Opbrengst collecte Lucky Kentucky Vissen van kippengaas en vliegerpapier Nieuw clubhuis voor De Schie 1 L.van der KOOIJ S 5.59 2.19 vermiste dieren (Te) gekke brillen Burgerlijke stand KN O-problemen bij kinderen SCHIEDAM Bazaar in St. Mary's Church Lezing over oceaanzalmen Mes snijdt aan twee kanten in Huisbezoekproject 19 T7§rll.98 24^19.99 De Erker zoekt vrijwillige docenten t4?0.79 -3£frl.99 ^9.50 WL.99 HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 27 OKTOBER 1999 43 - 1442 7"T"* MH >18 Mij SCHIEDAM - The Missions to Seamen St. Mary's Church houden zaterdag 6 november de jaarlijkse bazaar. Deze wordt gehouden in St. Mary's Church, Pieter de Hoochweg 133 Rotterdam. tegenover het Rotterdams Conservatorium. SCHIEDAM - De Nationale Collecte voor Verstandelijk Gehandicapten is eind septem ber. begin oktober gehouden in Schiedam. De opbrengst hiervan was 17.192,25 gulden. Dit is een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. SCHIEDAM - In verband met de vele inschrijvingen voor cur sussen en activiteiten heeft wijk centrum De Erker dringend behoefte aan docenten en vrijwillige mede werkers. Er zijn docenten nodig voor tekenles voor kinderen op vrij dagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur, voor de cursus fotografie op dinsdagavond, voor streetdance voor kinderen op de maandag middag van 16.30 tot 17.30 uur, voor computerlessen windows en word voor de maandagmid dag van 13.30 tot 15.00 uur en de donderdagmorgen van 9.30 tot 11.00 uur. Verder is er een docent muziek nodig voor ver standelijk gehandicapten op de donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Ook wil De Erker in contact komen met vrijwillige medewer kers voor een of meerdere dag delen per week voor het bar- werk, baliewerk en de spelpro- jecten voor kinderen van 5 tot 12 jaar. De vrijwillige medewerkers hoe ven niet over ervaring te beschikken en worden op een rustige wijze ingewerkt. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32, tel. 4267767. SCHIEDAM - In het clubge bouw 'Het Stekkie' van de Schiedamse Aquarium en Terrariumvereniging Natuurgenot in Huis wordt maandelijks een lezing gehouden. Op maandag 1 november vertelt de heer Groeneveld over oceaanzal men. Zijn verhaal wordt ondersteund door een vijftig tal dia's. Belangstellenden zijn welkom. De lezing begint om 20.00 uur en het adres is W.H. Vliegenstraat 70, tel. 4736635. WHISKEY VOORDEEL Four Roses Bourbon Whiskey 70ci A 99 2^9 jnz GALLGALL SCHIEDAM - Kippengaas, vliegerpapier, verf en lijm. Uit deze simpele ingrediënten zijn afgelopen zaterdag de prachtigste vissen ont staan. Zo'n 75 kinderen kwamen naar het leegstaande pand op het Stadserf om samen met Jeugdland 2000 grote mobiles te maken met als thema de onderwaterwereld. Kunstenaars Dami van der Waal en Monique Veldhoven zorgden voor uitleg, waarna het creatieve proces kon beginnen. Als de kinde ren even genoeg hadden van het knutselen aan hun onderwaterfiguur, konden ze zich even uitleven op het springkussen van Knorbert, het VSB-spaarvarken. Aan het einde van deze laatste dag van de Jeugdland 2000 herfstvakantie was de opbrengst een stuk of tien prachtige 'onderwa termobiles', die vanaf maandag in de Nieuwe Passage zullen rondzwemmen. WATERWEG - Begin november gaat zowel in Vlaardingen als in Schiedam een 'Huisbezoekproject' van start om te onderzoeken hoe het is gesteld met de veiligheid en het welzijnsgevoel onder nog zelfstandig wonende ouderen vanaf tachtig jaar. De organisatie noemt het project niet alleen