Speurtocht naar gecrashte Fokker G-1 in Nieuwe Maas gaat nieuwe fase in <3 □nT Jubilerende voetbalcubs samen in een poule Sport langs de Waterweg SCHIEDAM 010-4323388 Afscheid van doktersassistente Ouderen wensen gezondheid en vrede voor het jaar 2000 Wm VOORDEELBON IMOOTEBOOM ook verhuur) AUTOBANDEN BV AUTOSERVICE EI BC Schiedam vierde jubileum Primus Inter Pares wint weer Musis weer regio-kampioen Inschrijven Popprijs Stichting is op zoek naar sponsors en andere hulp ONS ENERGIE KLAAR VOOR ONGESTOORDE MILLENNIUMWISSEL SPORT Ruime winst voor DC Schiedam Het Nieuwe Stadsblad DONDERDAG 23 DECEMBER 1999 51 - 1475 SCHIEDAM - Ruim 25 bands hebben zich reeds ingeschreven voor de vierde Schiedamse Popprijs die wordt gehouden in Podium Café De Graauwe Hengst, Er kunnen maximaal 36 bands meedoen, dus men kan zich nog snel inschrij ven, want dit kan nog tot vrijdag 24 december. Uit de ingeschreven bands gaan er acht door naar de halve finales, in de finale spelen er uiteindelijk 3. Meedoen kost 25 gulden en aanmel den kan bij het secretariaat van de PopPrijs, tel. 4267351, Kerstboom na kerst SCHIEDAM - Wie na de feestdagen de kerstboom net jes en milieuvriendelijk kwijtwil, kan deze inleveren bij het milieustation aan de Van Heekstraat 15, geopend van 8.30 tot 17.30 uur. Wie zelf een gft-bak heeft kan de boom daar (in stukken gezaagd) in doen. De boom wordt dan tot compost ver werkt. Tijdens de reguliere ophaal diensten kunnen de bomen ook worden meegegeven aan de vuilnisman. De meeste bomen komen dan terecht in de verbrandings oven. Voor meer informatie kan men bellen naar ONS Milieu, tel. 4576700. Zie verder in dit blad loods (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Een oude bekende in de wijk de Gorzen heeft deze week afscheid genomen: Ine Elderkamp. Vijftien jaar geleden vestigde huisartspraktijk 'De Gorzen' zich in deze wijk. Vanaf het eerste begin was Ine daarbij betrok ken als doktersassistente. De mensen in de praktijk zullen haar missen, zij werkten altijd graag met haar samen en ook de patiënten waren dol op haar. Elderkamp was dan ook niet zomaar een doktersassistente. Zelf opge groeid in de Gorzen kende ze iedereen in de wijk, hielp en ondersteunde patiënten en had altijd koffie en thee klaar staan. Ine gaat nu ook niet weg omdat ze het niet meer naar haar zin heeft, maar omdat zich nu een nieuwe uit daging voordoet in de vorm van een andere baan. Dinsdag was Ine voor de laatste keer in de praktijk en konden alle patiënten persoonlijk afscheid nemen van haar. De bewoners van de Gorzen moeten het voortaan zon der doktersassistente Ine Elderkampfmidden, haar opvolgster rechts). WATERWEG - De Stichting Fokker G-l is op zoek naar de resten van een Fokker G-l, die op 10 mei 1940 tijdens een luchtge vecht met een Duits vlieg tuig is neergestort in de Nieuwe Maas bij Vlaardingen, ongeveer ter hoogte van de Shell Raffinaderij. De zoektocht is een vervolg op een eerder onderzoek in december 1997, waarvoor de stichting via deze krant eveneens de hulp inriep van de bevol king van deze regio. Deze keer wordt vooral de steun gezocht van sponsors. De Fokker G-l was een zwaar bewapend, grotendeels van hout gebouwd, tweepersoons jacht vliegtuig met een dubbele staart en een maximaal vlieggewicht van circa 4800 kilo. Helaas zijn alle 62 gebouwde exemplaren in de oorlog vernietigd. Slechts enkele delen ervan liggen in het Aviodome en in het Militaire Luchtvaart Museum. Tijdens de vorige oproep, eind 1997, werd ooggetuigen van de crash op 10 mei 1940 gevraagd zich te melden om zekerheid te krijgen over de locatie. Dat is goed gelukt. Er kwamen ruim 100 reacties binnen. Duidelijk werd dat op de bewuste dag vele honderden mensen vanaf de - nm - - Een serie Fokkers G-I op Schiphol in de zomer van 1939. kades het oorlogsgeweld hebben aanschouwd. Nadat alle tips waren nagetrokken en tegen elkaar afgewogen, had de stich ting een beter inzicht in de juiste SCHIEDAM - De actie '2000 wensen aan 2000 ballonnen voor het jaar 2000' die de Stichting Ouderenwerk 6 december is gestart, loopt goed. Bij de dienstencentra in Schiedam en Vlaardingen zijn al bijna 600 wensen ingeleverd. Het grootste deel van de ouderen wenst een goede