I Vrijdag valt doek voor poffertjeskraam KOLBERTS JACKS HALVE PRIJZEN een nieuwe naam SCHIEDAM Aquarelleren ORANJE Duizend wensen gaan de lucht in Gastronomie aan de Schie Huldiging bij Harpe Davids Activiteiten voor ouderen Red Sea Sharks in Podium Café Schrijfwedstrijd Koningsmaal voor arme lui Gevonden en vermiste dieren COA zoekt vrijwilligers KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Geen andere plek in centrum, Maasboulevard laatste hoop Lezing over mandala Berichten van een kaarsvlam mfk-B m Het Nieuwe Stadsblad DECOKAV' VAN LOENEN HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 12 JANUARI 2000 02 - 1441 SCHIEDAM - Het COA (Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers) is op zoek naar vrijwilligers die mee willen helpen met het organiseren van activiteiten voor asielzoe kers. In Schiedam worden ongeveer 60 vluchtelingen opgevangen in een klein cen trum, daarnaast verblijven enkele gezinnen in gewone woonhuizen. Hun mogelijk heden tot scholing en werk zijn nog heel beperkt. Om integratie te bevorderen en de negatieve effecten van verve ling geen kans te geven, wil de COA een breed scala aan activiteiten organiseren, bij voorbeeld voor kinderen, maar ook voor volwassenen. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Ingeborg Havelaar of Wendy Fransen (maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag via tel. 2730886). Vorige week is een project voor Nederlandse les van start gegaan. Wie het leuk vindt deze lessen te geven, kan bellen naar Marjolein de Raadt (woensdag via tel. 2733094). SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever Oranje iA95 Vieux Oranje R95 U belt, wij bezorgen! (010) 4.699.444 SCHIEDAM - Zowel in Vlaardingen als in Schiedam kozen afgelopen vrijdag om klokslag 12.00 uur duizend ballonnen het luchtruim. De ballonnen werden losgelaten door respectievelijk wethouder Aart Kool op het Veerplein en zijn Schiedamse collega Peter Groeneweg op het Stadserf. Aan ongeveer de helft van de ballonnen hing een kaartje, waarop Schiedamse en Vlaardingse ouderen een wens voor het jaar 2000 hadden geschreven. De ballonactie is een initiatief van de Stichting Ouderenwerk. In het kader van de eeuwwisseling konden 55-plussers in de talloze dienstencentra in beide steden hun wens inleveren. Uiteindelijk werden zo'n duizend wensen ingediend. Veel van die wensen hadden betrek king op liefde, vrede, veiligheid en minder agressie op straat, maar ook gezondheid scoorde hoog. 'Het is de bedoeling dat de vinders van de ballonnen de kaartjes terugsturen, liefst vergezeld van een tegenwens', legt Ellen van Wietingen, medewerkster van de Stichting Ouderenwerk uit. 'Bovendien hopen we dat de vinders en de afzenders van de wensen met elkaar in contact komen. Dat niet alle wenskaartjes zijn ingevuld door ouderen, bewees het kaartje waarop stond 'Ik wil een Furby'. 'Dat kaartje is vermoedelijk ingevuld door een kleinkind', lacht Ellen van Wietingen. Theo H.B. Schoenmakers BEZORGING: 0900 - 8998200 SCHIEDAM - De tijd dringt voor Willy en Ed van den Broek, exploitan ten van poffertjeskraam 'Lot' op het Land van Belofte. De gemeente houdt vast aan het besluit dat de kraam vrijdag 14 januari moet verdwijnen. 'Nog twee dagen' hebben Willy en Ed op het schoolbord naast de ingang geschreven. Toch hebben zij de hoop dat vrij dag de kraam niet hoeft te worden gedemonteerd en in opslag moet worden gege ven. En klein wonder is daarvoor nodig: een andere locatie. Op het laatste moment is de Maasboulevard hiervoor in beeld gekomen. De exploitanten hadden hun hoop op een gesprek met wet houder Luub Hafkamp geves tigd. In dat gesprek, vorige week donderdag, bleken alle alterna tieve plekken die Willy en Ed van den Broek hadden aangedra gen echter onmogelijk. Hafkamp licht toe dat het ongewenst is de kraam op het gras in de keerlus te plaatsen en dat er daar geen verdere parkeerplaatsen verloren kunnen gaan wanneer binnen kort die op het Land van Belofte verdwijnen. De keerlus is boven dien in beeld voor de opstelling van bouwketen voor dat project. Ook het Gat van Bolmers en de andere lege plek aan het Broersveld, die inmiddels als het Gat van