KAPSALON OUDER KIND Activiteiten voor ouderen Expositie Gastronomie aan de Sc' 'Merde tapenade' Film over molen en molenaarswerk <3 1.49 4M 8.98 1.89 1.99 SCHIEDAM Straf voor wethouder Hafkamp NOOTEBOOM AUTOBANDEN BV Een blik van herkenning Peuterthema's in De Erker Kerstvieringen Leger des Heils Des Bouvrie ontvouwt plannen voor complex in Schiedam Cursussen koken en kleding maken Linedancen in Kluphuis Oost Zielsbeschrijving met boomkaarten Ingezonden brief Het Nieuwe Stadsblad rrri P3000 Energy™ MILLENNIUM HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 1 DECEMBER 1999 48 - 1441 SCHIEDAM - De reizende ten toonstelling 'Een blik van her kenning' is de komende weken te bezichtigen in het bibliotheek filiaal in wijkcentrum Wibautplein. De rode draad in deze tentoon stelling is de levenscyclus van de Marokkaanse vrouw, waarin niet alleen de geboorte, doop, huwe lijk en begrafenis aandacht krij gen, maar ook de bijbehorende attributen als sieraden en kle ding. De levensgeschiedenissen laten de invloed van migratie zien en de wijze waarop nieuw komers het verschil tussen het huidige Marokko en de Marokkaanse gemeenschap in Nederland waarnemen. De expositie is te bezichtigen op dinsdag van 17.00 tot 20.00 uur en van woensdag tot en met vrij dag van 14.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker start binnenkort het project 'peuterthema' voor ouders van kinderen in de leef tijd van 2Vi tot 4 jaar. Tijdens deze bijeenkomsten komen vra gen en problemen inzake de opvoeding van peuters aan bod. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via telefoonnummer 4267767. Overigens zoekt De Erker nog een begeleidster voor deze themabijeenkomsten. Ook worden medewerkers gezocht, die als gastvrouw of gastheer willen fungeren in de ontmoetingsruimte van De Erker. Men moet één of twee dagdelen beschikbaar zijn en kan kiezen uit de dagdelen 8.30- 13.00 uur, 13.00-17.00 uur en 19.00-23.30 uur. Belangstellen den kunnen zich melden in wijk centrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32, telefoon 4267767. SCHIEDAM - Het Leger des Heils is weer druk in de weer voor de aanstaande kerstvierin gen. Er wordt een huis-aan-huis collecte gehouden en op de zaterdagen 11 en 18 december staan in het centrum de traditio nele kerstpotten opgesteld, waar in men een gift kwijt kan. De opbrengst is bestemd voor kerst vieringen in onder meer het Schieland ziekenhuis en de ver zorgingstehuizen. Bovendien wordt woensdag 15 december, tussen 13.30 en 16.00 uur, een muzikaal kerstfeest voor bejaar den georganiseerd in boerderij Landvreugd. Op Kerstavond wordt in het korpsgebouw aan de Lange Haven 27 Kerstnacht dienst gehouden. Aanvang 22.30 uur. loods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Er werd afgelo pen zaterdag opvallend weinig over het weer gepraat tussen per soneel en klanten van de Hairshop aan de Rotterdamsedijk 250. Voor Ruud Eikerbout en zijn assistentes Jacqueline en Yolanda, getooid met rode aidslintjes, is hun jaar lijkse deelname aan de Nationale Kappersactie ten bate van het Aids fonds een goede gelegenheid de aandacht te ves tigen op het voorkomen van Hl V-besmetting. Niet op een zwaarwichtige manier, want dat past niet zo bij Ruud, die negen jaar geleden de zaak waarin hij voordien al werkte overnam. Dus bijvoor beeld nergens condooms, wel een fors stuk apfelstrudel voor iedere bezoeker bij de koffie. In de Hairshop komt een gemê leerd publiek; veel jongeren, maar