Historische korpsavond Sport langs de Waterweg Rijnmond wil op eigen kracht omhoog Feyenoord naar Thurlede SCHIEDAM 'Goed Fout' Afscheid van koor Orpheus Kater Karei en pittige Lotte RTL-weerman John Bernard te gast bij Radio Schiedam Berichten voor sportredactie Uw specialist in: r*NOOTEBOOM AUTOBANDEN BV Musi steams doen goede zaken Conditietraining voor vrouwen Kindercampeerspektakel in overdekt bos Hoge score Edwin van der Does AUTOSERVICE EI6ENRAAM RECTIFICATIE TARIEVEN ENERGIE Het Nieuwe Stadsblad eerst naar... Officieel Peogeot dealer I HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 30 DECEMBER 1999 52 - 1475 SCHIEDAM - 'In Het Nieuwe Stadsblad van 22 de cember jl. stond een artikel over de nieuwe cd-single van The Amazing Stroopwafels: 'Politiek Incorrect'. In dat artikel staan uitspraken van mij die op zijn minst enige nuancering behoeven. Zo heb ik nooit beweerd dat het beter is voor het milieu om plankgas te rijden. Wel vind ik dat het rustge vend is om hard te rijden, let wel: op de snelweg om 3 uur 's nachts! En over de Waddenzee: als er geen schade aan het milieu komt, ben ik niet tegen gas boringen, maar ik vind het beslist geen 'kronkel in je denken' als je daar tegen pro testeert. Als in de kop van Overijssel zoetwatervissers moeten ver dwijnen vanwege het implan teren van een nieuw ottertje, dan denk ik: dit is fout, 'de mens gaat altijd voor het dier' en daar kwam die zin van daan. Niet alleen de onderwerpen op de cd zijn goed fout, maar ook de manier waarop ik geciteerd ben.' Wim Kerkhof Vlaardingen SCHIEDAM - Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Or pheus neemt op dinsdagavond 4 januari 2000 tijdens de nieuw jaarsreceptie, afscheid van Enny Stouthandel. Ze was ruim 20 jaar secretaresse van de vereni ging. Burgemeester Scheeres houdt een afscheidswoordje en op deze avond worden verder nog zes jubilarissen gehuldigd. Tussen 20.30 en 21.00 uur vindt het officiële gedeelte plaats van afscheid nemen en huldigen. SCHIEDAM - Vrouwen die wat aan hun conditie willen doen en die wat extra calorieën willen verbruiken, kunnen op woens dag terecht in Kluphuis Oost. In de groepen van 9.00 tot 10.00 uur en van 20.30 tot 21.30 uur zijn nog enkele plaatsen vrij. 's Ochtends is kinderopvang m- ogelijk. De lessen worden gedurende het hele seizoen gegeven. Een blok van zes lessen kost twintig gul den. Kluphuis Oost is te vinden aan de Boerhaavelaan 79. Het tele foonnummer is 2451818. (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM - De Gemeentebrandweer heeft afgelopen donderdag avond een historische korpsavond gehouden. Deze jaarlijkse avond was in de eerste plaats historisch omdat het waarschijnlijk de laatste is van de gemeentebrandweer als zelfstandig korps. De verwachting is dat de brandweer Schiedam samen met de korpsen Vlaardingen en Maassluis in het begin van 2000 gaat fuseren tot Brandweer Waterweg. Bovendien was het een bijzondere avond omdat ieder korpslid een exemplaar in het kerstpakket kreeg van het boek 'De Brandweer in de Brandersstad'. Naast de toespraak van de commandant, A. van Leeuwen, over de ontwikkelingen met betrekking op de fusie, reikte burgemeester Scheeres onderscheidingen uit aan diverse brandweerlieden. Op de foto staand van links naar rechts burgemeester Scheeres, D. Ubas 12,5 jaar Nederlandse Vereniging Brandweercommandanten), commandant A. van Leeuwen (25 jaar NvBc), R. Kok (12,5 jaar NvBC), F. van der Bilt (15 jaar vrijwilliger), M. van Zundert 10 jaar vrijwilliger), E. van Gulik 15 jaar