gezondheid en vrede in de wereld. Niet zozeer voor zichzelf, maar vooral voor hun kinderen en kleinkinderen. Ook hopen de 55- plussers dat er in de volgende eeuw meer verdraagzaamheid en lief de zal komen. Tussen de inzendingen zat ook een aantal wensen in het Engels. Deze waren afkomstig van de groep ouderen die Engelse les volgen in dienstencentrum de Woudhoek. De docente had van het invullen van de wenskaarten in het Engels een lesonderdeel gemaakt. Binnenkort worden ook enkele Spaanse wensen verwacht van de deelnemers aan de lessen Spaans voor beginners. Er kunnen nog steeds wensen worden ingeleverd. Alle ouderen wor den uitgenodigd om hun wens op te komen schrijven in een van de dienstencentra. Onder de inzenders wordt een cadeaubon van 2000 stuivers verloot. De wensen worden vastgemaakt aan ballonnen die op vrijdag 7 janu ari om 12.00 uur worden opgelaten. In Schiedam is dit gepland vanaf het Stadserf, in Vlaardingen van het Veerplein. Wethouder Groeneweg en wethouder Kool laten tegelijkertijd de wensen de lucht in vliegen, 1000 in Vlaardingen en 1000 in Schiedam. 10% korting op huur of aankoop van Skibox crashlocatie. Veengrond Het water in de Nieuwe Maas wordt zeer druk bevaren en kent een sterke stroming. Bovendien is het zicht onder water slecht, hooguit 30 centimeter. Hierdoor is het ondoenlijk om een dui kersploeg op de bonnefooi naar beneden te sturen om even op de bodem rond te kijken. De bodem bestaat echter waarschijnlijk uit veengrond, zodat er een redelij ke kans is dat er nog iets van het wrak kan worden teruggevon den, ondanks het feit dat er in de loop der jaren veel is gebaggerd in dit gebied. Nu de locatie min of meer bekend is, kan met sonar en een magnetometer onder water ver der worden gezocht. Deze appa ratuur, met name de magneto- meter, zal echter moeten worden geleend of gehuurd. Er zijn inmiddels contacten gelegd met allerlei instanties, zoals Rijkswaterstaat en met F. Talie, regiocommissaris Deltaregio van de Landelijke Werkgroep Archeologie Onder Water. Deze beschikt over de juiste kennis en ervaring. Ook is contact gezocht met W. Baerken, voorzitter van de Stichting Onderzoek Vermiste Militaire Oorlogsslachtoffers, vanwege zijn bekendheid met de behan deling van vliegtuigwrakken in het water en in de grond. Aan boord van het vliegtuigwrak zijn overigens geen menselijke resten te verwachten, omdat met zekerheid is vastgesteld dat de piloot alleen (dus zonder lucht- schutter) is opgestegen van het toenmalige vliegveld Waalhaven. Het stoffelijk over- ONS Energie heeft zich goed op de eeuwwisseling voorbereid. De systemen voor energielevering hebben we uitputtend gecontroleerd op mogelijke millennium problemen. Waar nodig zijn deze systemen aangepast en vervangen. Natuurlijk kan de stroom tijdens de jaarwisseling wegvallen. Maar de kans dat dat precies in di'e nacht gebeurt, is net zo groot als op elke willekeurige dag van het jaar. Desondanks wil ONS Energie straks niet voor onwelkome verrassingen staan. Daarom staan onze collega's van de storingsdienst met een extra bezetting tijdens de millenniumovergang paraat om eventuele storingen zo snel mogelijk te verhelpen. Een storing: wat nu? Ook al kunt u er gerust van uitgaan dat de millenniumovergang soepel zal verlopen... een ongelukje zit in een klein hoekje. Er kan ook een 'normale' storing optreden. Hoe dan ook: doet zich tijdens de eeuwwisseling een storing voor in de energie-, water- of CAI-levering, belt u ons dan als gebruikelijk op het storingsnummer (010) 262 10 00 Voorzorgsmaatregelen voor elke dag - een zaklantaarn met batterijen; - kaarsen en lucifers; - radio op batterijen en afgestemd op Radio Rijnmond (93.4 FM). (Via de kabel te ontvangen op 95.60 Mhz) Een prettige en veilige jaarwisseling SCHIEDAM - De Bridgeclub Schiedam, die veertig jaar geleden in het Wijkcentrum Nieuwland werd opgericht, vierde zaterdag het achtste lustrum in het Vlaardingse Delta-Hotel. Een lustrum-commissie, geleid door Joop Ribbe, had de jubileumdag voorbereid. Ook verscheen er een speciale uitgave van het clubblad 'Van Aas tot Twee', waarin met een aantal leden wordt teruggeblikt op het verleden, terwijl anderen een impressie geven van het