ook ouderen. Ruud ver baast zich erover dat velen nog niet op de hoogte blijken van de omvang van het probleem. Of lichtvaardig denken over de noodzaak van het bedrijven van safe sex. In één van de folders wijst hij aan, dat wereldwijd 1 op de 180 mensen besmet is. De Nationale Kappersactie wordt jaarlijks rond Wereld Aids Dag (1 december) gehouden. Vorig jaar deden in het hele land ruim 100 kappers mee, die zelf de precieze dag waarop de dag bij hen plaatsvindt mogen bepa len. Voor zover Ruud weet is hij de enige deelnemer in de regio. De helft van de opbrengst van afgelopen zatprdag, bijna zes honderd gulden, stort hij in het Aids fonds. m fwm Bij de Nationale Kappersactie gaat de helft van de knipopbrengst naar het Aids fonds. Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - Des Bouvrie roemt de mooie grote ruim tes van de voormalige drukkerij Roelants. Hij wordt lyrisch bij de gedachte dat dit vanaf 1 april 2000 de showroom voor zijn ontwerpen zal zijn. Op die datum wil hij de Korenbeurs ook openen en de designer is goed op weg: na de voorbereidende werkzaamheden kan de restauratie en verbouwing van de Korenbeurs echt gaan beginnen. Vrijdag werd het startschot gegeven voor de bouwwerkzaamhe den. Jan des Bouvrie: "Het is het mooiste stukje van de stad, die een sfeer uitstraalt die zwaar onderschat is. Een gebied, waar veel emoties liggen. Ik denk dat mijn vak alleen maar emoties zijn. Je kunt alleen maar mooie meubels ontwerpen in een bij zondere omgeving. Met de koop van drukkerij Roelants is het complex in Schiedam nog veel bijzonderder geworden." Zowel burgemeester Reinier Scheeres als Des Bouvrie zelf memoreer den, dat Korenbeurs en voorma lige bibliotheek aan de Lange Haven eigenlijk onvoldoende ruimte voor het designcentrum boden. Het beschikbaar komen van het drukkerij complex was een geschenk uit de hemel voor Des Bouvrie. Door de schaalver groting wordt het mogelijk dat Belangstellenden luisteren wat de designer in petto heeft voor de Lange Haven. de hele groep zoals die in Naarden bijeen is gebracht, ook in Schiedam neerstrijkt. Naarden bedient dan het noor den en oosten van het land, Schiedam het zuidwesten: in ieder geval de zuidelijke rand stad, Zeeland en west Brabant. Onenigheid Des Bouvrie onthulde dat hij onenigheid heeft met de Schiedamse Welstandscomissie en met Monumentenzorg. Hij wil de Korenbeurs wit schilde ren om positieve helderheid uit te stralen. "Nu is het zo'n som ber gebouw." Tussen het Roelantscomplex, dat twee rijks- en twee gemeentelijke monu menten omvat, en de bibliotheek wordt een binnentuin gecreëerd. De aanbouwen van de biblio theek worden gesloopt om plaats te maken voor een serre die uit zicht op die tuin geeft. De bras serie die eerder in de Korenbeurs zelf was gedacht, komt nu in het karakteristieke pandje naast de drukkerij. Het college van bur gemeester en wethouders van Schiedam heeft Des Bouvrie verzocht zijn architect de moge lijkheid te laten bestuderen dat de klokgevel, die door een brand is verwoest, in ere te herstellen. Op de beeldbepalende drukkerij zullen, iets terugliggend, twee bouwlagen worden bijgebouwd, waardoor een gebouw van vijf verdiepingen ontstaat. De bega ne grond en eerste verdieping worden showroom, op de drie bovenste lagen komen kleine maisonnettes, die doordat ze alle twee bouwlagen beslaan, zowel op de haven als op de binnentuin kijken. De andere gebouwen zullen tot dezelfde hoogte wor den opgebouwd. Aangezien