Swingen op mooiste plek 'Er is hier niets te doen' SCHIEDAM Gevonden en vermiste dieren 0.99 1.99 7.99 D1]KSH^0RNBr\LLEN R#B BOON INGEZONDEN BRIEF Ruilbeurs Wapperende wensen aan wieken Activiteiten in Thurlede KUNSTGEBITTEN BRILMODE R#B BOON In een rolstoel voor een aanpassing Roxy Music in Graauwe Hengst Het Nieuwe Stadsblad Drie oefenprogramma 's uitgelegd in een boekje met foto 's, een poster en cassette Tandprothetische Praktijk Veringmeier 19T 1.99 178- 2.83 heet voortaan Om dit te vieren hebben wij voor iedere klant die een bril of contactlenzen koopt een set mooie kristallen glazen van HOYA met een fles lekkere wijn. Schiedam - Hof van Spaland 5 - Tel. (010) 470 17 30 HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 5 JANUARI 2000 01 - 1441 INGEZONDEN BRIEF SCHIEDAM - 'Mijn menig over de vreemde gang van zaken bij ROG Maassluis en Woonplus Schiedam. In maart van dit jaar hebben wij een aanvraag inge diend bij het ROG in Maassluis, ten behoeve van mijn echtgenoot die minder valide is. Dit uit zich door moeilijk lopen en vallen, de aanvraag werd goedgekeurd en in verdere behandeling gegeven aan Woonplus in Schiedam. Op 12 oktober werd een begin gemaakt met de werkzaamheden voor de aanpassing. Dat hebben we geweten Het moest een verla ging van de instap worden vanuit de openbare ingang. Dit in de vorm van een kleine trap met drie treden met aan weerskanten buisleuningen. Om te beginnen was er een buurman die het niet mooi vond, wat onenigheid ople verde. De aanpassing werd toch uitgevoerd. Toen kwamen er andere argumenten op tafel, namelijk dat brommers, fietsen en kinderwagens moeilijk naar binnen te transporteren waren. Er kwamen zelfs pesterijen aan te pas. Nu is de bestaande aan passing waar toch veel geld en werk in zat weggebroken en er. is een oprit gemaakt voor een rol stoelgebruiker. Er werd piets aan mijn man gevraagd,' wel toen het klaar was of wij 'hef 'Wilden teke nen. Dat hefjlben'we dus niet gedaan. Ér wérd zonder meer aangenomen dat hij een rolstoel gebruikt en dit is nog lang niet het geval. Want ondanks zijn handicap is hij vrolijk en positief van aard en dat heeft hij zo weten te houden door zoveel mogelijk te lopen en te sporten. Daar kunnen de buren die tegen de aanpassing waren nog veel van leren en het is te hopen dat iedereen gezond blijft. Maar het laatste woord is nog niet gespro ken en het ziet ernaar uit dat de verantwoordelijken aan gezonde personen en aan goederen voor rang verlenen. Zoals het er nu uitziet wordt een aanpassing blijkbaar niet gedaan omdat je in een rolstoel zit, maar je moet in een rolstoel gaan zitten vanwege de aanpassing. Want lopen wordt nu nog moeilijker voor mijn man omdat de buisleuningen verwij derd zijn. En nu wachten we af wat er nog meer gebeurt.' Een (boze) bewoonster van de Zamenhofstraat. SCHIEDAM - In Podium Café de Graauwe Hengst presenteert zaterdag 8 januari Re-make/Re- model 'Roxy Music'. De band brengt een act die zowel qua beeld als geluid de jaren 70 en 80 doet herleven. Het optreden begint om 22.00 uur. (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM - 'Precies zoals was gehoopt dat het zou wor den', zo pakte het millennium feest in het Roelandspand uit. Ruim tweehonderd volwassenen en honderd kinderen kwamen naar de voormalige drukkerij om de eeuw uit te feesten op de party georganiseerd door make laar Anke Bodewes. De