Het CamJ«LImJ A Hèt autonieuws voor Mieuwe JÏCH1SPH1C1 J Schiedam en omgeving Betaalbare luxe in Mercedes-Benz C-klasse Selection Trekauto van het jaar presteert in Alpen Oldtimers in alle soorten en maten te zien tijdens Autotron najaarsbeurs Opel Astra nu met revolutionaire 1.7 DTI H mazoa WOENSDAG 17 NOVEMBER 1999 46-452 Tijdens de 33e Tokio Motor Show, die van 23 oktober tot en met 3 november voor het publiek gehouden werd, toonde Mazda veel nieuwe modellen waarvan een aan tal versies binnen afzienba re tijd in Nederland tege moet kan worden gezien. Op de Mazda-stand werd de aan gepakte versie van de 626 getoond, zoals deze vanaf november in Japan leverbaar is. Ten opzichte van de in 1997 geïntroduceerde 626-uitvoering vallen aan de buitenzijde de vijf hoekige grille met daarin het fors uitgevallen Mazda-logo, de nieuw ontworpen bumpers en de aangepaste voor- en achterlicht units op. De combinatie met andere exterieur-aanpassingen zoals een gewijzigde motorkap geeft de geface-lifte 626 een sportieve uitstraling. Ook aan het interieur werd het nodige veranderd. Een nieuw stuurwiel, nieuwe klokken, een in twee kleuren uitgevoerd dash board en nieuwe houten panelen verfraaien de Japanse versie van de Mazda 626. De bestuurders stoel is uitgevoerd met een lange armsteun die voorziet in een opbergruimte voor bijvoorbeeld een mobiele telefoon. De in Tokio getoonde 626-versie is voorzien van een permanente 4WD-aandrijving en heeft een 2.0 liter krachtbron die goed is voor 170 pk 1125 kW. In de 2.0 4WD-versie kan met de 'Activematic' transmissie desge wenst zowel automatisch als met de hand geschakeld worden. Mazda Neospace Vier varianten De Europese 626-uitvoeringen zullen voor het einde van dit jaar in vier uitrustingsvarianten in ons land leverbaar worden: de Comfort, de Exclusive, de Touring en de Sportive. In alle uitvoeringen is sprake van stan daard ABS, Traction Control (m.u.v. de Comfort en de diesel uitvoeringen), airconditioning, een bestuurders-airbag, een pas sagiers-airbag en twee side-air- bags (op de Comfort optioneel). De geface-lifte 626 Hatchback-, Sedan- en Wagon-versies zullen vanaf die tijd voorzien kunnen worden van vier krachtbronnen: een 1.8 liter benzinemotor (100 pk 174 kW), een 2.0 liter benzi nemotor (115 pk /85 Kw) en een 2.0 liter High Power benzinemo tor 136 pk 1100 kW). Ook een 2.0 liter direct ingespoten turbo dieselmotor (100 pk /74 kW) is dan verkrijgbaar. Mazda heeft een jarenlange ervaring in het bouwen van sportauto's. Tijdens de Tokio Motor Show stond hiervan een exponent dat als studiemodel wordt aangeduid met RX-Evolv. Ondanks vier deuren en plaats biedend aan vier volwassenen is dit concept ontegenzeggelijk een sportauto. De afmetingen zijn vergelijkbaar met die van een RX-7: 4.29 meter lang, 1,76 meter breed en 1,35 meter hoog. Opvallend is het ontbreken van de middenstijl waardoor passa giers makkelijker kunnen in- en uitstappen. De achterportieren kunnen tot 90 graden worden geopend. Rotatiekrachtbron Mazda's RX-Evolv is uitgerust met een totaal nieuw ontwikkel de rotatiekrachtbron die de naam 'Renesis' kreeg. Deze compacte motor is direct achter de vooras geplaatst en werd ontworpen op basis van de 13B-REW kracht bron die wordt gebruikt in de RX-7. Dat de RX-Evolv een heuse sportauto is mag blijken uit de 280 pk /206 kW die de Renesis motor bij 9.000 toeren per minuut produceert. Het kop pel bedraagt 226 Nm bij 8.000 toeren per minuut. Ook Mazda gaat zich bewegen in het