Mak wordt aangeduid, bleken ongeschikt. Hoewel Willy van den Broek zich van het risico bewust was toen zij in maart vorig jaar een contract tekende waarin staat dat het plein zal worden bebouwd, stelt het haar zeer teleur dat er geen andere plek lijkt te kunnen worden gevonden. Zij wil graag in het centrum van Schiedam blijven, ook als dat weer op een tijdelijke plaats is. Bij herinrich tingsplannen voor stukjes bin nenstad kan dan intussen wel licht een plaats worden gevon den voor de poffertjeskraam; bijvoorbeeld in de wandelzone SCHIEDAM - Vorige week is in De Tamboerijn aan het Nijhoffplein tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst aan Machiel Jongste, al bijna 25 jaar bestuurslid van de vereniging, de gouden speld uitgereikt wegens zijn 25-jarig lidmaatschap. Ook vond de trekking plaats van de grote Kerstloterij. De eerste prijs, een kleuren tv is voor lotnummer 0053, de tweede prijs, een fiets, voor lot 2182 en de derde prijs, een reis- cheque, gaat naar de eigenaar van lot 2105. Ook werd aandacht geschonken aan de vele activiteiten van de ver eniging die in het jaar 2000 plaatsvinden. Zo zal het orkest op zater dag 18 maart meewerken aan het jubileumconcert van het Schiedams Christelijk Mannenkoor in het Theater aan de Schie. Ook hebben de drumfanfare en de majorettes een uitnodiging ontvangen om een optreden te verzorgen op 5 mei in Amerongen. Verder staat de pro motie voor de koperen blaasinstrumenten hoog in het vaandel. Nieuwe leden of leerlingen krijgen namelijk dit jaar gratis een muziekinstrument in bruikleen. Voor meer informatie kan men bellen naar tel. 4715959. tussen het Tramplustracé in de Overschiesestraat en de Schie. Het centrummanagement heeft zich achter Van den Broek gesteld en is voornemens de zaak in het overleg met het col lege dat voor 8 februari op de agenda staat aan de orde te stel len. Hafkamp wil Van den Broek zolang echter geen respijt geven. Hij wijst erop dat de gemeente al enkele malen uitstel heeft ver leend. In het contract is sprake van een dwangsom voor elke dag dat men na opzegging door de gemeente blijft staan. Als dat zich voor zou doen, kondigt Hafkamp aan, dat de gemeente zich op de dan ontstane situatie zal moeten beraden. Waarbij het aanspannen van een procedure dan een van de opties is, die hij echter hoopt niet in te hoeven gaan. Opschuiven Hoeveel moeite het gedwongen vertrek haar ook zou kosten, Willy van den Broek-Everse is vastbesloten het zover niet te laten komen. Ze meent dat het voor het onder zoek dat de gemeente zegt onder de kraam te moeten verrichten niet nodig is dat deze nu al ver dwijnt: hij is op een chassis geplaatst. Als het zeil wordt opgerold kunnen de houten vloerpanelen worden verwijderd en kan alle noodzakelijke onder zoek plaatsvinden. Dat geeft nog vele maanden respijt en kans om een andere plek te vinden. Volgens Hafkamp is ook dat echter geen optie: er moet meer SCHIEDAM - Bij de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen komt donderdag 20 januari Magda Heesen-van den Heuvel een lezing houden over Mandala tekenen in de Magnalia Deikerk in de Albardastraat. Mandala betekent cirkel. Binnen de cirkel worden lij nen en kleuren om het centrum heen gezet. De lezing wordt onder steund door allerlei teksten uit de wereldliteratuur. Leden mogen gra tis naar binnen, niet-leden betalen vijf gulden entree. SCHIEDAM - Dick in 't Veld verzorgt op donderdag 13 januari de Harmonia-avond met psychometrie middels het 'lezen' van kaars vlam 'en roet'. Deze methode van het doorgeven van boodschappen van gene zijde wordt niet vaak gebruikt. De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland aan het Wibautplein 165 en begint om 20.00 uur. Entree kost 8,50 gulden. SCHIEDAM - In dienstencentrum Woudhoek wordt donderdag 13 januari bingo gespeeld tussen 14.00 en 16.00 uur. Zes ronden kosten 7 gulden. In dienstencentrum Oost wordt die dag tussen 10.00 en 11.00 uur gymles gegeven. Meedoen kost 8 gulden per maand. Zondag 16 januari wordt in De 4 Molens contactzondag gehouden tussen 13.30 en 16.15 uur. Toegang is gratis. Woensdag 19 januari rollen de bingoballetjes in dienstencentrum De 4 