Bekendste kamer van de regio in een nieuw jasje Niet in mijn achtertuin Cursus assertiviteit Voor wie nog op herfstvakantie gaat Albert Heijn loopt voor goed doel <e 1.25 9.98 Femus geeft toneelcursus ^r2.99 SCHIEDAM Internetsite voor Filmhuis Fair Trade bij Wereldwinkel Plaatsen vrij bij kindertheaterclub Fout faxnummer Begroting 2000 met moeite sluitend, toch 3,6 miljoen voor nieuw beleid Ingezonden brief Inloopconcert f VOORDEELBON Schrijfwedstrijd nu ook voor jeugd ^79^1.99 Het Nieuwe Stadsblad NOOTEBOOM ook verhuur) AUTOBANDEN BV HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 20 OKTOBER 1999 42 - 1441 SCHIEDAM - Het Filmhuis Schiedam heeft er een medium bij waar het publiek informatie over het programma kan vinden: een eigen Internetsite. Hier kan men onder andere het program ma bekijken met links naar recensies, algemene informatie over openingstijden en prijzen, historische achtergrond van het Filmhuis en heeft men de moge lijkheid via e-mail informatie aan te vragen of opmerkingen te maken. Het adres van de site is www.filmhuis.dsv.nl. Het Filmhuis heeft op proef een ter minal geplaatst waar bezoekers de site kunnen raadplegen en tevens gratis kunnen internetten. SCHIEDAM - De najaarsfolder van Fair Trade is vorige week op diverse plaatsen in Schiedam huis-aan-huis verspreid. Fair Trade is het huismerk van de Derde Wereld. Onder het motto 'alle geluk van de wereld' wordt een groot assortiment van pro ducten aangeboden. Deze zijn ingekocht op basis van eerlijke handel bij coöperaties of bedrij ven van boeren en ambachtslie den. Door het kopen van deze producten ondersteunt men de ontwikkeling van producenten in de Derde Wereld. Wie geen folder heeft ontvangen kan er één komen afhalen in de Wereldwinkel aan de Lange Achterweg 14. De winkel is open van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker is een theaterclub voor kinderen van zeven tot twaalf jaar actief. Onder leiding van de docente leren de kinderen flink fantaseren zodat ze hun eigen toneelstukjes kunnen maken. Ze leren hoe ze huilen, lachen angst, boosheid en verliefdheid in het spel kunnen uitbeelden. Eenmaal per jaar wordt een spet terende voorstelling gegeven. Bij de theaterclub zijn nog wat plaatsen vrij. De kosten bedra gen elf gulden per maand. De kinderen komen bijeen op maan dagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur. Voor meer informatie en inschrijving kan men bellen naar 4267767 of langskomen aan de Jan van Avennesstraat 32. SCHIEDAM - In het artikel over de klachtenweek van de Sociale Dienst in het Stadsblad van afgelopen don derdag is een foutje geslopen. Het faxnummer van de SP moet niet 2464917 zijn. maar 4264917. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Het is waar schijnlijk de bekendste kamer van de hele regio: de meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond. Zelfs de dikke Van Dale besteedt er aandacht aan: 'meldkamer (v.m.), lokaal, bureau waar men meldingen in ontvangst neemt; de klachten die bij de meldkamer van Rijnmond binnenkomen'. Vorige week donderdagmiddag kwam de (inmiddels vanwege de Ceteco- affaire afgetreden) Commissaris van de Koningin in de Provincie Zuid-Holland, mevrouw J. Leemhuis-Stout, speciaal naar Schiedam om de voor 500.000 gulden compleet vernieuwde meldkamer in gebruik te nemen. De heropening vond plaats aan de hand van een fictieve klacht. R. Koop van Bewonersvereniging Schiedam- Zuid belde naar de DCMR om zijn beklag te doen over stank en lawaai. Commissaris Leemhuis- Stout haalde als een volleerd telefoniste de klacht binnen. 