SUV-segment. Halverwege volgend jaar zal een Sports Utility Vehicle worden geïntro duceerd die de naam Tribute zal krijgen. Op dit moment is bekend dat deze nieuwe Mazda waarschijnlijk leverbaar wordt met twee benzinemotor-varian ten: een 2.0 liter, goed voor 129 pk /95 kW en een 3.0 liter V6- krachtbron die 200 pk 147 kW levert. Mazda Neospace Een ander studiemodel van Mazda dat in Tokio bewonderd kon worden, is de Neospace. Dit concept werd ontworpen door Bertone en was al eerder te zien tijdens de onlangs georganiseer de IAA te Frankfurt. De beide voorstoelen van deze Mazda zijn geïnstalleerd aan een rail die bevestigd is aan de middencon sole, waardoor het lijkt alsof de stoelen boven de grond 'zweven'. Door het toepassen van deze constructie krijgen achterpassa giers aanzienlijk meer beenruim te. Ondanks de lengte van 3.90 meter en een breedte van 1,70 meter biedt de Mazda 'Neo Space' voldoende ruimte aan vier volwassenen met hun bagage. De achterbank kan worden weg geklapt en vervolgens worden opgeborgen in de vloer. Hierdoor ontstaat een vlakke laadruimte die het mogelijk maakt bijvoor beeld drie mountainbikes recht opstaand te vervoeren. De 'Neo Space' is voorzien van allerlei hi- tech snufjes die comfortverho- gend zijn en zorgen voor een optimale passieve- en aktieve veiligheid. Zo is er sprake van het 'Electronic Toll Collection'- systeem. Dit zorgt ervoor dat op rijkswegen tolheffing automa tisch wordt geïnd zonder ervoor te hoeven stoppen. Mazda Nextourer Dit studiemodel laat zich het beste omschrijven als een spor tieve reisauto waarin facetten van een MPV en een SUV zijn gecombineerd. Comfort verho gende zaken zoals een 'Multi Zone Airconditioning', een 7 inch wegklapbaar informatie display in het dashboard en entertainment displays voor ach terpassagiers zijn in de Nextourer ingebouwd. Ook de aansluiting voor een portable computer, een hi-tech navigatie systeem en een actief veringsys teem dat de hoogte aanpast aan de rijsnelheid maar ook tijdens het parkeren, zijn slechts enkele voorbeelden van het uitrustings niveau dat deze vierpersoons Mazda-Sedan te bieden heeft. Verder heeft de vierwiel-aange- dreven 'Nextourer' DSB (Dynamische Stabiliteits Controle), EBD (Elektronische remkrachtverdeling) en een CVT (Continue Variabele Transmissie) met stuurwiel bediening aan boord. 4.950,- De C-klasse Esprit Selection biedt sportief georiënteerde extra's, waardoor de auto goed inspeelt op de individuele wen sen van de klant: automatische airconditioning, middenarm- steun, lederen stuurwiel en pook, uitstaplichten in de voorportie ren, zonnekleppen met spiegel verlichting, deelbare achterbank, alarminstallatie, vijfgaats licht metalen velgen en koplampwis- sers- en sproeiers. Deze sportie ve extra's kunnen worden aange schaft voor fl. 4.950,-. De zeer geliefde C-klasse Elegance is in de Selection uitvoering nog com pleter en aantrekkelijker gemaakt. De auto is uitgerust met automatische airconditio ning, automatisch dimmende spiegels, alarminstallatie, zes- gaats lichtmetalen velgen en het ParcTronic-System. Dit Op dit moment is het zeer aan trekkelijk om een Mercedes- Benz C-klasse aan te schaffen omdat deze in Selection uitvoe ring voorzien is van vele extra's waarvoor slechts een kleine meerprijs betaald hoeft te wor den. De Selection uitvoeringen zijn leverbaar op zowel de Sedan als de Combi en zijn verkrijgbaar met alle type motoren. Natuurlijk blijven de standaard uitvoeringen gewoon leverbaar. Alle Selection uitvoeringen