Scheidsrechters zijn jarig Waterweg-topscorer Karbaat verzamelt trio's Corrie van Eijk voor alle soorten fotografie Sporten met De Speeldam Oud politiebureau maakt plaats voor havenvilla's Asvion in het nieuw I tyikWA Uw specialist in: rü NOOTEBOOM AUTOBANDEN BV SCHIEDAM DONDERDAG 14 OKTOBER 1999 41 - 1475 Benefietavond Gimbie Hospital Wim Jansen terug bij SWSMC Klachtenweek Sociale Dienst Computerbeurs Vier amateurverenigingen met gevarieerd programma in Theater aan de Schie Goud voor karateka Jordy Blaak SPORT Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Wim Jansen keert op woensdag 20 oktober even terug naar sportpark Harga waar hij in de nadagen van het Schiedamse betaalde voetbal samen met oud-bondscoach Dick Advocaat bij SVV actief was. Jansen zal op die woensdag tijdens de herfstvakantie bij SWSMC een demonstratietraining geven. Hij richt zijn aandacht vooral op de pupillen. Om 10.30 uur begint de training voor de D-tjes, om 12.00 uur komen de E-tjes aan bod en om 14.30 uur de F-pupillen. SCHIEDAM - De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging viert op zaterdag 16 oktober met een receptie het 50-jarig jubi leum. De officiële startdatum van de SSV is 17 oktober 1949, hetgeen destijds leidde tot een persbe richt van de volgende nogal for mele strekking: 'Het doet ons genoegen, dat vanavond in Zaal Tivoli met algemene stemming van de geachte aanwezigen is besloten om tot oprichting van een eigen Schiedamse Scheids rechters Vereniging over te gaan'. Daarna heeft de club vrolijke tij den (waarvan de jaarlijkse bus tocht steeds het hoogtepunt was) meegemaakt, want de heren lie ten de boog niet altijd gespannen staan. De laatste jaren zijn dui delijk wat ingetogener. Temeer omdat de club door een door onenigheid veroorzaakt leden verlies en de tanende aanwas van het arbiterskorps aan omvang heeft moeten inleveren. Niettemin hoopt de SSV-leiding, dat het zaterdag in het clubge bouw van SVDPW in sportpark Harga, waar de SSV thans onderdak geniet, behoorlijk druk wordt. De receptie begint om 15.00 uur. SCHIEDAM - SVDPW is met stip gestegen. De vijfdeklasser stond al wel in de lijst, maar werkte zich dankzij de 15-0 zege op FC Rotterdam ('winnen is leuk, maar zulke grote cijfers hoeven voor mij niet', vindt trainer Rob van Vliet) maakte de ploeg de sprong van de achtste naar de derde plaats. DRGS nam de koppositie over van het Vlaardingse DVO'32. De stand: 1. DRGS/za 5,83 (35 uit 6); 2. DVO'32 5,33 (32 uit 6); 3. SVDPW 5 (30 uit 6); 4. SC Spaland 3,80 (19 uit 5); 5. VDL 3,16 (19 uit 6); 6. VFC 3 (18 uit 6); 7. PPSC 2,83 (17 uit 6); 8. Fortuna 2,80 (14 uit 5); 9 en 10. Cion en Hoek van Holland 2,66 (beide 16 uit 6). SCHIEDAM - Arjan Karbaat blijft trio's verzamelen. De kop man van Korenbeurs' hoogste mannenteam liet ook in de uit wedstrijd tegen de reserves van Cosmos/TTVV geen steek val len en won opnieuw zijn drie partijen. De Schiedamse tafeltennissers leverden overigens in Veldhoven een matig optreden af. Deson danks werd wel met 4-6 gewon nen en bleef het team voor de vierde achtereenvolgende maal ongeslagen. Jeroen Bastiaansen en Wietse Kant wonnen ieder een partij. Ook de dubbel werd een Schiedamse prooi. Het eerste damesteam van De Korenbeurs speelde in Groningen gelijk tegen GTTC. Jolanda Waterreus won drie par tijen. Opmerkelijk was de afloop van de dubbel, die pas in de derde set bij 25-27 in Gronings voordeel werd beslist. Het eveneens in de eerste divisie spelende tweede damesteam pakte in Amstelveen de eerste overwinning: 4-6. Vijftig pro cent van de Schiedamse score kwam op naam van Danielle Maas, die driemaal won. Banden Lichtmetalen Velgen Uitlijnen Verkoop en Verhuur van Balanceren Sneeuwkettingen, Bandenreparatie Winterhanden, Skiboxen. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM - De SP organi seert vanaf maandag 18 okto ber een 'klachtenweek sociale dienst'. Via het speciale tele foonnummer 4264916 kunnen klanten en medewerkers van de GSD van maandag 18 tot en met vrijdag 22 oktober tus sen 13.00 en 16.00 uur hun klachten en opmerkingen kwijt. Het is ook mogelijk de klachten in een gesprek aan de orde te stellen op het kantoor van de SP, Hoogstraat 19, op dinsdag tussen 14.00 en 17.00 en tussen 19.00 en 20.00 uur. Alle klachten zullen worden onderzocht en gebundeld in een zwartboek, dat zal worden overhandigd aan wethouder Peter Groeneweg. Op grond van geluiden die de SP bereik ten tijdens de wekelijkse spreekuren, verwacht men onder andere meldingen over het optreden van ambtenaren, de benadering bij het beëindi gen van de uitkering wanneer men werk heeft gevonden, het lange wachten op het geld, onvoldoende uitleg over ver anderingen, telefonische bereikbaarheid en opening stijden. Door medewerkers van de GSD werd al eerder jegens de SP geklaagd over onder andere de hoge werk druk, ongelijke behandeling tussen staf en personeel en een rumoerige werkomgeving. Men mag ook per post reage ren (SP, Hoogstraat 19, 3111 HB Schiedam), maar wordt verzocht de brief dan wel snel te posten, men kan ook faxen naar nummer 2464917. HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM - Ze is van huis uit begonnen, daarna had ze een win keltje in de M.C.M. de Grootstraat. Vanaf half september is Corrie van Eijk fotografie nog groter gegroeid met haar nieuwe winkel aan de Liduinastraat 1Voor alles wat met fotografie te maken heeft, kan men bij haar terecht: pasfoto's, studiowerk, bruidsreportages en natuurlijk het ontwikkelen en afdrukken van foto's. Daarnaast her bergt de winkel een aantal exclusieve lijsten. De specialiteit van Corrie is de bruidsreportage. "Stellen kunnen eerst in mijn winkel komen kijken in kijkboeken. Onder het genot van een kopje koffie kunnen ze dan kiezen wat ze willen. Sommigen hebben zelf al helemaal in hun hoofd hoe ze het willen. Ik doe aller lei stijlen, zelfs trucage. Dan kan een persoon bijvoorbeeld naar zich zelf kijken in de lucht. Wat ik erg leuk vind is het knipwerk: het op een bijzondere manier inplakken van de foto's in een boek. Dan laat ik bijvoorbeeld de sleep van een trouwjurk over de passe-partout komen, zodat die eruit springt. Andere mensen willen liever dat de foto's gewoon recht worden ingeplakt. Dat kan natuurlijk ook." Soms krijgt Corrie van Eijk veel aanvragen tegelijk, maar ze doet maximaal één reportage per dag. "Het moet niet te stresserig worden. Op 9-9- '99 heb ik wel dertig reportages afgeketst. Mei 2000 wordt ook weer een drukke tijd. En waarschijnlijk februari 2000 ook, bijvoorbeeld 2- 2-2000. Mensen verzinnen van alles." Corrie van Eijk fotografie is gevestigd aan de Liduinastraat 1, tel. 4711793. De winkel is open op weekdagen van 9.00 tot 17.30 uur (donderdag tot 21.00 uur) en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - In Sporthal Margriet wordt zondag 17 okto ber tussen 10.00 en 16.00 uur de PC Discount '99 gehouden. Op deze beurs wordt veel hard- en software aangeboden. Er staan ruim zeventig stands, bedrijven en verenigingen afkomstig uit Nederland, België en Duitsland. Daarnaast is er een speciaal Test- team aanwezig, dat desgewenst kleine reparaties kan uitvoeren. Ook is er een