'Mag ik uw postcode. Oh, die komt bekend voor, uit die omge ving krijgen wij wel vaker klachten. Omdat we ook nu al meer telefoontjes binnen hebben gekregen, sturen we meteen iemand op pad.' Leemhuis maakte verder bekend dat in de nabije toekomst niet alleen via Radio Rijnmond informatie over milieu-inciden ten wordt verschaft, maar voor de afwikkeling ervan ook huis- aan-huisbladen zullen worden gebruikt. De vorige meldkamer van de DCMR heeft ruim dertig jaar dienst gedaan. In die periode kwamen 140.000 tot 150.000 klachten binnen. En het aantal telefoontjes blijft maar stijgen, ook omdat sinds kort alle gemeenten uit het Rijnmondgebied bij de DCMR zijn aangesloten. Zo kwamen vorig jaar meer dan 20.000 milieuklachten binnen, voorna- De telefoon wordt aangesneden. melijk over lawaai (van vliegtui gen), stank, stof en andere over last van bedrijven. De belang rijkste vernieuwingen zijn een sneller en beter werkend com municatienetwerk, nieuwe metersgrote plattegronden en ergonomisch verantwoorde apparatuur en meubilair. 'En ook dat laatste is hard nodig'. zegt DCMR-directeur G. van Tongeren. 'Want de meldkamer is 24 uur per dag, zeven dagen per week bezet. En het nummer is ongewijzigd: 4733333.' SCHIEDAM - Een investe ring van 5 miljoen om het stadhuis aan de Grote Markt op te knappen, ver- zinkbare palen in de Hoogstraat, Schiedam- Vlaardingen promotie en een uitbreiding van de Stadswinkel in de vorm van een vreemdelingen- en een ondernemersloket. Dat zijn enkele punten waarvoor het college van burgemeester en wethouders voor de komende tijd geld hebben gereserveerd in de begro ting. Maar wel met moeite. Al jaren is de financiële positie van de gemeente zorgelijk en de komende jaren wordt dat alleen nog maar moeilijker, zo voor spelt wethouder van finan ciën A. Wiegman. Dit jaar is het college er nog wel in geslaagd om het tekort in de begroting van 'een miljoen of vier' op te vullen, waarbij ook ruimte bestaat voor nieuwe investeringen. Maar de kernta kendiscussie kan niet uitblijven: er zal goed moeten worden gekeken met welke beleidson derdelen wordt doorgegaan, dus wat prioriteit heeft voor de stad en waar nog geld voor is, en waar geen geld meer voor kan worden opzijgezet. De gemeen teraad krijgt straks een moeilijke taak. Want wat in ieder geval duidelijk is: er moeten keuzen worden gemaakt. En die zullen ingrijpender zijn dan een bezui nigingsvoorstel van vorig jaar om het schoolbuitenhuis te slui ten. Ondanks de financiële krap- Het stadhuis op de Grote Markt is hard toe aan een opknapbeurt, zowel de bin nen- als buitenkant worden onderhanden genomen te is men er toch in geslaagd om 3,6 miljoen in te zetten voor 'nieuwe en onvermijdelijke uit gaven'. Binnen de sector Algemene en Economische zaken van burgemeester R. Scheeres is geld vrijgemaakt voor stadspromotie, waarbij wordt samengewerkt met Vlaardingen, een concept dat tot nu toe de naam SVP (Schiedam Vlaardingen Promotie) draagt. Hiervoor is 135 duizend oplo pend tot 200 duizend in 2004 gereserveerd. Ander nieuw beleid in de portefeuille van Scheeres zijn aanvullingen in de Stadswinkel. Op 1 januari vol gend jaar komt hier een vreem delingenloket bij, zodat men zich niet meer bij de vreemde lingenpolitie hoeft te melden. Deze mogelijkheid bestond al in de Stadswinkel, zij het slechts gedurende twee uur in de week. Nu worden dat vier ochtenden van 9.00 tot 12.00 uur. Ook wordt hier 'Justitie op locatie' uitgebouwd. Jongeren die ernsti gere misdrijven hadden gepleegd dan waarvoor de Halt- straffen worden gegeven, kun nen hier terecht voor de