dresscode was zilver en wit en mensen hadden op verschil lende manieren gehoor gegeven aan deze oproep. De één kwam als prinses, de ander was ver sierd met slingers en ballen, sommigen hadden hun schoenen zilver geverfd en weer anderen waren met zilverfolie gaan knut selen. Tot een uur of vier werd er flink geswingd en ook de kinderen vermaakten zich prima, onder andere met toneelstukjes en een taebo-workshop. Zelfs jonge kinderen bleven tot diep in de nacht op, er was zoveel te doen dat ze niet naar bed wilden, ondanks de speciaal voor hen gemaakte kindercamping. Geen wanklank dus op dit Schiedamse feest. Bodewes: "We hebben geen vervelende mensen aan de deur gehad, of mensen die dronken waren en ook omwonenden hebben niet geklaagd, hoewel de muziek best wel hard was. Het was gewoon heel erg gezellig. En we zaten natuurlijk op de mooiste plek van Schiedam: bij het afsteken van het vuurwerk hadden we een prachtig decor van de lichtjes in de scheepsmasten." Als het aan haar ligt maakt Jan des Bouvrie, de eigenaar van het Roelantspand, een traditie van de party, zodat er volgend jaar op deze plek weer kan worden gefeest. Lekker swingen, terwijl ook de kinderen het naar hun zin hebben. SCHIEDAM - Het pro gramma Thuisfit 60+, aan geboden door Thuiszorg en Ouderenwerk, biedt senio ren de kans om thuis iets aan de lichamelijke condi tie te doen. Thuisfit 60+ bestaat uit drie oefenpro gramma's van twaalf minu ten. Hierbij horen een boekje met een beschrij ving en foto's van de oefe ningen, drie posters en een muziekcassette. 'Het zijn eigenlijk eenvoudige oefe ningen om alle gewrichten te bewegen', zegt een mede werkster van Ouderenwerk. 'Bovendien heeft men de mogelijkheid om het tempo van de oefe ningen aan te passen aan de eigen behoefte.' In de regio zijn er voor ouderen diverse mogelijkheden om aan sport aan beweging te doen. Te denken valt aan gymnastiek, yoga, koersbal en country dan sen via de Stichting Ouderenwerk. Thuiszorg en GGD Fitzorg hebben sportpro gramma's die zijn aangepast aan leeftijd, ziekte en handicap. In vorm Voor al deze voorzieningen moet Marconiweg 2, van 14.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze instruc tiebijeenkomsten wordt het pro gramma doorgenomen en uitge legd hoe men thuis de oefenin gen kan doen. De kosten van het oefenpro gramma bedragen fl.56,50. Inclusief lesmateriaal en 3 bij eenkomsten. Leden van Thuiszorg betalen een tientje minder. Desgevraagd kan ver voer naar de instructiebijeen komsten geregeld worden, maar dit is niet bij de prijs inbegrepen. Meer informatie kan men inwin nen bij Stichting Ouderenwerk, telefoon 2486890, bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur. SCHIEDAM - Vandaag ging ik met mijn zoon naar Rotterdam, onder andere om schoenen te kopen. Nu had ik gezien op tv Rijnmond dat er een ijsbaan zou zijn. En inderdaad, een ijsbaan, de toegang viel mee. Het huren van de schaatsen was aanzienlijk duurder, maar voor 2,5 uur was het toch de moeite waard. Nu denkt u natuurlijk, wat heeft dat met Schiedam te maken. Nou eigenlijk niets, was het niet dat ik een paar maanden geleden had gehoord dat het Hemaplein zou worden ingericht als een soort ijspretdorpje. Zonde dat het niet is gebeurd, wat ook de reden geweest is, het blijft een gemiste kans zowel voor de middenstand, de winkeliers en voor degenen die het niet begrijpen. Maar vooral