Van harte! Deelnemers maken het jury playbackshow erg moeilijk Gastronomie aan de Schie Pommodoro nog aan toe! Great! Foto-expositie bij Sehiespoor POSTBANK SCHIEDAM De kortste weg naar de beste Postbankhypotheek, Vrijwilligers voor thé-dansant IJsboer in winter gaat op onderzoek uit 33 bands dingen mee naar Popprijs Gevonden en vermiste dieren ONDER 4 OGEN Schiedammer Van der Horst schrijft geschiedenis GALLGALL Het Nieuwe Stadsblad I GALLGALL Postkantoor Lange Nieuwstraat 191 Schiedam WOENSDAG 19 JANUARI 2000 03 - 1441 SCHIEDAM - De Stichting Ouderenwerk is op zoek naar vrijwilligers die eenmaal in de 14 dagen willen meehelpen bij het organiseren van een thé-dan sant. Voor meer informatie hier over kan men contact opnemen met één van de medewerksters van dienstencentrum De 4 Molens via tel. 4705500. SCHIEDAM - De Schiedamse historicus Han van der Horst heeft een boek geschreven over de Nederlandse geschiedenis. Het werk dat de naam draagt 'Nederland, een biografie. De vaderlandse geschiedenis van de prehistorie tot nu' staat vol met feiten en feitjes, en is geschre ven voor zowel historici als voor de geïnteresseerde leek. Hij schreef het boek voor wie van daag om zich heen kijkt en wil weten wat dit oude land gezien heeft. Daarnaast besteedt hij veel aandacht aan de koloniale geschiedenis. Eerder verscheen van deze auteur onder meer 'De lage hemel, Nederland en de Nederlanders verklaard'. JENEVER VOORDEEL Hartevelt Jonge Jenever lOOcl 9 loods (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 door Lex van Marsbergen WATERWEG - De mini- playbackers van het Vlaardings Songfestival hebben de jury, onder voorzitterschap van Joop van de Hor, voor moeilijke beslissingen geplaatst. Volgens Joop was de uitslag een kwestie van soms halve punten. In feite kan er niet worden gesproken van een uitslag. Een aantal van de deelnemende jongens en meisjes behaalde de halve fina le, voor de anderen bestaat de kans dat ze door Young Entertainment alsnog worden gekozen. Voor aanvang van hun optreden kenden veel deelnemertjes nog duidelijk enige drempelvrees en plankenkoorts. Herhaaldelijk werd achter de coulissen gevraagd hoe laat het was en tij dens de aankondiging door Rita Young werd bedeesd ja en nee geantwoord op haar vragen. Tijdens de act viel echter alle schroom als bij toverslag van de deelnemers af en stonden er pro fessionele zangers en zangeres sen in de spotlights. Soms zo professioneel zelfs, dat het publiek er kippenvel van kreeg. Wat te denken van het lied 'Teil him' van Barbra Streisand en Celine Dion, foutloos vertolkt door Bianca Kramer en Carola den Tuinder. De scène uit 'Miss Saigon' door Rianne Schrage en Cheryl Moenen deed de juryvoorzitter een traantje wegpinken. Britney Spears werd zelfs drie keer geplaybackt. En verder was er veel bewondering voor Tanja Kramer als Dorus. Na een gastoptreden van de win naar van vorig jaar, Joey van der Velden die nu als jurylid fun geerde, en de succesvolle Vlaardingse zangeres Nancy Bras, moest de jury tot de moei lijke beslissing komen. Er werd zelfs even uitstel gevraagd. Maar uiteindelijk mochten Gabriëlle Brusse, Anoek Rosman (beiden als Britney Spears), Bianca Kramer en Carola den Tuiner (Streisand en Dion), Ferewe van Vught (Will Smith), Rianne Schrage en Cheryl Moenen (Miss Saigon) en Tabitha Wijker en vriendin (Grease) opgelucht Ook deze creatie van 'Toy Boxkon het publiek ontroeren. ademhalen: zij gaan door naar de halve finale op zondag 13 februari. Zondag 23 januari start om 14.00 uur het songfestival voor kinderen tot en met 14 jaar. Het festival wordt gehouden in zaal Middelhuyse aan de Koninginnelaan 403 in Vlaardingen. Marjanneke Slinger SCHIEDAM-Wat doet een ijsboer in de winter? Rob Oosthof, eigenaar van Vlug IJs aan de Hoofdstraat in Schiedam- Zuid en plaatsvervangend raadslid van Gemeentebelangen, greep de stille periode van eind december tot eind februari aan om eens uit te zoeken of de Teletaxi echt zo slecht functioneert als een tijdje geleden werd geschetst in een artikel in deze krant. Zijn conclusie na bijna 3 weken als chauffeur op de taxi: "De klanten zijn juist heel tevreden over de Teletaxi. En ik neem mijn petje af voor de chauffeurs." Helemaal werkloos is de ijsbe- reider en -verkoper niet in de winter. "Ik doe ook catering, ik maak ijstaarten voor feesten. Het leukst vind ik het om te 'beeldhouwen': driedimensiona le ijstaarten maken, zoals Mickey Mouse, een