V» 2-1011 Je toekomst uitstippelen is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Je bent nog jong en om dan nu al een beroepskeuze voor later te moeten maken valt niet mee. Je vindt misschien dat je eerst maar eens het diploma van de middelbare school of het voor bereidend beroepsonderwijs moet zien te halen. Je zorgen richten zich nu op de dag dat je schooltas aan de vlaggenstok kan worden gehangen en dat je welverdiend op vakantie kunt gaan! Je vakantie wordt pas een echte topper als je je zaakjes voor de toekomst hebt geregeld. Neem daarvoor op de Open Dagen van ROC Zadkine op vrijdag 21 en zaterdag 22 januari de tijd, want het is het waard om langs te komen. Kiezen voor je toekomst is een vak apart. Op veel locaties krijg je presentaties te zien, kun je met leerlingen en met mensen uit de beroepspraktijk praten, kun je aan simulaties meedoen, noem maar op. Van elke opleiding kun je een goed beeld krijgen van de inhoud en de mogelijkheden. De Open Dagen zijn ook bestemd voor jonge mensen die van havo 3 naar havo 4 overgaan en plannen hebben een beroepsopleiding te gaan volgen. Met het overgangsbewijs kun je direct aan een mbo-opleiding beginnen. T t c KEN JIJ EEN SCHOOL MET VIER Kun je niet naar de Open Dagen komen en wil je toch informatie ontvangen, vul dan de coupon in die je op deze pagina aantreft. En als je de ROC Zadkine Infolijn (010) 206 61 38 belt, kun je direct al je vragen kwijt. Neem gerust je vriend, vriendin of je ouders mee naar de Open Dagen. Twee weten (en horen) immers meer dan één en bovendien kun je er dan thuis op je gemak over napraten. Op de pagina hiernaast kun je alles te weten komen over de Open Dagen. CATIE BIJ Z iWiVflJl». BON VOOR MEER INFORMATIE ZADKINE STOOMT ZELFSTANDIGE lYJITPIli'jlllUlflJiVf Nooit te oud om te leren Een opleiding voor sociaal bewogen mensen Ben jij iemand die graag met mensen jong, oud, al dan niet werkloos bezig is, iemand die het leuk vindt men sen te stimuleren om hun eigen situatie te verbeteren en hen daarbij te begeleiden? Ben je een beetje creatief, beschik je over goede sociale vaardigheden en voel je je al snel betrokken als het gaat om het lot van mensen om je heen? Zoek dan niet verder en kom eens praten met de mensen van de opleiding Sociaal-cultureel werker. Al tijdens je opleiding ben je bezig met het bedenken en uitvoeren van projecten. Dat kunnen mensenrech- tenprojecten zijn, bijvoorbeeld in samenwerking met Amnesty International, of een project als 'school zon der racisme' of projecten ten behoeve van werklozen. De opleiding Sociaal-cultureel werker is praktijkge richt. Met je diploma kun je aan de slag bij instellingen voor recreatie, samenlevingsopbouw of emancipatie. Je kunt dan onder andere aan de slag in een club- of buurthuis, een jongerencentrum, vormingscentrum, speeltuinvereniging of sociaal vernieuwingsproject. Ben jij een sociaal bewogen mens? Dan kun je met deze opleiding de basis leggen voor werk dat je raakt. Kom langs op de Open Dag op de locatie Rotterdam- Centrum van ROC Zadkine, adres Benthemstraat 15 of bel naar (010) 243 34 99 en vraag naar de heer L. van der Weijden voor meer informatie. advertorial Er zijn veel wegen die naar Rome leiden. Zadkine geeft inhoud aan deze uitdrukking. Je hebt namelijk nogal wat manieren waarop je je diploma kunt halen. Bij veel opleidingen kun je kiezen tussen twee leerwegen. Je kunt de hele dag naar school en de opgedane kennis omzetten in praktijk op een stageplaats. Je kiest dan voor de beroepsopleidende leerweg. Wil je het vak liever in de praktijk leren, kies dan voor de beroepsbegeleidende leerweg. Je krijgt drie of vier dagen praktijkbegeleiding in het bedrijf of instelling van iemand die ervaring in dat vak heeft. ROC Zadkine biedt naast dag- ook avondonderwijs. Zo kun je in de avonduren alsnog specialisaties halen of een afgebroken mbo-opleiding alsnog voltooien. Het volwassenenonderwijs stelt je onder