1 Paspoort verlopen? WET MILIEUBEHEER VOORBEREIDINGSBESLUITEN WET MILIEUBEHEER Een aantal weken geleden ging de gemeenteraad akkoord met de inhoud van het rapport 'Schiedam naar 2010... de daad bij het woord'. Deze zogenoem de Stads visie geeft een beeld van de toe komst van Schiedam. Vorige week kon u op deze pagina daarover al het een en ander lezen in een interview met wet houder Aad Wiegman. Vandaag meer over de inhoud. Over de plannen van het gemeentebestuur voor een betere woon-, werk- en leefomgeving in Schiedam. De belangrijkste punten uit de Stadsvisie op een rijtje gezet. WORDT VERVOLGD Kom naar de Stadswinkel WET MILIEUBEHEER AANVRAAG EXPLOITATIEVERGUNNING ALGEMENE SUBSIDIEVERORDENING 2 KAPVER GUNNINGEN PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEE WOENSDAG 20 OKTOBER 1999 42- 453 ^iUeudienst Rjjn BESCHIKKING ART. 8.25 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieu beheer. Het bevoegd gezag heeft de mogelijkheid een vergunning in te trekken, als gedurende drie jaar geen handelingen worden verricht (lid 1 sub c) met gebruik making van de vergunning, of als de inrichting geheel of gedeeltelijk is verwoest (lid 1 sub d). De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het schriftelijk ter kennis brengen van het voornemen tot intrekking aan de vergun ninghouder en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van het intrekken van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben besloten de op 15 februari 1971 aan Total Nederland N.V. verleende revisievergunning ten behoeve van een verkoopstation voor motorbrandstoffen aan de noord- en zuidzijde van de Horvathweg 50 te Schiedam krachtens artikel 8.25 lid 1 sub d van de Wet milieu beheer ambtshalve gedeeltelijk in te trekken. De vergunning wordt gedeeltelijk ingetrokken, omdat de inrichting aan de noord zijde van de Horvathweg en de ondergrondse tank met 8.000 liter LPG, gelegen aan de zuidzijde van de Horvathweg, is verwoest. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken van 20 oktober 1999 tot en met 30 november 1999 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (telefoonnummer (010) 2468 402) kun nen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien bij de DCMR Milieudienst Rijnmond. Bezwaar Ingevolge artikel 7.1 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bezwaar maken tegen deze beschikking. Het maken van bezwaar dient te geschie den door het indienen van een bezwaarschrift bij ons college. Een bezwaarschrift kan worden ingediend gedurende een termijn van zes weken na de datum van ver zending van deze beschikking. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en dient in ieder geval het volgende te bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; - een omschrijving van de beschikking waartegen bezwaar wordt gemaakt; - de gronden van het bezwaar. ij Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Bezwaar- en beroepschriften Commissie, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. V' 1 iit De beschikking wordt van kracht met ingang van de dag na het einde van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is gemaakt en met toepassing van artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel; 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht, een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voor ziening. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. V f Het ve-rzöék tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan dé Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. Wij wijzib^rop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoet? om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en voor kopieën (tegen betaling) van de stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468 402). Projectnummer: 305757 De burgemeester maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 14 september 1999 voorbereidingsbesluiten heeft genomen voor: - de bouwlocaties van twee geluidmeetposten, te weten aan de Kasteelweg en aan de Nachtegaallaan; - het Rozenburgerplein in verband met de bouw van een kunstobject. Bovengenoemd besluiten treden in werking met ingang van de dag na publicatie en liggen ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1 3112 DZ Schiedam. fVitieudienst Rijnrr,0 BESCHIKKING art. 8.23 G" Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieu beheer. Als de vergunningvoorschriften niet meer toereikend zijn voor de bescher ming van het milieu heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid de vergunning ambtshalve te wijzigen, aan te vullen en/of in te trekken. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de aanpas sing van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben voorschriften van de op 21 februari 1991 en 19 november 1996 aan MTC Poedercoating verleende vergun ningen ten behoeve van een poedercoatinrichting aan de Buitenhavenweg 70 te Schiedam krachtens artikel'8.23 van de Wet milieubeheer ambtshalve gewijzigd. I Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 20 oktober 1999 tot en met 30 november 1999 tijdens de werkuren inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen gedurende deze periode ook buiten werkuren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (010) 2468 402). Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovenge noemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468 402). Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EAT)en Haag. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij geduren de die termijn naast een beroepschrift tevens een verzoek om voorlopige voorzie ning is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen bet aling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468 402). Projectnummer: 316913 Gemeenteberichten AV/A Een plek waar het goed wonen en werken is Over werken Actief de boer op om bedrijv en aan te trekken en te behouden die werk heb ben in verschillende sectoren als han del, dienstverlening, transport, com municatie en toerisme. Gericht op zoek naar werkgevers die werk bieden aan laag- en hooggeschoolden. Deze weg zijn we al een tijdje geleden inge slagen en het beleid begint zijn vruch ten af te werpen. De kantorenlocatie Schieveste en het bedrijventerrein Vijfsluizen zijn voorbeelden daarvan. We zetten het beleid voortvarend voort. Natuurlijk maken we daarbij dankbaar gebruik van de strategische ligging van Schiedam en de nieuwe en verbeterde knooppunten van vervoer. De metro, het project Tram-Plus en hopelijk het nieuwe NS-Station Schiedam-Kethel, maken de vestiging van kantoren en bedrijven in Schiedam extra aantrekkelijk. Sommige bedrijfsterreinen, zoals Oud- Schievestekantoren tussen Station en Rijksweg:goed bereikbare werkgelegenheid. Mathenesse en 's-Graveland-Zuid vol doen niet meer aan de eisen van deze tijd. We willen in samenspraak met de ondernemers deze terreinen een flinke opknapbeurt geven. De ingrijpende herstructurering van het voormalig Wiltonterrein bij Vijfsluizen tot een modern maritiem - en transportcen trum is daarbij een goed voorbeeld. Over wonen Schiedam heeft in vergelijking met andere steden veel goedkope wonin gen en naar verhouding minder luxere en duurdere appartementen en eenge zinswoningen. Dat patroon willen we doorbreken. Door gevarieerder te bouwen voor diverse huishoudens, zoals in Sveaparken of in bestaande wijken, waarbij dan meteen de woon omgeving kan worden aangepakt. Uiteraard zullen we ervoor zorgen, samen met de woningcorporatie, dat er voldoende aanbod blijft van goed kope huurwoningen. Maar met een goede woning in een leuke woonomgeving ben je er nog niet. Er zullen ook voldoende sport en recreatiemogelijkheden moeten zijn, hoogwaardig groen, en bovenal, je moet veilig over straat kunnen gaan. De gemeente wil daarvoor per wijk plannen opstellen en afspraken maken met instellingen en vertegen woordigingen van bewoners. Over toerisme Wij zijn ervan overtuigd dat de Schiedamse binnenstad toeristisch een prominente plaats verdient in de regio. Het cultuur-historisch erfgoed van de jeneverindustrie, het theater, de galeries, de musea en kunstmanifesta ties staan daar borg voor. We gaan dus werk maken van een actief cultureel en toeristisch beleid, als onderdeel van het weer vitaal maken van de binnen stad. Over de binnenstad en omgeving.... We willen de binnenstad en de directe omgeving kwalitatief verbeteren. Het gaat dan om het monumentale cen trum en de zones richting Station Schiedam-Centrum en Schieveste, het metrostation Parkweg en Nieuwland- Oost en de Plantage, de Nieuwe Maas en de Houthaven en omgeving. Hier vinden allerlei ontwikkelingen plaats die het wonen en werken in deze gebieden positief beïnvloeden. Die ontwikkelingen willen we graag stimu leren, onder andere door te werken aan het behoud en herstel van de monumentale binnenstad, het verbete ren van de voorzieningen (winkels, horeca, openbaar gebied), het benut ten van de cultureel-toeristische mogelijkheden. Over kwetsbare groepen In Schiedam wonen relatief veel men sen die het wat minder hebben. Mensen die weinig geschoold zijn, geen werk hebben of moeten rondko men van een uitkering, die voortijdig de school dreigen te verlaten, of Gevarieerder bouwen in Sveaparken en in bestaande wi onvoldoende inburgeren in de Schiedamse samenleving. Het gaat om jongeren, ouderen, een-oudergezin nen, allochtonen en anderen. We maken ons zorgen over deze zoge noemde kwetsbare groepen. Samen met maatschappelijke organisaties voe ren we al een actief beleid gericht op kinderen en jongeren, werklozen, allochtonen en mensen die om wat voor reden dan uit buiten de boot (dreigen te) vallen. En dat blijven we doen. Door allerlei projecten op het gebied van onderwijs, begeleiding en opvang, door sociale activering, door het verruimen van kinderopvang en dergelijke. Benutten van cultureel-toeristische mogelijkheden. De komende weken vindt u op de gemeentepagina meer