gitaar, een treintje, een kaas, wat men maar wil." Vooral in november en december heeft Oosthof het daar druk mee. Maar januari en februari zijn stille maanden. "Ik kan slecht tegen stilzitten en wil me graag ook op andere terrei nen bewegen. Toen ik het artikel in Het Nieuwe Stadsblad las, waarin stond dat klanten van de Teletaxi klagen over de slechte service, was ik verbaasd. Ik heb Verkeersdrempels zorgen ervoor dat klanten van de Teletaxi heen en weer worden geschud. zelf een moeder van 77 jaar en van haar hoor ik alleen goede dingen. Daarom besloot ik eens zelf te kijken hoe het is." Levenservaring Tot nu toe heeft hij er geen spijt van: "Het is gigantisch als levenservaring. Je krijgt te maken met mensen van 90 die nog kerngezond zijn en mensen van 50 die invalide zijn. Maar ik hoor geen negatieve dingen over de taxi. Het is natuurlijk een samenspel van mens, computer en klant. Als je aan de late kant bent en mensen hebben een half uur in een koud portiek gewacht, zeggen ze: 'Het duurde wel lang', maar dan kruipen ze dicht bij de kachel en hoor je ze niet meer. De klanten zijn vooral blij met het vervoer." De verhalen van ouderen dat ze soms worden uitgescholden door de chauffeur, vindt hij moeilijk te geloven. "Natuurlijk, je gaat stressen als je te laat dreigt te komen. Dan kan het dat je mensen die klagen misschien een grote mond geeft. Maar ik ken de chauffeurs en kan me niet voorstellen dat ze echt klanten uitschelden. De werksfeer is goed, mensen wer ken zich wezenloos. Je moet niet vergeten dat er veel factoren meespelen, zoals files en opge broken straten." De baan als chauffeur hakt er volgens Rob Oosthof soms flink in: "Vaak is het heel gezellig en kom je niet meer bij van het lachen, maar je krijgt ook hele trieste verhalen te horen. Dat neem je wel mee naar huis en dat is best zwaar." Drempels Op de taxi hoort Oosthof wat er leeft onder de mensen. Die informatie kan hij goed gebrui ken als plaatsvervangend raads lid van Gemeentebelangen. "Je hoort dat mensen bang zijn, dat ze zich onveilig voelen. Ook spreken ze over de troep op straat en slechte bestrating, waar vooral invalidenwagens last van hebben." Maar ook zelf kwam hij in de Teletaxi tot de ontdekking dat de stad vol zit met obstakels voor invaliden: "In de gemeenteraad willen sommigen een stad vol verkeersdrempels. Als je dan achter in de bus zit in een inva- lidenwagen, word je heen en weer geschud. Ik moest eens een vrouw ophalen bij de masseur. Zij kon na de drempels bij wijze van spreken meteen weer terug. De nagels van de mensen zitten soms in de bankjes, omdat ze zich zo schrap zetten. Ik wil dan ook de raadsleden uit nodigen eens mee te rijden in een rolstoel. En dan hebben zij niet eens pijn. Desnoods werk ik dan een paar dagen zonder bet aling. Dan kunnen ze in ieder geval zien hoe verkeersremmen- de maatregelen niet moeten." Al vaker stak ik de loftrompet over de tomaat. Niet de 'Hollandische wasserbombe', zoals de Duitse consument ons massaal gekweekte product van enige jaren geleden noemde, maar de Italiaanse pom modoro. De origineel op de vollegrond en in de volle zon geteelde 'rode koningin', zwanger van smaakstoffen en vitaminen. Die tomaat, in de zon gedroogd, is de basis voor de volgende, verslavende dres sing. Gerecht: Zongedroogde tomaatdressing. Receptuur: 75 gram zongedroogde tomaat, 0,5 liter zonnebloemolie, 1,5 dl. olijfolie, 1,5 dl. rode wijnazijn, 2 eierdooiers, 3 tomatenpulp zonder pit en vel, zout en peper. Bereidingswijze: Maal de zongedroogde tomaten in de keukenma chine fijn. Voeg de azijn eraan toe met 1,5 dl. rode wijnazijn, 2 eier dooiers en 3 tomatenpulp zonder pit en vel. Voeg de olie eraan toe en proef het geheel en breng de dressing tot uw eigen smaak. Als laatste gebruikt u peper en zout voor de smaak. Men kan natuurlijk ook komen proeven in Hosman Frères Bistrot Auberge, tel. 010-4264096. Reserveren mogelijk. Ook voor gezel schappen. Op vertoon van dit recept krijgt u een amuse met tomatendres sing. SCHIEDAM - Voor de vierde Popprijs van Schiedam hebben zich 33 bands aangemeld. De organisatie is blij met dit hoge aantal. Ook bands van ver buiten de regio zoals Raalte en Roosendaal doen mee. Op vrijdag 21 januari gaat de Popprijs van start in podi umcafé De Graauwe Hengst. De Popprijs bestaat uit zes voorron den. Hiervan zullen de beste 8 bands doorgaan naar de twee halve finales. De 3 beste daarvan gaan door naar de finale, waar de win naar wordt bepaald. De openingsavond start om 21.00 uur en toe gang is gratis. SCHIEDAM - Bij Amivedi Schiedam staan deze week de volgende dieren geregistreerd: Vermist: Donkergrijs zwart-cypers met witte bef, 5 jr., gecastr., omg.: Antoni Muysstraat-West; zwart witte poes, omg. 