andere in staat ontbrekende certificaten voor het diploma voort gezet onderwijs te halen, Nederlands als tweede taal te leren of je te bekwamen in een taal die je tijdens het werk nodig hebt. Ben je representatief, houd je van afwisseling, weet je hoe met mensen om te gaan en vind je het leuk op tijdstippen vrij te zijn als de rest van Nederland werkt? Dan is een opleiding in de horeca vast iets voor jou! Zadkine Culinair heeft talloze opleidingen, korte en lange, opleidingen met de nadruk op praktijk of theo rie, op vmbo- en mbo-niveau. Het zijn opleidingen die klaarstomen voor uitvoerende functies of voor functies in het middenmanagement. Heb je de ambitie later een eigen eetcafé of restaurant te beginnen, dan ben je bij Zadkine aan het juiste adres. Overigens heeft Zadkine Culinair vier restaurants, waar je de uit de boeken opgedane theorie in praktijk kan brengen. Ben je creatief of voel je wat voor de gastvrijheidsector, dan heeft ROC Zadkine veel opleidingen voor jou. Je kunt er bijvoorbeeld kok worden, brood- en banket bakker of hotelmanager. 0 Weet je dat ROC Zadkine tientallen locaties heeft, verspreid over de regio Rotterdam en zelfs in Spijkenisse, Rozenburg, Capelle, Schoonhoven en Amsterdam? Circa 30.000 leerlingen volgen bij Zadkine beroepsopleidingen. De opleidingen zijn afgestemd op maar liefst 21 branches en leiden stuk voor stuk op voor beroepen waarom het bedrijfsleven zit te sprin gen. Zadkine houdt constant de vinger aan de pols van de arbeidsmarkt, zodat je zeker bent van een diploma waar vraag naar is. Denk nou niet dat je als leerling ondergesneeuwd raakt in zo'n grote onderwijsinstel ling. Want al die leerlingen zitten verspreid over heel veel gebouwen en hebben niet tegelijkertijd les. Elk gebouw heeft zijn eigen adjunct-directeur, je zit gewoon in een klas en je hebt te maken met een vaste groep docenten en collega-cursisten. Niet anders dan je waarschijnlijk gewend bent. Naam: Adres: Postcode: Telefoon: Zadkine biedt onderwijs aan de leerling van de 21e eeuw. Onderwijs met een andere manier van werken. De ene leerling vindt het prettig samen met een groep je aan de slag te gaan, de ander bedenkt liever een eigen manier om een probleem op te lossen. De moderne leerling is een leerling die zelf de manier van werken wil kiezen. En dat vraagt om een nieuwe manier van kennis aanbieden. ROC Zadkine wil dat. Bij de nieuwe lesvormen komt het er over het alge meen op neer dat je rol in de klas verandert. In plaats van af te wachten wat de docent je die les wil vertellen, speel je een actieve rol in de manier waarop je met de lesstof omgaat. Docenten worden steeds meer begeleiders. De onderwijsvernieuwing heeft leren bij Zadkine aantrekkelijker gemaakt. Je leert zelfstandig werken en verantwoording nemen. Zowel in je studie als in je werk of tijdens een vervolgstudie op hbo-niveau kun je van deze vernieuwing veel plezier hebben. Zelfstandig en in groepjes kunnen werken is ook in het bedrijfsleven steeds meer 'the name of the game'. Werkgevers staan te springen om mensen die zelfstan dig kunnen werken en bovendien een flinke dosis teamgeest in huis hebben. Administratie Beveiliging Handel Mode Uiterlijke Verzorging Horeca en Toerisme Vol wasseneneduca tie Mavo, havo, vwo Beroepsvormende trajecten Woonplaats: Grond-, Water- en Wegenbouwkunde Bouw, Hout, Stukadoren Installatietechniek Elektrotechniek Technische Computeropleidingen Edelsmeden en Uurwerktechniek Optiek Proces- en Milieutechniek Laboratoriumtechniek Metaal techniek Motorvoertuigentechniek Fijnmechanische Techniek en Materiaalkunde Werktuigbouw Heb je een keuze gemaakt, geef dan hieronder aan welke brochure je wilt ontvangen. Je kunt deze bon opsturen naar: ROC Zadkine, Afdeling voorlichting Antwoordnummer 1480, 3000 VB ROTTERDAM Geslacht: m/v Gezondheid szorg Welzijn Jong en oud, Nederlandssprekenden en anderstaligen, laag- en hoogopgeleiden kunnen bij ROC Zadkine