nuttig om meer inzicht in de ouderenproblematiek te verkrijgen, maar tevens een mooie gelegenheid om meer begrip te kweken onder jonge mensen voor ouderen in onze samenleving. Het project is een initiatief van de plaatselijke Stichtingen Ouderenwerk. In Schiedam richt men zich op de bewoners van het Bachplein, met ondersteuning door de gemeente Schiedam; in Vlaardingen gaat het om oude ren in het Centrum, de Indische buurt en de Vettenoordsepolder, met steun van de GGD en de gemeentelijke Dienst Welzijn Sociale Zaken. Niet alleen 80-plussers, ook een aantal ouderen tussen de 55 en 80 jaar komt in aanmerking voor het onderzoek, dat zal worden uitgevoerd door een honderdtal enthousiaste studenten van de Hogeschool Rotterdam. Stichting Ouderenwerk heeft deze jongeren, voornamelijk studerend voor een sociaal-cul turele. maatschappelijke, peda gogische HBO-opleiding of de studie 'grootstedelijke projec ten', vooraf met een aantal spe ciale colleges op hun taak voor bereid. 'Het mes snijdt dus aan twee kanten', zegt Anka Muller van Ouderenwerk. 'Het bevordert uitstekend de integratie tussen de generaties in het Jaar van de Ouderen.' Legitimeren De studenten moeten zich bij hun bezoek aan de ouderen legi timeren met een legitimatiebe wijs en pasfoto. Bovendien worden de te bezoe ken ouderen van tevoren op de hoogte gebracht. Half oktober hebben de ouderen een brief ontvangen met de vraag of zij willen deelnemen aan het bezoekproject. Ouderen die geen prijs stelden op bezoek konden zich afmelden. Het onderzoek richt zich met name op de veiligheid in en om het huis. Met behulp van een vragenlijst wordt samen met de bewoner(s) naar veilige en onveilige situ aties in hun huis gekeken. 'Zoals bekend, komen valongelukken veel voor en niet zelden zijn de gevolgen heel ernstig', weet Anka Muller. 'Een groot deel van die ongelukken kan worden voorkomen door een paar een voudige maatregelen. Het ver minderen van het aantal privé- ongevallen door het verbeteren van de veiligheid in en om de woning en daarmee van het vei ligheidsgevoel, zal dus het voor naamste doel van de 'huis bezoekers' zijn.' Geen hulp Daarnaast stellen de studenten ook vragen op het gebied van tijdsbesteding en contacten, hulp- en dienstverlening en mobiliteit. 'Voor alle duidelijk heid: de studenten verlenen zelf geen hulp', benadrukt Anka Muller. 'Waar nodig zal advies gegeven worden en mocht in het gesprek blijken dat er behoefte bestaat aan meer informatie over een bepaald onderwerp of aan hulp, dan geven de studenten dit door aan de betreffende coördi natoren.' 'Door alle informatie krijgen de ouderen een beter inzicht in het aanbod op het gebied van rege lingen, voorzieningen en hulp verleningsinstanties. Dit leidt tot een grotere afname van die voorzieningen, waardoor tevens onderbenutting ervan kan worden tegengegaan.' Maandag 8 november gaan de studenten van de Hogeschool Rotterdam van start met een vra genlijst die zij samen met de ouderen zullen doorlopen naar onder meer de veilige en onveili ge situaties in het huis. SCHIEDAM Watersportvereniging De Schie heeft de oude keet die bijna twintig jaar dienst heeft gedaan als clubhuis, ingeruild voor een spiksplinternieuw verenigings gebouw. Wethouder A. Wiegman heeft 'De Meertros' het afgelopen weekend offi cieel geopend. De vereniging had een aantal portable cabins aangekocht met financiële steun van onder andere sponsors en het VSB- fonds. Deze is door de leden en voor al door een vaste kern van vrijwilligers, verbouwd tot een