'Van een ruw stuk metaal een mooi product maken. Dat is het!' BON-VOOR-MILJOENEN Voor KIEN! uitslagen: BINGO BINGO ThiusBingo van f 25.000- 0 JA-IK-WIL-EEN-MILJOEN-WINNEN 0 LOTERIJ oods Nationale Postcode Loterij reikt 30,8 miljoen uit 30.800.000 Kies nu voor SponsorBingo en maak kans op een miljoen BINGO ci Tuppicr SPONSORBINGO r Johan Cruijff videobanden De Bingolijn 1-1014 Elke week een ander beroep in woord en beeld op woensdagavond tussen 21.30 en 22.00 uur bij Stads Radio Rotterdam en op donderdag of vrijdag in deze krant. - foto's: JANSSEN DE KIEVITH Pieter Simon Koornneef (23) is metaalbewerker bij de revisie afdeling van James Walker Nederland BV, gevestigd aan de Röntgenstraat 7-9 in Oud- Beijerland. De specialiteit van de in Tinte woonachtige jonge man is het maken van nieuwe kogels voor diverse afsluiters. Op de LTS koos Pieter Simon na twee jaar basisopleiding voor de mechanische techniek. 'Het boeide me wel om met metaal aan de slag te gaan. Iets moois te maken.' Ook motorvoertuigentechniek was even een optie voor hem. 'Toch leek het werken met metaal me uiteindelijk leuker dan het sleutelen.' Zijn keuze werd mede bepaald door de ingeving van de school dat er nog veel goede vakmensen op dat gebied nodig wareh. Genoeg werkgelegenheid dus. Met op 15-jarige leeftijd zijn LTS-diploma op zak, besloot Pieter Simon naar de leerschool van de scheepswerf Verolme Botlek in Rozenburg te gaan. Een tweejarige opleiding tot con structiemedewerker. 'Er was iemand van Verolme bij ons op school geweest. Hij vertelde ons over de mogelijkheden binnen dat bedrijf en dat beviel mij wel.' Werken in de werkplaats en fabriekshal en naar school op de Streekschool Rijnmond-Zuid. Nadat Pieter Simon op 17-jarige leeftijd de opleiding met succes afgerond had, kreeg hij te horen dat ze geen werk voor hem hadden. 'Slechts tien procent van de leerlingen kon er blijven werken.' Er zat op dat moment even niets anders op dan vakantiewerk te doen en inschrijven bij diverse arbeidsbu reau's. 'Mede op aandrang van mijn ouders ben ik toen weer naar school gegaan. Naar het Scheepvaart en Transport College in Brielle. Een tweejarige basisopleiding voor de petrochemische industrie.' In het tweede jaar kwam Pieter Simon als stagiair terecht bij James Walker Nederland BV in Oud-Beijerland. Tk was één van de weinigen met een auto en kon daardoor de afstand van huis naar het werk makkelijker over bruggen.' Na zijn stage kreeg Pieter Simon een jaarcontract aangeboden. Hij besloot daar op in te gaan en werkt nu inmiddels vier jaar bij het bedrijf. Pieter Simon z'n specialiteit is het maken van kogels voor diverse afsluiters. 'Deze kogels zijn bestemd voor afsluiters in fabrieken en sche pen. Om leidingsystemen af te slui ten, zodat er geen vloeistof meer naar binnen of buiten kan.' Min of meer te vergelijken met de kraan thuis. Daarmee wordt het water afge sloten. Hoe gaat hij te werk? Tk krijg een stukje rond metaal uit een staf. Daar maak ik eerst een gat in. Span het vervolgens op de draaibank op, zodat het gat centrisch loopt. Daarna maak ik hem aan de buiten kant rond.' Maar daarmee ik het kar wei nog niet af. Tk slijp de kogel nog en maakt hem dan perfect rond op een honderdste. Zodat de kogel goed glad is en lekker loopt in de afsluiter.' De kogel en de zitting moeten er uiteindelijk voor zorgen dat de afsluiter goed werkt. 'Dat moet elkaar goed afdichten. Collega's zetten hier de kogelkranen in elkaar. Testen ze af en dan moeten ze perfect dicht zijn. Het huis, de kogel en de zitting.' Specialistisch Beroepsinformatie Om tot de tweejarige basis beroepsopleiding Medewerker Algemene Operationele Techniek toegelaten te worden, moet je per 1 oktober zestien jaar of ouder zijn. Deze voor Nederland unieke opleiding kan in deze regio op de locatie Brielle van het Scheepvaart en Transport College Rotterdam als dag-opleiding gevolgd worden. Een volwaardig medewerker draagt een redelijke mate van verantwoordelijkheid voor het voorkomen van schade aan mensen, middelen en milieu. De kwalificatie medewerker alge mene operationele techniek treft men in diverse