Versterking economische groei omgeving Vijfsluizen strijdig met groenstructuurplan 2.24 6.25 1.29 5.75 8.99 KAR VEI IN KRANT VOMI zoekt familie van gesneuvelde jongemannen Sloopvrij millennium gewenst door inwoners van Groenoord Haan biedt kennis asbestzaak aan officier van justitie aan Brand aan boord zeeschip DIJKTANK www.hicspaland.nl Stankcode 1 Drie brandjes in industriegebied Telefoonnummer stichting Pintilie Kantorenkolossen ten koste van uitbreiding Poldervaart Gebr. de Block DIJKTANK, ook in het nieuwe millennium voordelig tanken naast KARWEI! 010-4706400 PAUL BERG Kwaliteit en winkelsfeer, geven net iets meer Navelsinaasappelen AH Goudse Kaas jong Knip broden Gehakt Hamlappen 10 cent per liter benzine 8 cent per liter diesel WOENSDAG 12 JANUARI 2000, 52e JAARGANG, Nr 2 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM kijk voor ons actuele woningaanbod op onze internet-site; TOTALE OPLAGE: Wensen de lucht in Moet poffertjeskraam verdwijnen? WATERWEG - De DCMR Milieudienst Rijnmond heeft maandagochtend stankcode 1 voor de industrie in het hele Rijnmondgebied uitgevaar digd. Dit betekent dat de bedrijven de actuele verlading van stinkende producten aan de DCMR moeten melden en dat zij alert moeten zijn bij stankverwekkende werkzaam heden. Aanleiding tot het uitvaardi gen van de stankcode is het vrijwel windstille weer, dat volgens de voorspellingen nog enkele dagen zal aanhou den. Maandagochtend waren bij de meldkamer van de DCMR al ruim tien klachten over stankoverlast binnenge komen. SCHIEDAM - De Vereniging Oud Militairen Indië is op zoek naar familie van de 33 Schiedamse jongens die tussen 1947 en 1950 zijn gesneuveld in Indië. Dit in verband met een gedenkteken voor hen dat waar schijnlijk in de eerste helft van dit jaar zal worden onthuld. De uitwerking van het monument is nog niet helemaal bekend en ook de plaats waar het zal worden opgericht is nog niet gekozen. Mogelijkheden zijn begraaf plaats Beukenhof, de Plantage bij het bestaande monument of het Julianapark. De VOMI zoekt broers en zus ters van de volgende jongens: H.T.J.M. Hendriks (29-11- 1924), H. Hoogdalen (2-7- 1926), A. Kreft (5-6-1926), T. Overheul (5-7-1926), J. Putters (15-2-1928), A. Berg (10-1- 1925), J.M. Blom (28-7-1926), P. Bok (30-12-1925), I. Catsman (25-1-1925), P.J. Dorsman (23- 8-1925), P. Gaag (12-4-1926), P.J. Heinsbroek 14-2-1925), W.P. Rijswijk (10-1-1925), P. Wijk (25-12-1925) en C.A. Schuurmans (22-12-1925). De familieleden van deze gesneu velde jongemannen kunnen con tact opnemen met de heer Van Son, tel. 4711990. o P T IC I E N Willy Edenburg over... de montuurcollectie: "Voor f199,- heeft u bij ons al een complete leesbril." Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Ruim zevenhonderd Schiedammers zijn zaterdag naar de foyer van het Theater aan de Schie gekomen om burgemeester en wethouders een gelukkig nieuwjaar te wensen. Maar niet alleen ontving men de beste wensen, een aantal aanwezigen greep de gelegenheid aan om de bestuurders ook iets anders aan te bieden. Zo kreeg burgemeester Reinier Scheeres uit handen van AOV-fractievoorzitter Catelijne Raaphorst een AOV-parapiu, omdat de burgemeester niet op de receptie was gekomen ter ere van het vijfjarig bestaan van de partij. Raaphorst: "Hij zegt dat hij de uitnodi ging niet heeft ontvangen", maar daar wordt aan getwijfeld. SP'erYorick Haan kwam met een stapel van zo'n zeventig kaarten van bewoners van Groenoord. Zij wensen het gemeentebestuur en natuurlijk zichzelf een sloopvrij millennium toe. Misschien een beetje een lange tijd om de flats te laten staan, maar de bood schap was duidelijk: velen zijn het niet eens met de Huurdersbelangenvereniging Groenoord, die aandringt op snel overgaan tot handelen, en dus ook slopen, om de verpaupering tegen te gaan. Wethouder Peter Groeneweg kreeg van een groepje kinderen eveneens een sta peltje kaarten, met wensen die ze graag in vervulling zouden zien gaan. Ze waren samen met nog zo'n 400 andere kinderen naar het kerstcircus gegaan. Zij hebben toen wensen in de vorm van gedichten geschreven, waaruit bleek dat de kinderen graag speelplekken willen die bovendien schoon en veilig zijn. Zij hopen nu dat de 'wethouder van speeltuinen* toch in ieder geval één van hun wensen zal vervullen. Zo'n vijftig genodigden schreven hun boodschap voor het nieuwe jaar in het mil- lenniumboek. Uiteraard kon een bijdrage van de burgemeester daarin niet