mooi clubhuis met daarin een kantine, dansvloer, bar, keuken en berging en een verdieping met daarin een lokaal voor de redactie van het verenigings blad Dukdalf, een archief en kantoor, waar ook de haven meester een eigen plekje heeft. Daarvandaan kan hij mooi uit kijken over de haven. Voorzitter J. Robberegt is zeer te spreken over het clubhuis en denkt vol trots terug aan de moeite die de leden van De Schie hebben gedaan voor het nieuwe onderkomen. Het gloednieuwe verenigings gebouw is dit weekend meteen ingewijd: er is een receptie, een barbecue en een feestavond gehouden. SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 OPEL© Spruiten, net 450 gram Chiquita bananen, kilo Cd Magere varkenslappen, kilo ®@o® dlTijgerbrood, wit of bruin, heel 01 Goudse kaas extra belegen 48+, r\s\ iBffii.yu Bretagne, Bourgondië of Florentine, kilo Iglo Vis Cuisine, Bretagne, Bourgon pak 400 gram Croky chips, naturel, paprika of Bolognese, zak 300 gram 3 halen, 2 betalen: Unox stevige soepen, groente, kippen of tomaten, r qq j.yo 3 blikken 0.8 liter 3 halen, 2 betalen: Page plus toiletpapier, 3 pakken 8 rollen Sun vaatwastabletten, normaal of citroen, pak 75 stuks -837" Deze aanbiedingen zijn alleen geldig met de Bonus kaart. SCHIEDAM - Bij Amivedi Schiedam staan deze week de volgende dieren geregistreerd: Gevonden: 4/10: Donkere cyperse poes 6/7 jr. Gev.: Laan v. Spieringshoek (Nieuwland); 2/10: Bruine cyperse poes of kat, witte voor tenen, gev.: Crist. Huyggestraat; 2/10: Zwart-witte kater, bruine vlooienband., circa 10 jr.. Gev.: Lange Nieuwstraat; 2/10: Siamees, bruin-grijs, witte neus, bef, sokjes, buik, blauwe ogen. Gev.: Amperrestraat; 5/10: Zwarte kat. Gev.: Sibeliusplein; 8/10: Cyperse kat, streep in nek (bandje omgehad). Gev.: Boekweitakker; 22/9: Ongecastr. Cyper, circa 7 mnd. Gev.: Buys Ballotsingel. Vermist: 30/8: Cyperse poes, voor kou sen, achter witte sokjes en bef, 12 jr., 'Lotje'. Omg. Hellevoetsestr., Gorzen; 21/7: Cyperse kater, witte bef, sokjes, 6 jr. Omg. Geert Reindersstr., Slachthuisbuurt; 6/10: Wit cyperse poes, 18 jr., blauw band je met chip eraan. Omg.: Buys Ballotsingel-Oost; 18/7: Grijs smoke Pers (wit met zwarte gloed), 8 jr., vrouwtje. Omg.: Polderweg (Kethel); 2/10: Kater, zwart-witte poten, 2,5 jr., Omg.: Rotterdamsedijk Centrum: 1/10: Cyperse poes of kat, beige/rood en zwart, 15 jr. Omg.: Nieuwe Maasstr. (Gorzen). Voor meer informatie kan men bellen naar Amivedi, tel. tel. 4711857. SCHIEDAM - De brugklasleer lingen van de St.-Jozefschool in Vlaardingen kregen onlangs van techniekdocent Heemsbergen de opdracht om een brilmontuur van lasdraad te ontwerpen en te maken. Toen Thomas Korporaal, leerling van 1D, dat thuis vertel de, kreeg zijn moeder het helde re idee om daaraan een wedstrijd te verbinden. Mevrouw Korporaal is werkzaam bij de Schiedamse opticien Paul Berg en zij wist haar werkgever zover te krijgen dat de drie mooiste brilmonturen per klas werden beloond met een prijs. Bovendien mogen de winnende leerlingen hun ontwerp een maand lang tentoonstellen in de etalage van Opticiën Paul Berg, aan de Mgr. Nolenslaan 418 te Schiedam. SCHIEDAM - Geboorte-aangiften in de periode van 24 septem ber tot en met 30 september 1999: Marloes d.v. Helder-de Rooij, Alexander H.C. z.v. Meiling-van de- Peppel, Emil z.v. Zukic-Kahrimanovic, Christina M.W. d.v. van Es- Mijnsbergen, Sara d.v. de Koning-Hoorman, Julia d.v. de Koning- Hoorman, Xavi Y. z.v. Vriesde-Balsemhof, Osman z.v. Korkmaz- Polat, Britt O. d.v. Karlsen-Sprong, Dylan