Great! \w Gezellig druk op Europese multiculturele dag in Erker Activiteiten voor ouderen <3 e Geleerd van Marcello Kale Sabine en waakse kees N SCHIEDAM MILLENNIUM Werken Binnenterrein in greep van kunst Het gaat een keer fout! Hulp bij huiswerk KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier 70d 9 Q 99 GALLGALL Het Nieuwe Stadsblad rrrrl P3000 Energy™ IXIOOTEBOOM AUTOBANDEN BV 3.3X1 zelfstandigheid Nationaal - Revalidatie Fonds C.KOK RAD O Krasvaste schoonheid vanaf 895,- HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM - Het schooljaar is al weer een tijdje bezig en de eerste kleine pauze in de vorm van de herfstvakantie is voorbij. Voor sommigen was dit mis schien het moment om na te denken over een extra steuntje in de rug bij het maken van het huiswerk. Wijkcentrum De Erker biedt de leerlingen van het basis- en voortgezet onderwijs de mogelijkheid om op een rus tig plekje huiswerk te maken onder deskundige begeleiding van docenten. Ook is er oefen materiaal aanwezig op het gebied van onder anderen taal, rekenen en aardrijkskunde. De kosten bedragen per maand slechts elf gulden. De leerlingen kunnen terecht in De Erker op de dinsdag- of woensdagmiddag van 15.30 tot 17.00 uur. Voor aanmelding kan men het wijk centrum bellen, tel. 4267767. WHISKY VOORDEEL Glen Grant Single Highland Malt Scotch Whisky Met gratis Whisky- boekje glen grant loods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Het binnenter rein bij het bouwblok Mariastraat, Westfrankeland- straat en Huysmansstraat was maar een saaie boel. Vijftien leerlingen van de groepen 5, 6 en 7 van de A.M.G. Schmittschool hebben daarom in het kader van het project 'Kunstgreep' onder begeleiding van een kunstenaar hun creativi teit losgelaten op panelen die dit binnenterrein kunnen opsieren. Afgelopen maandag hebben de kinderen zelf meegeholpen hun kunst vast te maken op de kop- gevel van het pand Huysmansstraat 76a en op de muur van de parkeergarage. Deze opfrisactie en activiteiten middag werd georganiseerd door wijkcentrum De Erker en Bewonersvereniging Schiedam West samen met bewonersgroep Mariastraat/Westfrankelandse- straat en de Schmittschool. De vijftien leerlingen brengen ook zelf verslag uit van hun actie want ze hebben zelf foto's gemaakt een video opgenomen en gaan een stuk voor de wijk krant schrijven. Toen het zware werk gedaan was, kwamen meer leerlingen van de Schmittschool naar het binnenterrein om het geheel te bewonderen, waarbij de jonge kunstenaars als volleerde gidsen tekst en uitleg konden geven over hun werk. Deze actie is een vervolg van de aanpak van het binnenterrein. Onlangs is het terrein onder andere afgesloten met een hek werk en poort voor de bewoners, nieuw groen, een picknicktafel, bloembakken, verlichting, prul lenbakken en een okergele nieu we verflaag voor de achterzijde van de parkeergarage Mariastraat. Door de metrowerkzaamheden bij Vijfsluizen ligt de Vlaardingerdijk al een tijd op de schop. Nu heeft de weg al een tijdje een nieuwe indeling, met een vreemde slinger waarbij ver keer in tegengestelde richting dicht bij elkaar komt, en nieuwe verkeerslichten. De automobi list, die liever niet met zijn naam in de krant wil, ergert zich juist aan de instelling daarvan. "Elke ochtend sta ik hier in een enor me file. Tussen half acht en acht uur staat het helemaal vol, omdat je moet wachten op de zijstraat, de Karei Doormanweg. Maar daar komen hoogstens één a twee auto's uit. En steeds spring het licht voor de recht- doorgaande weg op rood. Bij groen kunnen er maar een paar door. Dan kom je bij de BK- laan. Daar is één strook waar zowel verkeer voor rechtdoor als rechtsaf gebruik van moet maken, terwijl er twee naar links gaan. Daar staan dan misschien vier auto's. Het rechtsafslaande verkeer gaat niet zo snel, dus dat houdt het hele rijtje vast." Volgens deze bestuurder is het probleem makkelijk op te los sen: "Gewoon de lichten uitzet ten. Toen ze uit waren reed alles. Er stond geen auto stil." Ook het veranderen van de voorsorteer- vakken richting de BK-laan zou helpen. De automobilist is bang dat deze situatie misschien escaleert door geïrriteerde bestuurders en heeft bij de gemeente aan de bel getrokken. "Ik ben er zes maanden geleden over begonnen en heb al diverse