraag over het paard. Vrijdag 22 oktober start om 14.00 en 15.00 uur een span nende dierenspeurtocht. Bij slecht weer word uitgeweken naar de tentoonstellings ruimte van de Kinderboerderij waar dan een leuke film wordt ver toond. De meeste activiteiten zijn gratis. Het optreden van Bobo, het ritje op paard en wagen en pony rijden kost echter 2,50 gulden (clown) en 1 gulden (activiteiten paard). De kaartjes hiervoor zijn vanaf heden te verkrij gen op 't Hoefblad. Een baan voor jou! Verkoopmedewerker v/m direct een contract! °e gWzQMnisalie ter wereld Jarige Barbie brengt bezoek aan Autotron tijdens de herfstvakantie Barbie heeft at heel wat auto 's 'versleten in De Amerikaanse meubelreus Seats and Sofas heeft vestigingen in Assen, Drachten, Deventer, Capelle aan den Ussel, Eindhoven, Hengelo, Maassluis, Sliedrecht, Uden en Zoetermeer. Zoek je een afwisselende baan met een prettige teamsfeer, uitstekende arbeidsvoorwaarden en een dynamische werkomgeving? Bel dan vanaf 9.45 uur met Judith van Unen, Reageren kan tot en met 16 oktober 1999. PAItVIN [II] KAN LEZEN EN SCHRIJVEN HET EINDE VAN ARMOEDE RECINT OP SCHOOL WORD NU NOVIB DONATEUR DOOR/ 12,50 PER MAAND Mercedes C 180 Classic, bj. '96, smaragd- zwart metallic, 46.000 km, lichtmetalen velgen, trekhaak, speakers, radio 42.500,- Mercedes E 290 TD Combi Avantgarde Automaat, bj. '97, zilver metallic, 87.000 km, zwart leder, automatische airco 94.500,- Mercedes C 180 Classic, bj. '96, zilver, Mercedes C 180 Esprit Aut., bj. '94, rood 46.000 km, airco, lm. vlg, speakers 45.000,- met., 87.500 km, deelb. achterbank 38.500,- Mercedes C 180 Classic, bj. '96, toermalijn- groen, 72.000 km, speakers, midden armst, achter 42.500,- Mercedes C 180 Combi Classic, bj. '97. zwart, 32.500 km, middenarmsteun, lichtmeta len velgen, radio/cd-wisselaar, etc. 59.500,- Mercedes C 180 Elegance, bj. '95, rood, 102.000 km, airco, trekhaak, speakers 38.500,- Mercedes SLK 200, bj. '98, zilver metallic, 15.000 km, leder, radio, cd-speler 87.500,- Mercedes E 200 Avantgarde, bj. '96, sma- ragdzwart, 108.000 km, speakers, trekhaak, alarm 62.500,- Mercedes C 180 Classic, bj. '97, smaragdzw., 67.000 km, lm velgen, speakers 46.000,- Mercedes C 220 D Combi Elegance, bj. '97, smaragdzwart, 58.000 km, airco 69.500,- Mercedes E 220 D Elegance, bj. '97, sma ragdzwart, 100.000 km, airco, 69.500,- Mercedes E 230 Combi Ele gance, bj. '96, azuritbl., 91.300 km, alarm, radio/cd-speler 74.500,- Mercedes E 280 Avantgarde Aut., bj. '99, smaragdzwart. 16.900 km, alarm, speakers, aut. aircondi tioning 99.500,- (zowel parttime als fulltime) diverse Shell stations bij u in de regio Geeri dag is hetzelfde op een Shell-station. Klanten komen vaak niet alleen om hun volle tank af te rekenen, maar ook om aankopen te doen in de shop. Je voelt je verantwoordelijk voor 'jouw' winkel en de klanten die daar komen. Niet alleen binnen maar ook buiten zorg je er voor dat alles in orde is. Volle schappen, een schoon station en een glimlach doen klanten immers graag weer terugkomen! Om op diverse stations goed te kunnen werken volg je een opleiding en loop je stage. Voel je iets voor deze afwisselende job? Wat we van jou vragen: klantvriendelijke instelling; wisselend inzetbaar; accuraat en loyaal; eigen vervoer (auto) parttime of fulltime beschikbaar; bruto bij 23 jaar en ouder (fulltime) vanaf+/- 2.600,tot +/- 3.100, Wat we jou bieden: werk op meerdere stations; een jaar contract op maat; opleidingen en stage; dag- en wisselende diensten, ook zaterdag en zondag mogelijk. Interesse? Stuur ons dan zsm uw sollicitatiebrief en c.v. naar: Adecco Detachering o.v.v. Verkoopmedewerker Posthoornstraat 6d 3011 WE Rotterdam Voor meer.vacatures: http://www.adecco»nl

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 15