voor de jeugd, want er wordt al zo gezeurd dat de jeugd vervelend is. Als ik dit dan zie dan geef ik ze groot gelijk om vervelend te zijn, want er is hier niets te doen in dit dorp dat op een stad wil lijken. Er ligt een pleintje met speciale ste nen met een motiefje, waarvan niemand kan zien wat het is. Maar het kost 3,5 miljoen gulden, over d< f alk misschien? Ja, ik heb het over het Stadserf. Als iemand dan ee~. Jee heeft om eens iets bijzonders te organiseren, dan wordt dat afgewimpeld. Waarvoor? Een bestem mingsplan? Net als de poffertjeskraam, die moet ook ineens oprotten. Waarom? Er staat voorlopig toch niets. Beste gemeenteraad, geef zo'n persoon nou eens een kans, net als in Vlaardingen met de ski schans. Ik vind het een tekortkoming van de gemeente Schiedam dat zet het niet eerst hebben geprobeerd, al is het maar om de jeugd te plezieren. Een gemiste kansmisschien toch iets voor het jaar 2000? Hans Henrichs, Schiedam SCHIEDAM - Bij Amivedi staan deze week de volgende dieren geregistreerd: Gevonden: 9/12: Zwart-witte kat, geslacht?, is overleden; 12/12: Zwarte kat, geslacht? Gev.: Kortlandstraat; 14/12: Cypers, 3 witte voetjes, kater, ongecastreerd, 1 witte sok, plm. 5 1/2 mnd. Gev.: Veeartsweg (Slachthuisbuurt); 20/12: Gesignaleerd: rood-witte poes, mogelijk zwanger. Nieuwe Maasstraat, Gorzen; 18/12: Zogenaamde Felixkat, mond wit, linker voorpoot wit voor de helft, 3 witte poten. Omg.: Prof. Keesoomstraat, Oost; 17/12: Gele kanarie. Gev.: Óbrechtstraat; 19/12: Zw. witte poes? Omg.: Huysmansstraat. 3/12: Cyp. Poes, slank, 7 jr., gesteriliseerd 'Crista'. Omg.: Vlaardingerdijk; 12/12: Zwart-witte kater, 9 mnd., ongecastreerd, zwarte vlek neus, 4 witte poten, buik, borst wit, 'Misko'. Omg.: Wattstraat; 15/12: Rood- cypers met witte poes, ongesteriliseerd, 6 jr. Omg.: Numansdorpsestraat, Gorzen. Wie denkt één van deze dieren te hebben gezien, of wie één van deze gevonden dieren kwijt is, kan bellen met Amivedi, Schiedam, tel. 4711857. SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens wordt zon dagmiddag 9 januari ruilbeurs gehouden. Men kan hier postzegels, munten, telefoonkaarten, ansicht- en prentbriefkaarten vinden. Toegang en taxatie zijn gratis. De beurs begint om 13.30 uur. Koersballen is een favoriete sport onder ouderen. Maar wie niet zijn huis uit wil of kan aan lichaamsbeweging te doen. kan nu thuis de conditie trainen. men echter de deur uit. Niet iedereen heeft die mogelijkheid. Sommige ouderen zijn slecht ter been, anderen kunnen niet op een vast tijdstip. In dit soort gevallen kan het Thuisfit-pro- gramma uitkomst bieden. Het programma kan ook handig zijn voor de ouderen die tien maanden van het jaar gymles volgen via Ouderenwerk. Als aanvulling, of om tijdens de zomermaanden - wanneer de lessen niet worden gegeven - toch in vorm te blijven. Instructie Om ouderen op weg te helpen worden er instructiebijeenkom sten gehouden. Schiedamse belangstellenden kunnen woens dag 2 en 9 februari terecht in dienstencentrum Oost aan de SCHIEDAM - Vrede was een wens die hoog scoorde op de vlaggen die aan de wieken van de Schiedamse molens zijn bevestigd om iedereen een gelukkig 2000 toe te wensen. De vlaggen zijn gemaakt door het eco-team uit de regio en Schiedamse basisscholen en werden donderdag alvast aan de molens vastgemaakt, om tij dens de eeuwwisseling te kun nen wapperen. Onder het