vrijwilliger), J. Krommenhoek (10 jaar vrijwilliger), M. Vogel lOjaar vrijwilliger), J. Voorbraak lOjaar vrijwilliger), de plaatsvervangend commandant J. Postma en H. Edelenbos (30 jaar NvBC). Gehurkt van links naar rechts: T. Feldberg (25 jaar NvBC en vrijwilliger), A. Witberg (25 jaar NvBC en vrij williger, F. Faber (15 jaar vrijwilliger), A. Assié (25 jaar NvBC), C. van der Heiden (12,5 jaar NvBC) en J. van der Horst 10 jaar vrij williger). SCHIEDAM - Wie dacht dat er tijdens de eeuwwis seling niets te doen is in Schiedam, heeft het mis. In het pand aan de Lange Ha ven waar vroeger drukkerij Roelants gevestigd was en waar Jan des Bouvrie in 2000 zijn Roelantshof zal openen, organiseert make laar Anke Bodewes een groot millenniumfeest. Al maanden is een team enthou siaste Schiedammers bezig om dit feest voor jong en oud moge lijk te maken. Het idee is ont staan bij een groepje vrienden, die het eeuwfeest niet zomaar voorbij wilden laten gaan. Een commercieel feest is het dus zeker niet. Anke Bodewes: "De kaarten kosten misschien wel fl. 99,99 maar daar zit eten en drin ken bij. En als je ziet watje daar voor krijgt.Er moet geld bij." Kindercamping het ook voor kinderen een spek takel wordt: op de eerst etage van het pand wordt een bos ingericht waar ze om 19.30 uur hun tentjes mogen opzetten en hun slaap zakken kunnen neerleggen. Een echte millenniumcamping dus. Er zijn allerlei verrassings optredens voor de kinderen, die overigens ook zelf een toneel- of muziekstuk kunnen opvoeren in de showtent. Dansen kan in de 'campdancing'. Voor wat meer rust kunnen de kinderen terecht in de vouwfilmwagen. Ook de verhalenverteller zorgt tussen door voor rustige momenten. Voor de volwassenen treedt vanaf 22.00 uur een stemmig strijkje op, zodat iedereen met elkaar kan praten en terugblik ken op de afgelopen eeuw. Vanaf 24.00 uur is er een optreden van een ijzersterke band en kan er flink worden gedanst. Uiteraard wordt rond middernacht ook het nodige vuurwerk afgestoken en de champagne ontkurkt. Portiers Overal is aan gedacht tijdens de avond: deze week is een team bezig het pand schoon te maken, aan te kleden, een dansvloer en een licht- en geluidsvoorziening aan te brengen en het kinderbos in te richten. Ook op de avond zelf zijn mensen aanwezig om de toiletten schoon te houden en zijn er goede beveiliging en brandvoorzieningen. Een profes sioneel feest met echte portiers aan de ingang dus. Er kunnen maximaal 400 men sen in de ruimte, maar er zijn nog kaarten beschikbaar. Veel mensen komen met hele groepen en families. Kaarten kosten fl. 99,99 voor volwassenen en kinderen tot 15 jaar mogen gratis naar binnen. De kaarten zijn verkrijgbaar bij Anke Bodewes aan de Nieuwe Haven 155. De dresscode is zil ver en wit. SCHIEDAM - Karei is een zwart met witte gecastreerde ka ter van 9 jaar oud. Hij is bij Har- gahoeve gebracht wegens het overlijden van de eigenaar. Karei wil erg graag naar buiten toe kunnen en is geen kinderen ge wend. Karei heeft wel tijd nodig om te wennen voordat hij komt kroelen. Lotte is een schildpadpoesje van ongeveer 12 jaar oud. Zij is op 3 september gevonden in de Nico- laas Beetstraat. Tot nu toe heeft er zich geen eigenaar voor haar gemeld. Lotte is nogal pittig van aard, dus het liefst wordt zij ge plaatst bij mensen die geen ande re katten, kinderen of honden hebben. Kroelen wil ze wel, maar alleen wanneer zij dat wil. Dierentehuis Hargahoeve, Sport- laan 2, tel. 4714151, is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Zaterdag is men open van 10.