zingen, Burgerlijke stand Geleerd in Loch Ness SCHIEDAM School Oude Kerkhof maakt plaats voor nieuwe woningen Cursussen in Blauwe Brug Spoednummer Dierenartskring ij Uw specialist in: r* NOOTEBOOM AUTOBANDEN BV Gevonden en vermiste dieren Rommelmarkt Gastronomie aan de Schie Nieuwjaarstocht over dijklichaam £)I[KSH#ORNMÏLLËN heet voortaan BRILMODE R#B BOON Oudej aarsbespeling carillon Grote Kerk Succesvolle toneelcursus krijgt vervolg Praktische filosofie Het Nieuwe Stadsblad Aerobics in Oost Sluiting VSB Bank geldautomaat aan de Leliestraat Om dit te vieren hebben wij voor iedere klant die een bril of contactlenzen koopt een set mooie kristallen glazen van HOYA met een fles lekkere wijn. Schiedam - Hof van Spaland 5 - Tel. (010) 470 17 30 HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 29 DECEMBER 1999 52 - 1441 SCHIEDAM - Het carillon van de Grote kerk wordt ie dere vrijdag tussen 11.00 en 12.00 uur bespeeld door één van de twee stadsbeiaardiers van Schiedam, Gerard de Waardt en Marianna Marras, dus ook op 31 december. De muziekstukken staan dan in het teken van het millennium en het oudejaar. Gerard de Waardt speelt onder meer 'Now is the Hour' van S. Scott, 'The Syncopated Clock' van Leroy Anderson, 'Winter' van Vivaldi en wer ken van Bach. Daarnaast worden hoogtepunten uit de Nederlandse popmuziek zo als 'Vriendschap' van het Goede Doel ten gehore ge bracht. Het carillon, ook wel beiaard genoemd, heeft 38 klokken waarvaan de zwaar ste ongeveer 300 kilo weegt. Een beiaardklok beweegt zelf niet in tegenstelling tot een luidklok, maar wordt tot klin ken gebracht doordat de kle pel of de hamer tegen de klok slaat. Ter hoogte van de klok ken bevindt zich de beiaard cabine waarin de beiaardier, beschut tegen regen en wind, met handen en voeten op een stokkenklavier speelt. De klepels in de klokken zijn door draden verbonden met het klavier. SCHIEDAM - In de week voor Kerstmis is begonnen met de sloop van de voormalige school aan het Oude Kerkhof. De laat ste jaren had een aantal Schie- damse kunstenaars hierin hun atelierruimte. Hun langdurige zoektocht naar vervangende ruimte kwam ten einde toen dit najaar de accommodatie van de Artoteek, die naar de voormalige grootslijter aan de 's-Graveland- seweg verhuisde, beschikbaar kwam. De kunstenaars verhuisden naar het Bachplein en de voormalige Vlaardingse wethouder Bas Goudriaan kon, in zijn huidige rol van projectontwikkelaar, met de sloop van het vroegere schoolgebouw beginnen. Het was de bedoeling dat de sloop nog voor de jaarwisseling vol tooid zou zijn, doch het lijkt twijfelachtig of deze planning kan worden gehaald. Op het klei ne terreintje dat na de sloop be schikbaar komt, zal een zestal eengezinswoningen met eigen parkeergelegenheid worden ge bouwd. Het is de bedoeling dat daarmee wordt begonnen zodra het project van vier appartemen ten en een grand café aan de Lange Kerkstraat op de kop van de Gedempte Baansloot is vol tooid. SCHIEDAM - De Stichting School voor Filosofie organi seert wederom een cursus prak tische filosofie voor beginners. Deze vindt plaats op de Grote Markt 25 en start op dinsdag 11 januari. Een week eerder, op 4 januirï;,"tVordt een open avond gehouden op dit adres, dit begint om 19.30 uur. De cursus bestaat uit twaalf wekelijkse lessen van 2,5 uur en kost fl 175,-. In de cursus wordt gezocht naar ant woorden op vragen als 'Wie ben ik' en 'Waar leef ik voor'. De wijsheidstraditie schiet te hulp bij het vinden van antwoorden die met elkaar worden bespro ken en waarvan de bruikbaar heid in het dagelijks