Gemeente Schiedam Millennium Stroom en telefoon in millenniumnacht Alarmnummer 1-1-2 Vragen over het millennium^ Bel net GIP Brommer verhuist ook in Schiedamnaar de gewone weg Sluitingstijden rond de december-feestdagen Overgangsregeling naamskeuze VERB OTJWTNKJE Kom naar de Stadswinkel! i WOENSDAG 15 DECEMBER 1999 50-441 s4tCe4 o*uien Vanaf 15 december moeten brommers binnen de bebouwde kom op de gewone weg rijden of op speciaal aangewezen fiets- en bromfietspaden. Deze paden zijn herkenbaar door een nieuw ver keersbord, een rond blauw bord met daarop een witte fiets en bromfiets. Fietspaden en fietsstro ken zijn voortaan alléén voor fietsers en snorfiet sers. Een praktijkproef heeft aangetoond dat het aantal ongevallen met brommers door deze nieu we verkeersregel sterk daalt. KAPVERGUNNINGEN _VV ƒ-*.• j0ry0 f. g- VERKEERBESLUIT BOUWZAKEN Tegenwoordig kunt u in een aantal gevallen voor uw kind(eren) kiezen welke achternaam ze krijgen: die van de vader of die van de moeder. Dit is geregeld bij de wet van 16 april 1997, stb.161. Wie kinderen heeft die voor het ingaan van de wet (1-1-1998) zijn geboren, heeft nooit de keus kunnen maken voor de achter naam van de moeder. Daarvoor is een overgangsregeling tot 01.01.2000. Het gaat om Nederlandse kinderen, waarvan de naam niet is vastgesteld of gewijzigd bij Koninklijk Besluit. GEDEELTELIJKE GOEDKEURING BESTEMMINGSPLAN "TRAMPLUS-OVERSCHIESESTRAAT" PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 50, WOENSDAG 15 DECEMBER, 1999 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor tel.:(010)2465555 fax :(010) 4737021 Gemeentelijk Informatiepunt tel.: (010) 2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen tel.:(010)2465389 fax :(010) 2465364 7 De kans op stroomuitval in de millenniumnacht (de nacht van 31 december op 1 januari) is nagenoeg net zo groot als tijdens een gewone nacht. Valt de stroom toch uit, dan verzekeren de elektriciteitsbedrijven dat de stroomvoorziening binnen acht uur weer op gang komt. Iets anders ligt het bij de telefoon. U moet serieus rekening houden met een overbe lasting van het telefoonnet (ook mobiel). Velen zullen elkaar een goed nieuwjaar wil len wensen en dat kan ertoe leiden dat uw telefoon het tijdelijk niet meer doet. Meldpunten Om bij een uitval van elektriciteit of de telefoon toch de hulpdiensten te kunnen bereiken zijn in Schiedam drie gebouwen geopend waar u in ieder geval uw meldin gen kwijt kunt, nameliik het Stadskantoor (Stadserf 1), de brandweerkazerne (Breed- straat 1) en het politiebureau (Bijdorpplein 1). Verder zijn in Schiedam op een vijftal plaatsen zogeheten meldpunten ingericht. In deze meldpunten zijn mensen aanwezig die u (in noodgevallen) in contact kunnen brengen met de politie, brandweer, de dokter of een andere hulpverlener. Deze meldpunten zijn: Basisschool De Violier, Slimme Watering 3 Wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590 Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32 (hoek AJeidastraat) Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42 Klubhuis Oost, Boerhaavelaan 79 (bij het Van 't Hoffplein) Het landelijk alarmnummer 1-1-2 moet u alleen bellen als er echt iets ernstigs aan de hand is. Telefoontjes-die niet rechtst reeks verband houden met noodgevallen kunnen ertoe leiden dat het alarmnummer overbezet raakt. Hierdoor ont staat het gevaar dat meldingen over echte inciden ten niet doorgegeven kunnen worden. Mocht u het alarmnummer niet kunnen bereiken omdat uw telefoon en die van uw buren het niet doen, gaat u dan naar een meldpunt bij u in de buurt (zie elders in deze rubriek) Het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel aan het Stadserf beantwoordt al uw vragen over de gang van zaken rond het millennium. De openingstijden zijn maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur en op donderdag tot 20.00 uur. Het, telefoonnummer is 2465304. Houdt ook de komende weken deze pagina in de gaten.Tedere week wordt een onderwerp over de jaarwisseling belicht. Op de meeste plaatsen rijdt een brom mer binnen de bebouwde kom dus vanaf 15 december tussen de auto's. Toch zijn er altijd plekken waar dat niet kan of waar het toch veiliger is voor brommers om niet tussen