zoge naamde Sil-zittingen, zodat ze niet meer naar Rotterdam hoe ven. Daarnaast komt in de Stadswinkel een ondernemer sloket, waardoor ondernemers voor alle informatie maar bij één loket hoeven te zijn. Wethouder A. Reijnhout van Stadsvernieuwing, Volkshuisvesting, Milieu en Facilitair bedrijf heeft als nieu we, noodzakelijke investering vijf miljoen (verdeeld over vijf jaar) voor de restauratie van het stadhuis aan de Grote Markt. Dat dit hard nodig is werd onlangs weer duidelijk toen de stukken van het gebouw afvie len. Volgend jaar voorjaar begin nen de werkzaamheden. Dat deze restauratie heel ingrijpend is, wordt ook aangedragen als reden waarom de plannen van de uitbater van 't Paard om in het stadhuis een café te beginnen, nog niet zijn doorgegaan. Verder wordt onder andere geld gereser veerd voor brandmelders in monumentale panden. Verkeersveiligheid De binnenstad is de komende tijd het grote aandachtspunt voor wethouder L. Hafkamp van Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer, Cultuur en Sport. De Broersvest en Tramplus zijn een grote kostenpost. "Maar voor Tramplus krijgen we van het rijk en de regio ook veel terug", nuanceert Hafkamp. Voor de Hoogstraat wordt geld toebe dacht aan verzinkbare palen. Die moeten ervoor zorgen dat de straat bereikbaar is voor degenen die daar met de auto mogen komen en moeten anderen weren. Binnen de portefeuille van Hafkamp is verder geld vrij gemaakt voor onder andere ver keersveiligheid en de verhoging van de subsidie voor het Gedistilleerd Museum van een ton per jaar. Over de toekomst van de Schiedamse musea zal in de nabije toekomst nog een dis cussie worden gevoerd. Wethouder P. Groeneweg kon digde voor de komende jaren onder meer een bijdrage aan voor speelvoorzieningen en onderhoud daaraan en ook wordt de GGD, die een verbeterslag wil plegen, ondersteund met een ton per jaar. Naast deze uitgaven zijn er binnen zijn portefeuille Sociale Zaken, Werkgelegenheid, Welzijn en Volksgezondheid ook binnenko mende gelden: "We krijgen sti muleringsgelden voor kinderop vang en voor werkgelegenheid. Die gaan we zo snel mogelijk doorsluizen." SCHIEDAM - De opsteller van een open brief over de nieuwbouw van de Jozefschool - geïnterviewd in Het Stadsblad van 7 oktober - is een klassiek voorbeeld van de zogenaamde 'not in my backyard'- gedachte ('niet in mijn achtertuin'). Want schuilt achter die zielige plataan niet vooral het belang van het eigen huis en de eigen tuin? Op zich is daar niets mis mee. Iedereen mag voor zijn belangen opko men. Maar laten wij alsjeblieft alles wel blijven zien in het perspec tief van alle belangen die hier een rol spelen. Om met die plataan en het 'groen' in de wijk te beginnen: volgens mijn informatie zijn daar heel zorgvuldige afspraken over gemaakt met de Gemeente en wordt er alles aan gedaan om die plataan (en de drie linden op de Nassaulaan) in ere te houden. Het is denkbaar dat de boom het na verloop van tijd toch niet redt. Maar zelfs in dat erg ste geval blijven wij echt wel een mooie groene wijk houden. Net zo goed als het karakter van de wijk echt niet onherstelbaar wordt aan getast door de nieuwbouw van de Jozefschool: al die mooie huizen en mooie tuinen aan de Warande (en andere straten) blijven gewoon staan. En hoe zit het met al die verontruste omwonenden. Wie zijn dat nu precies? Spreekt de opsteller van de open brief namens alle bewo ners van de Warande, de Schoolstraat en de Nassaulaan? Als bewo ner van de Warande en vader van twee dochters op de Jozefschool waag ik dat te betwijfelen. De Jozefschool is al meer