leven wordt onderzocht. Voor meer informa tie of toezending van de folder kan men bellen naar 4736846. SCHIEDAM - Vanaf heden kan men zich weer aanmelden voor a+terlei verschillenden cursussen en'activiteiten in De Blauwe Brug, zoals een internetcursus, andere computercursussen en bijvoorbeeld .badminton en aquarelleren. Voor meer infor matie kan men langsgaan (Bach plein 590) of bellen naar tel. 2470464. loods Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Jongeren die willen zingen, dansen en ac teren in de wereldberoemde musical Grease, kunnen daarvoor terecht bij Thea ter Femus. èefi afde- ng van wijkcentrum De lauwe Brug in Noord. Fe mus, bestaand uit Kim Lo- kers, Renske Verbeek en Anne Houtman, zet allerlei projecten op die betrekking hebben op theater. Het doel is om diverse doelgroepen op een toegankelijke wijze de mogelijkheid te bieden de basisprincipes van de verschillende theaterdisci plines te ondervinden. Drie jaar .geleden zijn de drie studenten Culturele en Maat schappelijke Vorming aan de Hogeschool van Rotterdam be gonnen met een toneelcursus voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Het jaar daarop zijn ze doorgegaan met een toneelcursus en is ook een musical gemaakt met kinderen van 10 tot en met 12 jaar. Dat was een groot suc ces. Improvisatie Dit seizoen gaat Femus door met Van links naar rechts: Renske Verbeek, Anne Houtman en Kim Lokers. voor het project 'leefbaarheid' in de wijk Groenoord-Zuid. Lo kers, Verbeek en Houtman zijn van plan in de wijk diverse the aterworkshops te gaan geven om de kinderen kennis te laten ma ken met theater en ze eventueel te prikkelen om in een leuke mu sical te gaan spelen. Knallen In het jaar 2000 gaat Femus knallen. Met jongeren van 13 tot en met 17 jaar wordt dan de mu sical Grease op de planken gezet. Hiervoor is men nog op zoek naar 15 enthousiaste deelnemers die graag willen zingen, dansen en natuurlijk acteren. Elke dins dag van 19.00 tot 22.00 uur wil men repeteren en tot slot mini maal twee voorstellingen spelen op vrijdag 16 juli en zaterdag 17 juli. De activiteit start op 11 ja nuari en eindigt op 17 juli. De kosten bedragen 250 gulden in totaal op zeven maanden lang 36 gulden per maand. Voor meer in formatie: tel. 2470464. drie verschillende projecten. In november zijn twee toneelcur sussen gestart. Twee groepen van 15 kinderen hebben net 8 cursus weken achter de rug. Hierin kwa men diverse thema's als improvi satie, emoties, fantasie en werke lijkheid aan de orde. Na de jaar wisseling beginnen ze met de repetities voor een eindpresenta tie die gespeeld wordt voor publiek. Verder zet Femus zich in SCHIEDAM - Geboorte-aangiften over de periode 26 november tot en met 2 december 1999: Sven z.v. Kok en Onderdijk, Washande A. d.v. Anani, Soukaina d.v. El Bouzaidi en Akarkach, Durmus A. z.v. Kondu en Konukcu, Bodine M d.v. Kok enBoshuijer, Basil z.v. El Fadil en A;l; Sara Abdallah Ahmed AlivMehmed-Talha z.v. Parlak en Brouwer, Rana d.v. Ay en Aydin, Genna-Lee C.A. d.v. Markes en Faulborn, Laua z.v. Ribuar Ahmed Sadik en Abdalla, Génesis C.O. d.v. Ipcedencia, Sanne M. d.v. van Dijk en van de Meeberg, Li Cheng z.v. Zhuang en Chen, Spijker z.v. Hantelmann en Wagemakers, Sura N. d.v. Parasiz en Calan, Tessa M. d.v. Bouwhuis en Post, Julia d.v. van 't Hof en Pitt, Jimmy z.v. van den Broeke en Bot, Danyon H. z.v. Hakvoort en Vink, Sueda F.A. d.v. Hussen en Nur, Ilias z.v. Samraoui en Boulahrouz, Anissa d.v. Samraoui en Boulahrouz,, Roy z.v. van Poppelen en Harreman, Noa L. d.v. Rtibeiro Palma en Fruneaux, Kaia