Schrijfboeken Week van het Sieraad Dolly en Lasco: lief voor kinderen en waaks Burgerlijke stand Jazzmuziek en bloemen voor bescheiden dierenarts ZUINIG STOKEN, ZUINIG AAN SCHIEDAM ORANJE Visshop heeft beste MKB-site Gezellig swingen KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Help, wie zijn de 35 onbekenden? Maximum aantal van 150 deelnemende teams bijna bereikt Weerklank zoekt nieuwe coördinator WOENSDAG 1 DECEMBER 1999 48 - 1442 SCHIEDAM - De Visshop, een keten van viswinkels in Zuid- Holland, heeft de eerste prijs gewonnen in de categorie 'Beste MKB-sites' van de Internet 2000 prijsvraag. De hoofdprijs bestaat uit een volledig computernet werk voor tien aansluitingen ter waarde van 45.000 gulden. Aan de wedstrijd namen 483 bedrij ven uit het midden- en kleinbe drijf deel. Vplgens de jury voldeed de Visshop Online als beste aan de criteria voor originaliteit, inno verend vermogen, interactiviteit, marktpotentie en uitstraling. De Vjsshop is onder meer gevestigd Sn Schiedam, aan de Hof van Spaland 65. SCHIEDAM - In Wijkcen trum De Erker wordt zater dag 4 december een ge zellige swingavond gehou den. Er worden allerlei soorten muziek gedraaid al paar gelang de wensen van de bezoekers. De avond is bedoeld voor mensen vanaf ,30 jaar. De entree is gratis. De zaal is open om 20.00 uur en de avond begint om 20.30 Jiur. Voor meer informatie kan men contact opnemen met wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32, tel. ƒ1267767. SCHIEDAM - Wethouder Haf kamp heeft afgelopen donderdag in de aula van het Stedelijk Museum het eerste exemplaar in ontvangst genomen van 'De schrijfboeken van Johannes de Goederen'. Dit door het Fonds Historische Publicaties uitgege ven boek bevat toespraken, brie ven en artikelen die Johannes de Goederen schreef in een aantal schriften, door hem 'schrijfboe ken' genoemd. De Goederen was een tijdgenoot en vriend van Francois HaverSchmidt. Samen waren ze de motor achter de ver eniging Paulus aan de Korte Haven en de Nederlandse Pro testantenbond (NPB) die dit jaar hft 125-jarig bestaan viert. Dit boek ademt de sfeer van de 19e eeuw, vandaar een presentatie in het Stedelijk Museum waar op djt moment nog de tentoonstel ling over het Schiedam in de 19e eeuw is te zien met als titel Snikken en Glimlachjes. Het boek kost 25 gulden en is te koop bij de boekhandel. t SCHIEDAM - Voor de tweede keer in successie wordt de natio nale week van het sieraad gehouden. Deze keer van 1 tot en met 12 december. Tijdens de Week van het Sieraad wordt extra aandacht besteed aan sie raden en horloges, met daarbij aantrekkelijke aanbiedingen. In Schiedam wordt onder meer deelgenomen door juwelier C. Verkade, aan de Hoogstraat 90. Wie bij hem voor 250 gulden of meer besteedt, krijgt een exclu sief zilveren sieraad cadeau, dat is vormgegeven door acteur en kunstschilder Jeroen Krabbé. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever Oranje 1fi95 Vieux Oranje R95 U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 SCHIEDAM - Strikken en afge zakte sokjes, kraagjes, pof mouwtjes en korte broeken, alle maal op de stoep van de school. Lachende gezichtjes, serieuze, rustige en ondeugende. Voor de medewerkers van het Gemeentearchief is het een raad sel. Voor degene die zichzelf of een bekende herkent, is het vast en zeker een verrassing of zelfs een feest van herkenning. De grote vragen: welke school is dit? In welk jaar is deze foto genomen? En wie staat erop? Het Gemeentearchief Schiedam is bezig met uitbreiding en goe de beschrijving van het Schie- damse fotobestand en roept dar bij de hulp in van Schiedam mers. Wie iemand herkent op deze foto of meer wil weten, wordt verzocht contact op te nemen met het archief, dit wordt zeer op prijs gesteld! Het Schiedamse Gemeentear chief is gevestigd op de derde etage van het Stadserf 1, tel. 