heb ben standaard metallic lak. De C-klasse Classic was altijd al een zeer volledig uitgeruste auto. De extra's in de Classic Selection vergroten het comfort nog meer omdat deze is voorzien van air conditioning, middenarmsteun en zesgaats lichtmetalen velgen. Voor deze extra's wordt slechts een meerprijs betaald van fl. Elegance Selection-pakket kost fl. 4.950,-. Een gelimiteerd aan tal C-klasse Sport Sedan is nu leverbaar met automatische air conditioning, automatische ver snellingsbak, middenarmsteun, alarminstallatie, deelbare achter bank, elektrische stoelverstelling links en rechts, stoelverwarming en tweekleurige lederen bekle ding. Dit unieke pakket extra's kost fl. 9.950,-. De C-klasse Selection Classic, Esprit en Elegance zijn bovendien voor zien van een gedistingeerd 'Selection'-logo op de versnel lingshendel, op de velours mat ten en op de stootstrips aan de buitenzijde. Een automatische versnellingsbak in combinatie met Tempomaat (cruise control) kan voor fl. 3.000,- aangeschaft worden op alle Selection uitvoe ringen (standaard op de C-klasse Selection Sport). Een sportieve deal. Zo zou je het sponsorcontract tussen de jonge tennisster Laurette van der Knaap en Skoda kort maar krachtig kunnen omschrijven. Onlangs leverde Skoda-impor- teur Pon Mobiel B.V uit Leusden een Felicia Combi 1.3 GLXi aan het veelbelovende Nederlandse tennistalent. Laurette van der Knaap (16) is hard op weg om een echte ster te worden in de Nederlandse ten niswereld. Twee jaar geleden schreef de juniortennisspeelster uit Waalre al het Nationaal Kampioenschap (buitenbanen) voor speelsters tot en met 14 jaar op haar naam. En in februari van dit jaar won zij onder meer het Nationale Indoorkampioenschap tot en met 16 jaar. Ook op inter nationaal niveau heeft zij inmid dels bewezen over veel talent te beschikken. Zo nam ze succes vol deel aan de onlangs gespeel de Junior Fed-Cup. Bovendien maakt Laurette deel uit van de selectie Jeugd-Olympische Spelen. Laurette: 'Het is fantastisch dat Skoda op deze manier voor mijn vervoer zorgt. Soms vergeet men wel eens hoeveel tijdje eigenlijk in een auto doorbrengt, wanneer je zoals ik zoveel toernooien speelt. Daarnaast heb ik ook nog mijn centrale trainingen voor de jeugd tot en met 18 jaar, die afwisselend in Amsterdam en in Vught worden gegeven. En in Weert train ik mee met het dis trict Limburg. Ik reis dus heel wat af. Een betrouwbare, com fortabele auto is dan echt geen overbodige luxe.' Er is alleen nog één klein pro bleem: Laurette heeft nog geen rijbewijs. Ze is namelijk pas 16 jaar. Maar voor Skoda is dat juist een reden temeer om het contract aan te gaan. Laurette: 'Jammer hoor, dat ik zelf nog niet mag rij den, maar mijn tijd komt nog wel. Nu word ik heerlijk door mijn moeder gereden, die mijn supporting-coach is. Ik kan mij in de auto voorbereiden op een wedstrijd of lekker bijkomen van een pas gespeelde partij'.' Voor bezitters van een klassieke automobiel vormen de donkere wintermaanden de periode bij uitstek om hun pronkjuweel eens goed onder de loep te nemen en alle noodzakelijke reparatie- en restauratiewerk zaamheden uit te voeren. Onderdelen, gereedschap, naslagwerken en accessoires, het is allemaal weer te vinden op de grote Internationale Najaars Oldtimerbeurs op zaterdag 20 en zondag 21 november in Autotron. De najaarsbeurs brengt altijd uitkomst voor de fervente sleutelaars die de komende maanden de nodige uurtjes rond hun oldtimer zullen doorbrengen. Naar schatting 450 