IN KRANT Juwelier overvallen XtW (f) h v» Gebr. de Block Gestolen voorwerpen kindergrafjes terecht pjespak ^sintratuin Deze week af e loods Vogelpoep en hondenpies ergste vijand van beelden r™ GRATIS HOORTEST Dienst Stedelijk Beheer wil op eigen benen staan 925.438 Door rood met kilo's vuurwerk Schiedam steeds dichter bevolkt Bewoners zijn tegen, maar vooral tegen actievoeren Kwaliteit en winkelsfeer, geven net iets meer HELE KIP verpakt 3 stuks op schaal' 3 HALEN 2 BETALEN UNOX CHICKEN TONIGHT 3 HALEN 2 BETALEN hoor+ i WOENSDAG 20 OKTOBER 1999, 51e JAARGANG, Nr42 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE: Begroting met moeite sluitend Nieuwe DCMR meldkamer Veel incidenten verwacht rond jaarwisseling SCHIEDAM - De politie heeft maandag rond het middaguur 110 kilo vuurwerk in beslag genomen. Het spul werd aange troffen in de auto van een 50- jarige Rotterdammer die op de Horvathweg werd aangehouden omdat hij door rood reed. In de auto bleek zich nog een man te bevinden die tussen diverse dozen zat ingeklemd. Later werd in de woning van de bestuurder nog eens 60 kilo vuurwerk aangetroffen. De man kreeg een proces-verbaal. De mede-inzittende is overgedragen aan de Vreemdelingendienst voor een identiteitscontrole. SCHIEDAM - Een juwelier aan de Broersvest is maandagmid dag overvallen door een man die gewapend was met een vuurwa pen. De overvaller nam diverse horloges, sieraden en geld mee en vluchtte in de richting van het station. Op de Franselaan werd even later een verdachte aangehou den, maar deze man werd al snel weer vrijgelaten omdat hij niks met de overval te maken bleek te hebben. Naar de kapper gaan wordt een cent enkwest Ie (zie elders in dit blad) Profiteer mee hij II solons in de regio PAUL BERG dat is duidelijk. Alle bronzen beelden in Schiedam krijgen de komende weken een grote beurt. Het vrouwfiguur in de Plantage is donderdag als eerste lekker schoongeborsteld en tot glimmens toe opgepoetst met was. Begin dit jaar stel de de gemeenteraad «en krediet van een ton beschik baar om onderhoud te plegen aan alle kunstwerken, waarna een gespecialiseerd bedrijf in Haarlem kon worden ingeschakeld om de bronzen beelden onder handen te nemen. Dit metaal slaat immers na verloop van tijd uit en vogelpoep dat erop valt, hecht zich vast en kan uitbijten in het brons. Bert Binder van het Haarlemse bedrijf: "Het beeld in de Plantage was in goede staat. Daar zijn we ongeveer een halve dag mee bezig geweest. Met koolborstels is het brons oxidatievrij gemaakt en daarna is de vrouwfiguur in de was gezet." Naast het oorlogsmo nument aan de Verboonstraat, gaan ook de Brandersknecht, de Distillateur, de Scheepsbouwer, de Kuiper, Aleida, Liduina en Bert en Birgit op de Koemarkt weer glimmen. Als de bronzen beelden klaar zijn, komen ook de 35 andere, stenen beelden in de stad aan de beurt. Hiervoor wordt eveneens een speciale firma ingehuurd. Dit werk loopt door tot de winter en straks in het voorjaar wordt het weer opgepakt. Het kan dan gebeuren dat een sculptuur plotseling aan het straatbeeld is onttrokken doordat er een tentje omheen is opgezet, of omdat het kunstwerk in een atelier moet worden geres taureerd. De stenen beelden hebben weer een andere vijand: deze worden geteisterd door hondenpies. Dat vreet zich in de beelden, waardoor die van binnenuit gaan 'rotten'. De grote vraag is het hoe het beeld op het oude stadhuis, vrouwe Justitia, er aan toe is. Niemand heeft dit de laatste tijd van dichtbij gezien, dus men kan op het dak nog voor verrassingen komen te staan.. SCHIEDAM - Het inwoner tal van Schiedam blijft gestaag toenemen. In sep tember kwamen er 58 perso nen bij door een geboorteo verschot van 19 en een vesti gingsoverschot van 39 mensen. Per 1 oktober telde de stad 75.505 inwoners en de omvang van de bevolking lijkt daarmee richting 76 dui zend te gaan groeien. Van de bijna 550 gemeenten staat Schiedam wat betreft het inwonertal op de 34e plaats. Wordt echter gekeken naar stedelijkheid, dat wil zeggen het gemiddeld aantal adres sen per vierkante kilometer, komt de Brandersstad