Lieve aandachtvrager en rustige vrouwenfan Activiteiten voor ouderen Radar werklunch Schotse trots Slokje tranen van Liduina voor pastoor Vismans ONS Milieu reikt prijs Staatslot op Locatie uit Burgerlijke stand SCHIEDAM WOENSDAG 20 OKTOBER 1999 Nr 42 - 1442 ORANJE Avondmuziek Bijeenkomst over Filippijnen Gezond denken Bedevaartstocht Politie en brandweer zetten extra personeel in GAIJL& GALL KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier 44^? J/T'j Rijnmond Theater zoekt musicaltalent DrieMaasStede zoekt vrijwilligers vvv schiedam WHISKY VOORDEEL HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM - Pupus is een zwarte gecastreerde kater van bijna negen jaar oud. Hij is naar Hargahoeve gebracht omdat de eige naar last had van allergie. Pupus is lief voor kinderen van alle leeftijden en ook met honden kan hij goed overweg. Pupus heeft graag veel aandacht en wil die aandacht dan ook niet delen met andere katten. Ook wil hij af en toe naar buiten kunnen. Wie geeft deze lieve kater een goed tehuis? SCHIEDAM - ln gebouw De Stuurhut aan het Nijhoffplein organiseren de leden van de christel ij k-maatschappel ij ke vrouwenbeweging Passage in Schiedam Noord donderdag 21 oktober hun maandelijkse bij eenkomst. Deze staat in het te ken van de Filippijnen. Gast op de avond is de heer Hessel-van der Kooy, die daar jarenlang heeft gewerkt. De avond begint om 19.45 uur. Ook niet-leden zijn welkom. In het hele land hebben leden van Passage actie gevoerd voor de Womens Rural Bank in Rosario. Deze jonge bank richt zich specifiek op de arme plattelandsbevolking. SCHIEDAM - Corry Minaard is voor een stageproject op zoek naar mensen die een cursus 'Gezond leren denken' willen volgen. Deze cursus is geba seerd op de theorie van Louise Hay. Minnaard is in opleiding om deze cursus te gaan geven. Er zijn acht bijeenkomsten in Schiedam. Ze worden één a twee keer per maand 's avonds gege ven. te beginnen in september. Wie interesse heeft of meer wil weten kan bellen naar tel. 4266064. SCHIEDAM - De Haagse Bede vaarten organiseren op zondag 31 oktober en maandag 1 no vember een volledig verzorgde tweedaagse bedevaart naar het bekende Maria-oord Kevelaer. Schiedam is één van de opstap plaatsen voor deze bedevaart. Op zondag begint de tocht in de Heilige Liduinabasiliek voor een gezongen Hoogmis. Daarna wordt vertrokken naar Kevelaer. Hier is 's avonds een plechtig lof en later een lichtprocessie voor Maria. Maandag sluit bisschop Hurkmans van Den Bosch in de basiliek van Kevelaer het bede vaartjaar af. Na afloop geeft hij de pauselijke zegen. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever Oranje Vieux Oranje U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 SCHIEDAM - In dienstencentrum de Woudhoek geeft Esther thuis- mode donderdag 21 oktober een show. Deze begint om 10.00 uur en na de show wordt ook verkocht. Toegang is gratis en men krijgt ook een kopje koffie. Zaterdag 23 oktober wordt in de 4 Molens een dansavond georgani seerd tussen 19.30 en 23.30 uur. Toegang bedraagt een rijksdaalder. Zondag 24 oktober treedt Big Band OBK op in het atrium van Marconihove in dienstencentrum Oost. Dit duurt van 13.30 tot 15.30 en entree is gratis. In de Woudhoek wordt die zondag tussen 13.30 en 16.00 uur open zondag gehouden. Toegang is gratis. Dinsdag 26 oktober rollen de bingoballen in dienstencentrum Oost. Het spelletje wort gespeeld tussen 14.00 en 16.00 uur en kosten bedragen zeven gulden voor zes ronden. SCHIEDAM - Radar-Schiedam organiseert donderdag. 