malen met iemand gesproken. Maar er verandert niets. Dat ter wijl het toch ook niet goed zal zijn voor het milieu: honderd ronkende, stilstaande auto's D. de Dobbelaar van het bureau Verkeer en Vervoer van de gemeente laat weten dat er wel degelijk wordt gereageerd op klachten. "Aan de Vlaardingerdijk hebben we inderdaad wat problemen gehad door de veranderde verkeerssitu atie. Pas in het voorjaar 2000 is alles weer echt in orde, er komen dan zelfs rijbanen bij. Er is nu gewoon minder opstelruimte voor auto's. Ik dacht dat het pro bleem daar verholpen was, maar ik ga er weer werk van maken." Het is bij de BK-laan ook de bedoeling de voorsorteervakken te veranderen, naar één voor linksaf, één voor rechtdoor en één naar links. De huidige situ atie met twee vakken voor links af heeft te maken met het stimu leren van het gebruik van de rondwegen. De Dobbelaar: "Er zijn wel plannen voor recon structie van de Van Haarenlaan, maar die laten nog even op zich wachten. Ook staat een rotonde bij de Van Haarenlaan/Troelstralaan al een tijdje in de planning. Nu wordt die route echter gebruikt door bouwverkeer. Een rotonde zou dan onhandig zijn en deze zou door zware vrachtwagens snel kapot gaan. Pas als de metrosta tions klaar zijn, worden de wegen weer aangepakt. Wel wordt het noodzakelijke onder houd natuurlijk verricht." Een andere bottelnek is de 's- Gravelandseweg bij de afrit van de snelweg. Op drukke tijden rijd je hier op de afrit al in een fuik van een rij auto's die staan te wachten voor groen licht om rechtsaf, naar Plein 40-45 te gaan. Maar daar staan ook weer verkeerslichten. En omdat het aantal rijbanen is teruggebracht, is het daar eveneens volle bak. Dus ook al sta je op de afrit en springt het licht voor rechts op groen: doorrijden is er niet bij, want je past niet in de rij die voor het volgende stoplicht staat te wachten, deze rij wordt immers steeds weer aangevuld door verkeer dat al op de 's- Gravelandseweg zit. Een extra probleem is hier dat er nu een hoogtebeperking is door de bouw van het keerspoor. Maar ook als je vanaf de Horvathweg naar rechts de 's- Gravelandseweg op wilt, moetje geduld hebben, vertelt een auto mobiliste. "Het licht staat maar heel eventjes op groen. Rechtdoor is trouwens ook geen goede keuze want daar zie je soms drie tot vier keer het ande re verkeer gaan rijden, voordatje zelf aan de beurt bent." Dit stop licht neemt zij in ieder geval niet meer: "Ik mijd de Van Haarenlaan. Ik denk dat dat de weg is met de meeste stoplich ten, die bovendien volgens mij helemaal niet op elkaar zijn afgestemd." Is aan de Vlaardingerdijk in het voorjaar van 2000 alles waar schijnlijk weer rustig, bij Plein 40-45 duurt het helaas nog wat langer. Maar dan komen wel weer de 19 rijbanen terug die er oorspronkelijk lagen. Met deze acht meer dan nu is de irritatie dan hopelijk verleden tijd. SCHIEDAM - Gezellig druk, maar niet te druk was het afgelo pen zondag in De Erker. Normaal komen zo'n 2000 belangstellenden af op de multi culturele dag, nu was een aantal mensen weggebleven, juist om de drukte te ontwijken. Een goed afgewisseld program ma zorgde ervoor dat er steeds wel ergens iets 'Europees' was te beleven in De Erker, want Euro 2000 was het thema van de dag. Dat was terug te vinden in de Scandinavische markt, Portugese dans, maar ook Belgische zang door Danny Damaro. Hij kreeg de hele zaal plat. Ook de Italiaanse zanger, II canzonniere Italiano, kon op een enthousiast publiek rekenen. Bij de Ierse folkmuziek konden een 83-jarige dame en een 77-jarige heer zich er niet van weerhouden een dansje te maken. Het kinder theater had op het laatste moment afgezegd omdat de spe- Iers de stem kwijt waren, maar gelukkig konden de Joko's nog snel worden ingeschakeld. Zij zorgden voor een volle zaal. Ook bij toneelgroep Enge buren bleef geen stoel van de grote zaal van De Erker onbezet. Er waren zelfs mensen die speciaal voor dit muzikale cabaret waren gekomen. Uiteraard werd ook hier het thema aangehouden, met een tour door Europa. SCHIEDAM - In dienstencen trum De 4 Molens wordt dins dag 2 november een modeshow gehouden door Van der Klooster Mode. Dit begint om 10.00 uur en toegang is gratis. In diensten centrum Oost wordt die dag tus sen 10.00 en 11.00 uur de cursus