Gemeente Schiedam Politiek in teken van gemeente begroting 2000 Gouden bezem 1999 Verbouwinkj e Commissie vergaderingen Begrotings behandeling in raad Rijbewijs verlopen? Kom naar de Stadswinkel MILIEU WOENSDAG 20 OKTOBER 1999 VOLGD Publiek welkom bij behandeling van financieel huishoudboekje De gemeentelijke begroting voor de start van de volgende eeuw is rond. In dit Schiedamse financiële huishoudboekje zet het college van burgemeester en wethouders de financiële lijnen uit voor het jaar 2000 en voor de periode van 2001 tot en met 2004. Daarmee liggen de verwachte inkomsten en uitgaven en een aantal voorstellen voor nieuw beleid op tafel, uitgedrukt in harde cijfers. WET MILIEUBEHEER Kom naar de Stadswinkel WET MILIEUBEHEER BOUWZAKEN N| een I WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE BOUWPLAN WEEK 42, WOENSDAG 20 OKTOBER 1999 1 42-454 ri Colofon Stadskantoor tel.: (010) 2465555 fax 010) 4737021 Gemeentelijk Informatiepunt tel.: (010) 2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadsert' 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen tel.: (010) 2465389 fax 0102465364 en i in bestaande wijken. i vindt u op de teer nieuws over aag gaat het over e week gaat het >p we de planner nDe week daar- ke partijen hun over de toekomst e binnenkort ook het rapport in 'rscherten kunt u ragen bij de r dat zal zijn ha bekendge- n artikel 4.4.2. pan APV - een kapvërgunnlng verleend nde in openbaar groen naast Hargplein 2 it :n staande Van Dalsumlaan van huisnummers 7 en n. overlast m staande in openbaar groen rtuin Royaardsplein 27 ast itaande.aan de Eduard van i t.h.xbde flat Cbrnelia van n 76 t/ tn 98 i.ym. overlast taande in het talud van de rie van den Burgsingel 22 t/ unning tussen bestaande :ls staande in he: talud van us Yzerdraadsingel 4 t/ 128 :rsmaatregel vanwege zieke :n staande in he: gazon ach- :n v d Botter 25 t/m 39, iing bomen vanvege overlast chaemaecypari:, 1 taxus, de voortuin Tuillaan 82, ast ntplicht niet eens bent met dit kunt u binnen zes weken een ift indienen bij liet college tester en wethouders van idien u wilt voorkomen dat bomen) al gekipt wordt, ichorsing te vragen van het President van de Rechtbank t.a.v. de sector lestuurs- us 50951, 3007 BM ROT- \an de rechtbankprocedure erbonden. ïfortnatie kunt u contact :t J.P.Krijgsman, telefoon In de Aleidazaal vinden binnenkort weer de jaarlijkse begrotingsbehandelingen plaats Voor de politiek breekt nu zoals te doen gebruikelijk een hectische periode aan. Alle plaatselijke politieke partijen die ver tegenwoordigd zijn in de gemeenteraad, krijgen uitgebreid de gelegenheid zich uit te spreken over alle voorstellen en plannen. 10e begrotingsstukken worden de komende weken eerst besproken in de vergaderingen van de raadscommissies. Op dinsdag 9 en donderdag 11 novem ber geven de fracties in de gemeenteraad hun eindoordeel over het voorgenomen gemeentelijk (financiële) beleid. Op vrijdagavond 5 november zal wethouder A.G. Wiegman, in zaal De Rank aan de Schiedamseweg, de Gouden Bezem 1999 uitreiken. Deze waarderingsprijs wordt elk jaar toegekend aan groepen bewoners die zich op een bijzondere wijze hebben ingezet voor een schone buurt. Rond de uitreiking van de Gouden bezem is een luchtig programma samen gesteld met een inspirerende opening, ballet, muziek, dans en presentatie. Deze avond is tevens bedoeld om bexvo- ners/bewonersgroepen uit alle wijken van Schiedam die een schone buurt en het wijkbeheer een warm hart toedragen met elkaar in contact te brengen. Inmiddels hebben 154 belangstellenden zich aangemeld voor deze avond. Bewoners/bewonersgroepen die deze avond willen bijwonen kunnen zich tot 28 oktober schriftelijk aanmelden bij ONS Milieu, Antwoordnummer 530, 3100 WB Schiedam of bellen naar 4576815. Dlw Alle bijeenkomsten over de begroting zijn openbaar; belangstellenden zijn van harte welkom de discussies bij te wonen. Burgers kunnen ook gebruik maken van het spreekrecht. Meer informatie daar over bij het