Des Bouvrie zijn complex op 1 april volgend jaar wil openen, zal er haast met de bouwvergunningen en de bouw gemaakt moeten worden. Het is zijn bedoeling na opening van het designcentrum de woningen daarboven te bouwen. Upgrading Adri Reijnhout, wethouder voor monumenten en architectuur, is enthousiast over de plannen van Des Bouvrie en noemt ze 'fan tastisch'. Naast het Land van Belofte met het ABC en de Nieuwe Passage met de kop van de Hoogstraat, ziet hij dit gebied de derde trekker in de Schiedamse binnenstad worden, al realiseert hij zich dat het ook de doorslag kan geven om de gedachte van de Grote Omloop definitief los te laten. Tegen het opbouwen van de bouwlagen op de monumenten heeft Reijnhout in principe weinig bezwaar: "Het gaat om monumenten, maar niet om een openluchtmu seum. Je moet een toestand niet willen bevriezen, maar durven er iets aan toe te voegen als dat nodig is." Reijnhout, die geen geheim maakt van zijn voorkeur voor het terugbrengen van de klokgevel, spreekt van een "forse upgrading voor de Lange Haven, een spectaculair gebied in Schiedam dat erg wordt onderschat. Echt een overtuigend pareltje in het Rijnmondgebied." Reijnhout en zijn collega Wiegman van financiën bevestigen dat voor zover hen bekend Des Bouvrie geen beroep doet op subsidies om zijn complex te scheppen. SCHIEDAM - De Stichting Huishoudelijke Voorlichting heeft nog plaats bij een tweetal cursussen. Op de dinsdagochtend en dins dagavond wordt de cursus 'actu ele mode zelf maken' gegeven, waarbij zowel dames- als heren kleding wordt gemaakt. Tijdens de ochtendcursus is kinderop vang aanwezig. Deelname aan de 17 lessen kost fl. 150,-. De lessen worden gegeven aan de Nieuwe Haven 147. 'Koken voor beginners' is een achtdelige cursus, die op de dinsdagavond van 19.30 tot .22.00 uur wordt gegeven in het Maascollege, aan de Mgr. Nolenslaan 99b. Deelname kost fl. 90,-, exclusief ingrediënten- geld. Deze cursus start op 18 januari. Voor meer informatie of aanmel ding kan men bellen met de Stichting Huishoudelijke Voorlichting, telefoon 4264781 (van maandag tot en met donder dag tussen 9.00 en 12.00 uur). SCHIEDAM - In Kluphuis Oost is sinds kort op de donderdagavond, van 20.00 tot 22.00 uur, een groep country linedancers actief. De groep bestaat uit zowel beginners als gevorderden. Deelname kost vijf gulden per keer. Voor meer informatie kan men terecht in Kluphuis Oost, Boerhaavelaan 79, telefoon 2451818. Vanaf woensdag 1 t/m dinsdag 7 december wordt uw kind gratis geknipt wanneer u een kappersbehandeling ondergaat bij onze kapsalon. Niet in combinatie met andere acties. Alleen geldig bij Team Kapsalon Schiedam. Hoogstraat 42, Schiedam-Centrum Telefoonnummer: 010 - 473.28.75 SCHIEDAM - In dienstencen trum Oost wordt vrijdag 3 december een koffieochtend met Sinterklaastraktatie gehouden. De ochtend begint om 9.30 uur en de toegang is vrij. Vrijdag wordt in dienstencen trum De 4 Molens de maaltijd van de maand geserveerd. Aanvang 12.00 uur en deelname kost fl. 8,25. Zondag 5 december vindt in De 4 Molens een contactzondag voor ouderen plaats. Deze begint om 13.30 uur en de toegang is vrij. Verder kunnen ouderen de gehe le week terecht voor. de visite club in wijkpost Zuid (elke maandag van 9.30 tot 15.00 uur), voor een soos in wijkpost Zuid (elke dinsdag van 13.00 tot 16.00 uur), voor koersbal in wijkpost Zuid (elke woensdag van 14.00 tot 16.30 uur), voor gymnastiek in het clubhuis aan de Dwarsstraat (elke donderdag van 9.00 tot 11.00 uur) en om te klaverjassen in wijkpost Zuid (elke vrijdag van 19.30 tot 23.30 uur). SCHIEDAM - Yvonne Radder verzorgt donderdag 2 december een avond bij de Spirituele Vereniging Harmonia. Aan de hand van boomkaarten maakt zij zielsbeschrijvingen. De bijeen komst begint om 20.00 uur in wijkcentrum Nieuwland, aan het Dr. Wibautplein 165. De toe gangsprijs bedraagt fl. 8,50. 