Jan Baars overleden Groots slagwerkfestival in Theater aan de Schie Kinderactiviteiten in Oost Damklas op de Bernardus-school Huldigingen bij Ventura en SWSMC SCHIEDAM Bowlingvrouwen goed op dreef Tafeltennisstrijd in Margriethal Ruud Spierings verder bij PPSC 3500 Twee mille voor dierenbescherming Ledenvergadering Marconistraat kondigt kort geding tegen gemeente aan Healingavond en bloemenseance Danfoss splitst zich af van ITHO Kinderdisco Schiedamse ronde op herhaling Gelijkspel in spannende damthriller Twee oefenduels voor SWSMC Berichten voor de sportredactie OCCASION 4.95 m AUTOSERVICE EI6ENRAAM Het Nieuwe Stadsblad eerst naar... Officieel Peugeot-dealer HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 13 JANUARI 2000 02 - 1475 SCHIEDAM - Jan Baars, medewerker van de bewo nersvereniging Schiedam- West en van wijkcentrum De Erker, is woensdag 12 januari plotseling overleden. Hij werd 59 jaar. De laatste jaren maakte hij furore als lay- outer van verschillende wijk kranten. Ook was Jan Baars actief in het verzet van De Erker tegen de fusie met de Stichting Welzijn. SCHIEDAM - Dankzij een ver koopactie van oude pc's van de Rabobank Schiedam- Vlaardingen aan de medewer kers heeft de Nederlandse ver eniging tot bescherming van die ren afdeling Schiedam een bedrag van 2000 gulden in ont vangst kunnen nemen. Op dins dag 11 januari heeft C. Huizen, voorzitter van de Dieren bescherming Schiedam, het bedrag ontvangen uit handen van Rabobankmedewerker Richard den Held, initiatiefne mer van de actie. Hij kwam met het idee toen de bank had vastgesteld dat 18 computers niet meer bruikbaar waren voor de bank. Voor privé- doeleinden waren ze nog wel geschikt. Medewerkers konden de pc's krijgen onder de voor waarde dat honderd gulden moest worden overgemaakt ten gunste van een goed doel. Dit doel is uiteindelijk door de medewerkers gezamenlijk be paald. De actie leverde 1800 gulden op en de Rabobank heeft dit afgerond tot 2000. Het bedrag zal worden gebruikt voor de verbouwing van het Dierenasiel. Al sinds 1996 zijn er plannen voor uitbreiding. Op dit moment is hiervoor 600.000 gulden beschikbaar, terwijl er een kostenbegroting ligt van 1,3 miljoen. De dierenbescherming is dus erg blij met dit soort ini tiatieven. SCHIEDAM - Christelijk maatschappelijke vrouwen beweging Passage houdt op woensdag 19 januari haar eerste ledenvergadering van de nieuwe eeuw. Deze begint om 19.30 uur in gebouw De Rank, Schiedamseweg 122. Het onderwerp is rechten en plichten in de gezond heidszorg. Mevr. J. Ouwens komt hierover vertellen. R. Spierings, tel privé: 06 .65.133.049 C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Het grootste slagwerkfestival ter wereld komt op dinsdag 18 januari naar het Theater aan de Schie. The Big Bang 2000 toert van 12 tot en met 22 januari met drie verschil lende programma's in twaalf concerten langs negen zalen in zeven steden. Van de drie verschillende optre dens wordt in Schiedam De Slag om de Wereld-avond gehouden met onder andere percussie van Cyro Baptista Beat the Donkey. Deze multiculturele groep uit New York herbergt per cussionisten uit Brazilië. Israël, Duitsland, Venezuela, Frans Guyana en de VS. Ze bieden een kijk- en luisterspel met percus- siemuziek die haar roots heeft in de Braziliaanse samba, maar ook een geheel smeedt van invloeden uit hiphop, Afrikaanse ritmes, Balinese gamelanmuziek en Afro-Cubaanse grooves. Ook speelt de band David Garibaldi Talking Drums. Beide groepen zijn speciaal voor het festival overkomen uit de VS. De duo's Zuco 103 en Drumix! verbinden wereldmuziekpercus- sie met grooves uit de heden daagse dance. The Big Bang Ensemble opent de avond met een compositie van de Cubaanse componiste Keyla Orozco. Zij bundelt hierin