functies aan. Bijvoorbeeld als onderhouds medewerker, paneloperator of installatietechnicus. werk, dat binnen het bedrijf beschouwd wordt als het geheim van de smid. Pieter Simon maakt ook kogels voor afsluiters van vaste pro ducten 'Dat zijn harde kogels en zit tingen van roestvrij staal.' Pieter Simon houdt zich niet alleen met de kogels bezig. Hij helpt onder andere mee met het vervaardigen van machines voor intern gebruik. Zo werd een testunit gemaakt, waar op de afsluiters afgetest worden voordat ze naar de klant gaan. Een laptafel gefabriceerd. Tn de pompen bevinden zich mechanische seals, die zorgen voor een perfecte afdichting op de as naar buiten. Die vlakken moeten nauwkeurig gesle pen worden. Dat doen we met die tafel.' Draaien en lassen doet hij ook nog regelmatig. Dat Pieter Simon zich in zo'n vrij korte tijd heeft kunnen ontwikkelen tot een bijna volwaardig metaalbe werker, heeft hij voornamelijk te danken aan z'n collega Peter Pauélsen. Niet alleen tijdens z'n stage, maar ook nu is hij nog een heel belangrijk persoon voor hem. 'Hij neemt er alle tijd voor om je iets te leren. Als we iets maken staan we op dezelfde lijn. Wanneer ik het niet weet, vraag ik het hem. Andersom ook. Hoe ik er over denk, wil hij ook weten. Samen komen we er altijd uit. We doen het zelfde werk. In het geval hij het te druk heeft met z'n eigen werk, neem ik er een deel van over. Dan legt hij uit wat er moet gebeuren en doe ik het er bij. Dat gaat allemaal in een goede harmonie.' Natuurlijk kan Pieter Simon ook bij z'n andere collega's terecht. 'Als je een beetje hulp nodig hebt, hebben ze hier altijd wel een handje voor je over.' Tijdens de vier jaren die Pieter Simon bij dit bedrijf werkzaam is, heeft hij ook qua studie niet stil gezeten. Hij deed de cursus MIG- lassen en heeft onlangs de opleiding TIG-lassen met succes afgesloten. 'Proberen om 's-avonds een beetje door te leren.' De studies worden vanuit het bedrijf gestimuleerd. 'Ze staan er voor honderd procent achter. Vinden het natuurlijk fijn als er meer geschoold personeel bij komt.' Pieter Simon is inmiddels opgegroeid tot allrounder. Daardoor kan hij waar nodig bij springen in de werkplaats. Met een tiental collega's is hij bezig op die werkvloer. Variërend tussen de twin tig en vijftig jaar. 'Dat werkt heel goed. Iedereen kan prima met elkaar opschieten.' Tien jaar geleden koos Pieter Simon bewust voor de mecha nische techniek. Hoe ver is hij nu? 'Na de basiskennis over de metaal het ik er steeds meer bijgeleerd. Zoveel zelfs, dat ik me inmiddels heb kunnen specialiseren.' De toe komst ziet hij dan ook met ver trouwen tegemoet. 'Het bevalt me hier goed. Daarom wil ik hier graag- blijven werken. Van een ruw stuk metaal een mooi product maken. Dat is het voor mij Port of Rotterdam STADS^ JRADIOy Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samenwerking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam, De Postcode Loterij heeft ter ere van haar 10-jarig jubileum in 1999 tiendui zenden extra prijzen weg gegeven. Bovenop de Postcode-Kanjer van 30,8 miljoen gulden en de Extra Trekkingsprijs van elk jaar een leven lang 100.000 gulden, is twee maal de Mega Jackpot van 7 miljoen gulden gevallen, plus elke week een Postcode- Straatprijs ter waarde van honderdduizenden guldens, elke week min stens twee BMW's en maar liefst 7 huizen plus eco-verbouwing, elk ter waarde van 600 duizend gulden! Daarbij zijn in de verschillende TV-program- ma's van de Postcode Loterij ook honderddui zenden geldprijzen en ver- STJa, ik wil kans maken op alle prijzen in de Nationale Postcode loterij, inclusief de hoofdprijs in de jaarlijkse Extra Trekking en de wekelijkse Kienprijzen. Hiermee steun Ik 29 goede doelen. Bel mij bij een prijs boven 10.000,- Geboortedaturn: (dag-maand-jaar) Datum: Tel: Handtekening: rassingsprijzen wegge geven, zoals luxe tv- en stereo-apparatuur, toe gangskaarten voor vele pretparken en theaters en tickets voor prachtige reizen. De Postcode Loterij gaat in dit nieuwe jaar gewoon door met het uitdelen van vele waanzinnige prijzen. Want elke maand kunt u de