2465757. door DICK SNIJDERS WATERWEG - Lopen door Ossendrecht, dat was bij eerdere edities van de Roparun een feest, waar ieder lid van ieder team wel zijn veters extra voor wilde strikken. Aangemoedigd door een feestelijke menigte ging het vanzelfsprekend als op vleugels. Die ervaring moeten meer lopers tijdens de komende loop ervaren. Geprobeerd wordt op ver schillende plaatsen soortge lijke feestelijkheden te laten organiseren. Teams die daar nog bij willen zijn moeten wel heel erg snel zijn, want het maximum aantal deel nemende teams van 150 is bijna bereikt. Ook de negende editie van de estafetteloop van Rotterdam naar Parijs staat in het teken van het bijeen halen van sponsorgeld voor de nazorg van kankerpa tiënten. Waar altijd geprobeerd is om een zo groot mogelijk percentage van het geld, dat door de ver schillende deelnemende teams bijeen was gebracht, aan het doel ten goede te laten komen, pro beert de organisatie de financië le situatie nu zo te krijgen dat al het geld naar het goede doel doorgesluisd kan worden. Het gevolg daarvan is wel dat de organisatie zich meer dan voor heen zelf op de 'sponsormarkt' gaat begeven. Zo werd op een onlangs gehouden galadiner al geprobeerd couverts voor een behoorlijk bedrag aan sponsors te slijten. "De Roparun heeft natuurlijk altijd al een lijst van grote spon sors, waardoor het mogelijk gemaakt wordt het evenement te organiseren," legt Rein Lander namens de organiserende stich ting uit. "Wat we dit jaar meer dan bij voorgaande edities willen doen, is zelf bedrijven benaderen met de vraag of ze de Roparun willen steunen. Met dat doel hebben we de bedrijvenestafette verzonnen. Bestaande sponsors hebben wij een sponsorbrochure gestuurd met de vraag deze door te sturen naar andere bedrijven, die zij als potentiële sponsor zien." Niet kapen Lander benadrukt daarbij dat het beslist niet de bedoeling is spon sors weg te kapen bij teams die zich ook voor de 2000-editie weer ingeschreven hebben. "Als die bedrijven aangeven dat ze via een team al iets aan sponsoring doen, is dat alleen maar prima. Uiteindelijk komt het tenslotte toch allemaal aan hetzelfde doel ten goede. Maar wat we gewoon zien is dat veel teams vissen in een klein stukje van de vijver. Er zijn in Nederland nog zoveel bedrijven, die nog nooit door een team benaderd zijn met de vraag om te sponsoren, bedrijven die hun naam maar al te graag aan het goede doel verbinden." Veel van de nog altijd bestaande onbekendheid heeft alles te maken met het feit dat uit grote delen van het land geen of nau welijks Roparunteams afkomstig zijn. "Daar proberen we met het Roparunpromotieteam verande ring in te brengen," zegt Lander. "Zelf ga ik regelmatig op bezoek bij verenigingen in het land die loopevenementen organiseren. In de hoop daar ook mensen enthousiast te maken. De vol gende stap is België. De meeste teams komen natuurlijk uit Nederland, maar er doen ook Franse teams mee. Hoe graag we het ook zouden willen, het is tot op heden niet gelukt ook Bel gische teams zover te krijgen. Wat dat betreft lijken onze zui derburen een heel andere cultuur te hebben. Is wel vreselijk jam mer natuurlijk, want deelname van teams uit het gebied waar de loop doorheen komt, zou het al leen maar levendiger kunnen maken." Bijna vol Alle inspanningen van Lander en zijn promotieteam ten spijt zal er voor de komende editie weinig verandering komen in de her komst van het gemiddelde team. Simpelweg omdat er bijna geen teams meer kunnen inschrijven. "Nog een paar weken en dan moeten we nee verkopen," voor spelt de man, die inmiddels in de VUT fulltime met de Roparun bezig is. "Zo als dit jaar hebben we het nog nooit meegemaakt. Op het moment dat de eerste bij eenkomst met teamcaptains ge houden werd, hadden we al meer dan 120 teams ingeschreven. Nog even en we zijn op het maximum van 