de onderdelen wereldpercussie, nieuwe slag- werkmuziek en symfonisch slagwerk in één kort werk samen. Cvro Buptisla Beat the Donkey Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - Sinds sep tember vorig jaar is de Marconistraat opgebroken. Halve maatregelen hebben tot gevaarlijke situaties geleid. De vereniging van eigenaren heeft de gemeen te Schiedam begin deze week per aangetekende brief met een kort geding gedreigd indien niet op korte termijn de eerder gedane toezeggingen de straat te dichten niet alsnog volledig worden nageko men. Halfslachtige maatre gelen hebben volgens de voorzitter van de bewoners vereniging Schiedam Oost, Jan Klijn, zelf bewoner van de Marconistraat, al her haaldelijk tot gevaarlijke situaties geleid. "Het is een zootje. Bij de gemeente hebben ze gewoon schijt aan je. De mensen uit de Marconistraat komen bij de bewonersvereniging kankeren. Het is alleen maar goed dat ze dat doen, want daar zitten we ook voor. Dan ga je erachteraan. Je neemt contact op met de gemeente. Die belooft van alles, maar dget niks, of in ieder geval elke keer veel te weinig. Het is - - - up De bewoners willen met een kort geding de gemeente dwingen tot het bestraten van de Marconistraat. bij de konijnen af. Het is werke lijk bezopen, al vier maanden ligt de Marconistraat open. Nu pikken de mensen het niet meer. De bewonersvereniging steunt die mensen." Muur van onwil Het zit Jan Klijn, voorzitter van de BVSO, duidelijk hoog. Hij is te vaak tegen de muur van onwil op het -stadskantoor gelopen, heeft te vaak beloftes van het stadskantoor aan 'zijn' mensen in de wijk doorgebriefd en ver dedigd om vervolgens te moeten constateren dat ze weer niet waren nagekomen. Maandag werd er coördinatie-overleg tus sen bewoners van de Marconistraat en de bewoners vereniging gevoerd. Die middag werd namens de vereniging van eigenaren een aangetekende brief aan de gemeente verzon den. Daarin wordt het ongenoe gen van de mensen in de Marconistraat geuit. Als de straat niet op korte termijn wordt gedicht, zo kondigt de VvE aan, spannen de bewoners een kort geding aan om nakoming van de toezeggingen af te dwingen. Jan Klijn: "Twee weken voor de kerst werd beloofd dat de Marconistraat voor de kerstda gen zou zijn herbestraat, en als dat onverhoopt niet zou lukken zouden rijplaten worden neerge legd. Aan het herbestraten gebeurde vervolgens helemaal niks. Het neerleggen van rijpla ten gebeurde vervolgens boven dien maar half. Auto's rijden de platen op, maar komen plotse ling in het zand vast te zitten. Zondagavond heeft er nog eentje een uur vastgestaan. Het is bovendien gevaarlijk: brandweer en politie kunnen de straat niet in." Drollen Klijn verhaalt dat de Marconistraat in september 1999 werd opgebroken. Sinds die tijd wordt er echter weinig aan een nieuw wegdek gedaan. Bij de werkzaamheden prikte de aannemer de hogedrukperslei- ding van de riolering lek. In plaats van die te maken zou, aldus Klijn, de uitvoerder van het werk de gemeente de schuld van de schade geven en wachten op de toezegging het herstel te zullen vergoeden. Volgens Jan Klijn is weliswaar een noodverbandje gelegd door een pijpverbindinkje te maken, maar er werd niets gedaan aan de "open put, waar de drollen in drijven." SCHIEDAM - Harmonia ver zorgt op woensdag 19 januari de eerste healingavond in 2000. Ieder die gezondheidsproblemen heeft kan worden behandeld door één van de aanwezige mag- netiseurs/reikimasters. De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland aan het Wibautplein en begint om 20.00 uur. Toegangsprijs is vijf gulden inclusief behandeling. Behan deling vanaf foto is ook moge lijk. Donderdag 20 januari verzorgt M. v.d. Waal de Harmonia- avond met een bloemenseance. De bloemen die de