Engels gegeven. Dit kost 12,50 gulden per maand. Dinsdag 9 november worden in Oost bloemstukjes gemaakt tus sen 13.30 en 15.30 uur. Kosten bedragen 10 gulden inclusief bloemen. Hiervoor moet men zich inschrijven voor 4 novem ber. Woensdag 11 november wordt erwtensoep met roggebrood en spek gegeten in dienstencentrum de Woudhoek. Om 12.00 uur start de maaltijd, die 3 gulden per persoon kost. Men kan zich inschrijven van 1 tot en met 10 november. Vanaf dinsdag 2 november kan men vijf weken van 14.00 tot 16.00 uur in dienstencentrum De 4 Molens 3d kaarten maken. Men hoeft alleen de materiaal kosten te betalen. Zelf moet men voor een klein schaartje en een pincet zorgen. Voor informatie en aanmelding kan men bij de receptie van De 4 Molens terecht, tel. 4705500. SCHIEDAM - Even buiten Palermo, aan de kant van de zee, heb je een aantal kleine restaurants. Ze zien uit over de baai en de vissers boten die op het zandstrand aanmeren. Het is een plekje waar je komt omdat het uitzicht aangenaam, het leven ontspannen en het eten een voudig en lekker is. Bij Marcello word je al na twee bezoekjes ont vangen alsof je een oude bekende bent. Dan krijg je ook de kaart niet meer, maar steeds bereidt hij een ander gerecht dat hij kennelijk ter plaatse verzint en wat steeds uitblinkt door eenvoud en smaak. Zijn antipasti, zijn pasta's, zijn salade van mpoie pomodori, overgoten, niet met olijfolie, maar met een dressing van balsamico... Mamma mia! Gerecht: Balsamico dressing Receptuur: 0,5 dl. balsamico azijn 1 dl. jus de truffe 1 dl. bouillon 1 sjalotje, heel fijn gesnipperd 2 dl. zonnebloemolie peper en zout Bereidingswijze: Doe dit alles bij elkaar in de blender/magimix en breng het op smaak met peper en zout. Heerlijk over allerlei soorten salades. Men kan ook komen proeven in Hosman Frères Bistrot Auberge, tel. 4264096. Reserveren is mogelijk. Ook voor gezelschappen. Op vertoon van dit recept krijgt men een amuse met de balsami co dressing. SCHIEDAM - Op 9 oktober is in de Slachthuis bij de metrobouw een teefje van ongeveer vier jaar oud gevonden. Zij heeft de naam Sabine gekregen. Sabine is allergisch voor vlooien, waardoor ze kaal is op haar rug en staart. Toen ze werd gevonden, had deze hond een nylon rood met zwarte slibband om met een zwarte lijn met gele en roze streepjes. Wie weet waar deze hond thuishoort? Boomer is een gecas treerde bastaard keeshond. Het is een reutje van acht jaar oud en hij is wolfsgrauw van kleur. Boomer kan met andere honden overweg, maar van katten wil hij niets hebben, dus dat zal andersom ook het geval zijn. Verder vindt hij kleine kinderen niet zo leuk. Pas vanaf 12 jaar vindt hij ze acceptabel. Boomer is waaks en kan goed tegen auto rijden. Wie geeft Boomer een goed tehuis? Dierentehuis Hargahoeve is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Zaterdag is het asiel tussen 10.00 en 15.00 uur open. Het telefoonnummer is 4714151. wmrn.,, Boomer WOENSDAG Tl OKTOBER 1999 43- 1441 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg roet uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.72/ ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Op het binnenterrein bij de Mariastraat is voortaan kinderkunst te bewonderen. Ergernis door verkeerslichten SCHIEDAM - De Beneluxlijn, bouw van Branderspoort en Raem, herstel van de Koemarktbrug en werk aan de snelweg: werkzaamhe den die misschien bijdra gen aan de toekomst van de stad, maar nu zorgen ze vooral voor wrevel bij weg gebruikers. Lange rijen auto's zijn vaak het resul taat van wegversmallingen of afsluitingen en in de spits ontstaan soms chaoti sche taferelen. "Dat gaat een keer fout, al die erger nis", aldus een bezorgde automobilist over de irrita ties die de afstelling van verkeerslichten op de Vlaardingerdijk en L.A. Kesperweg tussen Schiedam en Vlaardingen opwekken. Lang wachten voor de verkeerslichten zorgt voor irritatie bij bestuurders. De Schotse bagpipers blazen hun wangen bol. de band voor het nieuwe Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL Sabine aan voor lichamelijk gehandicapten Bunnik Uw steun is nodig. Giro 953 juwelier-edelsmid Rado. A different world. Switzerland Broersvest 87-93 3111 ED Schiedam Tel. 010-426 79 37

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3