IN KRANT Trapveldie heet al snel 'de arena' Hotel naast station Schiedam Centrum Gratis 'ridermenu «OBK» Teken en schrijf mee aan laatste krant van de eeuw pen ^inlratuin loods 925.438 Elfde van de elfde feest op de zesde Schrijfwedstrijd PAUL BERG Doorstartnotitie voor binnenstad Na metrobouw kan direct met Bastion worden begonnen Inbreker betrapt DECOKAV* VAN LOENEN WOENSDAG 3 NOVEMBER 1999, 51e JAARGANG, Nr 44 KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: NS Nog veel vragen over inbreng bedrijfsleven bij aanleg A4-Noord Programma van Radio Schiedam genomineerd SCHIEDAM Carnavalsvereniging De Rietzeilers viert op zaterdag 6 november het 'elfde van de elfde' feest in De 4 Molens. De nieuwe prins voor het seizoen 1999-2000 wordt dan bekendge maakt en dit jaar zal de prins ook een gemalin hebben. De avond begint om 20.30 uur met het bekendmaken van de nieuwe jeugdprins, met aansluitend een programma voor de jeugd. Daarna wordt de avond opge vuld met muziek van onder andere Blaaskapel De valse noten. De bekendmaking van de nieuwe prins vindt traditioneel plaats om elf minuten over elf. SCHIEDAM - Door de literaire commissie van het Filmhuis wordt weer een schrijfwedstrijd georganiseerd, de 13e in succes sie. Iedereen kan meedoen en een verhaal of enige gedichten schrijven. Er is geen thema, dus men mag schrijven over wat men wil. De inzendtermijn sluit op 15 februari en op 16 april is de prijsuitreiking. Een reglement is af te halen bij verschillende bibliotheken of aan te vragen bij Anneke Blok (tel. 4751785) of Dick Kok, tel. 4702490. OPTICIEN Paul Berg over... Opticien Paul Berg: Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 De speelvelden aan de Gedempte Baan sloot zijn bedoeld voor de kinderen die in het centrum wonen, Dat zouden er zo'n tweehonderd zijn. Ais dat cijfer klopt, hadden ze bij de officiële opening, afgelopen zaterdag door wijkwethouder Hafkamp, nog wat vriendjes en vriendinnetjes uit andere wijken meegebracht. Honderden kinderen vermaakten zich naar hartelust op de attrac ties, zoals een zweefmolen, die waren opgesteld. En aangezien ze allemaal pret voor tien hadden, kon geen cen trumbezoeker om de festiviteiten heen. Er werd behalve van het zakje snoep dat er voor iedereen was. ook van gratis poffertjes gesmuld. Geluisterd naar de muziek die werd verzorgd door Daan Zonneveld, presentator van Radio Schiedam en bestuurslid van de bewonersvereniging Schiedam Centrum. Aan het eind van de mid dag straalde de dankbare vermoeidheid van de kindergezichten. Er zijn drie door hekken omgeven veldjes, met wüdroosters die honden (en dus hondenpoep!) moeten buitenhouden, bij alle toe gangen. Op het eerste veldje, aan de kant van de Lange Kerkstraat, staat onder andere een glijbaan, bestemd voor de alletjongsten. Er zijn bankjes voor ouders om hun kroost in de gaten te kunnen hou den. Wie wat ouder wordt schuift een veldje op, waar wat heftiger toe stellen staan. Het derde veldje wordt het meest gebruikt. Twee boogvormige goals en hoge hekken daarachter om schoten over tegen te houden, maken het bij uitstek geschikt voor het trappen van een balletje. Buurtbewoners noemden dit trapveldje al snel 'de arena', ingegeven door de abominabele kwaliteit van de grasmat. m SCHIEDAM - De Initiatiefgroep Binnenstad, bestaand uit onder andere het Centrummanagement, Woonplus en Amvest Vastgoed, wil in samenwerking met de gemeente komen tot een Integraal Ontwikkelingsplan voor de binnenstad. Maandagavond tijdens de bespreking van het MeerjarenOntwikkelingsPlan bood Chris Coppens namens de groep aan het gemeentebestuur een doorstartnotitie aan waarin de zienswijze van de onderne mers op de planvorming voor het centrum is uiteengezet. Ook werd een intentieverklaring overhandigd. De ongewenste ontwikkelingen zoals veroudering van de open bare ruimte, verzwakking van de woonfunctie en leegstand van winkels moeten worden tegen gegaan en de initiatiefgroep wil daarom samen met de gemeente nog dit jaar starten met het for muleren van een Gezamenlijk Plan van aanpak voor de binnen stad dat vastlegt op welke wijze verder beleid tot stand kan komen. Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - De vestiging van een hotel in het cen trum van Schiedam is één van de wensen die bij elke begrotingsbehandeling en toekomstvisie door de gemeenteraadsleden wordt genoemd. Het Land van Belofte leek velen de ideale plek, maar er was geen ruimte. In de commissie algemene en economische zaken ging burgemeester Reinier Scheeres maandag op de komst van een hotel in: "Echt in de binnenstad zijn de mogelijkheden mis schien wat te beperkt. Juist aan de rand van het cen trum zou ook heel goed kunnen." Om vervolgens te laten blijken dat de vervul ling van de langgekoesterde wens wel eens dichtbij zou kunnen zijn. Plannen voor de bouw van een hotel vlakbij station Schiedam Centrum, direct aan de andere kant van de Schie tussen het NS-terrein en de Nieuwpoortweg, kunnen snel nadat de metrobouw gereed is, in uitvoering worden genomen. Een vijftal jaren geleden liep de hoteldiscussie in Schiedam hoog op. Er zou een Bastionhotel komen. Verschillende mogelijke locaties werden daarvoor geko zen. En afgewezen. Die waren geselecteerd op de mogelijkheid het hotel, dat volgens een vast ontwerp met identieke indeling en afmetingen wordt gebouwd, in te passen. Uiteindelijk werd een van de kwadranten van het voormalige buitenbad Burgemeester Scheeres vindt de locatie bij station Schiedam Centrum ideaal voor de vestiging van een hotel. Groenoord gereserveerd voor de komst van het Bastion hotel. Bij Bastion ontstonden echter pro blemen in de organisatie, die noopten van de verschillende nieuwbouwplannen in het land af te zien. Toen die problemen waren opgelost en in Schiedam een nieuwe locatie vlakbij sta tion Schiedam Centrum in beeld was gekomen, werd daar met de metrobouw begonnen. Dat is geen omgeving waarin een hotel gedijt. De logistiek van de bouw zelf is moeilijker, maar vervol gens kan er naast zo'n immens bouwterrein geen aantrekkings kracht op gasten worden uitge oefend. Bastion verkoos met de bouw te wachten totdat de metro gereed is. Hondenuitlaatplaats De artikel 19 procedure ter wij ziging van het bestemmingsplan voor het terrein waarop het hotel zou verrijzen is al doorlopen. Totdat deze verloopt kan een bouwvergunning worden direct door de gemeente worden ver leend, anders is verlenging of vernieuwing geen onoverkome lijke hindernis. Er hoeft alleen een hondenuitlaatplaats te wor den verplaatst. De standaardformule van Bastion betekent, dat de bouw slechts korte tijd vergt. Overigens is de flexibiliteit ten opzichte van enkele jaren gele den vergroot en is afwijking van de standaard dus bijvoorbeeld een groter aantal kamers, moge lijk. Ideaal Burgemeester Scheeres noemt de locatie direct naast het station en vlakbij de rijksweg 'ideaal' voor de hotelvestiging en ver wacht dat zelfs als Bastion het alsnog zou laten afweten, een andere hotelketen maar al te graag in het gat zal springen, zoals voor Bastion eerder Ibis belangstelling had. Scheeres is enthousiast dat een hotelontwik kelaar in Schiedam wil investe ren, maar zet niet alles op die ene kaart: "Eventueel kan een andere gegadigde worden gezocht, en we zitten evenmin vast aan dat bepaalde kavel, al lijkt dat wel de meest geschikte locatie voor een nieuw hotel. Er is behoefte aan meer hotelac commodatie. Dat spoort prima met de ontwikkeling van de sta tionslocatie zoals we die voor staan. De locatie Schieveste wordt opgewaardeerd door de vestiging van een hotel er schuin tegenover. Ook het toerisme in Schiedam is gebaat bij de komst van een hotel in die omgeving." Bijkomend voordeel van de ves tiging van het Bastion of een ander hotel juist op die plaats, is dat sluipverkeer tussen de Nieuwpoortweg en de Delflandseweg er effectief onmogelijk door wordt gemaakt. een gratis kindermenu SCHIEDAM - Na een melding bij de politie in de nacht van maan dag op dinsdag van een vechtpartij in de Grevelingenstraat, troffen politiemensen ter plekke op straat wat mensen aan die juist een inbre ker hadden aangehouden. De man, een 33-jarige Rotterdammer, had geprobeerd een fiets te stelen uit een schuur, maar