aanwezigen zelf hebben meegebracht wor den door het medium uit de vazen 'geplukt'. Samen met een boodschap van gene zijde gaan de geplukte bloemen naar de persoon voor wie de boodschap is. De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland en begint om 20.00 uur. Toegang kost 8,50 gulden. SCHIEDAM - Per 1 januari 2000 worden de verkoopactivi teiten van het Schiedamse bedrijf Danfoss afgesplitst van ITHO bv en worden deze onder gebracht in een aparte werk maatschappij, Danfoss bv. In 1939 werd ITHO in Schiedam de eerste buitenlandse agent van Danfoss. Beide bedrijven ont wikkelden zich sterk, waarbij ITHO ook een vooraanstaande positie ontwikkelde voor pro ducten op het gebied van Ven tilatie en Airconditioning. In het kader van een verregaande glo balisering van de Danfoss Group zijn de product divisions verant woordelijk geworden voor het volledige proces van productont wikkeling tot en met verkoop en service. Hieruit volgde de ont wikkeling om de verkoopactivi teiten voor Danfoss producten in Nederland te verzelfstandigen, zodat de afstand tussen product ontwikkeling en afnemer verder verkleind wordt. SCHIEDAM - Het kinderwerk van Kluphuis Oost heeft een aan tal nieuwe activiteiten. Op maandag is er kookclub voor groep 3 tot en met 5 van de basisschool. De kinderen gaan broodjes en pannenkoeken bakken, maar ook een echte maaltijd bereiden. De kookclub is verdeeld in blokken van zes weken en kost 7,50 gulden per blok. Groep 1 en 2 kunnen op maandagmiddag knutselen voor fl. 1,50. Op dinsdagmiddag is er knutselen voor groep 3 tot en met 5 voor fl. 1,50 en groep 1 en 2 kunnen sport en spelletjes doen voor een gulden per keer. Op dinsdagmiddag is ook de kookcursus voor groep 6 tot en met 8. Samen met de leiding kiezen de kinderen de recepten uit en deze worden gezamenlijk bereid en opgegeten. De cursus duurt zes weken en kost 20 gulden. Vrijdag is er de mini-kookclub voor groep 1 en 2 en kost 15 gulden voor zes weken. Zij gaan broodfiguren maken, lekker hapjes en proberen zelf pannenkoeken te bakken. Groep 3 tot en met 5 kunnen in de sportzaal sporten en spelletjes doen voor een gulden per keer. Voor sport en spel en de kookclub moeten kinderen zich inschrijven. Alle activiteiten beginnen om 15.30 uur. Voor meer informatie kan men terecht bij Jolanda van der Lubben bij Kluphuis Oost. SCHIEDAM - De St. Bernardus-school start maandag 17 januari met een damklas, waarvoor zich inmiddels al achttien jongens en meisjes uit de groepen 6 tot en met 8 hebben gemeld. De jongeren krijgen vijf lessen en kunnen daarna in het bezit komen van het Jannes van der Wal-diploma. Nadat de leerlingen van groep 7 op 1 oktober op de sportdag van de gemeente voor het eerst kennis hadden gemaakt met het dammen waren ze zo enthousiast, dat een vervolg niet kon uitblijven. Mevrouw Lourens, de onderwijzeres van groep 7, legde daarna het contact met de damclub Schiedam, die de cursus begeleidt. De lessen worden op maandagmiddag gehouden en duren een uur. Leraar is Henk de Witt. Hij is een officiële damle- raar van de Koninklijke Nederlandse Dambond en speelt in het eerste team van 'Schiedam'. De damclub doet, meldt PR-man Mathieu Smit, graag aan het project mee. Vooral omdat daarmee lekker aan de weg getimmerd kan worden. Dat past zeker ook in de plannen, die gemaakt worden met het oog op de viering van het 70- jarig bestaan. Voornaamste doel is het bereiken van de hoogste competitie-klasse. Dankzij een nieuwe sponsor (Van Stigt Thans Assurantiën) zijn voor volgend seizoen al twee prominente spelers aangetrokken. De meest bekende is de uit Wit- Rusland afkomstige viervoudige ex-wereldkampioen Anatoli Gantwarg. keert multi-denksporter Ron Heusdens terug in de Schiedam-gelederen. Ook staat er