Gemeentelijk Informatiepunt (GIP) in de Stadswinkel, telefoonnum mer 2465304. Zowel de commissiever gaderingen als de behandeling in de Raad worden gehouden in de Aleidazaal in het Stadskantoor. De exacte data en tijdstippen van alle vergaderingen luiden als volgt: Dinsdag 26 oktober Aanvang 20.00 uur Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer Woensdag 27 oktober Van 17.30 tot 18.45 uur Commissie voor Milieu vanaf 19.15 uur Commissie voor Stadsvernieuwing, Volkshuisvesting, en Facilitair Bedrijf Donderdag 28 oktober Aanvang 19.45 uur Commissie voor Sociale Zaken, Werkgelegenheid, Welzijn en Volksgezondheid Maandag 1 november Aanvang 16.30 uur Commissie voor Algemene en Economische Zaken Dinsdag 2 november Aanvang 16.30 uur Commissie voor Cultuur, Onderwijs, Sport en Recreatie Woensdag 3 november Aanvang 16.30 uur Commissie voor Financiën, Bedrijven, Personeels- en organisatiezaken Dinsdag 9 november Aanvang 13.00 uur Plenaire begrotingsbehandeling met algemene beschouwingen en beant woording door het college Donderdag 11 november Aanvang 18.00 uur Plenaire begrotingsbehandeling met algemene beschouwingen in tweede termijn, beantwoording door het col lege, gevolgd door stemmingen over moties, amendementen, de begrotings stukken en overige agendapunten. jAiVieudienst Kijntt^ BESCHIKKING Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aange vraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ont- werp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 21 april 1999 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van Willett B.V. om een vergunning voor het veranderen van een groot handel in productidentificatiesystemen aan de 's-Gravelandseweg 268 tot en met 272 te Schiedam. De verandering omvat het in gebruik nemen van het pand aan de 's Gravelandse- weg 272. Dit pand zal worden gebruikt voor het plaatsen van een stansmachine voor etiketten, een verplaatsbaar inbouwkantoor en stellingen voor de opslag van papier en inktlinten. De activiteiten in de ruimten van Willett B.V. aan de 's-Grave landseweg 268 en 270 blijven onveranderd. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunning te verle nen. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 20 oktober 1999 tot en met 30 november 1999 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovenge noemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468 402). Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij geduren de die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Indien voor het veranderen van de inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwver gunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie oxer de aanxraag en de beschikking kunt u zich xvenden tot de heer A.M. de Reuxer van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 340. Voor vragen oxer de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen bet aling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatiexoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468 402). Projectnummer: 99.16.04 ^W'ieudienst R BESCHIKKING ART. 8.25 Algemeen Bedrijven die nadelige gex'olgen voor het milieu en/of overlast (hinder) xeroorzaken hebben meestal een vergunning ingexolge de Wet milieu beheer. Het bexoegd gezag heeft de mogelijkheid een xergunning in te trekken, als gedurende drie jaar geen handelingen worden verricht (lid 1 sub c) met gebruik making van de vergunning, of als de inrichting geheel of gedeeltelijk is x'erwoest (lid 1 sub d). De behandeling xan deze procedure bestaat uit txvee stappen: hef schriftelijk ter kennis brengen xan het xoornemen tot intrekking aan de vergun ninghouder en xerx'olgens het nemen van een besluit ten aanzien van het intrekken x'an de x'ergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders xan Schiedam hebben besloten de op 15 februari 1971 aan Total Nederland N.V. xerleende rex'isiexergunning ten behoeve van een verkoopstation voor motorbrandstoffen aan de noord- en zuidzijde van de Horxathxxeg 50 te Schiedam krachtens artikel 8.25 lid 1 sub d \'an de Wet milieu beheer ambtshalx-e gedeeltelijk in te trekken. De vergunning wordt gedeeltelijk ingetrokken, omdat de inrichting aan de noord zijde xan de Horxathxxeg en de ondergrondse tank met 8.000 liter LPG, gelegen aan de zuidzijde xan de Horxathxxeg, is xerxxoest. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken xan 20 oktober 1999 tot en met 30 noxember 1999 op xxerkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Graxelandsexveg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch xxordt xerzocht (telefoonnummer (010) 2468 402) kun nen de stukken in de boxengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien bij de DCMR Milieudienst Rijnmond. Bezwaar Ingevolge artikel 7.1 xan de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bezxxaar maken tegen deze beschikking. Het maken xan bezxxaar dient te geschie den door het indienen van een bezxxaarschrift bij ons college. Een bezwaarschrift kan worden ingediend gedurende een termijn van zes weken na de datum van ver zending van deze beschikking. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en dient in ieder geval het x'olgende te bevatten: - de naam en het adres x an de indiener; - de dagtekening; - een omschrijving x an de beschikking waartegen bezwaar xx'ordt gemaakt; - de gronden van het bezxx'aar. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college xan Burgemeester en Wethouders xan Schiedam, Bezxxaar- en beroepschriften Commissie, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De beschikking wordt van kracht met ingang xan de dag na het einde van de bezxxaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is gemaakt en met toepassing xan artikel 36 x an de Wet op de Raad van State, juncto artikel; 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht, een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voor ziening. De beschikking xx'ordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Het xerzoek tot het treffen van een x'oorlopige x'oorziening moet xvorden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak xan de Raad xan State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. Wij xxijzen erop dat zowel voor het instellen xan beroep als voor het indienen van een verzoek om xoorlopige xoorziening griffierechten x'erschuldigd zijn. Inlichtingen Voor informatie oxer de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 340. Voor xragen over de procedure en voor kopieën (tegen betaling) van de stukken kunt u contact opnenien met het bureau Documentaire Informatievoorziening x an de DCMR (telefoonnummer (010) 2468 402). Projectnummer: 305757 Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, elke dag \ran 08.00 - 17.00 uur, telefoon: 2465565. Voor technische informatie kunt u terecht bij de afdeling Bouxv- en Woningtoezicht op de 13e etage van het Stadskantoor dagelijks van 08.30 tot 10.30 uur. Ingekomen aanvragen van 23 september 1999 t/m 11 bouwaanvragen/meldingen: oktober 1999: Sx-eaparken - Sveaholm (deelplan C) Graaf Florisstraat 42 Schrijnxverkerstraat 94 Koemarkt t/o 2 en 4 Baas Groen Vastgoedontwikkeling b.x>. R.J.H.M. Meeder Aannemersbedr. F. Willemse B.V. Gemeente Schiedam, sector VROM Adriaen Banckertstraat 7 van der Tempel Vastgoed B.V. Vlaardingerdijk 371 De Vlinderhoven 64 Graaf Florisstraat 9 Oever 9 Nieuxve Waterxxegstr. 34 Koperslagerhof 1 Oever 4 Laagland 39 Mgr. Nolensiaan 99b Sint Liduinastraat KPN Telecom Aannemingsbedrijf C. Maat b.x-. A. Numan M.J. Breuls Exploitatie Mofashaven T. Blagus E. van Soeten J.A. Bots Bestuur Stichting Maascollege n.v. ONS Milieu 35 xvoningen bouwen dakkapel verbouxven dakkapel bouxven rijwielberging vergroten (herziene aanvraag) wijzigen huidig gebruik kantoor met bedrijfsruimte (gexvijzigde aanvraag) buismast x'oor mobiele telefonie bouwen (herziene aanvraag) woning vergroten woning vergroten woning vergroten kantoorgebouw bouxxen woning xergroten woning x ergroten dakkapel bouxx en houtmotinstallatie omtimmeren Afval Apart Punt bouxxen (gewijzigde aanvraag) Verleende beschikkingen van 4 oktober 1999 t/m 13 oktober 1999: bouwvergunningen/ meldingen: Fokkerstraat 480 Stadhouderslaan 15a Koggeschip 43 Pr. Fred. Hendrikstr. 