winnaar zijn van de Mega Jackpot. En elke week valt op een postcode ergens in Nederland de PostcodeStraatprijs van 25.000 gulden per lot plus voor één winnaar een BMW. Of wint u in Postcode Loterij Live! dat elke zon dag om 22.00 uur bij de TROS te zien is, een geld prijs of een van de specia le verrassingsprijzen in het spannende Kienl-spel? Vul de bon in en doe mee! Dan maakt ook u kans op al deze prijzen. NATIONALE Nationale Postcode Loterij Kijk op RTL Textpagina 882 en NOS Teletekst Pagina 500 of bel: Ledenservice 0900 300 1500 UITSLAGEN SPONSORBINGO 1 JANUARI getal 1 t/m 22 09 10 15 42 06 j 1 getal 23 t/m 36 19 10.000.- 34 20.- 36 1.000.- 07 10.- - 35 ƒ5, Volkswagen Lupo 009834907 in Westerhaar zaterdag 8 januari 19.00 uur op RTL 4 Kijk, bel en win: Ook u kunt miljonair worden in de Sponsor Loterij. Net als het dolge lukkige gezin uit Wijk bij Duurstede, dat tijdens de Voetbalwedstrijd van de Eeuw door Johan Cruijff verrast werd met de cheque van 1 miljoen gulden! Om meer kans te maken op alle prijzen, speelden deze winnaars met meerdere loten. En dat was heel ver standig, want zo wonnen zij het Sponsor Loterij Einde- jaarsmiljoen. Maar nu kunt aan de beurt zijn. Stuur de bon vandaag nog terug voor kans op Dagprijzen van 25.000 gulden, Weekprijzen van 100.000 gulden en natuurlijk een MILJOEN! Hoe meer lotnummers u kiest, hoe beter. Voor elk lot ontvangt u namelijk ook nog eens gratis Bingo kaarten. Daarmee kunt u élke zaterdag om 19.00 uur tijdens SponsorBingo op RTL4 duizenden prijzen winnen, waaronder de ThuisBingo van 25.000 gulden en de Zaalbingo: een gloednieuwe VW Lupo! 009590523 Heb Hart voor je Stad 007156015 NEDERLANDSE WERKEN in Wereldhaven Rotterdam door: ROGER HUYS uc'Wi.i.i'ij.:. Dit is uw kans op miljoenen! Staat Henny Huisman dit jaar bij met miljoenen guldens voor de deur? Spaar nü uw Kanjerpunten! O 3 x 12,50 (drie lotnummers) O 2 x 12,50 (twee lotnummers) O 1 x 12,50 (één lotnummer) A.u.b. uw keuze aankruisen en verder invullen in blokletters. Deelname houdt in aanvaarding van het reglement, op aanvraag verkrijgbaar bij Ledenservice, tel. 0900 - 300 1500 (35 cpml. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging om eenmaal per maand de inleg voor de maandelijkse trekking en eenmaal per jaar voor de extra trekking van nevenstaande rekening af te schrijven. de heer D mevrouw Naam: Adres: Postcode: Plaats: (Post)bank- nummer: 140.99.12 I r- d i I m Bon uitknippen en in een envelop (zonder postzegel) opsturen naar: W L VJ I t K I J Nationale Postcode loterij, Antwoordnummer 19503,1100 VM Amsterdam. ^)e loterij is goedgekeurd door de Staatssecretaris van Justitie onder nummer L.O. 890/0098/831.5 d.d. 19/12/1997. i (35 cpm) 08 44 43 11 04 22 24 26 14 39 03 13 40 17 20 21 01 Heeft u met deze getallen een volle kaart, dan wint u de Word ook miljonair! In de ArenA overhandigde Johan Cruijff persoonlijk I mil joen gulden aan de winnaars in de Sponsor Loterij. Doe mee en win ook! Vul nu de bon in en win! Iet Bijman Sponsor Loterij Heb ik prijs? 0909-0044 (60 cpm). Meer informatie? 0900-300 1400 (35 cpm), op werkdagen van 9.00-21.00 uur. ik wil meedoen aan de Sponsor Loterij en maak dan, naast de prijzen in de maandelijkse trekkingen, kans op tien duizenden Bingoprijzen! Ik machtig u hierbij tot wederopzegging om voor elke trekking (max. 13 x per jaar) de inleg van nevenstaande rekening af te schrijven 40,- (vier lotnummers) 30,- (drie lotnummers) 20,- (twee lotnummers) 10,- (één lotnummer) A.u.b uw keuze aankruisen en verder invullen in blokletters. Deelname houdt in aanvaarding van het reglement, op aanvraag verkrijgbaar, tel. 0900-300 1400 (35 cpm). de heer Naam: Adres: Postcode: Plaats: mevrouw 140.99.12 (Post)bank- nummer: Bel mij bij een prijs boven 10.000,- Geboortedatum: (dag-maand-jaar) Tel: Datum: Handtekening: Zetfouten voorbehouden Bon opsturen (zonder postzegel) naar: Sponsor Loterij, Antwoordnummer 875, 1100 VG Amsterdam. De loterij is goedgekeurd door de Staatssecretaris van Justitie onder nummer L.O. 730/0002/829 d.d. 19/12/1997.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 19