ont breken. Hij noemde de geschiedenis van de stad het grootste goed. "Schiedam begint het nieuwe millennium met de viering van haar 725-jarig bestaan en kan daarmee bogen op een lange historie." Belangrijk hierbij waren de bijdragen van generaties Schiedammers, die door hun inzet van de stad een plek hebben gemaakt waar je je echt thuis kunt voelen. Niet alle bijdragen waren echter even positief gestemd: M. Meerkerk, één van de laatste bewoners van de Van Markenstraat, schreef "Waar niet gepraat wordt vallen doden." Geen vrolijke boodschap om het nieuwe jaar mee in te gaan. SCHIEDAM - Op drie plekken in de Spaanse Polder en de 's- Gravelandse Polder is in de nacht van zaterdag op zondag, tussen 4.00 en 5.00 uur, brand uitgebroken. Op de Jan van Riebeeckweg en in de Fokkerstraat stond een container in brand. Beide brandjes werden door de brandweer geblust. In de Galateestraat stond een pullenbak in brand. De politie en de brandweer hebben de brand geblust. De politie stelt een onderzoek in. Brandstichting wordt niet uitge sloten. SCHIEDAM - In het artikel over de stichting Pintilie in Het Nieuwe Stadsblad van donder dag 6 januari is per abuis het telefoonnummer niet vermeld. Wie een gaskachel, geiser, kle ding, voedingsmiddelen, oude ambulance of andere bruikbare zaken voor Roemenië heeft, kan bellen met de familie Bosch, tel. 4734580. Marjanneke Slinger SCHIEDAM - De fractie van GroenLinks en de Flatcommissie Vijfsluizenflat uiten felle kritiek op respectievelijk de plannen voor herontwikke- ling van Hoekpunt Noordwest en de visie van Henk Metaal van Gemeentebelangen daarop. GroenLinks ziet tot grote ontsteltenis dat de groene zone rond de Poldervaart wordt aangetast door de plannen die dienen om de economische functies van het gebied Vijfsluizen en omgeving te verstevigen. De Flatcommissie is fel gekant tegen de ideeën van Gemeentebelangen om de Slachthuisbuurt binnen deze plannen ook aan te pakken en hier flats te slo pen om kantoren en hoog waardige nieuwbouw te realiseren. De commissie noemt de fractievoorzitter zelfs een 'malloot'. Binnen de Hoekpunt Noordwest, grofweg het gebied rond de Beneluxtunnel, liggen de bedrij venterreinen Vlaardingen-Oost en Vijfsluizen, sportpark Shell, volkstuinen, sportvelden! senio ren- en kindertuinen, een te bou wen ziekenhuis, een politiebu reau, scholen, aangrenzende woonwijken en de groene zone langs de Poldervaart. Dit laatste stuk van het gebied is voor GroenLinks heel belangrijk: "In het groenstructuurplan van Schiedam loopt deze 'groene wig' door tot aan de Vlaardin- gerdijk, een gegeven dat in het onlangs verschenen Meerjaren- ontwikkelingsprogramma (MOP) nog eens wordt beves tigd", aldus H. Hagen van de partij. "De zuidkant van deze groene wig heeft door de aanleg van de metro al een aardige klap gekregen. Bovendien slokte een verbrede A4 ter plekke veel volkstuinen op. Na de aanleg van de metro zou het gehele gebied echter natuurlijk opge waardeerd worden, de Polder vaart zou een lus krijgen die helemaal tot aan de Vlaardinger- dijk zou lopen met op een eiland de kinder- en seniorentuinen. Daarnaast zou aan de overkant van de dijk de Vijfsluizerhaven een getijdenkreek worden, zodat het groen dat overbleef in ieder geval hoogwaardig ingevuld zou worden..." Meningsverschil Tijdens een werkconferentie begin vorig jaar om samen met Vlaardingen na te denken over de ontwikkeling van de 'Hoek punt', voelde GroenLinks al nat tigheid, omdat het groenplan voor het gebied al bestond. De meningen lagen uiteen. Vlaar dingen wilde juist een ver sterking van de economische functie, terwijl de meerderheid van de aanwezige Schiedamse raadsleden juist een versterking en uitbreiding van de groene zone wilde. "Nu, aan het begin van 2000, ligt de ontwikkelings visie voor ons en zien we tot onze afschuw dat de stuurgroep met in de hoofdrol de gemeente Rotterdam, maar ook meebe- stuurd door onder andere onze wethouder ROV, Hafkamp, het verschil in opvatting tussen Schiedam en Vlaardingen heb ben uitgebuit. Het plan dat er nu ligt is 'groen' ter hoogte van enige sportvelden en een smalle zone langs de Poldervaart. Weg doorgetrokken zuidkant van de Poldervaart, weg senioren- en kindertuinen en weg volkstuin ders." Nu verrijzen op schetsen kantorenkolossen en futuristi sche andere bebouwing, zo klaagt de partij. "Wat heeft de Schiedammers in deze stuur groep bezield om hiermee akkoord te gaan, tegen ons groenstructuurplan