de auto's te rijden, met name als de snelheidsverschillen tussen bromfiets en auto te groot zijn. In Schie dam blijven de brommers op het fietspad op de Vlaardingerdijk (bij de aansluitin gen op de rijksweg), de Harga- laan, de Churchillweg en de Nieuwe Damlaan (Nieuwland- plein en ten noorden daarvan). Op de fietspaden langs deze wegen komen nieuwe verkeers borden te staan die duidelijk maken dat deze fietspaden zowel door brommers als door fietsers moeten worden gebruikt. De offi ciële benaming is dan ook fiets- en bromfietspad. Om te voorkomen dat brommers een grote omweg zouden moeten maken zijn ook de vol gende paden aangewe zen als fiets- en brom fietspad: de route door het Beatrixpark, het Hazepad (langs Rijks weg A20), de aanslui ting van de Schiekade op de Matlingeweg en de brug over de A4 in het verlengde van de Sportlaan. Alle overige verplichte fietspaden, her kenbaar aan het bekende ronde blauwe bord met de witte fiets, zijn voortaan voor brommers verboden. Fietspaden zijn alleen nog voor fietsers en snorfiet sers bestemd. Bromfietsers die op de gewone weg rij den moeten de volgende spelregels in acht nemen: Zoveel mogelijk rechts houden, met voldoende afstand van de zijkant van de weg. Auto's, brommers en andere voertui gen links inhalen. Maak gebruik van de vootsorteervak- ken en bijbehorende verkeerslichten. Maximum snelheid blijft hetzelfde: 30 kilometer per uur binnen de bebouwde kom en 40 kilometer per uur daarbuiten. De nieuwe regeling geldt alleen voor brommers; die zijn herkenbaar aan de helm en het gele plaatje (of een gele striping) op het voorspatbord. De gehele Stadswinkel, Burgerlijke Stand, Publiekszaken, Gemeentelijke Informatie punt, balies Zog en Welzijn, Bouwen, Wonen en Milieu en het Woonlnformatie- Centrum, is voor het publiek gesloten op: vrijdag 24 december vanaf 15.00 uur donderdag 30 december vanaf 11.30 uur vrijdag 31 december de gehele dag. De overige dagen zijn wij gewoon geopend van 08.00 tot 17.00 uur en op donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. De Gemeentelijke Openbare Bibliotheek Alle vestigingen zijn op vrijdag 24 december vanaf 15.30 uur, op 25 december, 31 decem ber en 1 januari de gehele dag gesloten. Bibliotheek Stadserf is ook gesloten op 30 december. Het Gemeentearchief is op vrijdag 24 december en vrijdag 31 december vanaf 15.30 uur gesloten. Sociaal Raadslieden Schiedam is gesloten van 20 december t/m 3 januari. Op grond van artikel 4.4.2. van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: de b. c. d. e. 4. voor de noordelijke hoofdrijbaan van de Burg. van Haarenlaan, tussen de Piersonstraat en de Nieuwe Damlaan, een geslotenverklaring voor (brom)fietsers in te stellen door plaatsing van het bord model C15 bijlage I RW; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na dë dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrok ken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Dit besluit is verzonden naar de Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland en diverse belangenor ganisaties op het gebied van het verkeer en vervoer. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam (tel.: 2465404) of de heer Bogerd (tel.: 2465616). Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedu rende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. - 1 populier staande aan de Burg. Knappertlaan 25 voor het Schielandziekenhuis i slechte staat van de boom - 1 esdoorn staande in de achtertuin Oostsingel 27 i.v.m. de situering - 1 prunus staande in de achtertuin Troelstralaan 123 Lv.m. de situering - 1 els staande aan de Kerkweg ter hoogte van toekomstige fietsoversteek - 1 straatboom staande op het terrein Bettoweg t.h.v. nieuwbouw Bouwmaat, i.v.m. nieuwe ingang met herplantplicht Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorko men dat de boom (ofbomen) al gekapt wordt, dan dient u schorsing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met J.P.Krijgsman, tel.: 246 56 66. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 9 december 1999 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. de volgende (vrijliggende) paden aan te wijzen als fiets/bromfietspad door het plaatsen van het bord model G12a bijlage I RW: a. BURG. VAN HAARENLAAN: zuidzijde, tussen de Dr. Kuijperlaan en Nwe. Damlaan, in beide richtingen b. CHURCHILLWEG: het pad over de Churchillweg, tussen de Willem Andriessenlaan en het fietspad Zwaluwlaan - Molensingel, in beide richtingen c. DWARSSTRAAT: tussen de Zalmstraat en de Visserstraat d. HAZEPAD: tussen Schiedamseweg en Fokkerstraat, in beide richtingen e. KERKLAAN: het ca. 2.50 m. brede pad ten noorden van het Prinses Beatrixpark, tussen Kerklaan en Parkweg, in beide richtingen f. LAAN VAN BOL'ES: zuidzijde, tussen Willem Andriessenlaan en Churchillweg, in oostelijke richting g. LAAN VAN BOL'ES: noordzijde, over een lengte van ca. 50 meter, ten westen van de Churchillweg h. LAURENS COSTERSTRAAT: ter hoogte van pand nr 21in beide richtingen i. NIEUWLANDPLEIN: tussen de Nw. Damlaan en de Loeffstraat, in beide richtingen j. PARKWEG: het oostelijk pad van de twee naast elkaar gelegen paden, ter hoogte van het parkeerterrrein, in beide richtingen k. POLDERVAARTPAD: tussen de Laan van Spieringshoek en de brug over de Polder vaart, in beide richtingen 1. PRINSES BEATRIXLAAN: het pad tussen de Prinses Beatrixlaan en de aansluiting Molensingel-Olmenlaan, in beide richtingen m. PRINSES BEATRIXLAAN: noordzijde, tussen de Churchillweg en de verlengde Olmenlaan,in beide richtingen n. PRINSES BEATRIXLAAN: zuidzijde, tussen Churchillweg en de aansluiting op de rij baan, in oostelijke richting o. RUBENSLAAN: het pad tussen de Westfrankelandsedijk en de Julianalaan, in beide richtingen p. SCHIEDAMSEWEG: het gedeelte tussen de Sporthalstraat en de aansluiting van het parkeerterrein bij Bad Groenoord q. SCHIEKADE: het gedeelte direct aan weerszijden van de Matlingeweg en het gedeelte onder de Matlingeweg, in beide richtingen r. SCHIEKADE: het gedeelte over een lengte van ca. 100 meter ten westen van de Mat lingeweg s. SPORTHALSTRAAT: zuidoostzijde, tussen de Nwe. Damlaan en het benzinetanksta tion, in beide richtingen t. SPORTLAAN: het pad tussen de Sportlaan en Vlaardingen, langs de spoorlijn, in beide richtingen u. TOUWSLAGERPAD: tussen Leerlooierpad en Wolkaarderstraat/Geelgieterhof 2. de fietspaden langs de volgende wegen aan te wijzen als fiets /bromfietspad door het plaat sen van het bord model G12a bijlage I RW: a. Vlaardingerdijk, tussen Vlaardingen en Westfrankelandsedijk b. Nwe. Damlaan, tussen Burg. van Haarenlaan en Hargalaan c. Hargalaan d. Churchillweg 3. de volgende kruisingen aan te wijzen als voorrangskruising door het plaatsen van de borden model B3 t/m B7 bijlage I RW; a. Willem de Zwijgerlaan - Westfrankelandsedijk, waarbij het verkeer vanaf de Westfranke landsedijk, tussen de Admiraal de Ruyterstraat en de Willem de Zwijgerlaan, voorrang moet verlenen aan het verkeer vanaf de Willem de Zwijgerlaan en het overige (zuidelij ke) gedeelte van de Westfrankelandsedijk. Westfrankelandsedijk - Havenstraat, met voorrang voor het verkeer over de Westfranke landsedijk; Havendijk - Jachthavenlaan, met voorrang voor het verkeer over de Havendijk Havendijk - Poortugaalsestraat, met voorrang voor het verkeer over de Havendijk; Havendijk - Lekstraat, met voorrang voor het verkeer over de Havendijk; Nieuwpoortweg - Arent Vinckstraat, met voorrang voor het verkeer op de Nieuwpoortweg Nieuwpoortweg - Jan van Riebeeckweg, met voorrang voor het verkeer op de Nieuw poortweg Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, elke dag van 08.00 - 17.00 uur, telefoon: 2465565. Voor technische informatie kunt u terecht bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht op de 13e etage van het Stadskantoor dagelijks van 08.30 tot 10.30 uur. Ingekomen aanvragen van 06-12-1999 t/m 10-12-1999: bouwaanvragen/meldingen: Polderweg 146 en 148 Van Swindensingel 42 Mieriksveld 11 De Vlinderhoven 43 Sint Liduinastraat 10 Koperslagerhof 12 P.L.J. de Vette/P.J.J. Olsthoorn bedrijfsruimte verbouwen (herziene aanvraag) H. Wiegman fietsencontainer bouwen A.J. olde Meierink woning vergroten W.A. Jansen berging bouwen R. Katzir kunstwerk plaatsen C.J. Huysse woning vergroten Sloopaanvragen/sloopmeldingen: Van Heekstraat 29 V.d. Tempel Vastgoed B.V. opslagruimte en romney- loods slopen Verleende beschikkingen van 06- bouwvergunningen/meldingen: Fazantlaan 