dan vijf jaar bezig om kinderen en leer krachten in een nieuw, fatsoenlijk geoutilleerd, gebouw in de wijk onder te brengen. Veel keuze voor de locatie had het schoolbestuur niet. De locaties die in de open brief genoemd worden zijn of te duur, of niet beschikbaar of het bestemmingsplan voorziet niet in de bouw van een school. De financiering van een nieuwe school is tegen woordig een moeizame zaak. In zo'n situatie heeft het weinig zin om over varianten te praten die tonnen, zo niet miljoenen extra kosten. Want niemand wil dat opbrengen, de gemeente niet, het schoolbe stuur niet en zeker niet de bewoners van de Warande. De Jozefschool heeft hard een nieuwe school nodig in een vertrouw de omgeving. Die school moet er nu eindelijk komen. Dat is in het belang van veel kinderen en ouders. En dat belang moet naar mijn idee het zwaarst wegen. Maarten Mulder, Schiedam SCHIEDAM - Het Emancipatie Centrum organiseert een cursus 'Hoe zegje watje denkt' (basis cursus assertiviteit). Deze cursus is bedoeld voor vrouwen die vaardig willen worden in het voor zichzelf opkomen zonder de ander nodeloos te kwetsen, het geven en ontvangen van kri tiek, vormen van een eigen mening en vrijer bewegen in contacten met anderen. De cur sus bestaat uit zes bijeenkom sten op woensdag van 9.15 tot 11.15 uur, beginnend op 27 oktober en eindigend op 1 december. De kosten bedragen 75 gulden. De lessen worden gegeven in het Emancipatie Centrum aan Broersveld 142. Kinderopvang is mogelijk, dit moet men wel opgeven bij aan melding en kost een rijksdaalder per kind per keer. Het Emancipatie Centrum is telefo nisch bereikbaar via 4734545. SCHIEDAM - De leden van het Christelijk Gemengd Koor Halleluja uit Gouda komen zaterdag 23 oktober naar de Grote Kerk om het inloopcon cert te verzorgen. Ze zingen onder leiding van diri gent Everhard Zwart begeleid door Arie de Korte bekende lie deren uit hun omvangrijke repertoire. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. ,-J3 SCHIEDAM - Voor wie nog een weekje vrij heeft is hier een reistip: de Bourgogne. Rij naar Baune, Dijon, Santenay of één van de vele kleine steden in die prachtige omgeving. Alles staat op dit moment in het teken van de wijnoogst. Het is op vele plaatsen feest. En de Bourguignions, die kunnen feesten. Overal kan men wijn proeven waarbij de belangstelling natuurlijk vooral uitgaat naar eind tachtig, begin negentiger jaren. In elke stad en in elk dorp is er markt met juist nu een groot aanbod aan paddestoelen, vers uit de uitgestrekte bossen. In bergen liggen ze in de stalletjes te koop. Als basis voor sauzen, soepen en bijgerechten zij ze onovertroffen. Hierbij een sug gestie: Gerecht: Champignonboter Receptuur: 1 eetlepel gehakte sjalotjes, 1 eetlepel boter, 100 gram fijngehakte champignons, 2 eetlepels witte wijn, 100 ml. gevogeltef ond, 1 eetlepel gehakte bieslook, 2 eetlepels cantharellen fijngesne den, 200 gram zachte boter. Bereidingswijze: Fruit de sjalotjes aan in de boter (1 eetlepel) en voeg de champignons hier aan toe. Gist de wijn en de fond erbij en laat dit een tijdje trek ken. Pureer dit geheel en zeef het. Laat het indampen tot 1/3 en laat het afkoelen. Meng vervolgens het bieslook en de cantharellen erdoor, samen met de zachte boter en maak er in vetvrijpapier een rol van. Zo is het mak kelijk om plakjes te snijden. L J De boter kan geserveerd worden bij gegrilde vis, vlees, groenten of heerlijk met een stukje brood. Komen proeven in Hosman Frères Bistrot Auberge kan natuurlijk ook, tel. 4264096. Reserveren is mogelijk. Ook voor gezelschappen. Op