150." Hoewel eigenlijk zaak voor alle individuele teams maakt Rein Lander zich zorgen over de manier waarop teams met hun sponsors omgaan. "We maken mee dat er na afloop eigenlijk niet eens een bedankje af kan. Dat is niet goed voor het beeld van de Roparun als geheel. En bij die sponsors hoef je een vol gende keer misschien niet eens meer aan te komen." Hoewel de sponsoring door bedrijven in principe bedoeld is om het doel te steunen, zien veel sponsors toch graag iets tastbaars terug van hun bijdrage. Een ingelijste teamfoto, een videoverslag. "Of een bronzen Roparunnertje," zegt Rein Lander zakelijk. "Bij Artihove hebben we kleine bron zen beeldjes laten maken. Aardig voor op het bureau van de direc teur, denken we. Teams die zo'n beeldje willen geven, kunnen ze bij ons kopen." Als op 31 mei de Roparun van start gaat op de Coolsingel, gaan de lopers weer veel feestelijkhe den tegemoet. Als het aan Lander ligt komen er steeds meer 'Ossendrechtse toestan den'. Onderweg, maar ook al bij de start. "Op Zuid gaan de deel nemers dit jaar wat beleven," hult hij zich vooralsnog in voor zichtige omschrijvingen. "Wat wij bij de start eigenlijk zouden willen, kunnen we dit jaar nog niet realiseren Helaas wordt in Rotterdam op Hemelvaartsdag nog altijd een bekerfinale ge speeld, waardoor het voor ons onmogelijk is op die dag te star ten. Ik heb begrepen dat Rotter dam daar best wel vanaf wil. Zou mooi zijn als dat in 2001 al het geval is als we de tiende Roparun lopen. Met een start op een vrije dag zouden we natuurlijk veel meer publiek kunnen verwach ten." SCHIEDAM - Dolly is een kruising labrador teef van 12 jaar oud. Zij is naar de Hargahoeve gebracht in verband met het overlijden van de eigenaar. Dolly kan met kleine kinderen overweg en kan een half dagje alleen thuis zijn. Honden vormen geen probleem, aan katten is ze niet gewend. Verder is ze goed zindelijk en waaks. Ze kan goed tegen autorijden. Wie geeft deze oudere dame een goed tehuis? Lasco is een Flat Coated Retriever van 11 jaar oud. Hij is lief voor kleine kinderen en kan goed tegen alleen thuis zijn. Hij kan met teven overweg, andere reuen willen nog wel eens problemen geven. Ook hij is zindelijk, waaks en kan tegen autorijden. Voor zijn leeftijd is hij nog erg actief. Wie geeft hem een goede oude dag? Lasco Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2. Telefoon: 4714151. Openingstijden: Dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur. SCHIEDAM - Geboorte-aangiften in de periode 29 oktober tot en met 4 november 1999: Sven z.v. Zoetmulder-Staat; Mustafa Can z.v. Sahin-Sahin; Chayenne J. d.v. Levens-Wittebol; Mike z.v. Steenbergen-Scholte; Jeffrey z.v. Steenbergen-Scholte; Billy B. d.v. Snoep-Gunneweg; Talha z.v. Kaya-Kaya; Kapil K. z.v. Shori-Shori; Arjun K. z.v. Shori-Shori; Sudhir z.v. Ganesh-Bhawan; Sander H. z.v. Booister-Groot; Jesse z.v. Lassooij-Kaljee; Anisha J. d.v. Bhagwandin-Ramsoekh; Dylan z.v. van Erkel-Rufi; Esmee J.M. d.v. de Winter-van de Weghe; Kyra d.v. Crama-Overkamp; Matthias P. z.v. CaljÜ-van der Loo; Naomi d.v. van den Berg-Ververs; Naomi A. d.v. dos Santos-Ramos; Jeroen W. z.v. van Rijsinge-Muusz; Rody C. z.v. Erftemeijer-Olsthoorn. 18-10: Kevin z.v. Jorna-de Vos, 20-10: Sep z.v. van Duikeren-Kruyder. Ondertrouwd: J.C. Hoefnagel 35 jr. en E. Melief 35 jr.; P. Stoop 29 jr. en A.A. de Man 28 jr. Getrouwd: M.M. Maduro 31 jr. en M.E. Pegel 22 jr.; PG. Wohler 27 jr. en B. Knoops 29 jr.; E.H. van Varsseveld 28 jr. en E.D. Odijk 26 jr.; G. Verloop 66 jr. en F.J. Vermeulen 61 jr.; K. Cimtay 24 jr. en Z. Cimtay 26 jr.; J.F. van der Velden 38 jr. en L. Roes 37 jr. Overleden: J.H. Jongman vrouw, 85 jr., g.g.m. T.A.M. van Slobbe; R. Geerling, man, 66 jr.; W. Rijntalder, vrouw, 87 jr., g.g.m, A. van Marion; P. de Bruin, man, 74 jr.; K.A. Hulst, vrouw, 77 jr., g.g.m. P. van de