's-Graveland- seweg; schildpadpoes, beige bef, 8 jaar, omg. Aleida-straat; cypers-witte kater, gecastr., 4 jr., van kin tot buik wit, vier witte poten, naam 'Tommie', omg.: Voornsestraat, Gorzen; Cyperse poes, witte poten, snoet en bef, naam 'Polly', omg.: Tarweakker; Zwart-witte kater, gecastr., witte bef en voetjes, donkerbr. vl.bnd., 15 jr., omg.: Vlasakker. Gevonden: poes, donker-cypers, witte snoet, witte sokjes, kousen achterpo ten, mollig, circa 9 jaar, gevon den op Maasboulevard; rode kater, blauw bandje met afge scheurde zakdoek, circa 1 jaar, gevonden in Lange Nieuwstraat; zwart-witte kat, zwart vlekje bij neus, voetjes voorpoten, kousjes achterpoten, gevonden omge ving Parkweg.Wie één van deze vermiste dieren herkent of denkt ze gezien te hebben, kan bellen naar Amivedi Schiedam, tel. 4711857. Nog steeds niet terug is Ukkie uit de Abbebroek- sestraat in de Gorzen, een Cyperse kater van 3 jaar, met witte bef en voeten. Wie heeft hem gezien? Soms kan oorlogstuig ook vrede lievender doeleinden dienen. Lasers zijn nog nooit in een oor log gebruikt, maar bestaan zeker; verblindende laserwapens die werken met zeer intense pulsen infrarode straling, even schade lijk voor het netvlies van een sol daat als voor optische sensoren van bijvoorbeeld vliegtuigen. Het Pentagon heeft veel geld gestoken In een technolo gie die de ogen van soldaten beschermt tegen laserflit- sen. En als het een beetje meezit profiteren automobilisten, fotografen en lassers daar bin nenkort van mee. Want onlangs is deze technologie ontwikkeld. Men maakt daarbij gebruik van vloeibare kristallen, hetzelfde materiaal dat wordt toegepast in de led-schermpjes van digitale horloges. De kristallen zijn ideaal voor het blokkeren van intense flitsen infrarood van lasers. In glasvezels verwerkt geven deze kristallen de mogelijheid om in brillenglazen toegepast te worden (voor het oog zijn maar een paar millimeter vezel voldoende). Het nieuwste op dit gebied zijn twee plaatjes glas met daartussen een dun laagje vloeibaar kristal, vol doende om ogen te beschermen tegen intense zonnestralen. Dus wie weet kunt u deze vinding binnenkort ook bij ons in de win kel bewonderen! WHISKY VOORDEEL Grant's Family Reserve Scotch Blended Whisky lood q 99 SCHIEDAM - Tijdens de eerste Schiespoordag in het nieuwe millennium van zaterdag 22 janu ari exposeert Arno Veenhof zijn mooiste foto's uit zijn omvangrijke collectie. Daarvoor reisde hij vele Europese landen af, bezocht talrijke spoorse evenementen en reisde zelfbij verschillendejubiieumrit- ten mee om de mooiste plaatjes te maken. Bij Sehiespoor wordt Arno Veenhof jaarlijks gevraagd voor het geven van dia-avonden, die hij van vakkundig commentaar voorziet. Het publiek wordt ook in de gelegenheid gesteld foto's te verwerven. Op de grote clubbaan is een deel van de stationscatacomben gereed. Verder wordt weer een modelspoorbeurs gehouden met modelspoor in verschillende schalen. De Schiespoordag wordt gehouden in het clubhuis aan de Westerkade 21 van 10.00 tot 16.00 uur. Volwassenen betalen een gulden en kinderen vijftig cent. kunststofkozijnen Fabricage fn eigen fabriek Warmte-lsolerend en onderhoudsvrll Dubbele beglazing Snelle levering 10 laar garantie Concurrerend In prils James Wattweg 18 Vlaardingen Telefoon 010-4349833 Als u droomt over die fraaie 2-onder-l-kapper... Als u uw zinnen heeft gezet op een keuken die van alle gemakken is voorzien... Als u eigenlijk ook vindt dat u beter kunt kopen voordat de huur alwéér omhoog gaat... Dan kunt u op het postkantoor terecht bij een expert die uw wensen begrijpt. En die ze ook uit kan laten komen. Loop dus eens binnen bij het postkantoor Lange Nieuwstraat 191 in Schiedam, en maak daar een afspraak met de Hypotheekadviseur! Of bel gratis 0800-0012. verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R, Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Regionaal accountmanagment: (010) 4.699.215 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Rob Oosthof: 'Ik neem mijn petje af voor de chauffeurs van Teletaxi' egGr SCOTCH WHISKY H A BAKKER 4 Zn irm y s y Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3