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM - Voormalig inwoner van Schiedam en televisieweer man John Bernard is zondag 2 januari te gast bij Radio Schiedam in het programma 'Wat doe je voor de kost?'. Tussen 10.00 en 12.00 uur praat presentator Dick van Gooswilligen met de weerman van RTL, onder meer over diens verleden bij de luchtmacht. Hier ontwikkelde Bernard namelijk als officier/meteoroloog zijn belangstelling voor alles wat met het weer te maken heeft. In het interview passeren ook de werkgevers Luchthaven Rotterdam, het KNMI en de Landbouw Universiteit Wageningen de revue. Daarnaast komt het werken als weerman voor de NOS en RTL aan de orde. Ook krijgen de luisteraars een beeld van wat John Bernard in zijn vrije tijd doet. Hij blijkt een verwoed verzamelaar te zijn van postze gels, oud speelgoed en camera's. Net als iedere gast in het programma moet Bernard aangeven wat hij zou doen als hij het voor een dag voor het zeggen had in Schiedam. SCHIEDAM - Berichten voor de redactie kunnen per fax aangele verd worden via het nummer 010-5913733. Voor clubbladen en op schrift gestelde berichten zijn de volgende redactieadressen beschik baar: Het Nieuwe Stadsblad, Westhavenkade 14, Vlaardingen of Van Beethovenlaan 4, 3144AS Maassluis. Banden Uitlijnen Balanceren Bandenreparatie Lichtmetalen Velgen Verkoop en Verhuur van Sneeuwkettingen, Winterhanden, Skiboxen. SCHIEDAM - Tijdens onderlin ge wedstrijden van de gymnas tiekvereniging Alliantie heeft Edwin van der Does de hoogste score afgeleverd. Zijn totaal werd 44,3 punten. De beste cij fers bereikte hij op de brug en bij het springen: 9,3. De eerste prijzen gingen verder naar Sharon Griep, Carla Mora, Ilona Hansier, Judith Over de Vest, Daniëlle van Eden, Roxan- ne Steenbergen, Manon Groen. Marjolein van Hove, Manja van Otterloo, Margot den Boer, De borah de Koning, Miranda Poot, Bianca de Bruin, Margreet Roo- denburg, Marcella Scholte, Wendy Onstenk, Sabine Klaas- se, Lonneke van Otterdijk, San- darijn van Kleef, Remco van Stigt Thans, Erik Koning, Hanno van Breugel, Geert van Doorn, Pim van Meent, Stephen Poerschke, Michel Olsthoorn, Dylan Groen en Bart van Wa- melen. De wedstrijden werden vooraf gegaan door vaardigheidstesten voor jongens en meisjes van 7 tot 9 jaar. Hieraan werd deelge nomen door 140 jongeren. ACTIVITEITEN VOOR OUDE REN In dienstencentrum Oost wordt woensdag 5 januari een nieuw jaarsreceptie gehouden tussen 9.30 en 11.30 uur. Toegang is gratis. In De 4 Molens wordt de receptie tussen 10.00 en 11.00 uur gehouden. Ook in de Woudhoek kan men elkaar op deze dag een gelukkig nieuwjaar wensen. Hier wordt de receptie van 10.00 tot 11.30 uur gehouden. Toegang is gra tis. SCHIEDAM - Leo Buiteman is tijdens de jaarlijkse clinic van honk bal- en softbalcoaches gekozen tot coach van het jaar. Hij kreeg deze onderscheiding, omdat hij met het vrouwensoftbalteam van 'Schiedam' naar de landelijke hoofdklasse is gepromoveerd De Schiedamse Scheidsrechtersvereniging houdt zijn traditionele nieuw jaarsviering op zaterdag 8 januari in het clubhuis van de voetbalver eniging SVDPW. 