Inrichting van hedendaagse serre wordt steeds multifimctioneler Terreinmedewerker ANKE BODEWES Het gevarieerde aanbod van uw veelzijdige makelaar Int. Meubeltransport De grootste van Schiedam. Als het om wonen gaat. RA KLASSIEKE MANUELE MASSAGE VERHUIZINGEN -INBOEDELOPSLAG SPECIALE TRANSPORTEN TEL. 010 - 426 80 71 MAKELAARDIJ O G B V WOENSDAG 20 OKTOBER 1999 1 OFFICIEEL SPONSOR VAN FEYENOORD Rotterdamsedijk 437 -3112 AS Schiedam. Tel. 010-473.88.88 UW WONING VERKOPEN? MEER MAKELAAR ©4268135 DUPONT MAKELAARS Meer woonruimte, een eigen (speel)plek voor de kinderen of eindelijk die royale eetkeuken zijn de belangrijkste argumenten voor het neerzetten van een serre. Niet verwonderlijk dus dat de inrichting steeds multifunctioneler wordt. Naast de nostalgische serre sfeer staat nu ook een moderne woonstijl voor binnen en buiten. 'Minder, maar wel mooier' is ook voor de serre het credo van nu. Steeds vaker wordt daarom gekozen voor meubelen die meeidere doelen kunnen dienen. Voor de serre betekent dat weer- bestendige (zit)meubelen en accessoires die zomers ook op het terras prima op hun plaats zijn. Denk aan de vele kunststof stoeltjes of de hardhouten uit- schuiftafels met inzetbladen voor extra zitruimte. Er zijn zelfs modellen met een los inzetbaar barbecue element. Ook heel multifunctioneel zijn de strakke zonnebanken die plat geklapt veranderen in een prachtige side- table. Serre- en tuinmeubelen zijn qua sfeer duidelijk naar elkaar toe gegroeid. Veel modellen zijn zó fraai van vormgeving dat ze het hele jaar inzetbaar zijn. De opkomst van fraaie houtsoorten als teak, bangkirai en robinia, alsmede de materiaalmix met aluminium, rvs en kunststof heeft gezorgd voor een aanzien lijk huiselijker beeld. Vooral in de designsfeer zijn er heel wat noviteiten. Hout wordt nu gecombineerd met poten of beslag van gietaluminium, ver zinkt staal of roestvrijstaal. Tafels en stoelen hebben elegan te vloeiende lijnen. Dat geldt ook voor de bekende kunststof kuipstoeltjes en de aluminium chaise-longue met nylon bespan ning die nu al een designklassie- ker is. Voor het jonge wonen zijn er allerlei bistrosets met zittin gen van transparante kunststof panelen, leuk en betaalbaar! In HBi Oxlev's het klassiekere segment is de deckchair met z'n messing beslag nog steeds een topper. Wie houdt van koloniaal kan nu zelfs in teak typische waranda modellen krijgen, naast de stan daard Engelse country stijl. Ook vlechtwerk blijft sfeervol: riet, rotan of Lloyd Loom. Dat laatste materiaal, op ijzerdraad gedraaid papier, wordt afgelakt en is dus best bestand tegen een zomers regenbuitje. Daarnaast is er vinyldraad dat niet of nauwelijks van echt te onderscheiden is. En zelfs in vlechtwerk is materiaal mix de nieuwste trend, vertaald in authentieke webbing met moderne aluminium poten. Tip: wie hardhout voor buiten en binnen wil gebruiken, kan het beter oliën. Dat voorkomt verg rijzen en houdt de nerf levendig. Passend bij de nieuwe eenvoud worden ook serres weer wat strakker aangekleed. Dé optrekmechanismen van plis- sé en aluminium jaloezie zijn tegenwoordig superslank waar door ze mooi binnen de sponnin gen vallen. Voor schuine en moeilijke ramen - punt, trapezi um of boog - kunnen ze op span- kabels of in een zijgeleiding worden gehangen. Plissé is er in verschillende transparanties, waaronder de 'dag-en-nacht' variant met een doorzichtig en een ondoorzichtig gedeelte in een systeem. Nonchalanter ogen de rechte vouwgordijnen die het op staalkabel ook goed doen onder een lichtstraat of daklicht; een systeem dat ook in kassen wordt gebruikt. Hout zorgt nog altijd voor de echte oranjerie sfeer. Heel toe passelijk zijn de rol-ups en roman blinds van geweven hou ten latjes of pitriet die ook in zachte beitskleurtjes worden geleverd. Hetzelfde geldt voor de houten jaloezieën. Voor schuine ramen zijn die helaas te zwaar. Een goed alternatief zijn de