Water; J. Teeuw, man, 85 jr.; C. Stam, man, 67 jr.; H.C.L. Magito, man, 62 jr.; A.C. Terleth, vrouw, 70 jr., g.g.m. N. Sneek; P. de Vos, vrouw, 72 jr., echtgen. v. C. Oudheusden; C.M.W. de Vries, vrouw, 87 jr., g.g.m. J.C. Stahlhofer; C. Kleijwegt, man, 84 jr.; J.N. Blijdorp, vrouw, 91 jr.; A.A. van Lent, vrouw, 88 jr., g.g.m. P.C. Edelbroek. SCHIEDAM - De heer J. de Ka per was bijna veertig jaar dieren arts in de Schiedam toen hij op 1 augustus - op 67-jarige leeftijd - stopte met werken. Niet iets om veel ruchtbaarheid aan te geven, vond hij zelf. Maar enkele die renartsen in Schiedam en Vlaar- dingen dachten daar anders over en besloten hem een etentje aan te bieden. Afgelopen zaterdag vond dit afscheidsdiner plaats in de Oude Taveerne aan de West- havenkade in Vlaardingen. De heer De Kaper kreeg van zijn collega's een cd-collectie van oude jazzmuziek en een bloem stuk aangeboden. Onder de aanwezigen - een ge zelschap dat een dienstenrege ling heeft opgezet - was De Kapers opvolger in zijn praktijk aan de Jan Steenstraat, de heer P. de Groot. "De heer De Kaper had zelf geen behoefte om aller lei dingen te organiseren rondom zijn afscheid", vertelt De Groot. "Daar is hij veel te bescheiden voor. Maar het is bijzonder dat hij zo'n lange tijd als dierenarts heeft gewerkt. En bij zijn colle ga's staat hij hoog aangeschreven om zijn vakmanschap." De heer De Kaper heeft welis waar een 'pensioensgerechtigde' leeftijd, toch was hij volgens De Groot graag nog even doorge gaan. "Zijn werk was ook zijn hobby. Helaas was hij gedwon gen te stoppen: zijn ogen werden minder." SCHIEDAM - Ontmoetingshuis De Weerklank neemt binnenkort afscheid van Gera Groenewe- gen. Zij was jarenlang bestuurs lid van De Weerklank en coördi nator van de activiteiten in het ontmoetingshuis. Men is dan ook op zoek naar iemand die haar taken wil overnemen. Voor meer informatie kan men haar bellen via tel. 4709971Aanmel den kan bij de voorzitter van het bestuur, Flans van der Linden, tel. 4714796. Het ontmoetingshuis aan het Cornelia van Zantenplein 51 is opgezet door een aantal kerken in Schiedam-Noord. Het is een trefpunt waar mensen altijd bin nen kunnen lopen voor een kop je koffie, praatje of om de krant te lezen. Iedere maand worden ook activiteiten georganiseerd, zoals het koken en serveren van warme maaltijden. Men is geo pend op dinsdag, donderdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Op donderdag 2 december wordt weer een maaltijdsoep geser veerd vanaf 17.00 uur. Dit kost 5,50 gulden per persoon. fl fl fl fl fl Energie I' Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 per liter I O. per liter 10. Wie herkent een verlegen of ondeugend gezichtje? Organisatie wil meer Ossendrechtse toestanden langs route Roparun 2000 Het bronzen Roparunnertje. Dolly Dierenarts A. Visee overhandigde zaterdag, mede namens zijn collega's, bloemen en een cd-collectie aan de heer De Kaper. Streefverbruik 22 t/m 28 november 1999 Ook iedere maandag vanaf 12.00 uur in te zien op ONS TXT pagina 753 en www.nv-ons.nl. Stooktabel Schiedam: Jaarverbruik Streefverbruik Totaal streefverbruik Verbruik vorige week Verbruik vanaf 01/11 (in m') (in m') (in guldens) (in m') (in guldens) 800 20 8,72 88 fl 38,36 1000 24 11,58 110 fl 53,07 1200 29 fl 14,89 131 fl 67,27 1400 34 fl 18,21 153 fl 81,95 1600 39 fl 21,54 176 fl 97,20 1800 44 fl 24,87 197 fl 111,34 2000 49 fl 28,20 218 fl 125,46 2200 54 fl 31,53 241 fl 140,74 2400 59 34,87 263 155,44 2600 64 fl 38,21 284 fl 169,55 2800 69 fl 41,55 307 fl 184,85 3000 73 fl 44,28 328 198,94 3500 86 fl 52,92 383 fl 235,70 4000 98 fl 60,96 437 fl 271,83 4500 110 fl 68,99 493 fl 309,22 5000 122 fl 77,02 547 fl 345,35 Wilt u mee doen met de actie? Vraagt u dan de energiekaart aan bij ONS Energie, tel.: 010-457 68 89

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 9