lezing over het millenniumprobleem. Om 11.30, 13.30 en 15.30 uur vindt er een Prijzenfestival plaats. De daghoofdprijs is een Multi-media-verrassingspakket. Ook maken de deelnemers kans op een Pentium pdc ter waarde van 2500 gulden. Lezers van Het Nieuwe Stadsblad kunnen kor ting krijgen op het toegangsbe wijs. Wie deze aankondiging uit knipt en meeneemt naar de kassa kan voor tien gulden naar bin nen. Voor 65-plussers en kinde ren van 6 tot 12 jaar geldt dan een prijs van vijf gulden. Met dit uitgeknipte artikeltje kan men ook gratis meedoen aan het Prijzenfestival. SCHIEDAM - Het Algemeen Toneel Overleg Schiedam (ATOS) presen teert op zaterdag 23 okto ber een eenakter festival in het Theater aan de Schie. Op deze avond presenteren vier toneel amateurvereni gingen op professionele wijze eenakters, met een verrassende afsluiting door Apollo Toneel. De bedoeling is om het festival jaarlijks of om de twee jaar te her halen. Na de productie Breken van het Schat in mei 1998, in het najaar Peer Gynt en na de voorstelling GOD van Woody Allen door het Apollo Toneel begin dit jaar, komen nu vier gezelschappen met een gezamenlijk program ma. "Voorheen speelden de ama teurverenigingen vooral voor het eigen clubje. Het leuke van dit festival is dat we nu meer naar buiten treden en heel iets anders doen", vertelt Hans Hoogerwerf, initiatiefnemer van het festival. Ook is hij voorzitter van het Schat, maar deze toneelgroep hoeft volgens hem geen concur rentie te duchten van het ATOS. "Het is wel zo dat ik de ene pet op zet en de andere pet af, maar met dit eenakterfestival doen we heel iets anders." Volwassen Kakkie- Prakkie De voorstelling begint om 20.15 uur en duurt tot 23.00 uur. Hoogerwerf: "Met vier verschil lende stukken op één avond vraag je heel wat van het publiek. Daarom hebben we ervoor gezorgd dat de diversiteit groot is. Zodat mensen niet - zoals ik wel eens bij klassieke muziek - zich afvragen of ze nu al een half uur naar hetzelfde zit ten te luisteren." De avond begint met een voor stelling van String. De groep gebruikt deze naam voor de eer ste keer; in feite gaat het om de al vijftien jaar bestaande groep van kindertheater Kakkie-prak- kie. Op het festival treedt deze toneelgroep voor het eerst op met een voorstelling voor vol wassenen. Omdat Kakkie- Prakkie alleen eigen producties speelt, werd ook voor deze avond een eigen productie ont wikkeld, met de naam 'Hemels'. Dit stuk met vele ludieke momenten speelt zich af in de wachtkamer van de hemel. Vragen komen aan de orde als 'tot welke grens mag je gaan in het leven om je plek in de hemel niet te verliezen?' Maar ook seri euze scènes ontbreken niet en het publiek wordt op een gege ven moment actief betrokken bij het verhaal. Toneelvereniging Intermezzo brengt al ruim 39 jaar lichtvoetig toneelamusement. Met blijspe len, kluchten en komedies wordt het publiek getrakteerd op een avondje ontspanning 'Nog vele jaren' is een blijspel dat begint in de huiskamer van de jarige heer des huizes. Hij krijgt natuurlijk allerlei cadeautjes, maar als er presentjes van drie lieftallige dames komen, heb je als getrouwde man heel wat uit te leggen. Spetterend De toneelgroep Utile Dulci, die al 87 jaar bestaat, zag ooit het levenslicht door een initiatief van leerlingen van de Rijks HBS en het Stedelijk Gymnasium. De eenakter 'Betty Poncho' die de groep de 23e opvoert, is een onderdeel van het vierluik 'Vier kamers met tuin'. Een niet meer zo jonge succesvolle zakenman zoekt met zijn tweede geliefde een appartement. Ze vinden samen met een te gladde make laar iets