op de vijfde plaats. Alleen in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utfécht zijn meer adressen van woningen, bedrijven, winkels, scholen enzovoorts geteld per vier kante kilometer. In Schiedam gaat het om een gemiddelde van 3178 adressen. In som mige gemeenten in landelij ke gebieden komt deze waar de niet boven de 200. Marjanneke Slinger SCHIEDAM - Tweede Kamerlid van de SP Remi Poppe heeft maandagavond zo'n honderd bewoners van Groenoord opgeroepen tot actie tegen het voornemen flats te slopen in hun wijk. "We moeten samen een vuist maken tegen een lan delijke tendens steeds meer goedkope huurwoningen te slopen om daar hutjes van vier of vijf ton voor terug te zetten." Veel bijval uit de zaal kreeg hij wel, maar toen uiteindelijk de handen in de lucht moesten van de mensen die zich ook echt voor actie wilden inzetten, bleef het gevaarlijk rustig. In de Spiegelzaal van de Blauwe Brug hekelde Poppe het gedrag van zowel gemeente als woning corporatie Woonplus, omdat deze de sloop van een achttal laagbouwflats aan onder andere het Landré-, Urlus- en Zweersplein, Anrooylaan en Kuilerstraat zouden goedpraten door te zeggen dat dit de enige oplossing is om verpaupering van de wijk tegen te gaan. Volgens Poppe doen de sociale verhuurders tegenwoordig nau welijks meer waarvoor ze zijn, namelijk het huisvesten van de minder draagkrachtigen, maar zijn het bedrijfjes geworden van yuppen met dollartekens in de ogen. De gemeente doet vrolijk mee volgens Poppe, die wil de mensen die iets te verteren heb ben in de stad houden en hen 3* Remi Poppe probeert Groenoorders in Ie zetten voor een hoger doel: slop de sloop in heel Nederland. daarom een koopwoning bieden. "Maar ondertussen worden alle huurders in flats gejaagd. En die sloop, dat is kapitaalverspilling, kapitaal dat wij hebben opge bracht in de tijd van de subsidie voor de woningwetwoningen." "Ja, renoveren, dan slopen, dat doet de corporatie!" wordt geroepen door de zaal. Aanbieding geldig met Bonuskaart a h. - Gall Gall - Etos Gebr. de Block V Blockshop - Retourette Groenelaan, Schiedam SCHIEDAM - De spulletjes die gestolen waren van de kindergrafjes op begraafplaats de Beukenhof, zijn terecht. Half augustus vertelde mevrouw R., van wie een kind begraven ligt op de Beukenhof, aan Het Nieuwe Stadsblad over de diefstal van windgongetjes en lanta rentjes van enkele kindergraven. Zij sprak haar bezorgdheid uit over het steeds vaker voorkomen van dit soort diefstallen en haar angst voor herhaling. Onlangs is de toedracht van de verdwijning aan het licht gekomen: een jongetje had de voorwerpen van de graven mee genomen en aan zijn opa gegeven. De grootvader wist niet wat hij ermee moest doen en gaf de spulletjes aan een buurman. Die dacht aan het krantenartikel en bezorgde alle gongetjes en lantarentjes terug bij een opgeluchte mevrouw R. Achterlijk Poppe laat weten niet tegen het slopen van krotten te zijn, maar wel van woningen die nog deu gen. "Er moet wel worden gesleuteld aan een wijk om deze leefbaar te houden, met groen en voorzieningen, maar gebruik dan dat casco dat nog goed is!" Hij riep dan ook op tot acties voor een verantwoorde sociale woningverdeling. "We moeten knokken tegen de sloop: bedenk dat je met meer bezig bent dan het redden van de eigen wijk, we moeten een achterlijk en asoci aal sloopbeleid omkeren." En de zaal volgt de leider: "We knok ken", "We blijven gewoon zit ten," wordt geroepen, aange moedigd door Marcia Stokhof, één van de drie bewoners die weigeren uit de sloopflat aan de Van Markenstraat te vertrekken. Maar het protest is nog wat lauw. Dan komt een ander punt van ergernis van sommige bewoners naar voren: allochtonen. Een bewoonster staat op en begint over de drie 'zwarte' stellen die in haar trappenhuis zijn komen wonen. "Eén is keurig hoor, maar die andere twee maken er een zootje van." Dit relaas levert wel applaus op van medebewo ners, hoewel gelukkig ook een aantal tegenwerpt dat dat racis me is. Ook Poppe wil van dit soort aantijgingen niets weten: "Het heeft niets te maken met huidskleur, maar