Gemeente Schiedam öO I De Stadsgids 2000 valt binnenkort bij u in de bus. Zij-ingang Crematorium en Begraafplaats Beukenhof dicht 'Een saaie maand Gemeentelijk Informatie Punt Alle, informatie' op één Locatie, 3-441 /A/A Deze week wordt de Stadsgids 2000 huis-aan-huis verspreid. De handzame gids bevat als vanouds informatie over de gemeentelijke organisatie en plaatselijke instellingen, organi saties en verenigingen. Er is ook weer een apart gedeelte met de 'Wegwijzer voor 55-plussers' en de Milieuwijzer. Bezoekers van het Crematorium en Begraafplaats Beukenhof kun nen vanaf 15 januari alleen via de hoofdingang aan de Laan van Spieringshoek het terrein betreden. De zij-ingang aan de Burgemeester van Haarenlaan is vanaf deze datum voortaan gesloten. Het Crematorium en Begraafplaats Beukenhof is dagelijks voor bezoek geopend van 09.00 - 16.00 uur. BEUKENHOF KAPVERGUNNINGEN yyp-pjL'r' SNOEIVERGUNNING VERKEERSBESLUITEN Na de feestdagen is de tijd aangebroken van wachten. Wachten op de lente of op de echte winter die nog moet komen. Planten en dieren die ongeduldig zijn worden afgestraft als de winter toch nog komt opdagen. Voor de tuinbezitters zit er ook niets anders op dan rustig af te wachten tot de lente aanbreekt. Saai of niet soms? WET MILIEUBEHEER WET MILIEUBEHEER VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNINGEN Aujetttette,genteenteujlce, tnjormaiie, Polders Instage,gemeentelijke- stukken, Woonkewcekrant, Banettkrant, Stadsblad WET MILIEUBEHEER PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 3, WOENSDAG 19 JANUARI, 2 000 WOENSDAG 19 JANUARI 2000 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010)246 55 55 Fax: (010)473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010)2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17 00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010)246 53 89 Fax (010) 246 53 64 Smdïpv* CREM A TORIUM BEGRAAFPLAATS Jk W V" Op grond van artikel 4.4.2 van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 1 berk, 1 wilg, 1 populier staande in de achtertuin Boterstraat 54 - 56, i.v.m. de situering - 2 populieren staande op het openbaar terrein achter Laan van Spaland nr 10 en 12, i.v.m. de slechte standplaats - 4 sierkersen en 5 acacia's, in de binnentuin van Verpleeghuis "Driemaasstede" Voorberglaan 35, i.v.m. de situering. Op grond van artikel 4.4.2 van APV - Schiedam is een snoeivergunning verleend voor het snoeien van: - 1 plataan staande op de hoek van de Warande/schoolstraat, i.v.m. nieuwbouw school Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorko men dat de boom (ofbomen) al gekapt gesnoeid wordt, dan dient u schorsing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursdienst, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. J.P. Krijgsman, tel.: 2465666. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 13 januari 2000 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. De volgende plaatsen aan te wijzen als een voetgangersoversteekplaats: a. Vlaardingerdijk, ter hoogte van de te realiseren metrohalte b. op de op /afrit van de A4 vanaf/naar de Vlaardingerdijk, c. Vlaardingerdijk, direkt ten westen van de Karei Doormanweg 2. de volgende plaatsen aan te wijzen als een invalidenparkeerplaats voor het voertuig met genoemd kenteken door het plaatsen van het bord model Ë6 bijlage I RW met onderbord: a. Laurens Costerstraat, voor pand nr 23a, voor het voertuig met kenteken YJ-86-YL b. Groenweegje, voor het toekomstig pand nr 36, voor het voertuig met kenteken TS-LG-58 3. de volgende invalidenparkeerplaatsen in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Edisonstraat, nabij pand nr 37b, voor het voertuig met kenteken HJ-DJ-80 b. Vlaardingerdijk, nabij pand nr 79, voor het voertuig met kenteken HR-XP-09 c. Henriette Bosmansplein, nabij pand nr 108, voor het voertuig met kenteken ZR-95-PF 4. de voetgangersoversteekplaats op de Singel, ten zuiden van de Huis te Riviereweg, te ver wijderen; 5. tiet parkeerverbod voor de west- en noordwestzijde van de Singel, tussen Emmastraat en Broersvest, zodanig te wijzigen dat het geldt voor de west- en noordwestzijde van de Sin- i gel, tussen Emmastraat en Emmaplein; 6. het parkeerverbod voor het Stadserf te wijzigen in een parkeerverbod voor Huis te Riviere; 7. de onderstaande straten tesamen aan te wijzen als een zone met een maximum snelheid van 30 km/uur door plaatsing van de borden model E10(A1en El 1(A1 a. Burg. Honnerlage Gretelaan, tussen de Nwe. Damlaan en de RJ. Troelstralaan; b. de Burg. Stulemeijerlaan; c. de Burg. Gijsenlaan; de inrichting van de straten wordt als volgt: Op de kruising van de Burg. Honnerlage Gretelaan met de Burg. Stulemeijerlaan wordt een verhoogd plateau aangebracht. In de Burg. Honnerlage Gretelaan komen op diverse punten, verkeersdrempels. In de Burg. Gijsenlaan en de Burg. Stulemeijerlaan komen geen rechtstan den langer dan ca. 100 m. voor, zodat hier geen verkeersdrempels nodig worden geacht. Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrok ken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Dit besluit is verzonden naar de Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland en diverse belangenor ganisaties op het gebied van het verkeer en vervoer. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam (tel.nr. 2465404) of de heer Bogerd (tel.nr. 2465616). Het besluit kan wor den ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Voor de fanatieke tuinders onder ons, is het misschien even slikken om niets te kunnen doen. Aan kijken alleen valt ook niet veel te beleven, want van bedrijvig heid in de tuin is nauwelijks sprake. Toch is dat laatste niet waar, alleen is de bedrij vigheid moeilijk zichtbaar. Onder de bladeren zijn, tijdens vorstvrije dagen, pissebedden, springstaarten, regen wormen, duizendpoten en nog meer 'enge' beestjes fanatiek aan de slag om de bladeren weg te krijgen. Deze bodemdiertjes zorgen niet alleen voor een grote schoonmaak, maar hun werk resulteert ook in een weelderige tuin doordat planten en bomen de verteerde bladeren als voedingstof kunnen opne- Ook in en op dood hout beginnen insec ten en schimmels aan de grote schoon maak. Het dode hout verdwijnt wel niet hele maal, maar wordt spoedig bedekt door mossen en varens. Tussen de bladeren en het dode hout schuilen vogels, egels, mui zen en andere zoogdieren die zich voor bereiden op de komende lente. Dus bij nader inzien blijkt de tuin niet zo saai te zijn. Als u geduldig afwacht en vooral het 'dode materiaal' in de tuin niet opruimt, kunt u bij het aanbreken van de lente helemaal een tuin vol leven aan schouwen. Helaas kunt u ook niets doen voor voor de ongeduldige knoppen en plantjes die nu al opkomen. De natuur heeft namelijk zijn eigen wil en dan zit er niets anders op dan toe te kijken! Heeft u nog vragen over dit onderwerp of heeft u andere 'groene' vragen, dan kunt u terecht bij de Groentelefoon: 2465522. ^Wieudienst Rijnt^0 MELDING art. 8.19 Algemeen De meeste bedrijven die nadelige gevolgen kunnen hebben voor het milieu en /of overlast (hinder) kun nen veroorzaken, vallen onder de Wet milieubeheer. Voor een groot aantal gevallen betekent dit dat deze bedrijven een vergunning moeten hebben. Een verleende vergunning geldt in principe ook voor veranderingen van de inrichting die geen, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor het milieu. Voor een dergelijke verandering hoeft dan geen vergunning te worden aangevraagd, maar kan volstaan worden met een melding hiervan aan het bevoegd gezag. Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 8 december 1999 een melding op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een melding van Exploitatie Mij. Mofashaven B.V. voor vervanging van kraanbaan op een steiger door een nieuwe kraan baan op de vaste kade en nieuwbouw van een kantoor ter vervanging van een tijdelijk kantoor aan de Nieuwe Waterwegstraat 34 te Schiedam. Voor dit project kan volgens de melder worden volstaan met een melding, omdat dit pro ject geen nadelige gevolgen of uitsluitend gunstige gevolgen heeft voor het milieu. Inzage De melding en de overige van belang zijnde stukken kunt u van 19 januari 2000 tot en met 1 februari 2000 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (telefoonnummer (010) 2468 402). Inlichtingen Voor informatie over de melding kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 340. Voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468 402). Projectnummer: 318508 Projectnummer: 316048 tAilieudienst Rijntt1 WET MILIEUBEHEER art. 8.23 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer. Als de ver gunningvoorschriften niet meer toereikend zijn voor de bescherming van het milieu heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid de vergunning ambtshalve te wijzigen, aan te vullen en/of in te trekken. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de aanpassing van de vergunning (ontwerp beschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen om voorschriften van de op 24 oktober 1989 aan Regiopolitie Rotterdam-Rijnmond verleende vergunning ten behoeve van een politiebureau aan het Bijdorpplein 1 te Schiedam krachtens artikel 8.23 van de Wet milieubeheer ambtshalve aan te vullen. De aanpassing heeft betrekking op de donkere kamer en de zuurkast met de daarbij beho rende opslag van chemicaliën. Het betreffen hier voorschriften ten aanzien van het gebruik en de opslag van gevaarlijke stoften en het lozen van afvalwater. Inzage U kunt de ontwerp-beschikking en de overige van belang zijnde stukken van 19 januari 2000 tot en met 1 februari 2000 tijdens de werkuren inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen gedurende deze periode ook buiten werkuren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (010) 2468 402). Na bovengenoemde periode is tot en met de termijn waarbinnen beroep kan worden inge steld tegen de beschikking inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Schriftelijke bedenkingen kunt u tot en met 1 februari 2000 inbrengen bij Burgemeester en Wethouders van gemeente Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam, persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt indien u daarom in een aparte brief bij de van persoonlijke gegevens ontdane bedenkingen vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen indien u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerp-beschikking, of indien u kunt aantonen dat u redelijker wijs niet tot het inbrengen van bedenkingen in staat bent geweest. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen over de ontwerp-beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met bureau Documentaire Infor matievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468 402). Projectnummer: 316048 "t Broersveld 3 Aan mevrouw D. Grobecker is een vergunning verleend als bedoeld in art. 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het exploiteren van een horecabedrijf, te weten een horecabedrijf aan de Broersveld 3, 3111 LC te Schiedam, waar men zich mag beroepen op het justitiële gedoogbeleid (coffeeshop). De exploitatievergunning heeft een geldigheidsduur van 1 jaar; Hoofdstraat 311 Aan mevrouw A. Burger is een vergunning verleend als bedoeld in art. 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het exploiteren van een horecabedrijf, te weten een horecabedrijf aan de Hoofdstraat 311, 3114 GE te Schiedam, waar men zich mag beroepen op het justitiële gedoogbeleid (coffeeshop). De exploitatievergunning heeft een geldigheids duur van 1 jaar; Parkweg 373 Aan de heer K.L.R. Heyboer is een vergunning verleend als bedoeld in art. 2.3.2 van de Alge mene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het exploiteren van een horecabedrijf, te weten een horecabedrijf aan de Parkweg 373, 3119 CK te Schiedam, waar men zich mag beroepen op het justitiële gedoogbeleid (coffeeshop). De exploitatievergunning heeft een geldigheids duur van 1 jaar; Rotterdamsedijk 266a Aan de heer F.J. Ros en de heer S. Nasri is een vergunning verleend als bedoeld in art. 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het exploiteren van een horecabe drijf, te weten een horecabedrijf aan de Rotterdamsedijk 266a, 3112 BS te Schiedam, waar men zich mag beroepen op het justitiële gedoogbeleid (coffeeshop). De exploitatievergun ning heeft een geldigheidsduur van 1 jaar. Afschriften van bovengenoemde (exploitatie-)vergunningen liggen zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan door een belanghebbende binnen een ter mijn van zes weken na bekendmaking van deze beschikkingen, te weten 18 januari 2000, tegen de afzonderlijke beschikkingen schriftelijk bezwaar worden gemaakt. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de burgemeester van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Indiening van een bezwaarschrift leidt niet tot schorsing van het besluit. Hiervoor kan een belanghebbende een verzoek om een voorlopige voorziening o.g.v. artikel 8:81 Algemene wet bestuursrecht indienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam). Voor meer informatie: Y. van Batenburg, tel.: 2465753 of mr P.J. Dullaart, tel.: 2465807. Gemeentelijk Informatie Punt Stadserf 1 3112 DZ Schiedam Telefoon: 2465304 E-mail adres: info@schiedam.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur donderdag 08.00 - 20.00 uur De, mAewerkers XatiAra, Thape, etc Yvonne, Woudenberg staan u,graag te, u/oord. ^«ieudicnst Rjjn BESCHIKKING art. 8.25 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer. Het bevoegd gezag heeft de mogelijkheid een vergunning in te trekken, als de inrichting ontoelaatbaar nadelige gevolgen voor het milieu veroorzaakt en toepassing van artikel 8.23 redelijkerwijs daarvoor geen oplossing biedt (lid 1, sub a). De behandeling van deze procedure bestaat uit drie stappen: het schriftelijk ter kennis brengen van het voornemen tot intrekking aan de vergunninghouder, het toezenden van het ontwerp besluit en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van het intrekken van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben besloten de op 24 maart 1927 aan de heer J.R. Goris verleende vergunning ten behoeven van een visrokerij aan de Lange Haven te Schiedam krachtens artikel 8.25 van de Wet milieubeheer ambtshalve in te trek ken. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken van 19 januari 2000 tot en met 29 februari 2000 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kan toor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom tektonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoon nummer (010) 2468 402). Byroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een ver zoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift tevens een verzoek om voorlopige voorziening is inge diend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en voor kopieën (tegen betaling) van de stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468 402). Projectnummer: 308857

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 2