motto 'Maak een wensvlag' had de landelijke vereniging De Hollandsche Molen mensen opgeroepen mee te doen met deze speciale millennium pavoisering van ongeveer 250 windmolens in Nederland. Een delegatie van leerlingen van de Willibrordusschool hielp de molenaar donderdag bij het versieren van De Nieuwe Palmboom. Jeffrey, Marion, Denise, Sharona, Daniëlle en Diego mochten de vlaggen ophangen." Leerlingen van de groepen 6, 7 en 8 beschilder den met elkaar 64 wensvlaggen en vonden het een leuke opdracht. Ze hadden vooral gekozen voor het thema vrede en goede wensen voor de hele wereld. Maar ook eigen specia le wensen zaten ertussen. De kinderen vonden ook het span nende klusje hoog in de molen erg leuk en begeleidend direc teur Posthoorn is ook van plan nog eens langs te komen met leerlingen van de school. Deze 'Molenniumgroet' was niet alleen bestemd voor de Schiedammers, ook in andere delen van Nederland werden de wieken prachtig versierd. Alles om de allerbeste wensen voor iedereen de wereld in te laten wapperen. SCHIEDAM - In woon- en zorgcentrum Thurlede wordt donderdag 6 januari Bruincafé gehouden van 17.00 tot 19.00 uur in de con versatiezaal. Voor de bewo ners is de eerste con-sumptie gratis. Er is ook een tosti te koop voor fl. 2,-. Woensdag 12 januari wordt in de conver satiezaal vanaf 14.00 uur bingo gespeeld. Er zijn 6 ron des met elk 3 prijzen. Entree kost een rijks-daalder. Zondag 16 januari wordt een zondagmiddagconcert gehou den vanaf 14.00 uur in de conversatie2aal. Entree kost 2,50 gulden. Deze activiteiten zijn ook voor niet-bewoners toe-gan- kelijk. T'AI CHI - Eind januari start dien stencentrum De 4 Molens met een nieuwe cursus T'ai Chi, bewegings leer volgens de Yang-stiil. Deze nieuwe cursus verbetert net con centratievermogen en geheugen. De cursus begint op maandag 31 janu ari van 10.00 tot 11.00 uur. De kos ten zijn 16 gulden per maand. Men kan zich tot en met 14 januari inschrijven bij het dienstencentrum aan de Nieuwe Damlaan 766, tel. 4705500. Witlof, dl Rundergehakt, /I OK kilo 1358" 7.98 500 gram -7t25~-^T.^O 01 Braadworst, Q QC kilo 1250" 7.50 500 gram JftfT ÓmTjU C(1 Brood, tarwerogge of Allinson, volkoren, heel JZf&T 2 halen, 1 betalen: 01 Patates frites, 2 zakken 1 kilo OlSinaasappelsap, 2 pakken 1 liter Sandeman sherry, medium dry, dry seco of soleo, fles 0.75 liter 3 halen, 2 betalen: Unox stevige erwten- of bruine bonensoep, 3 blikken "7 Q Q 0.8 liter naar keuze LR07 .JO 2 halen, 1 betalen: Tijdschriften, 8 titels, o.a. Libelle, Margriet en Story. CflToiletpapier tissue wit, 1 f\ A Q 2 pakken 12 rollen J358" J.U.T'O Deze aanbiedingen zijn alleen geldig met de liomiskaan. BRILMODE CO jl oods ,y\ verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.276 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 LOKAAL ACCOUNTMANAGER: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 TEAMMANAGER: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 952.248 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Senioren kunnen nu thuis aan hun conditie werken Vermist: NGENAA M Onze top 10 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 500 gram Jr59" Nu 2e pak halve prijs Nu 2e pak halve prijs Deze Bonus aanbiedingen gelden t/m 9 januari a.s. in AH-supermarkten met een cijfercode ®@@(4) of (5), tenzij anders aangegeven.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3