31b Aletta Jacobsstraat 25, 27, 29 en 31 Goereesestraat Dirk van Rij B.V. R. Baron R. ten Hove Heuvelhorst Architecten H. Boomsma Aannemersbedrijf de Wilde B.V. tijdelijke kantoorruimte met kantine en keuken plaatsen voor de duur van 4 jaar woning vergroten berging bouxx'en dakopbouw bouxxen er - i woningen vergroten^ 11 woningen bouxx en (van rechtswege) j n- ■tn zes weken na de verzenddatum xan het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd I schrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen-van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij xan mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onvtp;wijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit xxel geschorst kan xvorden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te xvorden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector bestuursrecht), post bus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas \vorden,,g£daan nadat een bezwaarschrift is ingediend. y De volgende plannen zijn behandeld in de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie. Datum: 18 oktober 1999: Atalantahof 19 en 1 Sint Liduinastraat 23a Oever 4 Sint Liduinastraat Adriaen Banckertstraat 7 Vlaardingerdijk 371 Koemarkt t/o 2 en 4 Veldpad 6, 10, 16 en 18 Jan van Avennesstraat E.F.C. Hellendoornstraat bouwen Vlasakker 65 Ambachtweg 71 Noordvest 135 woning Schrijnwerkerstraat 94 Graaf Florisstraat 9 Oever 9 De Vlinderhoven 64 F. Nettenbrijer C.A.M. Leijendekkers E. van Soelen n.v. ONS Milieu van der Tempel Vastgoed b.x'. KPN Telecom Gemeente Schiedam, sector VROM R. Grüdelbach Stichting Rijwielstalling Jan van Avennesstraat e.o. 32 Barendregt de Bruijn F.M. Paulussen G. Tuinder Aannemersbedrijf F. Willemse B.V. A. Numan M.J. Breuls Aannemingsbedrijf C. Maat B.V. xvoningen vergroten berging vervangen woning vergroten Afval Apart Punt bouwen wijzigen huidig gebruik kantoor met bedrijfsruimte Buismast x'oor mobiele telefonie bouwen rijwielberging vergroten dakkapellen bouwen rijwielstalling vergroten M. Freij dakkapel woning x-ergroten dakkapel bouwen loods verbouwen tot dakkapellen bouxven woning Vergroten •woning x ergroten woning x et^i .roten De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Wel stands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. 1 Datum: 25 oktober 1999 Slimme Watering Gemeente Schiedam, sector CES school en kinderdagverblijf bouxven J torn Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen ever vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretariaat, telefoonnummer: 2465490. Tijdelijke vrijstelling bestemmingsplan (artikel 17 WRO) rn Burgemeester en wethouders maken bekend dat een tijdelijke vrijstelling van het geldende bestemmingsplan "METRO" is gevraagd voor het gebruik van het perceel Burg. Honnerlage Gretelaan hoek Jan van Zutphenstraat voor het plaatsen van een bouxvkeet, voor de termijn van maximaal 5 jaar. Burgemeester en xvethouders overwegen om met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de gevraagde vrijstelling te verle nen. Vooraf willen burgemeester en wethouders een ieder in de gelegenheid stellen zijn bedenkingen kenbaar te maken. Het vrijstellingsxerzoek ligt hiertoe van 2 1 oktober 1999 t/m 3 november 1999 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 (dagelijks van 08.00 - 17.00 uur). Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen om een tijdelijke vrijstel ling te verlenen van de bestemmingsplanbepalingen schriftelijk en gemotiveerd beden kingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van burge meester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouxv- en Woningtoezicht, postbus 1501, 3112 EA Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 7