'Samen kunnen wij veel' is het motto. Vanaf 19.45 uur is er muziek, een hapje en een drankje plus een tombola DRGS laat aan de nieuwjaarsreceptie, die op zaterdag 1 januari wordt gehouden en om 16.00 uur begint, een opmerkelijke wedstrijd voor af gaan. Om 13.00 uur treffen oud-GSS en oud-DRZ elkaar namelijk onder leiding van ex-GSS-voorzitter Wim van Deurzen. Beide teams presenteren een reeks respectabele namen. Zo treden bij GSS onder anderen aan Henk Schniermanni, Leen Warnaar, Henny Idema, Andre Oosterwaal en Hans Schoffelmeer (die al wekenlang tever geefs probeert om wat kilo's kwijt te raken). De formatie wordt gecoacht door oud-voorzitter Nico Mout. DRZ stuurt onder meer Henny van Dam, Cees van Os en Mario Krabbendam de wei in. Ex- voorzitter Gerrit Krabbendam is één van de twee coaches Op zondag 2 januari opent SVDPW het nieuwe jaar om 13.00 uur met een duel tussen het eerste elftal en een team 'Oude Glorie' Nadat een nieuwjaars-sponsorloop vorig jaar 10.000 gulden had opgele verd, organiseert Excelsior'20 op zondag 2 januari opnieuw een spon sorloop. De opbrengst is bestemd voor het fonds 'Verbetering van ons sportcomplex De Toekomst'. SCHIEDAM - Ooit gruwde de leiding van de volleybalvereniging Rijnmond van de gedachte de gang naar de eredivisie te maken. In de eerste klas hoefde men zich geen financiële zorgen te maken. Want, zo redeneerden de toenmalige bestuursleden, het spelen op het hoog ste niveau kost geld. En dat hebben we niet. En omdat sponsors tegenwoordig niet meer in de rij staan, is het binnenhalen van de grote geldschuit zoiets als een luchtkasteel. Vandaar, dat men tevre den was met de positie in de eerste divisie. Omdat de formatie in de afgelopen jaren slechts sporadisch in de buurt van een promotieplaats is geweest, hoefde men zich over een gang naar de hoogste niveau eigenlijk geen zorgen te maken. Niettemin zal er in bestuurskringen best wel eens - wellicht als dag droom - worden gepraat over promotie. Al was het alleen maar om op gelijke hoogte te komen met omringende clubs als Alcom/Capelle, het sinds kort in Rotterdam-Zuid spelende Nesselande of het in Dordrecht zetelende Ekspalvo. Sinds vorig jaar is in de Schiedamse sporthal Groenoord echter het roer om en wordt er wel degelijk gespeeld met de gedachte om de koers te verleggen en op de eredivisie aan te sturen. 'We worden van alle kanten omringd door clubs, die op het hoogste niveau spelen en met argusogen bekijken welk talent wij in huis hebben en niet te beroerd zijn om die jongens te benaderen', schetst voorzitter Peter van der Gugten de situatie. 'Omdat we het vertikken om talenten op te leiden voor een ander is besloten om dan zelf maar de stoute schoe nen aan te trekken en om met de aanwezige kwaliteit op weg te gaan naar de eredivisie'. Die boodschap klonk trainer/coach Diederik Noordhoek als muziek in de oren. Hij wil over enkele jaren een team kunnen formeren, dat in staat is om met succes de strijd in de eredivisie aan te gaan. 'Daarbij rekenen we vooral op de eigen jeugd. We vinden namelijk dat we een goed stel jongeren hebben, die op zijn minst in staat moe ten zijn om de ploeg naar de kopgroep van de eerste divisie te stuwen en vandaar uit naar de eredivisie te tillen.' Van der Gugten meent dat die doelstelling een hoge urgentie moet hebben. 'Heb je die niet, dat loop je het risico dat ze hun heil zoeken bij clubs, die wel op de hoog ste trede spelen en hun grenzen dus gaan verleggen.' Hij bestrijdt dat er voor het met enig succes spelen in de eredivisie veel geld nodig is. 'Wellicht moeten we wat reiskosten uitkeren. Daar zullen we geen heisa over maken. Neem echter van mij aan dat we het vertikken om spelers te halen en forse vergoedingen te betalen. We willen de reis omhoog helemaal op eigen kracht maken.' Ook extra trainingstijd zal geen bijzondere aanslag op de knip van Rijnmonds penningmeester doen. 