J. z.v. Klinge-van der Ploeg, Jennifer d.v. van Tiggelen-Duermeijer, Nursah d.v. Eryas- Eryas, Justin L. z.v. Oosterbaan-van Dis, Euveron G. z.v. Djaoen, Ensar z.v. Atalay-Yilmaz, Daan z.v. van den Boomgaard-van Loo, Madchen d.v. Munsel-Kranendonk, Rezlan, d.v. Quist-Baotman Aangetekend: K.M. Lee 29 jr. en F. Xu 24 jr., F. van Genderen 25 jr. en P. Kievit 23 jr., D. Woudenberg 27 jr. en J.J. van der Woldt 25 jr., D.B. Wijning 23 jr. en R. Milasauskaite 25 jr., R. Leenderts 29 jr. en M.W. van den Berg 28 jr., F.A.T. Spruit 28 jr. en M.P. van der Boor 29 jr., G.R.P. van Tassel 56 jr. en K. Koonkaew 31 jr. Getrouwd: J.M. Rissema 47 jr. en P. de Gids 40 jr., H. van Wijk 52 jr. en A.J.M. van der Kamp 50 jr., L.S. Verhagen 28 jr. en K. van der Vlies 28 jr., P.J. Verheij 39 jr. en A.M. Kleihorst 36 jr., M. Kruijshaar 52 jr. en I.M.A. Odijk 44 jr., H.A. Belfor43 jr. en C.J. Scheenloop 29 jr., R.H. Ham 36 jr. en L. Heukeshoven 29 jr. Overleden: A.W. van Veen man, 71 jr., L.A. van Empel vr., 84 jr., echtgen. v. D.J.F. Warner, M. Schot vr., 78 jr., echtgen. v. J.W. Slootmaker, W.J.J. de Wekker man, 62 jr., J. de Ligt man, 86 jr., M.A. Branom vr., 40 jr., echtgen. v. E.R.M. Brouwer, F. de Lange vr., 91 jr., echtgen. v. D. van der Hoeven, H. Flier man, 83 jr., M.J. Stehouwer vr., 78 jr., g.g.m. G.P. Duk, E. Borst vr., 84 jr., g.g.m. C.P. de Rooij, G. Meijer vr., 91 jr., g.g.m. R.J. Doorneveld, E.P.L. Kloos vr., 76 jr., g.g.m. W. van Wijk, M.J. van Gemerden vr., 51 jr., echtgen. v. K.A. Kuijpers, J.H. Visser vr., 86 jr., echtgen. v. W.J. Mulder, L.A.E. Seijkens vr., 78 jr., g.g.m. C. Tintel, C.M.J. Stofregen vr., 87 jr., g.g.m. H. van der Kaden, N. Hilker vr., 82 jr., echtgen. v. J.C. van der Hilst, J.M. Rigters vr., 87 jr., g.g.m. A.J.J. Krowinkel. Rectificatie 16 tot en met 23 september: Geboren: lo D.Y. d.v. de Gids - Bergsma Getrouwd: D. van den Bout 26 jr. en C.C.A. Scholte 25 jr. SCHIEDAM - De Patiënten Belangen Vereniging Schiedam houdt op dinsdagavond 2 november een themabijeenkomst in De 4 Molens aan de Nieuw Damlaan 766. Deze avond gaat over keel-, neus- en oorproblemen bij kinderen. 1. van de Meer, schoolarts, geeft uitleg over KNO-problemen en gehoorproblemen bij kinderen. R. Paping, specialist in het Schieland Ziekenhuis, licht onderzoeks- en behandelingsmogelijkheden van slechthorendheid en andere KNO-problemen toe. Na de pauze spreekt J. Halbe over haar ervaring met een slechthorend kind, waarna vragen kunnen worden beantwoord. Op deze avond wordt ook een boekje uitgereikt over het onderwerp. Het kan ook worden besteld via tel. 4712350. Toegang is gratis. Whisky BOURBON ^NTHEhYfST-KAIGlIj HollKHONjVMllShfj Eerst wordt de vorm gemaakt, die wordt beplakt met een laagje gekleurd papier. Studenten helpen ouderen bij verhogen van veiligheidsgevoel Veiligheid in om het huis: een vriendelijke verkoper.dat wel.maar kopen aan de deur is vaak een miskoop Wethouder Wiegman feliciteert voorzitter J. Robberegt flinks) met hel nieuwe clubhuis SINDS 1 9 56 Onze top 10 Deze Bonus aanbiedingen gelden t/m 31 oktober a.s. in AH-supermarkten met een cijfercode (DdXD© of (D. tenzij anders aangegeven. De winnaars van de 'te gekke brillenwedstrijd': Joanne Bosman. Sandro Meneghini. Jonathan Elderkamp. Sanne Waard. Manon van der Have. Stephan Rens. Lucinda Looijenga. Shirley van den Bos. Jolien Bergwerff, Lincey Lansbergen. Thomas Korporaal. Sumeyra Cileli. Marlies Bergwerf. Rens Zevenbergen en Menno Leliveld.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 13