d.v. Verlaat, Quinten z.v. Verlaat, River P. z.v. van Arkel en Fortes, Alina J. d.v. Verstraeten, Edanur d.v. Coskun en Coskun. Aangetekend: M. Yigit 19jr. en S. Saygili 19jr., P.M. van Schaften 34jr. en M.F. Hilgerds 32jr„ J.H. van der Most 43jr. en M.M. Bornheim 36jr.,F.A.L Hendriks 31 jr. en W.Hu 30jr., M. Meulenkamp 31 jr. en C.J. Nooteboom 28jr. Gehuwd: F. Benbelheir 25jr. en H. Janssen 27jr., F.L.P, van der Schaft 30jr. en J.D. Smit 29jr. Overleden: J.J. Bakker man, 83jr., W.H. van Dort man, 67jr., K.W. van Bezooijen man, 67jr., J.J.G. Stek man, 59jr., C. Vrijenhoek man, 75jr., W.L. van Gaaien vr., 81 jr., ggm. P.D. Stads, M.E.P Verver vr., 89jr., ggm. S.J.M. van Haaren, A. van der Slot man, 76jr., P Jagt man, 58jr., J. van den Broeke vr., 88jr., echtgenote van K. Jongepier, A.J. Frenks man, 77jr., J. Wolthuis man, 83jr., A. van Buren vr., 78jr., ggm. H. Vollenbouw, L.K. Zwamborn man, 74jr., F.M.J. Hesselberth man, 74jr. SCHIEDAM - De Dierenartsenkring Schiedam Vlaardingen heeft sinds kort een centraal nummer voor spoedgevallen: 06-51346445. Buiten de normale werktijden van de eigen dierenarts kan men dit spoednummer bellen. Men krijgt dan de dienstdoende dierenarts aan de lijn. Bovendien komt de dierenartsenkring binnenkort op Internet met een eigen website. Men kan dan informatie inwinnen over dier geneeskunde. De kring bestaat uit de praktijken/klinieken Visee, Spaland, Brandersstad, Staring en Kindermans. Banden Uitlijnen Balanceren Bandenreparatie Lichtmetalen Velgen Verkoop en Verhuur van Sneeuwkettingen, Winterhanden, Skiboxen. SCHIEDAM geregistreerd: Vermist: Bij Amivedi staan deze week de volgende dieren 29/9 Lapjespoes, veel wit, 6 jaar, omg. Voornsestraat, Gorzen; 26/11 Cyperse kater, witte bef, gecastreerd, witte voeten, omg. Abbebroeksestraat, Gorzen, 2/12 Zwart-witte kater, 9 maanden, zwarte vlek neus, ongecastreerd, 4 witte poten, buik, borst, omgeving Wattstraat-Oost, 3/12 Cyperse poes, slank, 7 jaar, 'Crista', omg. Vlaardingerdijk-West, 15/12 Rood cyperse kat met wit, 6 jaar, onge castreerd 'Kitty', omg. Numansdorpsestraat Gorzen. Gevonden 9/12 zwart-witte kat geslacht? is overleden, gevonden Ramae- kerstraat, 12/12 Zwarte kater, 6 maanden, gevonden Kortlandstraat, West, 15/12 kruising zwarte labrador reu, ongeveer tien maanden, gevonden Sint Liduinastraat, 14/12 cyperse kater, drie witte voetjes, een sok, witte bef, ongeveer 5,5 maanden oud, gevonden Veeartsweg, 17/12 roodwitte kater, ongecastreerd, tussen de 3 en 5 jaar, 17/12 blauwe rus, draagt bandje en bel, 17/12 bruin cyperse kater, witte voeten, bef en kin, gevonden Dieselstraat. Wie één van deze dieren herkent of weet waar ze thuishoren, of denkt één van hen te hebben gezien, wordt verzocht te bellen met Amivedi: tel. 4711857. SCHIEDAM - Vrouwen die iets aan hun conditie willen doen op muziek kunnen zich opgeven voor de dinsdagmorgen aero- bicsgroep van Kluphuis Oost. De lessen worden gegeven van 9.00 tot 10.00 uur. Op dinsdag 11 januari wordt weer gestart. In de schoolvakanties gaan de les sen niet door. Er is een deskun dige lerares. Men betaalt per blok van zes lessen, dit kost 20 gulden. Wie gebruik maakt van kinderopvang voor kinderen van 0 tot 4 jaar tijdens de les, betaalt 26 gulden per blok. Het Klup huis is gevestigd aan Boerhaave- laan 79. SCHIEDAM - Al snel in het nieuwe jaar organiseert wijk centrum De Erker een grote rommelmarkt gecombineerd met een kledingbeurs. Deze wordt gehouden op za terdag 8 januari van 12.00 tot 16.00 uur. Wie tafels wil reserveren voor de verkoop van tweede hands artikelen