'Bent u wel eens per trein naar Schiedam gekomen? Alleen de sterken zullen de uitgang berei ken. Een goede vriend met beginnende multiple sclerose zou ons in Schiedam komen opzoeken. We hadden een trein uitgezocht en we zouden hem komen halen Door een misver stand kwam hij een half uur eer der aan en hij had een poging ondernomen zelf met zijn koffertje de uitgang te bereiken. Totaal ontredderd vond ik hem zittend op een steile, stalen brug, gestrand in zijn poging. Wist u dat wanneer u op perron 2 of 3 aankomt, u eerst een steile ste nen trap af moet, daarna eenzelf de soort trap op naar perron 1, daarna loopt u, nadat u heeft gezocht naar fatsoenlijke bor den, richting uitgang alwaar u over een soort noodbrug moet die waarschijnlijk afgekeurd is door het leger. Tenslotte komt u langs een fietsenstalling door een watergebied bij de uitgang. Had u een koffer en was u jong en gezond? Waarschijnlijk heeft u erg veel pijn in uw rug. Kunnen ouderen en gehandicap ten deze tocht volbrengen? Neen, nimmer! U zult zich afvragen of dit nodig is, kan hier niet een fatsoenlijke voorziening woiden getroffen? Ik heb gebeld met de heer Folkerts van het projectbureau Beneluxlijn en hem gevraagd hoe het nu toch mogelijk is dat bij het realiseren van een project dat meer dan een miljard gulden kost geen acceptabele noodop lossing te bedenken valt. De heer Folkerts is aardig en zegt "maar u mag met de trein door rijden naar Rotterdam en op onze kosten terugkomen naar het station Schiedam, we hebben daarvoor declaratieformulieren." Weet er ook iemand van deze regeling? Ja hoor, het heeft ooit in de krant gestaan. En de wet houder die over het station gaat? Ja de wethouder was best bezorgd volgens de heer Folkerts, wethouder Hafkamp zou zelfs een brief hebben geschreven. Gelooft u het? Ik denk dat er maar een ding opzit, wethouder Hafkamp moet voor straf tienmaal met een koffer van 25 kilogram vanaf de ingang naar perron 2 en terug, indien hij dan nog puf heeft moet hij als de bliksem samen met de heer Folkerts een ade quate oplossing regelen voor het station en het mag best wat kos ten! R.H.L. Paping, Voorzitter CDA Schiedam SCHIEDAM - De kunstenaars Bert van Beek (beelden in steen), Ineke Roelfzema (beelden in brons en steen) en Maya Wildevuur (schilderijen en zeefdrukken) exposeren tot en met 24 december in de Art Gallery van interbook International, aan de Lange Haven 97. De tentoongestelde werken zijn te koop. De expositie is geopend van woensdag tot en met donderdag tus sen 13.00 en 17.00 uur. SCHIEDAM - Marseille. De Kok stond aan de grote tafel voor het openstaande raam. Hij sneed zwarte olijven fijn. Hij keek op: "mer- des olives" zei hij. Hij deed het snijdsel in een grote kom, greep een blik en kiepte met een "merde anchois" de inhoud erbij. De "merde capres" volgden en zo ging het met nog een aantal 'vervloekte' ingre diënten. Een grote stamper kwam eraan te pas en even later schepte hij wat uit de kom en bood het me aan: "merde tapenade". Hoe het smaakte? Daar was maar één woord