'Bij ons is er voor iedereen gelegenheid om per week veel te trainen. We hoeven dus geen extra trainingsuren in te huren.' De veronderstelling dat echte talenten mogelijk zwichten voor het 'grote geld', dat andere verenigingen hen wellicht bieden, brengt Van der Gugten niet van zijn stuk. 'Hoeveel zullen dat er zijn? Eén of twee? We zullen hen zeker geen tegenbod doen. We denken in de breedte. Ik ga ervan uit dat we een groep van tien man kunnen for meren. Wanneer er dan twee weggaan, blijven er voldoende over om het team te bemannen. Kortom, we gaan uit eigen kring proberen om het gestelde doel te bereiken en dan zien we wel waar het schip strandt.' SCHIEDAM - Op de derde speeldag van de Nationale Trio League behaalden alle teams van Bowling Musis zes van de negen punten en deden daarmee goede zaken. De damesformatie Musis Cad Inside liep zelfs drie punten uit op de concurrentie. Bij de heren blijft het Schiedamse ONS-Almela lijstaanvoerder met 19 punten. Duivendrecht volgt met 16 punten. In het team van de koploper was Roel Mol met een gemiddelde van 217 pins de gevier de man. Musis/Warehouse Computers steeg van de zevende naar de vijfde plaats. SCHIEDAM - De jubileumcommissie van het in 2000 80-jarige PPSC is er in geslaagd om landskampioen Feyenoord vast te leg gen voor een jubileumwedstrijd. Voor de Rotterdammers is het duel de eerste uit een lange reeks oefenwedstrijden. Het voor de Schiedamse zaterdagclub historische duel wordt gespeeld op dinsdag 11 juli en zal beginnen om 19.15 uur. De kaartverkoop zal medio mei starten. loods verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.276 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 LOKAAL ACCOUNTMANAGER: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 TEAMMANAGER: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 952.248 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: Th, S. Bakker Hoofd advertentie explotatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS M.S. Assié Millenniumfeest in Roelantspand Wat uniek is aan het feest, is dat Om twaalf uur wordt de champagne ontkurkt en gaan de vuurpijlen de lucht in. Karei Lotte Zwatuwlaan 84 - Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 - Gouda - 0182-515800 Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 Ondanks alle zorgvuldigheid zijn een aantal tarieven vastrecht elektriciteit foutief vermeld in de advertentie 'Wijzigingen tarieven per l januari 2000' in het Stadsblad van donderdag 23 december jongstleden. Excuses voor het ongemak. Vastrecht Huishoudelijk 3x25a Kleinzakelijk 3x25a dag nacht enkel dag nacht fl 64,00 per jaar fl 29,00 per jaar fl 64,00 per jaar fl 64,00 per jaar fl 29,00 per jaar 57,60 per jaar 60,00 per jaar 57,60 per jaar fl 57,60 per jaar fl 60,00 per jaar Bovengenoemde tarieven zijn exclusief 17,5% omzetbelasting en heffingen van de overheid en zijn onder voorbehoud van goedkeuring door de Dienst Uitvoering en Toezicht Elektriciteitswet (DTE) en het Ministerie van Economische Zaken. Voor een volledig overzicht van de energieprijzen kunt u contact opnemen met: ONS Groep, Van Heekstraat 15, 3125 BN Schiedam. Telefoon: (010) 457 6889. Zie ook ONS TXT pagina 752, llflB achter het mozaïek kanaal. ™i^*i „t —f~ f~~ Hoewel tegenstander DKJO hier het Mok van Rijnmond omzeilt, wisten de man nen de hekkensluiter in de laatste wedstrijd voor de eeuw wisseling toch een 3-0 nederlaag te bezorgen. Dankzij deze winst verwijderden de Schiedammers zich een beetje uit de degradatiezone.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3