en kleding kunnen in het nieuwe jaar langskomen of telefonisch reserveren (tel. 4267767). De geldautomaat aan de Leliestraat wordt per 29 december opgeheven. Voor al uw geldopnames kunt u voortaan terecht bij de geldautomaten van de VSB Bankkantoren Broersvest 110, Schiedamseweg 28 en Mgr. Nolenslaan 690. Zit er nu wel of niet een monster in het meer van Loch Ness. De kan sen lijken klein. Want hoewel foto's en wetenschappelijke expedities het bestaan van Nessie bevestigen, heeft een groot, onbekend zeedier weinig overlevingskansen: het is koud en er is maar weinig voedsel in het meer. Veel en graag gezie* gasten daarentegen zijn de wilde Schotse zalmen. Ze komen er n -,.ote aantallen voor en zijn vaak indrukwekkend van omvang. De basis van dit recept ligt in een dorpsrestaurant bij 'The Loch'. Met een enkel verfijnd kneepje wordt het een onvergetelijke delicatesse. Gerecht: Rauwe gemarineerde zalm met een vinaigrette en tuinkers Receptuur: 6 x 90 gram zalm; 2 uien, 20 gekneusde jeneverbessen, 2 winterwortels, 1 bakje tuinkers, 1 dl. azijn, 1 ons gemalen spek, zout, grof gekneusde pepers. Bereidingswijze: Snijd de zalm over de breedte in dunne plakjes van boven naar het vel toe en schik dit als een waaier op het bord. Snij voor de vinaigrette de uien in dunnen ringen en zet dit samen met azijn en zout aan op het vuur. Snij intussen van de winterwortels dunne plakjes, indien mogelijk op de snijmachine op stand 6 en blancheer de wortel. Haal de azijn van het vuur en doe daarbij wat grof gekneusde pepers en laat dit afkoelen. Voeg als laatste de geblancheerde wortels eraan toe. Besprenkel de vinaigrette ruimschoots over de zalm en garneer dit met tuinkers en gijn gemalen spek. Men kan natuurlijk ook komen proeven in Hosman Frères Bistrot Auberge. Tel. 4264096. Reserveren is mogelijk. Ook voor gezelschappen. Op vertoon van dit recept krijgt men een glas witte huiswijn. SCHIEDAM - Wie het nieuwe jaar fris wil beginnen, kan op nieuw jaarsdag een wandeling maken van ongeveer 12 kilometer over het zandlichaam van Delft naar Schiedam. De wandeling wordt georga niseerd door de Midden-Delfland vereniging, Te Voet, Stichting STOP RW19/A4, Fietsersbond, Rover, Milieudefensie en KNNV De wandeling voert via de Buitenwatersloot, Den Hoorn, Tanthofkade en het zandlichaam dwars door Midden Delfland naar Schiedam. De wandeling maakt gebruik van oude en nieuwe paden: de Tanthofkade is een eeuwenoud pad, het zandlichaam lijkt ruim 25 jaar geleden aangelegd om net boven het landschap uit van de rust van Midden Delfland te kunnen genieten. Voor de wandeling wordt verzameld op 1 januari om 12.00 uur voor station Delft CS. Onderweg is er geen horeca, dus men kan zelf een thermoskan met warme drank en restanten oliebollen meenemen. VSB'BANK BRILMODE R#B BOON Theater Femus laat jongeren dansen en acteren in musical verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.276 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14. Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010)4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 LOKAAL ACCOUNTMANAGER: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 TEAMMANAGER: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 952.248 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd advertentie explotatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Grease Zwaluwlaan 84 - Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 - Gouda - 0182-515800 VSH Hunk is purl ut the h'urtis jiruu/i NGENAA M

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3