terecht. U kunt kiezen voor een computercursus of een cursus voor (toekomstige) werknemers, maar ook voor bijvoorbeeld basisrekenen, de Nederlandse taal in woord en geschrift of een vreemde taal. Daarnaast zijn er opleidingen voor mavo, havo en vwo (in deeltijd en/of versneld voor volwassenen). U kunt daarvoor zowel overdag als s'avonds terecht bij de divisie Educatie. Voor jongeren vanaf 16 jaar zijn voortrajecten uitgestippeld waarmee zij een beroepsopleiding kun nen volgen. ROC Zadkine biedt de opleidingen ver spreid in de regio Rotterdam aan. Vertegenwoordigers van de divisie Educatie zijn op de Open Dagen op 21 en 22 januari aanwezig op de locaties Alexanderlaan 55 in Rotterdam en Sportlaan 13-15 in Spijkenisse. Wij van ROC Zadkine vinden dat we onze leerlingen meer moeten bieden dan alleen een goede opleiding. Daarom investeren we in leerlingbegeleiding en in faciliteiten. Wij vinden het belangrijk dat onze leerlin gen voorzieningen aantreffen op onze locaties waar ze wat aan hebben: een decaan die goede adviezen geeft, een raadsman waar je bij terechtkunt als het even wat minder gaat, een Zadkine Service Centrum dat je bijvoorbeeld helpt bij het invullen van formulieren, maar ook een goed uitgerust openleercentrum waar je aan een computer je praktijkopdracht kunt maken of een prettige kantine of een aula waar je ook eens iets warms kunt kopen tussen de middag. Want het leven bestaat uit meer dan lessen alleen. Commerciële techniek: de ontbrekende schakel Met ingang van komend schooljaar start Zadkine een unieke opleiding die het beste van twee werelden verenigt. Het gaat om de opleiding Commerciële tech niek. Deze nieuwe opleiding geeft je op het gebied van techniek, communicatie en economie voldoende mee om een gat in de markt te kunnen vullen. Vanuit het bedrijfsleven is er namelijk steeds meer behoefte aan technici die meer in huis hebben dan alleen hun eigen vakgebied. Commercieel inzicht, je talen spreken, met mensen om kunnen gaan en wat van techniek afweten, dat is waar het bij deze opleiding om draait. In hoofdzaak ben je bezig met drie blokken leerstof: commerciële vorming, algemeen practicum en projec ten techniek en communicatieve vaardigheden. Je kunt kiezen uit twee branches: Commerciële techniek Werktuigbouwkunde of Elektrotechniek. Kun je een uitdaging aan en wil je te weten komen wat er mogelijk in je schuilt? Informeer rechtstreeks bij de heer M. Godschalk van de afdeling Elektrotechniek of bij de heer P. Hennekam van Werktuigbouwkunde, telefoon (010) 202 13 99. Installatietechniek nu ook via de MKB-route ROC Zadkine start als eerste in Nederland met een opleiding Installatietechniek via de zogenoemde midden- en kleinbedrijfroute. Wat dat jou aan voorde len biedt? Deze route is een variant op de bestaande vierjarige voltijdopleiding waarbij je in de laatste twee jaar van je studie in het midden- en kleinbedrijf gaat werken; toch krijg je hetzelfde einddiploma. Het kiezen voor de MKB-route geeft je twee voordelen: tijdens je studie doe je werkervaring op door drie dagen per week een betaalde stage te doen (overigens komt daarbij de studiefinanciering niet in gevaar) en met een diploma in de hand kun je naadloos aanslui ten bij de MKB-route in het hbo. Maar ook het midden- en kleinbedrijf profiteert: het bedrijf kan het praktijkdeel van je opleiding inrichten naar de behoeften van dat bedrijf, je hebt al een specifieke MKB-opleiding gevolgd en je hoeft dus niet nog eens eerst naar een dure cursus gestuurd te worden en je bent al heel behoorlijk ingewerkt voor je met je baan begint. Kortom, de MKB-route geeft je een degelijke opleiding en tegelijkertijd praktijkervaring. Interesse? Bel met de heer P. Lodder, telefoon (010) 202 13 99, of vraag de gratis cd-rom aan over Installatietechniek bij ROC Zadkine, Prins Constantijnweg 30, 3066 TA ROTTERDAM, telefoon (010) 202 13 99.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 18