28 okto ber de derde werklunch van dit jaar. Het thema is 'Vluchtelin gen, een nieuwe doelgroep'. De laatste tijd is er ook binnen Schiedam steeds meer aandacht voor het betrekken van allochto nen bij allerlei zaken. Vaak richt men zich op groepen als Turken, Marokkanen en Surinamers, maar een relatief nieuwe groep Schiedammers van ongeveer vijfduizend mensen met een vluchtelingenstatus, wordt mees tal achterwege gelaten. Over dit thema wordt tijdens de lunch die plaatsvindt in wijkcentrum De Erker gesproken. De werklunch wordt ingeleid door M. Kluin, coördinator van Vluchtelingen werk Schiedam. Vooraanmeldingen (tot21 okto ber) kan men contact opnemen met G. Grubben, tel. 41)3911. Rex is een bastaard herder reu van negen jaar oud. Hij is een lieve, rustige hond die in eerste instantie een tikkeltje terughoudend is. Hij kan vier uurtjes alleen thuis zijn. Rex kan niet bij kindere|7*F katten. De medewerkers van Hargahoeve hebben ervaferftuj difze hond dat hij meer ziet in vrouwen dan in mannen. Dierentehuis Hargahoeve aan Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Zaterdag is het asiel open van 10.00 tot 15.00 uur Chivas Regal Scotch Blended Whisky 5°cl 99 REGIO - Rijnmond Theater Producties is op zoek naar en thousiaste talenten op het gebied van zang, toneelspel en dans die willen meedoen aan de musical The Best Little Whorehouse in Texas. Deze Broadway musical, ooit verfilmd met Dolly Parton en Burt Reynolds gaat over een bordeel ergens in de staat Texas. Het is een musical met humor, tragiek en liefde doorspekt met zang, dans en acteerwerk. De musical moet in het najaar van 2000 op de planken staan. Ook live musici zijn welkom, want het is de bedoeling om een live optreden te realiseren. De audi tie voor de musical vindt plaats op maandag 1 november in het Schuurkerk Theater in Maas sluis. Zang en dans worden ter plaatse ingestudeerd. Voor het acteergedeelte kan men zelf een voorbereide monoloog of een gedicht voordragen. Er wordt geauditeerd op alle drie de disci plines zang, dans en toneelspel. Men hoeft natuurlijk niet overal even goed in te zijn. Ook men sen die achter de schermen wil len werken kunnen contact op nemen met de Stichting Rijn mond Theater Producties, p/a Iependaal 62, 3142 AG Maas sluis. De leeftijd moet worden vermeld. De repetities vinden iedere woensdagavond plaats in wijk- gebouw De Groene Stip in Maassluis. Wie nog vragen heeft kan bellen naar Marion Schouten, tel. 5927899, tussen 10.00 en 15.00 uur. SCHIEDAM - In de Dorpskerk te Kethel wordt zondag 24 okto ber weer Avondmuziek ge speeld. Dit duurt van 19.00 tot 20.15 uur. Musical Vocale Scyedam brengt onder leiding van Johann Sonneveld werken ten gehore van Sweelinck en Monteverdi. Liturg is ds. A. van der Klaauw. Toegang is gratis, aan de uitgang is er een collecte om de kosten gedeeltelijk te bestrijden. SCHIEDAM - Verpleeg- en re activeringscentrum DrieMaas Stede zoekt vrijwilligers voor verschillende activiteiten, onder andere het begeleiden van pa tiënten bij het zwemmen (een maal per 14 dagen op maandag middag), bezoeken van patiën ten, wandelen of samen een activiteit ondernemen, assisteren bij de filmavond in de recreatie zaal en assisteren bij de activiteit uiterlijke verzorging. Ook zoekt men een chauffeur die op een vaste dag in de week de patiën tenbus wil rijden en moeders die met hun peuter op bezoek ko men in een huiskamer eenmaal per 14 dagen op maandagmid dag. Nieuwe vrijwilligers krijgen eerst de gelegenheid om zich te oriënteren. Er worden ook the ma-bijeenkomsten en cursussen gegeven. Geïnteresseerden kun nen bellen naar Anneke de Jong, tel. 4278123 (van 9.00 tot 14.00 uur). SCHIEDAM - De WV heeft afgelopen vrijdag de drie Schiedam wijnen gepresen teerd. De eerste fles wijn met de naam Lacrimae Liduinae was uiteraard voor Pastoor Vismans van de Liduina basi liek. Ook werd genipt van de rode wijn Korenbeurs en van de andere 'vin blanc' met de naam Lange Haven. De flessen hebben een etiketje op de hals waarop in het kort de geschie denis