vertoon van dit recept krijgt men als amuse een in beslag gef rituurde kastanjebolees. SCHIEDAM - De medewerkers van 150 Albert Heijn-franchise winkels, waaronder die van de vestiging aan de Hagastraat, ren nen deze twee weken harder dan gebruikelijk, met een estafette loop. Hiermee verdienen ze 35.000 gulden voor het Koningin Wilhelminafonds. Dit fonds zet zich al vijftig jaar in voor de bestrijding van kanker. Afgelopen maandag 18 oktober is het startschot gegeven en zijn vanuit vijf punten in Nederland AH-medeWerkers begonnen met de loop van winkel naar winkel. Ook Albert Heijn gebr. De Block doet mee en start op woensdag 27 oktober om 10.00 uur met vier lopers naar Zevenhuizen waar 26 kilometer moet worden afgelegd. De verrichtingen van de AH hardlopers zijn op televisie te zien op 29 oktober in een pro gramma van Ivo Niehe gewijd aan het Koningin Wilhelminafonds. Gratis reparatie van personenwagenband Prei, kort afgesneden, kilo 01 Hamburgers, 2A& 3 halen, 2 betalen: 01 Hele kip, verpakt 3 stuks op schaal, a rvrv ca. 2.7 kilo sxi®® 2VQÜ 14.UU ChGoudse kaas belegen 48+, «1 r\ r\r\ kilo 4550-lU.yU Improviseren, fantaseren en acteren. SCHIEDAM - Theater Femus geeft in de Blauwe Brug een toneel cursus voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Tijdens deze cursus komen verschillende aspecten van toneelspelen aan bod, zoals impro viseren, fantaseren, presenteren en natuurlijk acteren. De deelnemers werken toe naar een eindpresentatie, waarin alles wat tijdens de cursus is geleerd wordt getoond. Deze voorstelling vindt plaats voor publiek. Theater Femus bestaat uit een team van Kim Lokers, Renske Verbeek en Anne Houtman. Zij hebben vorig jaar een musical gemaakt met kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Na dit succes willen ze doorgaan met Femus. De lessen vinden iedere dinsdag plaats van 16.00 tot 17.15 uur. Deze activiteit start op 9 november en duurt tot 18 februari 2000. De kos ten voor deze cursus bedragen 125 gulden. Inschrijven kan tot 2 november bij de Blauwe Brug, tel. 2470464. SCHIEDAM - De literaire commissie van het Filmhuis Schiedam organiseert dit jaar voor het eerst een schrijfwedstrijd voor de jeugd van 15 tot en met 18 jaar. Bij deze 13e Schiedamse schrijfwedstrijd hebben jongeren een eigen categorie gekregen. Tot 15 december kun nen verhalen worden ingezonden, waarbij als thema geldt 'De avond viel en ontfermde zich over de stad', een citaat van Simon Carmiggelt. Reglementen zijn af te halen bij de bibliotheken of te verkrijgen bij Anneke Blok, tel. 4751785 of Dick Kok, tel. 4702490. 011 Krentenbollen, zak 10 stuks Mona gezinspuddingen, alle soorten, beker 500 gram Nutricia chocomel, vol of halfvol, pak 1 liter Smiths chips, alle soorten, zak 200 gram Ch Extra gevulde soepen, kippen, groente of tomaten, blik 0.8 liter 3 halen, 2 betalen: Unox chicken tonight, alle soorten, 3 potten 535 gram naar keuze Deze aanbiedingen zijn alleen geldig met de Bonus kaart. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breeien, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Vijf miljoen voor restauratie stadhuis (alleen tubeless) Uw specialist in: banden, uitlijnen, balanceren, bandenreparatie, lichtmetalen velgen, sneeuwkettingen*, skiboxen*, enz, enz... Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Onze top 10 kilos®®® Nu kans op 2 toegangskaarten voor Fox Star Wars-event Os Deze Bonus aanbiedingen gelden t/m 24 oktober a s. in AH-supermarkten met een cijfercode (XXIXD® of (5), tenzij anders aangegeven.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3