voor. Gerecht: Tapenade Receptuur: 4 pomodori tomaten gedroogd op olie, 250 gram zwarte olijven, 20 gram ansjovis op olie, een half bosje basilicum een half bakje raket of rucolasla, ldl olijfolie, peper en knoflook. Bereidingswijze: Snijd de kappertjes, ansjovis, pomodori, basili cum, sla en knoflook heel fijn en meng dit door elkaar. Snijd de olij ven in een keukenmachine fijn, niet al te fijn en vermeng dit samen met de olijfolie met de rest. Men kan ook komen proeven in Hosman Frères Bistrot en Auberge, tel. 4264096, reserveren mogelijk, ook voor gezelschappen. Op vertoon van dit recept krijgt men een amuse met tapenade. SCHIEDAM - In museummo len De Nieuwe Palmboom wordt vrijdagmiddag 3 december een videofilm vertoond over de molen en het werk van de mole naar. De film is gemaakt door de Vlaardingse molenliefhebber Anton van de Salm die hiervoor heeft samengewerkt met mole naar Leendert Sprong. De filmmaker heeft de werking van de molen nauwgezet in beeld gebracht. Alle scènes zijn voorzien van duidelijk commen taar. Het resultaat is vooral inte ressant voor mensen die zelf niet in staat zijn om alle molentrap pen te beklimmen. Een opvallende rol in de film is weggelegd voor de molenpoes "die zich ontpopte als rasacteur en vaak geheel toevallig precies de juiste positie innam", aldus Van de Salm. De film begint om 15.00 uur en duurt ongeveer een uur. Entree voor de film is gratis, reserveren kan via telefoonnummer 4267675. Voor de molenbezich tiging geldt het normale tarief. NIJNTJE IN STOF STUDIO SHOP Nijntje is binnenkort jarig. Dit bekende konijntje van Dick Bruna wordt dan al 45 jaar. Bij de Stof Studio brengt de Nijntjestoffencollectie uit in Schiedam. Shop aan de Hoogstraat is de kleine Nijn springlevend: deze stoffenwinkel De bekende Brunakleuren zijn oranjerood, groen, blauw en geel, maar bij het ontwikkelen van de collectie is gekeken naar de huidige trends in het interieur van baby- en kleuterkamer. Daarom is Nijntje er nu ook bijvoor beeld in beige/bruin en zelfs zilver. De collectie is opgebouwd rondom de thema's naar school gaan, spelen en slapen. Bij elk thema is een bijpassende stof in drie kleurstellingen, behang en een voile. Witlof, 500 gram Cd Rundergehakt, kilo @@o® Cd Filet Americain, naturel of met pesto, 100 gram ,249" Vers van 't mes: CdZaanlander kaas q q/n extra pikant 48+, kilo 499Ü" Cd Boerenbroden met sesam, -i qq wit bruin of volkoren, heel -299" X.«7«/ Nutricia chocomel, vol of halfvol, pak 1 liter -249" Smiths chips, naturel, paprika, cheese/onion, Bolognese of cream chives 168 zak 200 gram -495" Mars mini's, Twix, Snickers, Milky Way of Mars, 2 zakken 300 gram naar keuze C O A Honig macaroni mix. Nü bij aankoop van 1 pak Honig macaroni elleboogjes 1 zakje Honig mix voor macaroni/spaghetti een Bonus voordeel van 0.80 3 halen, 2 betalen: Sunil wasmiddelen, o.a. active of color, 23 50 3 navulpakken 1.5 kilo 9595" Deze aanbiedingen zijn alleen geldig met de Bonus kaart. loods (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Korenbeurs op 1 april 2000 open TEAM Niin lijntje de band voor het nieuwe Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Fr! POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL Onze top 10 f* «w- Maak kans op gratis toegang Winter Efteling Deze Bonus aanbiedingen gelden t/m 5 december a.s. in AH-supermarkten met een cijfercode (JX2XD® of (5), tenzij anders aangegeven.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3