het probleem is dat de maatschappelijk zwakke ren in die woningen worden geplaatst." ZToch wordt het onderwerp weer aangesneden door een bewoner. "Die allochtonen komen niet in het actiecomité Die gooien de vuilniszakken van drie hoog naar beneden." Nogmaals hamert Poppe op het oprichten van een actiecomité dat zich kan aansluiten bij het al bestaande comité Groenoord Midden Noord. Hij probeert de bewoners nog op te zwepen met de waarschuwing: "Er zitten deportaties aan te komen. Straks word je naar Rotterdam gestuurd." Óndanks zijn vlammende betoog en her haalde vragen wie er in het actiecomité wil komen, steken uiteindelijk slechts een paar mensen schoorvoetend de hand op. "Hebben jullie het soms niet begrepen?" probeert de SP'er nog, maar uiteindelijk zijn slechts een stuk of zes mensen bereid zich actief in te zetten. Met als grote doel: stop sloop in Groenoord. Bent u benieuwd of uw gehoor nog 100% is? DIJKSHOORN HOORTECHNIEK SCHIEDAM - Stedelijk Beheer wil 'commercieel gaan'. De gemeente lijke dienst heeft het college van burgemeester en wethouders geadvi seerd te laten onderzoeken of het haalbaar is om voortaan zelfstandig door het leven te gaan. Stedelijk Beheer en de Ondernemingsraad zien dit als enige mogelijkheid om de werkgelegenheid te behouden. Bij de sector werken ongeveer 215 mensen. Stedelijk Beheer heeft als taak de openbare ruimte te beheren en houdt zich onder andere bezig met onderhoud van openbaar groen, wegen, straten, pleinen, rioleringen, gemeentelijke gebouwen, bruggen en gemalen, haven en waterwerken. Op dit moment kampt Stedelijk Beheer met financiële tekorten waardoor de taken op het gebied van de'openbare ruimte niet optimaal kunnen wor den verrient. Met de verzelfstandiging wil de sector de bedrijfsmatige positie versterken. Dan zou men namelijk ook in andere gemeenten onderhoudsopdrachten kunnen gaan uitvoeren. Op voorstel van de directeur van Stedelijk Beheer, M. Reesink, had het college van b en w eind juni al ingestemd met het laten doen van een onderzoek naar de bedrijfsmatige positie van de sector. Deze quick-scan werd de afgelopen drie manden uitgevoerd door het adviesbureau Price WaterhouseCoopers. Het eindrapport van dit bureau draagt de veelzeggende titel 'Zonder keu zes geen toekomst'. Hierin wordt geconcludeerd dat op korte termijn een grote verandering nodig is: het huidige toekomstbeeld van de sector is ongunstig. Eén van de belangrijkste oorzaken hiervoor is dat Stedelijk Beheer voor haar werkzaamheden geheel afhankelijk is van gemeentelij ke onderhoudsbudgetten en van opdrachten van andere gemeentelijke sectoren. Deze geldstromen dreigen de komende jaren sterk te verminde ren. In de positie van gemeentelijke dienst is Stedelijk Beheer niet in staat om opdrachten elders te zoeken. Na bespreking van het onderzoeksrapport is het advies aan burgemeester en wetnouders gegeven om te kiezen voor verzelfstandiging van de sec tor en om een haalbaarheidsonderzoek te laten uitvoeren naar verschil- ghoud van de werk- i nauwe band met 3e gemeente worden gehandhaafd. Dan wordt bijvoorbeeld gedacht aan een"zelfstandige organisatie waarvan de gemeente de jjjnige aandeelhou der is. of een zelfstandige werkmaatschappij binnen de ONS-groep. Van 19.95 voor NS Nieuwe Stadsblad De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken uw all-in kapsalon OPTICIEN 5TCUAN HARrN LA Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 SP'er Poppe: 'Sloop Groenoord is vernietiging van gemeenschapsgeld' Kom daarom langs op de Open Dagen van Dijkshoorn Hoortechniek op 29 en 30 oktober en laat de Gratis Hoortest doen St. Liduinastraat I 5 3117 CN Schiedam Telefoon: (010) 426 31 80 Fax: (010) 427 02 47 Design schoenen Diverse modellen Broersvest135 3111 EE Schiedam Tel.: 010-426 84 92 De Alocasia 'Polly' wisselt van kleur. Streep na streep. Deze Miss Polly is een bjnnenplant met mooie sierlijke bladeren. Inclusief grijze of ivoorkleurige vaas: i - 12f5 PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur open.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 1