werd op heterdaad betrapt. Toen de man er vervolgens vandoor ging, zette de eigenaar van de fiets de achtervolging in en reed de dief klem. Omwonenden hielpen hem vervolgens met de aanhouding van de man. Uit onder zoek bleek dat de Rotterdammer onder meer in het bezit was van een klok, een boormachine en een lederen jack. Deze goederen zijn in beslag genomen. De man is aangehouden en overgebracht naar het politiebureau, waar hij voor nader onderzoek is ingesloten. Bandjesschoenen SCHIEDAM - In de laatste krant van het jaar kijkt Het Nieuwe Stadsblad terug op de afgelopen eeuw en wordt vooruit geblikt op de volgende. Dan doen we met medewerking van de lezers. Voor kinderen is er een teken wedstrijd over de toekomst. Lezers van alle leeftijden kunnen een verhaal inzenden over de afgelopen eeuw. Tekenwedstrijd 'Jouw woonplaats in de toekomst' Hoe ziet Schiedam eruit in de toekomst? Woon je in het dorpse Kethel en zullen hier over een paar jaar allemaal flats staan? Verandert het wijkpark in de verre toekomst in een landingsplaats voor vliegende schotels? Hoe de toekomst van je eigen woonplaats eruit kan zien, is het thema van een tekenwedstrijd voor kunstenaars tot en met 12 jaar. De beste tekening wordt geplaatst in de laatste krant van het jaar en wordt beloond met een Prijs- Tekeningen met een formaat van minimaal A4 (21 x 30 centimeter) en maximaal A3 (30 x 42 centimeter) kunnen worden ingezonden. Alles mag, zoals verven, tekenen, plakken en krijten. Zet achterop de inzending je naam, adres, leeftijd en telefoonnummer. Ver halenwedstrijd 'De eeuw van de vooruitgang' De twintigste eeuw wordt wel de eeuw van de vooruitgang genoemd. Het is de eeuw waarin de computer, de auto, de (afwasmachine, de koelkast, buitenlands eten, fitness, popmuziek, de televisie en andere nieuwe snuf jes een belangrijke plaats gingen innemen in het leven van de mens. Het Nieuwe Stadsblad/De Havenloods daagt lezers uit om hun eigen ervarin gen met deze vooruitgang op papier te zetten. De verhalen moeten een maximale lengte hebben van 100 regels. Zowel geschreven, getypte of geprinte verhalen kunnen worden ingestuurd. Een foto of een tekening bijvoegen mag, maar zet dan wel naam en adres ach terop, zodat het plaatje teruggestuurd kan worden. De wedstrijd is bedoeld voor alle leeftijden. De beste inzendingen worden geplaatst in het laatste Nieuwe Stadsblad van het jaar en maken kans op een boekenbon. Vermeldt bij het verhaal naam, adres, telefoonnummer en leeftijd. Tekeningen en verhalen kunnen tot 1 december worden gestuurd naar Redactie Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 52, 3130 AB Vlaardingen. De inzendingen worden eigendom van deze krant. Over de uitslag van de wedstrijden wordt niet gecorrespondeerd. FLEXA-POWERDEK ^_Q90 5 liter 40 m2, van 68.95 voor ^57 innapp VI Tl»" - w J I Nieuwe Stadsblad De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken DAT IS DUIDELIJK. "Parkeren kan bij ons altijd voor de deur. Gratis." Zi«iST-f- &tr\ kruin [za.tr Ma-fari 4o-46 I Het nieuwe La Place restaurant langs Rijksweg A13 (Den Haag - Rotterdam) waar u kunt eten voor een vriendelijke prijs is elke dag geopend tot 21.00 uur. Elke zondag voor de kleintjes 'KIDS PLACE' en tegen inlevering van deze bon: Hamburgertje met verse appelmoes en huisgemaakte frites. Ter waarde van 7.95 Geldig voor maximaal 2 kinderen per begeleidende volwassene. Vroom Dreesmann Rijksweg A13, verzorgingsplaats 'Vrijenbaan', telefoon 015 - 2578855 RD i De nieuwe mode Broersvest 135 Schiedam-Centrum Tel.: 010-426 84 92 25% korting op vmr cv dccrr woon. uCfsC BINNENHUISARCHITECTE geeft gratis advies op zaterdag 20 nov., 27 nov., 4 dec., en 18 dec. Let op: aanstaande zaterdag is zij niet aanwezig!! Van Loenen op de dam in Schiedam, tel. 010-4266192 Verf - Behang - Woninginrichting - Lijstenmakerij De Skimmia bloeit het hele najaar met rode bloemknoppen en krijgt daarna witte bloempjes. Deze heesterachtige tuin- of terrasplant floreert goed in de schaduw. Een aanwinst voor terras of tuin. Van 12.95 voor 6 PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 1