17 en 19 Hoogstraat 121-123 Graaf Florisstraat 9 Vlasakker 65 Ambachtweg 71 Hooiland 15 Atalantahof 19 en 21 Mary Zeldenruststraat 13 Rozenburgerplein 5 Slimme Watering (Sveaparken) Van Deventerstraat 44 Rietkraag 19 Singel 156-158 Zijlstraat 2 Hooiland 15 Nieuwpoortweg 8 12-1999 t/m 13-12-1999: J.H. van de Gijp Fair Play Center Schiedam A. Numan Bouw- en aannemersbedrijf Barendregt en De Bruin F.M. Paulussen J. Vijfwinkel F. Nettenbreijer A.J. Bunschoten P.M. van Aken Sector Cultuur, Educatie en Sport Rogavast Nieuwma BV G. Donks R.A. van der Gaag UTO Holding J. van Soest White Court b.v. 2 bergingen vergroten rolluik plaatsen woning vergroten woning vergroten dakkapel bouwen woning vergroten opbouw op de garage bouwen woning vergroten (gewijzigd) woning vergroten school met kinderdagverblijf bouwen gevelkozijn wijzigen dakkapel bouwen panden verbouwen bedrijfsgebouw verbouwen woning vergroten dak verbouwen (van rechts wege) Sloopvergunningen/sloopmeldingen: Wiltonhaven Rotterdam United Shipyards b.v. 2 betonnen dokpalen slopen Franklinstraat 11, 13a, 13b, 15a, 15b/ Van Leeuwenhoekstraat 2a, 2 b, 4a, 4b/ Oosterstraat 92, 94, 96, 98, 100, 102, 104, 106 en 108 Woonplus Schiedam 18 woningen slopen Franklinstraat 2a, 2b, 4, 6a, 6b, 8a, 8b, 10, 12a, en 12b Woonplus Schiedam 10 woningen slopen Geweigerde beschikkingen van 06-12-1999 t/m 13-12-1999: bouwvergunningen/meldingen: Singel O.N.S. Milieu B.V. Afval Apart Punt bouwen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. U moet aan alle voorwaarden voldoen: - het oudste kind is niet ouder dan 12 jaar en voor 01-01-1998 geboren en - alle kinderen van u beiden hebben de ach ternaam van de vader en - u moet samen tekenen voor de keuze en - u moet dit doen voor 1 januari 2000. De ouders kunnen op grond van de over gangsregeling alsnog een keus maken door het samen ondertekenen van een akte bij de ambtenaar van de burgerlijke stand (identi teitsbewijs meenemen). Na 31 december 1999 is er geen enkele mogelijkheid meer. Let op de gewijzigde openingstijden van de Stadswinkel rond de jaarwisseling (vrijdag 24 december 08.00 - 15.00 uur, donderdag 30 december 08.00 - 11.30 uur en vrijdag 31 december gesloten). Houd er rekening mee dat veel gemeenten rond die tijd gesloten zijn. Als het niet mogelijk is de benodigde gegevens uit een andere gemeente te contro leren, kan geen akte opgemaakt worden. Informatie bij: - elke ambtenaar van de burgerlijke stand; - Ministerie van Justitie, directie Voorlich ting, afdeling in- en externe communicatie, Postbus 20301, 2500 EH Den Haag, tel. (070-3706850; - de folder 'De keuze van de achternaam' bij het Gemeentelijk Informatiepunt. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 2 november 1999 het bestemmingsplan "Tramplus- Overschiesestraat" gedeeltelijk hebben goedgekeurd. Het bestemmingsplan maakt de aanleg mogelijk van de verbinding tussen de bestaande tram 1 en het NS-Station Schiedam-Centrum. De bestaande tramlijn wordt opgewaardeerd tot "Tramplus" en verlengd naar het toekomsti ge NS-Station Schiedam-Kethel met een aftakking naar Vlaardingen Holy. De bestaande bebouwing aan de onevenzijde van de Overschiesestraat dient, met uitzondering van het Proveniershuis, te worden geamoveerd in verband met de aanleg van de tramlijn. Voor zover het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland tot onthouding van goedkeuring strekt, kan een ieder binnen een termijn van zes weken na de datum van deze publicatie (derhalve tot en met 26 januari 2000) beroep instellen bij de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor zover het besluit strekt tot goedkeuring, geldt dit voor degene die zich tijdig tot het college van Gedeputeerde Staten heeft gewend alsmede voor degene die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich tot het college van Gedeputeerde Staten te wenden. Dit betekent dat beroepschriften op 26 januari 2000 bij de afdeling Bestuursrechtspraak moeten zijn ontvangen dan wel moeten zijn aangeboden aan de PTT. Het besluit ligt daartoe met het bestemmingsplan ter inzage op het Stadskantoor (12e etage, kamer 12.11, kantooruren van 8.30 - 12.30 uur), Stadserf 1.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 2