shutters: de van oorsprong Amerikaanse houten binnenlui- ken met verstelbare louvres. De grootste verbeteringen kun nen echter vooral in de techniek gevonden worden. Monocontrol en eindeloze bedieningskoorden verminderen de wirwar aan optrekkoorden. Steeds meer mensen kiezen bovendien voor het comfort van elektrische (afstands)bediening. Om het nog gemakkelijker te maken, zijn er ook tijdklokken en sensors die automatisch schakelen op de hoeveelheid zonlicht. Tip: naast de bekende aluminium zonwerende laag op plissé, is er nu ook een melkwitte of gekleur de coating. Zo kan zelfs het bui tenaanzicht van de serre in stijf worden aangepast De klassieke serre had van ouds her een fraaie patroonvloer van Oud-Hollandse of kleurrijke Victoriaanse tegels. Maar ook met de strakkere Winckelmans tegels en natuurlijk de razenc populaire Portugese tegels zijr prachtige motieven te maken. Ei zijn zelfs moderne patroonvloe- ren van bekende Nederlandse ontwerpers. Compleet glazer serres die duidelijk als planten kas bedoeld zijn, zullen gevoels matig bij buiten horen. Daai kunnen dus ook (in de mortel) gelegde klinkertjes worden gebruikt. Wie de serre als een verlengstuk van de woonkamer ziet, zal in veel gevallen toch kiezen voor onderhoudsgevoeli ger hout. Tapijten kunnen de inloop van zand wat afvangen. Vooral sisal of kokos past mooi in de serre. Minder vlekgevoelig zijn de karpetten van gedraaid papier dat oogt als Lloyd Loom. Dankzij een impregneerbewer king met een olieachtige lak zijn ze redelijk water- en vuilbesten- dig. Accessoires en het type verlich ting bepalen uiteindelijk de sfeer. In de nostalgische stijl is dat het overweldigende aanbod aan plantenetagères, buffetkast jes, kaarslantaarns, vissprslam- pen, kroonluchters en schaalva- zen. Liefhebbers van modern houden het liever bij één beeld, een simpele vitrinekast, pers- glaslampen en halogeenspots op staalkabel. Een aantal accessoires zijn in iedere stijl een aanrader. Poefjes, krukjes en wellicht zo'n trendy zitzak kan men eigenlijk nooit genoeg hebben. Hetzelfde geldt voor (opklapbare) bijzettafels, theewagens bf zo'n handig dien blad op metalen of houten onder stel. Ook een dekenkist is een nuttige aanschaf. In de zomer ideaal voor bef opbergen van tuinmeubelkussens, in het bin- nenseizoen voor al het speel goed. Enover tuinkussens gesproken: maak voor die mooie deckchair eens een winters kus senovertrek in de kleuren van het interieur. Zet er een (extra) haardkacheltje naast en de serre is ook in de killere najaars- en wintermaanden het charmantste plekje van het huis. Klassieke Manuele Massage is een intensieve diepwerkende massage, waarbij uw spieren één voor één uitgerold worden. Het is een pittige massage waarbij de spieren tevens vrij van toxische stoffen gemaakt worden. Klassieke Manuele Massage is pijnbestrijdend, (opheffend) en zeer geschikt voor rug- en nekklachten, stijve spieren, stress en oververmoeidheid. Het geeft uw energie weer terug DE ENERGIEBRON, Parkweg 361, 3119 CK Schiedam, tel. 010-4264805. Openingstijden: di. t/m vrij. 9.00-17.30 u. Za. 9.00-16.00 u. Transport Sanering Milieu (TSM] B.V., D. VAN GEYL ZN B.V. Ik kb mi m leven noq... ZOA^ Openingstijden Nieuwe Haven 155 en Scheepvaartweg 63: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur Nieuwe Haven ook geopend op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur 42-449 WOORDEN MAAR Internet: http//www.dopendop.nl/E-mail:r.vandop@dopendop.nl HOSENA ONROEREND GOED BV Onze jarenlange ervaring staat garant voor een professionele aanpak en optimaal resultaat. Wij bieden u onder andere: Gratis taxatie verkoopwaarde Bemiddeling op basis van 'geen resultaat - geen kosten' Presentatie van uw woning, in onze eigen woninggids, advertenties in de grote dagbladen en onze etalages in Rotterdam en Schiedam Persoonlijke begeleiding Vraag onze gratis woninggids... ..met maandelijks meer dan 