heden. Ook bevat de periodiek interviews met drie prominente leden: Cor Wever, Aad Smit en Theo Broeren. De laatste en zijn broer Nol zijn al vanaf de oprichtingsdatum lid. Het jubileum-programma begon in de middaguren met een bridge drive en werd daarna afgesloten met een feestelijk diner. SCHIEDAM - Door een ruime 14-6 zege op het Goudse Damlust heeft het eerste tiental van Damclub Schiedam het degradatiespook definitief over de kling gejaagd. De in de onderste regionen van de rang lijst verkerende tegenstander had geen antwoord op de Schiedamse wilskracht. Alleen aanvoerder Tiny Mous moest zijn partij inleveren. Rob van Eijk, Frits Luteyn, Wim Vrijland, Henk de Witt en Mathieu Smit gaven geen krimp schot van deze piloot is uit het wrak gespoeld en enkele weken na de crash door de Havenpolitie opgevist. De eerstvolgende actie van de Stichting Fokker G-l is nu om onder leiding van genoemde organisaties en autoriteiten en met behulp van geavanceerde apparatuur een zoekactie te star ten, zodat kan worden vastge steld of er zich nog iets op of in de bodem bevindt. Als deze vraag positief kan worden beant woord kan een verder onder zoek worden gedaan door dui kers. Berging Inmiddels moet dan ook worden geregeld dat de eventueel aan wezige houten en metalen res tanten na het boven water bren gen vakkundig worden gecon serveerd. Gebeurt dat niet, dan is bij blootstelling aan de lucht een spoedig verval tot stof en zaag sel te verwachten. Daarna kun nen de resten worden opgemeten en op tekening worden gezet, om te worden toegevoegd aan het nieuwe vliegtuigontwerp, waar aan de stichting bezig is. Hiermee zal een lange tijd zijn gemoeid, maar op deze manier bestaat er een mogelijkheid dat er ooit weer een Fokker G-1 het luchtruim zal kunnen kiezen. Om de beschreven zoekactie te kunnen uitvoeren, is de armlasti ge stichting dringend op zoek naar sponsors voor bijvoorbeeld stookolie en de huur van een magnetometer voor het zoek- schip. Maar ook andere hulp is welkom. De stichting heeft hier voor de hoop gevestigd op bedrijven, die zich bijvoorbeeld langs de Nieuwe Maas of in de buurt van de crashlocatie bevin den. Bedrijven en particulieren, die belangstelling hebben om hulp te bieden, kunnen contact opnemen met de Stichting Fokker G-l, telefoon 4586606 (secretaris Roel Eikelboom) of 0316-523397 (voorzitter Cor Oostveen). Energie en wonnen. De Jager en Van Schail hielden de sterkste spe lers van Damlust keurig op een remise. Hans Lansbergen kwam in tijdnood, maar sleurde er als nog een puntendeling uit. DC Schiedam kan, zo meldt PR- man Smit, met vertrouwen de wedstrijden tegen Den Bosch en Tilburg twee zware kluiven') tegemoet zien. Het team heeft nu na zeven wedstrijden zeven pun ten en steeg naar de midden moot. SCHIEDAM - Ook in de derde ronde van de schaakcompetitie heeft Primus Inter Pares een ruime zege behaald. Ditmaal werd Krimpen 5 (met 7-1) verslagen. Via snelle overwinningen van Piet Hofstee en Bart Bos namen de Schiedammers al snel een 2-0 voorsprong. Daarna verloor Leo van Steenoven (wegens tijdoverschrijding) en wonnen Peter Weitering, Johan Jurgens, Emile Knops, Ingmar Rolandus en Ad van der Ende. PIP gaat nu met 21 punten aan de leiding, gevolgd door de reserves van HZP Schiedam met 19 punten. Op maandag 17 januari speelt Primus Inter Pares in Boerderij Landvreugd (Sweelinksingel) tegen Zwijndrecht 3. SCHIEDAM - Even heeft het er naar uitgezien, dat in 2000 alle Schiedamse voetbalclubs zou den deelnemen aan de strijd om het plaatselijke kampioenschap. Nu blijkt echter, dat SVVSMC zich slechts met een elftal van spelers tot 21 jaar heeft aange meld en dat SVDPW zich - ove rigens als enige - heeft afge meld. Gewoontegetrouw laat de com missie, die het toernooi organi seert, zich door dit soort tegen slagen niet uit het veld slaan. Sterker nog, ze willen de achtste editie een extra cachet geven door zes jubilerende clubs in een poule in te delen. Zo ontstaat er een afdeling met Demos (80 jaar), DRGS/za, DRGS/zo (70 jaar), Excelsior'20 (80 jaar), PPSC (80 jaar) en SC Spaland (80 jaar). In de andere poule spe len de niet-feestvierende vereni gingen GTB, HBSS, Hermes DVS, Schiedamse Boys, SVVSMC en WK. De eerste