in?" Ergerlijk Ook de Flatcommissie Vijfslui zerhaven uit de Slacht-huisbuurt springt op de bres voor de groe ne zone aan beide kanten van de Poldervaart. In een woedende brief schrijft de commissie: "Daar bestaan al plannen voor, dat is Metaal zeker ontschoten. Dat het grootste gedeelte van het Vijfsluizen-terrein aan de kant van de haven de afgelopen jaren al door tal van bedrijven is vol gebouwd weet hij wellicht ook niet. En dat het voor de bewo ners van de twee flats en de Slachtuisbuurt op z'n zachtst gezegd behoorlijk ergerlijk is om in de krant te moeten lezen dat een raadslid je woning wil slopen, gaat blijkbaar ook geheel aan deze joker voorbij." Het ver trouwen in de lokale partij is overigens niet al te groot bij de commissie, die nog even uithaalt naar Gemeen-tebelangen: "Nog niet zo lang geleden maakte de partij zich belachelijk om te pro beren de naam 'Leefbaar Schiedam' binnen te halen om zo lekker makkelijk te kunnen meeliften op het succes van Leefbaar Utrecht en Hilversum. Ook hierin faalde men." SCHIEDAM - Fractievoorzitter van de SP, Yorick Haan, heeft aan de hoofdofficier van justitie zijn medewerking aangeboden bij het onderzoek naar de gang van zaken rondom de sloop van woningen rond de Van Markenstraat en de vondst van asbest. Haan was steeds nauw betrokken bij de ontwikkelingen vanaf de stillegging van de sloop na de asbestvondst. Hij schakel de onder andere een onafhanke lijk asbestexpert in en stelde vra gen aan het college van b en w. Naar aanleiding van het ant woord op zijn schriftelijke vra gen heeft de SP'er nadere inlich tingen gevraagd in een gemeen teraadsvergadering en uiteindelijk een motie van wan trouwen tegen het college inge diend. Deze zaak is in de gemeenteraad nog niet volledig afgehandeld. "Inmiddels heb ik een behoorlij ke dossierkennis opgebouwd en heb ik een redelijk goed inzicht in de zaak", laat Haan aan justi tie weten. "Ik zou het dan ook zonde vinden als het onderzoek, dat in uw opdracht wordt uitge voerd, alleen afhankelijk zou zijn van de betrokken partijen. Zeker gezien het feit dat de betrokken partijen (zoals de gemeente, de sloper en het milieubureau) een financieel belang hebben in de verder uit komsten van het onderzoek. Daarnaast speelt natuurlijk mee dat ik - samen met 'mijn' asbes texpert - ter plaatse ben geweest op het moment dat het asbest nog aanwezig was." Hij gaf daar bij aan dat het onderzoek dat nu wordt uitgevoerd alleen kan uit gaan van wat op papier is gezet, aangezien het asbest al is verwij derd. "Daarom bied ik u aan om de door mij en de door de onaf hankelijke asbestexpert verza melde kennis ten dienste te stel len van het onderzoek." SCHIEDAM - Aan boord van zeeschip 'Tertnes' in de Wiltonhaven is zaterdagavond rond kwart over acht brand uitge broken. Het schip lag in een dok. Het schip wordt gebruikt om op zee bij platforms nabij pijpen granieten kiezels te storten om beschadiging te voorkomen. Het vuur woedde op het voorschip van de bulkcarrier. Daar bevindt zich een trechter (shooter) die uit mond in de boom (laad- en losarm). Aan het eind van de shooter zijn rubberen flappen aangebracht oom te voorkomen dat de gra nieten kiezels buiten de boom terechtkomen. De rubberen flappen moesten worden verwijderd voor reparatiewerkzaamheden. Hierbij werd een snijbrander gebruikt. Vermoedelijk is daardoor brand ontstaan in de shooter. Het vuur breidde zich uit naar de transportbanden. De brandweer kon de vuurhaard moeilijk berei ken, maar had de brand rond kwart over negen geblust. Niemand raakte gewond. "3 WEKEN VERS VOOR DE HALVE PRIJS" net 2 kilo 4.49 per kilo 12.50 wit, bruin, volkoren, 800 gr. 2.59 half om half, kilo 11.50 kilo 17.98 Geldig t/m 15-1 met bonuskaart A.H. - Gall Gall - Etos Blockshop - Retourette Groenelaan, Schiedam Gebr. de Block Profiteer van onze standaardkorting van: Kom naar de informatiebalie van Karwei Schiedam of Karwei Krimpen en vraag direct uw tankpas aan. Kijk voor de actievoorwaarden in onze folder. HAAL VANDAAG NOG UW VOORDEEL! Schiedam: Scholtenstraat 15 Krimpen aan den IJssel: IJsseldijk 359 Nieuwe Stadsblad itr ACTIE 'ZUINIG STOKEN' Kijkt u elders in het blad voor uw streef- "Öi verbruik! Energie DAT IS DUIDELIJK GroenLinks: 'Door de metrobouw heeft de zuidkant van de groene wig al een klap gekregen.' De vuurhaard op het schip is voor de brandweer moeilijk te bereiken.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1