en de bezienswaardig heden van de stad zijn aange geven. Hierdoor kan de wijn dienst doen als geschenkartikel en als promotiemiddel. De flessen zijn te koop bij de VVV aan de Buitenhavenweg, in ver schillende verpakkingen. SCHIEDAM - Geboorte-aangiften in de periode van 16 septem ber tot en met 23 september 1999: Ben z.v. Swanborn - Soomers; Kirsten M. d.v. van der Hoek - Dronkert;Jill d.v. Janse - van Dijk; Bilgihan O. z.v. Keten - Karacan; Lennon M. z.v. Gootjes - Winkelman; Destiny d.v.Romann; Eva L. d.v. van Stigt Thans - Wijshijer; Beau M. z.v. van Zeventer; Florence J.Y. d.v. Bokx - Lopez Driessen; Roeland S.A. z.v. Schagen van Leeuwen - Vissers; Yasmine d.v. Essanoussi - Chaquer; Hilde R. d.v. Boudesteijn - van der Made; Carmen d.v. van Geene - de Vries; Marco L. z.v. Ames - van Huisstede; Mansur z.v. van Koe - Koe; Wessel M. z.v. 't Hoen - van der Reijden; IoD.Y. d.v. de Gids - Bergama; Sylvana d.v. Sloots - Vertriest; Marijn z.v. Hartkamp - Coumou; Quinten z.v. Steijger - van Huijksloot. Aangetekend: A.P. Lussenburg 35 jr. en M. Bhugwandass 27 jr.; All. Bruinen 27 jr. en I.P. Smeijsters 27 jr.; W.A.J. Crawford 34 jr. en F. de Snoo 30 jr.; M.M.J. Chemetto 48 jr. en J.M. Hedeman 36 jr.; C.G. Valois Smith 27 jr. en M.P. Stuger 20 jr.; S.E. Blanken 29 jr. en K.M. Vermaas 29 jr. Partnerschapsregistratie/gehuwd: D. van den Bout 26 jr. en C.C.A. Scholte 43 jr.; L. Zwaan 53 jr. en G. Bijl 28 jr.; M.R.J. Zwanenburg 33 jr. en M.G. Vester 29 jr.; R.A. Wintermans 41 jr. en M. Zondervan 24 jr.; F.G. van Leeuwen 37 jr. en H.M. van Lieshout 27 jr.; E.C.J. Strampraad 30 jr. en I. Spee 22 jr.; A.J. de Jesus Amado 26 jr. en A. Sevincli 20 jr.; H.A. Hoekstra 32 jr. en M.C. Vroegh 28 jr.; B.C. Weeda 52 jr. en C. Esbach 59 jr.; H.A. Sanderink 33 jr. en S.H. Gordijn 29 jr.;M. Jansen 34 jr. én Y.J.G.M. Waaijers 29 jr.; M.C.W. Creemers46jr. en G.C.L. Gijbels 32 jr.; R.W. Warschkow 36 jr. en H.J. Venhuizen 27 jr.; J. Siemons 27 jr. en A.C. Wijnties 26 jr. Overleden: W. Kramer Freher, vrouw, 79 jr., ggm. H. Kok; A.H.C. Riemslag, man, 80 jr.; M. de Ruiter, man, 83 jr.; A.F. Bruijns, man, 68 jr.; E. de Groot, vrouw, 83 jr., ggm. J.M. Doornik; A.F. Tol, vrouw, 35 jr.; J.L. van Rooij, man, 77 jr.; J.D. van Ast, man, 50 jr. REGIO - De Regionale Hulpverleningsdienst Rot terdam-Rijnmond (RHRR) verwacht een rumoerige millenniumwisseling, een 'jaarwisseling-plus' in vak jargon. Er wordt gerekend op enkele honderden inci denten extra in vergelijking met andere jaarwisselingen. Echte grote millennium rampen zullen waarschijn lijk uitblijven. "Maar we hebben nergens absolute zekerheid over', zegt Wil lem van Dijk, adjunct di recteur Veiligheidsbeleid en Operatiën. 'Al proberen we die onzekerheid zo veel mo gelijk uit te bannen.' Voor de regio Rotterdam Rijn mond wordt door het Multi disciplinair Projectbureau Mil lennium, ofwel MPM, een actu eel overzicht bijgehouden over de stand van zaken bij de voor bereiding op de komende jaar wisseling in de verschillende sectoren. Op dit moment kan g- econcludeerd worden dat de ope ratie goed verloopt. Na de start in 1996 zijn 98 van de millenniumprojecten aan gepakt. Men is nu nog druk in de weer met het testen van appara tuur en de plannen die moeten zorgen dat de service aan de inwoners gewoon doorgaat, ln het MPM zijn onder andere ver tegenwoordigd: brandweer, poli tie, GGD, Gemeentelijk Haven bedrijf, DCMR, arbeidsinspectie regio Zuidwest, Eurpoort Botlek Belangen en de Scheepvaart Vereniging Zuid. Het platform verwacht een rumoerige millen- niumwisseling, een 'jaarwisse ling-plus' in vakjargon. Er wordt gerekend op enkele honderden incidenten extra in vergelijking met andere jaarwisselingen. Noodplan 'We verwachten een verhoogd aantal incidenten', zegt brand weercommandant W. van Dijk. 