Molens. Meedoen kan tussen 13.30 en 16.00 uur en kost 7 gulden voor zes ronden. Elke maandag wordt in wijkpost Zuid visiteclub georganiseerd tussen 9.30 en 16.00 uur. Toegang is gratis. Elke woensdag wordt in de wijkpost koersbal gespeeld tussen 14.00 en 16.30 uur. Kosten bedragen 6 gulden per maand. Veerplein 97 - 3131 CX Vlaardingen SCHIEDAM - In Podium Café De Graauwe Hengst treden don derdag 13 januari vanaf 21.30 uur Marcelino, Robin Coerts, Wouter Kiers en Kees op. Vrijdag 14 januari brengt Vixy en dj Hotbeef het funkpoplied naar het café. Vrolijk en enigs zins dansbaar met een tikkeltje sarcasme. De Delftse Red Sea Sharks tre den zaterdag 15 januari op in dan alleen grondonderzoek wor den verricht om het terrein tijdig bouwrijp op te kunnen leveren. Een heel klein sprankje hoop resteert dat de kraam tien meter kan opschuiven, zodat hij buiten het bouwterrein voor het woon-, werk- en winkelcomplex op het Land van Belofte valt. Deze mogelijkheid zal opnieuw in de marktcommissie, waarin gemeente, ONS en ambulante handel overleggen, aan de orde worden gesteld. Al blijft een stek in het centrum de voorkeur hou den, sinds zondag wordt ook aan de Maasboulevard gedacht. Daar lijkt permanente vestiging wel mogelijk. Hoewel de suggestie maandag nog niet officieel aan Hafkamp was voorgelegd, toon de hij zich in principe bereid om op de valreep deze mogelijkheid welwillend te bekijken. Weer dreigt een stukje aantrek kingskracht voor de Schiedamse binnenstad verloren te gaan. Bezoekers laten dezer dagen merken weinig begrip te hebben voor het onverzoenlijke stand punt van de gemeente en stro men toe om Willy en Ed een hart onder de riem te steken en wel licht voor de laatste maal te kun nen genieten van hun poffertjes. SCHIEDAM - De inzendter mijn van de schrijfwedstrijd 2000, georganiseerd door de literaire commissie van het Filmhuis, sluit op 15 februari. Wie nog wil meedoen, kan dat dus nog. Men mag een verhaal inzenden van maximaal 1500 woorden over een vrij onder werp of 1 tot 3 gedichten van maximaal 32 regels. Een volle dig reglement kan worden opge vraagd bij Anneke Blok (tel. 4751785) of bij Dick Kok (tel. 4702490). SCHIEDAM - De stoofpot is waarschijnlijk over de hele wereld hét recept om, met behulp van allerlei voedselresten, een voedzame maaltijd te creëren. De stamppot was de maaltijd van de armen. Inmiddels zijn we dat wat anders gaan zien. En hebben we natuurlijk de beschikking over meer en betere ingrediënten. Vooral in Frankrijk weten ze hoe je van zo'n simpel gegeven als een stoofpot, een koninklijke maaltijd maakt. Hier een favoriet: de Daube de Pintade. Gerecht: Stoofpot van Parelhoen. Receptuur: 10 parelhoenbouten, 1 winterpeen, 1 liter ganzenvet, 1 prei (alleen het wit), 2 bollen knoflook, 6 sjalotjes, 1/2 bos tijm, 1/2 bos dragon, 1/2 bos rozemarijn, 1/2 liter rode wijn, 1 gesneden citroenschil, 1,5 liter jus de veau (kalfsjus). Bereidingswijze: Zet de parelhoen-bouten op zeezout (niet te veel) 24 uur onder druk met citroenschil weg. Met onderdruk wordt bedoeld iets zwaars op de parelhoenbouten. Spoel de parelhoenbouten af en droog ze vervolgens af. Snijd de kruiden fijn en 2 knoflooktenen, zet deze samen met de parelhoen bouten in een pan met het vet op. Confijt de bouten gaar (niet te gaar). Men kan nu heel gemakkelijk het vlees van de parelhoenbou ten eraf plukken. Snijd de wortel, prei en sjalot, 1/2 knoflook, dragon in grove brunoi- se (vierkantjes) en bak dit in de olie. Blus het geheel af met 1/2 liter rode wijn en voeg er een 1,5 liter jus de veau bij. Als dit kookt doe dan het parelhoenvlees erbij en laat alles even bakken. Laat het parelhoenvlees in het vocht afkoelen. Vang het vocht op en zet het parelhoenvlees weg. De fond is voor het opwarmen van de parelhoenvlees. Men kan natuurlijk ook komen proeven in Hosman Frères Bistrot Auberge, tel. 4264096. Reserveren mogelijk. Ook voor gezelschap pen. SCHIEDAM - Bij Amivedi Schiedam staan deze week de volgende dieren geregistreerd: 1-1Donkergrijs zw. cypers met witte bef, 5 jr., gecastr. Omg.: Antoni Muysstraat-West; 1-1: Cypers, witte kater, gecastr., 4 jr., van kin tot buik wit, 2 voeten wit. Omg.: Voornsestraat, Gorzen; 2-1Witte poes, plm. 12 jr., gest., is doof en heeft staar, witte sokken. Omg.: Edisonplein-Oost; 31-12: Cyperse poes, witte achterpoten en bef, witte voorpoten en in snoet wit. Omg.: Tarweakker; 24-12: Zw. kater, gecastr., witte bef en voetjes, donkerbr. vl.bnd., 15 jr. Omg.: Vlasakker; 28-12: Mechelse Herder, teef, 6 jr. Omg.: Schiekade. Gevonden: 5-1: Zw.witte kat, zw. vlek bij neus, achtervoeten, voor kousen. Gesignaleerd: Parkweg (Nieuwland).; 4-1: Donker cypers, met witte poes, plm. 7 jr. Wie één van deze vermiste dieren herkent of denkt ze gezien te heb ben kan bellen naar Amivedi Schiedam, tel. 4711857. Nog steeds niet terug is Ukkie uit de Abbebroeksestraat in de Gorzen, een Cyperse kater van 3 jaar, met witte bef en voeten. Wie heeft hem gezien? Binnenhuisarchitecte Diny Leijsen geeft ook zaterdag gratis kleuradvies bij: Verf - Behang - Woninginrichting - Lijstenmakerij Dam 37-45 - Schiedam - Tel. 010-426.61.92 Podium Café. Zij combineren een authentiek gitaargeluid met een flinke dosis stevige country- rock om de songs over de wor king man's blues voor het voet licht te brengen. Hun program ma bestaat uit een aantal eigen songs, soms aangevuld met werk van grote voorbeelden als Joe Elly, Townes van Zandt of Hank Williams. Het optreden beging om 22.30 uur. SCHIEDAM - Dat Dijkshoorn Brillen een begrip was in Schiedam en omstreken bleek al snel toen Rob Boon twee jaar geleden de zaak in het Hof van Spaland overnam. Met de oude eigenaar werd afgesproken dat de naam nog twee jaar op de pui mocht staan. Op 1 januari 2000 is het moment aangebroken om de nieuwe naam erop te zetten. Bekend gezicht Kwaliteit Feest Juflloods SCHIEDAM - Bij de cursus aaua- relleren op de donderdagavond in De Blauwe Brug is nog een aantal plaatsen beschikbaar. De cursus nestaat uit twaalf lessen van 19.30 tot 22.00 uur voor 145 gulden. In de cursus is vooral aandacht voor eigen interesse en persoonlijke ontwikke ling van de deelnemers. Voor aan melden of meer informatie: De Blauwe Brug, tel. 2470464. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 per liter I per liter 1 O? Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Regionaal accountmanagment: (010) 4.699.215 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Op vertoon van dit recept krijgt men een glas rode huiswijn. Vermist: wovr yv ér-Cter •vavn.-t^r Aangenaam Met de overname, twee jaar geleden is er ook een nieuwe man aan het roer gekomen. Edward Geeve is de filiaalhouder, die samen met Annemieke Janssen de bril- en contact lensklanten perfect van dienst kan zijn. Edward is naast opticien ook oogmeetkundi- ge en contactlensspecialist. De vaste klanten kennen dit duo al en zullen dus weinig van de naamswijziging merken. 'Brilmode Rob Boon is nu een optiekbedrijf met 9 vestigingen', vertelt Edward. 'Wij onderscheiden ons niet alleen door presenta tie en een uiteenlopende collectie, maar voor al door de kwaliteit van advies en begelei ding'. Dat deze formule werkt blijkt uit het feit dat vele brildragers hun weg hebben weten te vinden naar een van de filialen. Men vindt er alles onder een dak, van deskundige oogme ting, nauwkeurige contactlensaanpassing, bril- en glasadvies tot een gewaarborgde nazorg. Alle bekende en onbekende merken montu ren en contactlenzen kunnen worden gele verd in alle prijsklassen. Doordat Brilmode Rob Boon groot inkoopt zullen de prijzen van de brillen de klant zeker aanspreken. Voor ieder budget is er een bril of contactlens te vinden. 'Speciaal voor de kinderen hebben wij een uitgebreide collectie die vaak wisselt om zo met de modelijn mee te gaat. De oersterke kinderbrillen, van ondermeer de leuke Paddington-collectie, worden voorzien van 'keihard' kunststof voor een kindvriendelijk prijsje', aldus Edward. Om de naamswijziging een extra feestelijk tintje te geven heeft Brilmode Rob Boon een mooi presentje voor de bril- of contactlenskoper. Een prachtige set 'Hoya- kristallen glazen' en een fles prima wijn hebben zij voor u klaar staan. Natuurlijk zolang de voorraad strekt. U bent van harte welkom in het Hof van Spaland 5 in Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3