voorronde wordt gespeeld op zaterdag 5 augustus. Daarna volgen nog drie wed strijddagen en op zaterdag 19 augustus de finale. Tijdens de eerstvolgende vergadering van Sectie 1 van de Schiedamse Sportraad zal via een loting het wedstrijdschema worden vastge steld. De finale zal niet zoals gebrui kelijk op het complex van de titelverdediger worden gespeeld. Omdat het hoofdveld van Excelsior'20 dan nog wordt gebruikt voor het cricket heeft de derdeklasser een samenwer kingsverband gesloten met PPSC en zal de eindstrijd plaats vinden op de grasmat van de zaterdagclub. In het voorpro gramma zit een speciaal op de voetbaljeugd gericht, zoals het persbericht het noemt, 'specta culair sportief optreden'. SCHIEDAM - Voor het zevende jaar in successie heeft de Bowling vereniging Musis Sacrum zich in de voorronde van de reeks steden- ontmoetingen de sterkste getoond. De Schiedammers bleven Zwijndrecht en Hellevoetsluis ruim voor. Het eveneens Schiedamse De Walvis werd vijfde. De selectie van Musis bestond uit de dames Mercedes Everduim, Johanna Brandsma, Chris Koopmans, Louise van Zijp, Miranda Kurvers, Theresa Groen en de mannen Jan de Bruijn, John van den Heuvel, Henk van Essen, Roel Mol, Martijn Bakker, John Fransen en Olaf Kalken. Musis kwam tot een totaal van 7793 pins. Zwijndrecht bleef steken op 7577 en Hellevoetsluis op 7533. Deze drie teams plaatsten zich voor de landelijke finale, die op 16 januari in Den Bosch plaatsvindt. Voor Musis was Jan de Bruijn de man van de dag. Hij knalde in 4 games 961 pins omver. Het leverde hem het verschrikkelijk hoge gemiddelde van 240,25 op. In het Bowlinghuis aan de Lange Haven wordt door de dames op zon dag 19 december de derde ronde van de Nationale Trio League gespeeld. De heren moeten in het Noord-Hollandse Julianadorp aan de slag. Alex de Vries (17) heeft voor de zesde maal in het toch al lange bestaan van Bowling Musis Sacrum een perfect game gegooid. Voor de jonge bowler, die met het Nederlands jeugdteam eerder al Europees kampioen werd, was het de eerste maal, dat hij 12 strikes gooide. De Vries vertelde later, dat hij pas vanaf de achtste frame last van zenuwen kreeg. 'De spanning liep steeds verder op en bij de twaalf de stond ik echt de bibbers.' SCHIEDAM - Op de squashbanen in het clubhuis van Hermes DVS begint op dinsdag 11 januari de Exact-bedrijfscompetitie voor dealerteams van het computerbe drijf. Ook zullen er enkele Hermes-teams deelnemen. Vanaf de startdatum tot half april wordt er steeds op dinsdag en woensdag tussen 19.30 en 22.30 uur gespeeld. Het ligt voor de hand, dat de pupillen van voetbalclub HBSS nopen, dat op het zaterdag 8 januari pijpenstelen zal regenen. Wanneer er geen voetbal is, wordt er namelijk gezwommen in zwembad Groenoord. Het zwemuitstapje komt als een extraatje, want eerder dit jaar werd de HBSS-jeugd al getrakteerd op een uitstapje naar Pretpark Drievliet en was er een disco/feestavond. Dit had alles te maken met het 60-jarig bestaan van de jeugdafdeling. Op woensdag 29 december wordt het jubileumjaar afgesloten met een gezellige avond voor alle jeugdle den, leiders en trainers. Het derde damesteam van hockeyclub Asvion mocht dit jaar het kerstdiner regelen. Dat deden ze tot ieders tevredenheid. De competitieleider zorgde voor een passende 'beloning'. Die regelde, dat de dames zich de volgende mogen al om half negen moesten verzamelen voor een potje hockey in Rotterdam. IJsselmondselaan 175, Rotterdam Telefoon (010) 284 2111 verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.276 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 LOKAAL ACCOUNTMANAGER: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 TEAMMANAGER: C. Vijk/inkel, tel. privé (010) 4.341.702 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 952.248 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd advertentie explotatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Uw specialist in: banden, uitlijnen, balanceren, bandenreparatie, lichtmetalen velgen, sneeuwkettingen*, skiboxen*, enz. enz... foto: Fokker Heritage Trust Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Officieel Peugeot-dealer Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3