'Om die reden hebben we extra personeel op de meldkamer en op de uitrukvoertuigen ingezet. Het hoeft natuurlijk niet nodig te zijn, maar we zijn er voor de inwoners van Rotterdam, mocht het toch noodzakelijk zijn. Op wat kleine tekortkomingen na is de brandweer millenniumbesten dig. Zo kan bijvoorbeeld de da tum in de computers verkeerd weergegeven worden, maar uit val is er bijna niet mogelijk. Mocht dat toch gebeuren, dan hebben we een noodplan opge steld', aldus Van Dijk. Dat nood plan houdt onder meer in dat alle hulpdiensten in de regio Rotter dam Rijnmond tijdens de perio de van oudejaarsavond tot nieuwjaarsmorgen een groot potentieel hulpverleners be schikbaar hebben. Het regionale hoofdkwartier voor de hulpverlening rond de jaarwisseling is het regionaal operationeel centrum aan de Schiedamsedijk in Rotterdam. Hier zal de veiligheidsstaf onder leiding van burgemeester Opstel ten paraat zijn. 'Ook bij de politie Rotterdam Rijnmond is er een maximale personele bezetting tijdens het millennium', vertelt district commissaris E. in het Veld. 'We hebben alles uit de kast gehaald om er een spetterend feest van te maken zonder grote incidenten. Er is aan alles gedacht: rijstrook signalering, bruggen, verkeers lichten, ze kunnen allemaal mil- lenniumgevoelig zijn en uitval len. Maar ook moet er rekening gehouden worden met criminele organisaties die gebruik zouden kunnen maken van het uitvallen van bepaalde apparatuur. Op po litiek niveau zouden er bijvoor beeld terroristische aanslagen kunnen plaatsvinden. We hebben met alles rekening gehouden en zijn er klaar voor.' Voor directeur F. Sturmans van de GGD blijft er toch enige on zekerheid of alles goed zal gaan. Intern is alles millenniumproof bij de GGD. Maar er moet reke ning gehouden worden met slachtoffers en incidenten in de industrie. Geen excuus 'Een structurele aanpak is erg belangrijk', vertelt G. van Tongeren, managing director bij de DCMR. Externe veiligheid wordt tijdens het millennium boven de milieueisen gesteld, maar dat is zeker geen excuus voor bedrijven om te zeggen dat ze er niets aan konden doen. De meeste bedrijven in Rotterdam zijn gereed voor het millennium, maar er is natuurlijk een klein gedeelte dat dat niet is en daar moeten we rekening mee hou den.' Volgens burgemeester Op stelten heeft de gemeente Rotter dam er tot nu toe alles aan ge daan om haar dienstverlening voor, tijdens en na de eeuwwis seling te waarborgen. 'De Rot terdammers kunnen gewoon een ouderwetse oudejaarsavond vie ren in familiesfeer, met olie bollen. En voor het geval het anders gaat, zullen wij er zijn.' SCHIEDAM - De opname van Staatslot op Locatie van zondag 26 september tijdens de Bran dersfeesten, zal een aantal men sen niet snel zijn vergeten. Me vrouw R Lampen bijvoorbeeld, zij heeft toen immers een prijs gewonnen die beschikbaar was gesteld door ONS Milieu. ONS Milieu is bij de Brandersfeesten onder andere participant in de organisatie van de Zondags markt. Afgelopen vrijdag heeft Me vrouw Lampen haar prijs in ont vangst genomen. Marktbeheer der Jan van Meel heeft haar de VVV-bonnen ter waarde van 500 gulden uitgereikt op de wa renmarkt in het centrum. Zaterdag kon ze nog even nage nieten van haar prijs; toen zond RTL 4 de betreffende editie van het Staatslot uit. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg rnet uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 per liter per liter >0 Incidenten, geen rampen Pastoor Vismans neemt een fles Schiedam wijn in ontvangst. It 4 Bij de politie is er een maximale bezetting tijdens het millenniumfeest. Marktmeester Jan van Meel en ONS'er Mari Dingenouts overhandigen de VVV-bonnen en een mooie bos bloemen aan de prijswinnares.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 9