onderdelenstands maken de kans op het niet vinden van een bepaald attribuut uiterst klein. De tendens dat steeds meer men sen een weg-klare oldtimer aan schaffen, heeft zich de laatste jaren steeds duidelijker gemani festeerd en zal zich zonder twij fel ook op de volgende beurs voortzetten. Wie plannen heeft om een klassieke automobiel aan te schaffen, treft in novem ber op het terrein van Autotron in Rosmalen de grootste oldti mer showroom van Nederland aan. In alle soorten, maten en prijsklassen worden historische paradepaardjes te koop aangebo den. De gezellige ongedwongen sfeer staat garant voor een gezel lig dagje uit voor de hele fami lie. De Internationale Najaarsbeurs Oldtimerbeurs is zaterdag 20 en zondag 21 november geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 17,50, kinderen van 4 tot 12 jaar betalen een tientje. Voor meer informatie bellen met nummer 073 - 523 33 00. Op de Frankfurt Autoshow was hij al te zien, de geavanceerde 1.7 DTI dieselmotor van Opel die nu een plaats heeft gevonden in de Astra. Waar hij de 1.7 DTL aflost die uit het leveringspro gramma is verdwenen. De 1.7 DTI direct ingespoten 16-klep- per maakt nu deel uit van een serie moderne dieselmotoren van Opel, zoals de 2.0 Dl (82 pk) en DTI (100 pk). DE moderne techniek van de 1.7 DTI staat garant voor prima prestaties. Het maximum vermogen ligt op 75 pk/55 kW bij 4400 toeren per minuut, met een maximum kop pel van 165 Nm bij 1800 toeren p/m. Deze nieuwe Opel motor wordt leverbaar op de Astra GL en Club. De prijs van de 1.7 DTI turbodieselmotor ligt slechts 1600 gulden boven de prijs van de 1.7 DTL, waardoor de vanaf- prijs van de Astra 1.7 DTI f 35.450,- bedraagt. Marco de Bos, Brand Manager Astra Zafira: 'Na de introductie van de 2.0 dieselmotor deze zomer in de Zafira nu weer goed diesel- nieuws van Opel en ditmaal voor de Astra. We zijn heel blij met deze moderne, krachtige en toch uiterst zuinige dieselkrachtbron.' ACSI is organisator van kwalita tief hoogstaande caravanrondrei- zen of 'rally's'. Nieuw voor het seizoen 2000 is onder andere de La Dolce Vita Rally door het noordwesten van Italië. Deze rally bevat naast een verblijf in Torino en San Remo onder meer het traject Cuneo-Ventimiglia, dwars door de Frans-Italiaanse Alpen. Deze route verkenden we met een Legacy en topcaravan Moving 540. De Legacy had met 7 meter caravan aan de haak en een treingewicht van ruim 3300 kg op dit traject vol haarspeld bochten en een hellingspercenta ge tot 10% absoluut geen moei te. De Moving is de bijna vol maakte synthese tussen kampeerauto en caravan. De gladde witte buitenbeplating en de brede, fraai vormgegeven en afgeronde kunststof panelen op de hoeken spreken een duidelij ke taal. De caravan staat op het beproefde ALKO-Euro chassis en dat is waarborg voor een prima wegligging. Deze weglig- ging wordt nog eens geoptimali seerd door de aanwezigheid van de AK2000 anti-slinger koppe ling. Om een caravan te trekken van het formaat Moving 540 (leeg gewicht 1445 kg en toe laatbare massa van 1600 kg) heb je een sleurbeest van formaat als trekauto nodig. Gelukkig hebben ze bij Subaru 'de trekauto van het jaar' in de vorm van de Legacy Touring Wagon met 2.5 motor, permanente 4-wiel aan drijving met hoge en lage gearing en 'hill-holder', die 1800 kg mag trekken. ■I A Mazda introduceert nieuwe modellen op Tokio Motor show Tennisster Laurette van der Knaap met Skoda Felicia naar de top P P* I tf X

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 15