100 koopwoningen!!! Stadhoudersweg 76-78, Rotterdam/Koemarkt 18, Schiedam Bel voor gratis en vrijblijvende informatie: (OIO) 466 55 55 V. '-V J% TV foto PERSCENTRUM WONEN onderdeel van de Watco organisatie, is een dynamisch bedrijf in de milieubranche. Voor ons bedrijfsterrein aan de Nieuwe Waterwegstraat 23, te 3115 HE Schiedam zoeken wij een Doel van de functie U werkt mee aan de dagelijkse uitvoering van werkzaamheden op ons bedrijfsterrein in samenwerking met een collega en onder leiding van de terreinchef. Tot uw takenpakket behoren ondermeer -afvalstoffen, sorteren, opbulken, afzeilen, ompakken, etc.; - controles, ter acceptatie van aangevoerde vrachten; - schoonhouden van materieel [stoomcleaner] en terrein (veegwagen). Uw profiel In de verwachting dat u over een LBO denk- en werkniveau beschikt, zijn uw inzet, teamgeest en werklust van meer belang dan uw diploma's. TSM leidt haar medewerkers gericht op inzake veiligheid en vakkennis. Bij gebleken geschiktheid horen opleidingen voor het gebruik van heftruck, shovel en/of kraan tot deze functie. Informatie Om direct een afspraak voor een kennismakingsgesprek te maken, of zonodig om nadere informatie in te winnen, belt u de heer L. W. Verdonck, hoofd planning. Telefoon: (010) 2461111 Hoe voelt het om vluchteling te zijn? Giro 550 Apeldoorn Info: 055 3663339 r SCHIEDAM Pr. Bernhardlaan 80 Uitgebouwde twee-onder-een-kapwoning met verdiepte garage en gelegen aan een stadspark in zeer aantrekkelijke woonwijk. Beg. grond: entree met toegang tot toilet, gang met toegang tot keldertje, ruime L-vormige woonkamer met stenen vloer, vloerverwarming en open haard, nette doch eenvoudig ingerichte woonkeuken, bijkeuken. Ie verd.: achterslaapkamer met balkon en kleedkamertje, voorslaapkamer en zijslaapkamer, kleine eenvoudig ingerichte badkamer. 2e verd.: overloop met 2 ruime bergkasten en luik naar vliering, grote zolderkamer. Diepe achtertuin, voortuin. 322 m2 eigen grond. Vraagprijs 750.000.- k.k. Schitterend monumentaal grond. Indeling: begane grond: atelier-/winkelruimte (ca. 6.00x4.00 m) met meterkast v.v. 10 groepen en ruime etala ge. Kantoor met keukenblok v.v. enkele spoelbak en vaat- wasmachine. Hal/overloop met toilet en fontein. Achter plaats (ca. 5.00x3.00 m). Ie verd.: overloop en diepe woonkamer met parketvloer. Open eetkeuken met keuken inrichting v.v. dubbele spoelbak, ingebouwde elektrische kookplaat, afzuigkap, oven, wasmachine-aansluiting en loop deur naar balkon. 2e verd.: ruime voorslaapkamer met vaste kasten. Grote badkamer in aanbouw met toilet (moet nog worden aangesloten), ligbad (moet nog worden geplaatst), douche en vaste wastafel (zijn reeds geplaatst). Grote achterslaapkamer. Luik naar bergvliering (gedeeltelijk begaanbaar). 375.000.- Zeer aantrekkelijke en zeer grote 5-kamerwoning op 2e en 3e etage, afgekochte erfpachtsgrond. 3e verd.: hoogste woonlaag (geen bovenburen) met ruime woonkamer en half open keuken, apart toilet, dakterras van 3.00x10.00 (dakterras afwerking wordt dit najaar vernieuwd). 2e verd.: gang, 3 ruime slaapkamers en I kleine studeerkamer, badkamer met douche, toilet en wastafel, c.v.-kast met combiketel, kast met wasmachine-aansluiting, bergkast. Berging in de onderbouw. Bijdrage WE 145.- per maad. 365.000.- Vrijstaande woning op een perceel van 250 m! eigen grond, grenzend aan de Schie. Het pand is gelegen op het bedrijfsterrein Spaansepolder, op de hoek van de Lingehaven en de Schie. Bouwjaar: 1956. Indeling: entree/hal, zitkamer, ca. 6.50x3.55x5.70 m met schuifpui naar terras, royale woonkeuken, ca. 8.20x6.05 m met moderne hoekkeuken met inb.app., toilet. Terras aan waterkant met fraai uitzicht. Ie verd.: overloop, 3 ruime slpks. ca. 5.00x4.00 m, 4.80x2.60 m, 5.00x3.90 m, balkon, c.v.-ruimte, wasruimte met aansl. w.m. Aanvaarding: in overleg. Vraagprijs 5 15.000.- k.k.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 13