nieuws over de Stadsvisie. Vandaag gaat het ovt de inhoud, volgende week gaat het over de wijze waarop we de planne waar kunnen maken. De week daar na zullen de politieke partijen hun licht laten schijnen over de toekom: van Schiedam. U kunt de Stadsvisie binnenkort ooi zelf lezen. Wanneer het rapport in gedrukte vorm is verschenen kunt t een exemplaar opvragen bij de gemeente. Wanneer dat zal zijn wordt op deze pagina bekendge maakt. tAWieUtfienst MELDING art. 8.19 Algemeen De meeste bedrijven die nadelige gevolgen kun nen hebben voor het milieu en /of overlast (hin der) kunnen veroorzaken, vallen onder de Wet milieubeheer. Voor een groot aantal gevallen betekent dit dat deze bedrijven een vergunning moeten hebben. Een verleende vergunning geldt in principe ook voor veranderingen van de inrichting die geen, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor het milieu. Voor een dergelijke verandering hoeft dan geen vergun ning te worden aangevraagd, maar kan volstaan worden met een melding hiervan aan het bevoegd gezag. Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 11 augustus 1999 een mel ding op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een melding van BGS Berckenrode Groep Schiedam voor een vergroting van de bedrijfsruimte van de receptie en de drukkerij aan de Van Berckenrodestraat 6 te Schiedam. Het betreft geen uitbreiding van apparatuur, activiteiten of opslag. Voor dit project kan volgens de melder worden volstaan met een melding, omdat dit project geen nadelige gevolgen of uitsluitend gunstige gevolgen heeft voor het milieu. Inzage De melding en de overige van belang zijnde stukken kunt u van 20 oktober 1999 tot en met 2 november 1999 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (telefoonnummer (010) 2468 402). Inlichtingen Voor informatie over de melding kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 340. Voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468 402). Projectnummer: 314201 Bij de burgemeester is een exploitatievergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2. van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor de vestiging van een sportkantine in het pand Thomas a Kempisstraat 25. **l De gevraagde openingstijden zijn: maandag van 20.00 tot 24.00 uur woensdag van 20.00 tot 24.00 uur vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur zondag van 10.00 tot 18.00 uur dinsdag van 20.00 tot 24.00 uur donderdag van 20.00 tot 24.00 uur zaterdag van 10.00 tot 24.00 uur De aanvraag ligt vanaf 20 oktober 1999 vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt aan het Stadserf 1, geopend op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzageperiode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wil maken dan kunt u dit rich ten aan de burgemeester van Schiedam, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor meer informatie mw. Y. van Batenburg, telefoonnummer 2465753 of P.J. Dullaart, telefoonnummer 2465807. In zijn vergadering van 4 oktober 1999 heeft de gemeenteraad de Algemene Subsidieverordening 2000 vastgesteld. Deze verordening komt in de plaats van de "Algemene subsidieverordening der gemeente Schiedam" en de "Subsidieverordening Maatschappelijke Aangelegenheden" en bevat de algemene regels voor het verlenen en het vaststellen van subsidies op de volgende beleidsterreinen: - welzijn; - educatie; - sport en recreatie; - kunst en cultuur; - belangenbehartiging; - jeugd- en jongerenwerk; - kinderopvang; - emancipatie; - maatschappelijke dienstverlening; - volksgezondheid, - ouderenwerk; - evenementen; - stadspromotie en toerisme; - internationale samenwerking; - natuur en milieu. De verordening treedt in werking op de achtste dag na deze bekendmaking. Het besluit van de gemeenteraad ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Op grond van artikel 4.4.2 Schiedam is een kapvergun voor het rooien van: - 1 linde staande in openba de woning Hargplein 2 i.v.m. overlast - 2 populieren staande Van ter hoogte van huisnumm 17/19 i.v.m. overlast - 1 lindeboom staande in o t.h.v. achtertuin Rovaards i.v.m. overlast - 1 esdoorn staande.aan de Beinumlaan t.h.xbde flat Zantenplein "^6 t/ m 98 i - 8 acacia's staande in het t Nicolaas Arie van den Bui 54 i.v.m. dunning tussen bomen - 31 sierappels staande in h de Bernardus Yzerdraadsi i.v.m beheersmaatregel va bomen - 2 populieren staande in h ter de tuinen v d Botter 2 i.v.m. dunning bomen vai - 1 cedrus, 5 chaemaecypar staande in de voortuin Tv i.v.m. overlast met herplantplicht Indien u het niet eens bent besluit, dan kunt u binnen bezwaarschrift indienen bij van burgemeester en wethc Schiedam. Indien u wilt vo de boom (of bomen) al gel dan dient u schorsing te vr besluit bij de President van Rotterdam, t.a.v. de sector recht, Postbus 50951, 300 TERDAM. Aan de rechtba zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt opnemen met J.P.Krijgsma 2465666.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 6