een spectaculaire gebeurtenis op de rol. Daarover wil men in dit stadium nog slechts kwijt, dat de details binnenkort wereldkundig gemaakt zullen worden. SCHIEDAM Op de vierde speeldag van de Trio League bowlen is de Schiedamse vrouwenformatie Musis/CAD erin geslaagd om de voor sprong op nummer twee Den Bosch te vergroten tot acht punten. Het mannenteam liet wat steekjes vallen, maar bleef wel klassementslei der. De dames waren in Scheveningen goed op dreef. Het enige schoon heidsfoutjes waren de verloren eerste games in de eerste en tweede wedstrijd. Door daarna de tweede game telkens met ruim verschil te winnen kwam er toch steeds een 21 zege uit de bus. In de derde wed strijd werd titelverdediger Oosterhout een lesje geleerd. De Musismannen van ONS/Almela wonnen eenmaal en gingen twee maal onderuit. Huisgenoot Warehouse/Musis deed het beter en behaalde twee overwinningen. De stand: ONS/Almela 23 punten, Duivendrecht 22, Julianadorp 20, Sittard 18, Musis/Warehouse en GWK 17, Haarlem 14 en Zutphen 13. SCHIEDAM - In De Erker wordt zaterdag 15 januari een leuke disco-avond georganiseerd voor kinderen en tieners. De kin derdisco is van 18.30 tot 20.30 uur en de tienerdisco van 21.00 tot 24.00 uur. Entree kost voor kinderen een gulden en voor tie ners 1,50 gulden. Voor de tiener disco is een legitimatiebewijs verplicht. SCHIEDAM - De Ronde van Schiedam, die vorig jaar in ere werd hersteld, krijgt op zondag 24 september een vervolg. Het evenement wordt opnieuw geor ganiseerd door Rennersclub De Coureur. In Schiedam rijden de elite-ren ners, sportklasse A en B en de veteranen. De agenda van De Coureur vermeldt ook de Vlaardingse Bevrijdingsronde op vrijdag 5 mei en de Ronde van Maassluis op maandag 14 augustus. Verder wordt er op het parcours van de rennersclub nabij de Vlaardingsedijk in Maassluis op maandag 12 juni (2e pinkster dag) het officieuze districtskam pioenschap voor sportklasse B gehouden, is er op zaterdag 12 augustus een jeugdomnium en op zondag 8 oktober de koppel tijdrit. INBREKER GEPAKT - In de nacht van maandag op dinsdag rond half één hebben beveiligingsbeamb ten in de Keenstraat (Spaanse Polder) een 28-jarige man uit Hellevoetsluis aangehouden op ver denking van inbraak. Uit onderzoek bleek dat de man even daarvoor had ingebroken in een portocabin en een vrachtwagen die op een afgesloten bedrijfsterrein aan de Keenstraat stonden. De man nam daarbij een mobiele telefoon, cd's en een autoradio weg. Hij wordt donderdag voorgeleid aan de officier van justitie in Rotterdam. WATERWEG - In de Schiedamse Margriethal wordt op zaterdag 15 en zondag 16 januari gespeeld om de titels van het district Noord- West van de Nederlandse tafeltennisbond. Op beide dagen is de aan vang 9.30 uur en worden de wedstrijden uiterlijk om 18 uur afgeslo ten. Op zaterdag komen er 59 meisjes en 221 jongens in actie. Zij verte genwoordigen 24 verenigingen. De jeugd is ingedeeld op leeftijd en licentie. Een dag later strijden 193 senioren om de hoogste afdelings eer. Zij zijn ingedeeld op basis van hun licentie. In de hoogste klasse zijn Marco van der Meijden, Rene Waterreus (beiden van Pecos), Remco van der Does en Jeroen Bastiaansen (van De Korenbeurs) de grootste kanshebbers. De vrouwen strijden mee bij de heren. Hun licentie wordt vertaald naar een herenlicentie. De hoogste spelende dames zijn de Korenbeurs-speelsters Jolanda Waterreus en Kim van der Poort. Ook de dubbeltitels staan in de etalage. Bij de jeugd hebben zich 31 dubbels gemeld en bij de senioren 68. SCHIEDAM - Ruud Spierings houdt nog een jaar de selectie van der deklasser PPSC onder zijn hoede. De clubleiding verlengde onlangs het contract met de trainer tot het einde van het volgende seizoen. Spierings is nu aan zijn