waar ze zeer enthousiast over zijn. Totdat schoonmoeder Betty op bezoek komt. Het Apollo Toneel sluit het festi val af met een spetterend en wer velend stuk: 'De onoverwinne lijke kuisheid van Arnie Bielowsky'. Voor dit vierde stuk moet het publiek zich verplaat sen naar de foyer. Het is een snelle voorstelling met bijna zeventig rollen (gespeeld door elf acteurs), massascènes, onver wachte humor en clownerie over mensen in een grote stad. Arnie wordt gevraagd op de jonge en aantrekkelijke vrouw van zijn 'vriend' te passen. Om niet op te vallen en toch het huis van de vriend in de gaten te kunnen houden, komt Arnie met een slim plan: hij doet alsof hij een brandkraan is. In deze eenakter vertolkt Hoogerwerf zelf ook een aantal rollen, zo is hij te zien als reiziger, drugsdealer, priester en als auto. Bij een eventueel vervolg van het festival, gaat de wens van Hoogerwerf uit naar twee dagen. Eventueel kunnen dan ook ande re verenigingen uit de regio meedoen. Zo wordt het festival dan meer kracht bijgezet. De toegangsprijs van het festival bedraagt vijftien gulden per per soon waarvan een rijksdaalder ten goede komt aan een speelku- bus voor de kinderafdeling van het Schieland Ziekenhuis. In en tegen Son gingen de Schiedammers volkomen onver wacht onderuit. Op de thuisbasis Abtsweide rekent men er echter op, dat de heren zich zondag zul len revancheren voor de Brabantse misstap en daarmee de uitreiking van de nieuwe clubkleding extra cachet zullen geven. Het mannen krijgen hun kleding van Jawa Sport en de vrouwen van Turbana. SCHIEDAM - Om de bouw van twaalf zogenaamde havenvilla's mogelijk te maken, worden momenteel de opstallen achter de Lange Nieuwstraat 51 tot en met 55 (voormalige Hoofdbureau van Politie) ges loopt. De werkzaamheden, die ruim twee weken geleden start ten, zullen ongeveer zes tot zeven weken in beslag nemen, en worden uitgevoerd door Bik Sloopwerken en Houthandel bv uit Schiedam. Opdrachtgever is de sector Economische Zaken van de gemeente Schiedam. Voor de voorbereiding van het sloopwerk tekende de sector Stedelijk Beheer van de gemeente Schiedam. Arcadis Bouw/Infra bv uit Arnhem voert de directie over voornoemde sloop. Gesloopt worden een afgebrand pakhuis, het voormalige kle dingmagazijn van Jansen Heren mode en de nieuwbouw van het vroegere Hoofdbureau van poli tie. Uit dit pand is tevens asbest verwijderd. Volgens een mede werker van Bik gaat het om circa 2 ton. De asbest was onder meer aangebracht bij de cv-ketel en in platen die tegen de buitengevel waren aangebracht. Het asbest verwijderen leverde geen gevaar op voor de volksgezondheid, aldus de eerder genoemde mede werker van Bik. "Dat is allemaal netjes afgeschermd gebeurd." Projectontwikkelaar van de te bouwen havenvilla's is Box Project bv uit Vlaardingen. Voor het echter zover is zal er eerst nog een bodemsanering plaats moeten vinden. Bekend is ook dat er een aanvraag is gedaan bij de gemeente om het politiebu reau geschikt te maken voor woningbouw. Dat project staat evenwel los van de havenvilla's. SCHIEDAM - Tijdens de herfst vakantie organiseert De Speeldam van de Dienst Sport en Recreatie een aantal speciale activiteiten. Maandag 18 oktober wordt in Oost op het schoolplein van basisschool De Peperklip een skate-activiteit georganiseerd door Skateland in samenwerking met De Speeldam, van 12.00- 17.00 uur. Dinsdag 19 oktober wordt een straatvoetbaltoernooi georgani seerd voor groep 4 tot en met 8 (voor iedere groep afzonderlijk) op het plein van basisschool Het Startblok in Nieuwland, van 13.00-17.00 uur. Deelnemers moeten zich van tevoren opge ven. Woensdag 20 oktober is er streetdance in sportzaal Oost van 13.00-15.30 uur. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen zich uitleven op de muziek en tevens leren zij een dansje. Deze activiteit wordt georganiseerd door Balletschool Miranda van Oorschot en De Speeldam. Donderdag 21 oktober is er een voetbaltoernooi op het school plein van basisschool De Peper klip. Het toernooi duurt van 13.00-17.00 uur en is bedoeld voor leerlingen van groep 4 tot en met 8. Hiervoor dient men zich van tevoren op te geven bij de school. Vrijdag 22 oktober kan er weer worden geskate, nu in Nieuw land op het plein van basisschool Het Startblok van 13.00-17.00 uur. Kinderen krijgen les in ska ten/skeeleren en kunnen zich uitleven op de verschillende skate-onderdelen. Alle activiteiten zijn gratis. Opgeven kan bij De Speeldam, tel. 2623650. SCHIEDAM - In de Magnalia Dei Kerk aan de Albardastraat wordt zaterdagavond 16 oktober een benefietprogramma georganiseerd voor de red dingsoperatie van het Gimbie Hospital in Ethiopië. Dit ziekenhuis werd met sluiting bedreigd. De stad Gimbie met meer dan 50.000 inwoners en een gebied zo groot als Nederland is op dit ziekenhuis aangewezen. Er is slechts 1 arts op ruim 78.000 inwoners. Jozef van Rijn uit Maasland is één van de Nederlandse vrijwilligers die vorig jaar zijn begonnen met nieuwbouw van het ziekenhuis. Hij vindt dat de varkens in Nederland een beter onderkomen hebben dan de zieken in Gimbie. Daarom heeft hij in de Adventkerken van de regio Rijnmond de noodklok voor dit ziekenhuis geluid. Hij hoopt 50.000 gulden bij elkaar te krijgen, dat dan door de regering wordt verdubbeld. Aan de avond werken mee gospelgroep Re-flection, dr. Hart van de Lorna Linda Universiteit, de consul generaal van Ethiopië en diverse afgevaardigden van de gemeenten waar gecollecteerd wordt. Ook verlenen Ethiopische Asiel-zoekers hun medewer king door in nationale kledij hun gerechten aan te bieden. .De avond begint om 19.30 uur. SCHIEDAM - Jordy Blaak heeft op de Open Nederlandse karate kampioenschappen voor jeugd van 7 tot en met 17 jaar de eerste plaats behaald in de klasse 10/11 jaar. De bij Budo Instituut Weeland trainende Blaak won zesmaal en werd dus vanzelfsprekend de winnaar van het goud. Zijn broer Rolf (klas se 16/17 jaar) struikelde in zijn derde partij over een lid van de Franse Nationale ploeg. In de herkansing stuitte hij na twee winstpartijen opnieuw op de Fransman en ditmaal liet hij zich niet verschalken en pakte het brons. Brons was er ook voor Stefan Kattemolle en Roy van Toornburg. Volgens insiders was dit toernooi één van de zwaarste ooit in Nederland gehouden jeugdwedstrijden. SCHIEDAM - Het mannenteam van hockeyclub Asvion, dat zon dag in het Brabantse Son de eer ste competitienederlaag (1-0) leed, wordt zondag door de shirt sponsor in het nieuw gestoken. Ook de vrouwenformatie krijgt vers textiel. Officieel Peugeot-dealer Zwaluwlaan 84 - Schiedam 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 - Gouda - 0182-515800 (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.72/ ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: Corrie van Eijk is gespecialiseerd in bruidsreportages, maar ook doet zij veel stu diowerk. ATOS presenteert eenakterfestival Nog anderhalve week tot het festival, dus er wordt nog druk gerepeteerd. Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 462 20 22 Drie trotse Schiedamse medaille-winnaars. Zij trainen bij Budo Instituut Weeland.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3