eerste seizoen bezig. In de competitie draait de ploeg lekker en staat in het kielzog van klassementsleider Rijnmond/Hoogvliet op de derde plaats. De achterstand is vijf pun ten, maar de Schiedammers hebben wel een wedstrijd minder gespeeld. Daardoor is de titel als een periodetitel nog volop in zicht. SCHIEDAM - De hoofdmacht van damclub Schiedam heeft het thuisduel tegen het Brabantse Excelsior met een puntendeling afge sloten. Omdat de tegenstander enkele Nederlandse toppers mee bracht wordt de 10-10 beoordeeld als een prima resultaat. Hans Lansbergen had een 'makkie', omdat zijn tegenstander in Den Bosch was achtergebleven en hij dus na een uur wachten de punten kon opstrijken. Nadat De Witt had verloren en Frits Luteyn de Schiedammers op een 4-2 voorsprong bracht, gingen achtereenvol gens Wollaert (tijdnood) en De Jager (beginnersfoutje) door de knieën. Van Schaik, Van Eijk, Tiny Mous en Vrijland speelden remi se. Daarna moest Mathieu Smit winnen om er voor Schiedam alsnog een gelijkspel uit te slepen. De partij duurde zes uur en werd door Smit via een slim zetje in winst omgezet. Schiedam staat nu op de zevende plaats met 8 punten uit 8 wedstrijden. Koploper PSV heeft zeven punten meer. SCHIEDAM - Zowel bij de handbalvereniging Ventura als bij de voetbalvereniging SWSMC is een aantal leden vanwege hun lang durige lidmaatschap gelauwerd. Bij SWSMC telde de groep liefst vier personen, die de club al zeventig jaar trouw zijn. Het gaat om de heren B. Oetker, G. Zonneveld, J.F. Wessel en F. van Stijn. Zestig jaar lid zijn J. van Schijndel en A. Dekkers. Voor de halve eeuw tekenden C. Valk, J. van Buytenen en J.J. Veldhoen. A. Kouwenhoven en A. Suttorp bereikten de veertig en E. Onverwacht, T. Vis, M.P. Broeren en M. Broxks maakten de kwart eeuw vol. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van Ventura werden zeven personen gehuldigd. De kroon spanden Marina le Grand met 25 jaar en Aad Krowinkel met 40 jaar. Rene Bos en Ed Brugman, die beiden al zeventien soms op de achtergrond, soms heel prominent heel actief zijn, werden benoemd tot lid van verdienste. Bos is nu druk doende als jeugdcoördinator terwijl Brugman er voor zorgde, dat de kantine een nieuwe bar kreeg. SCHIEDAM - Eersteklasser SWSMC speelt in januari naast de inmiddels gewonnen beker wedstrijd (4-2 tegen Unio)en een competitiewedstrijd ook twee oefenpartijen. Op zondag 16 januari komt de Haagse tweede klasser VVM naar Harga voor een oefenduel, dat om 14 uur begint. Daarna volgt op donder dag 27 januari het al tweemaal uitgestelde duel tegen de reser ves van kasteelheer Sparta. De aanvang is 19.30 uur. SCHIEDAM Berichten voor de sportredactie kunnen per fax aangeleverd worden via het nummer 0105913733. Voor clubbladen en op schrift gestelde berichten zijn de volgende redactieadressen beschikbaar: Het Nieuwe Stadsblad, Westhavenkade 14, Vlaardingen of Van Beethovenlaan 4, 3144AS Maassluis. TOPOCCASIONS Clara en Zuider Medisch Centrum Rijnmond-Zuid <t»r U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 y Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010)4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: Regionaal accountmanagment: (010) 4.699.215 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Bewoners: 'Het is bezopen: onze straat ligt al vier maanden open' f y W - - - - 4* MEER DAN VAN DE MERK DEALERS MET FOTO Sandra Korthuis Wethouder Volksgezondheid, Rotterdam heten nu samen NU VOOR Verkrijgbaar bij A.H„ kiosken en benzinestations occAtietu DOE MEE MET DE MILLENNIUM-PUZZEL EN MAAK KANS OP SCHITTERENDE PRIJZEN' HOOFDPRIJS SET 15 INCH LICHTMETALEN VELGEN T W V. F 1.200. Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 j

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3