Verrassende concerten in het eerste milleniumjaar Toots Thielemans en Trio Mike Ferro l The Sound of Musical: Timbres Divers en Tony Neef The Rosenberg Trio en Eddie Conard The Deep River Quartet Jaap Dekker Band Boogie Battle Acht Zondagochtendconcerten in de Doelen Gemakkelijk en snel bestellen Robert Long Conny Vandenbos Bestelformulier voor de voorjaarsserie 2000 DE HAVENLOODS Zondag 13 februari 2000 Hoofdstad operette met 'Strauss Tijdgenoten' In het jaar 1850 stierf Johann Strauss senior en een halve eeuw later blies Johann Strauss junior zijn laatste adem uit. Voor Hoofdstad Operette een reden om deze honderdvijftig- ste en honderdste sterfdag van respectievelijk vader en zoon te herdenken met een gevarieerd concertprogramma. U kunt genieten van de mooiste dans en operettemelodieën van de Strauss-dynastie en tijdgenoten als Jacques Offenbach, Franz von Suppe en Karl Millocker. Wenen, wals en Strauss; een drie-eenheid. Koor en orkest van Hoofdstad Operette staan onder muzikale leiding van Robbert van Steijn. De solisten deze ochtend zijn: Annelie Brinkhof, Wilma Bierens, Thomas Siessegger en Bert Simhoffer. Zondag 20 februari 2000 De gedeelde passie voor musi ceren van de neven Stochelo {sologitaar), Nonnie (bas) en Nous'che (ritmegitaar) Rosen berg zetten hen ruim dertig jaar terug aan tot de oprichting van The Rosenberg Trio. Groot inspirator van het trio is de legendarische zigeunergita rist Django Reinhardt, die als eerste aan het begin van de jaren dertig van de vorige eeuw een Europees equivalent van de Zondag 27 februari 2000 Amerikaanse jazz onder het grote publiek bracht; de zoge heten 'Gipsy Jazz'. Net als vorig jaar bezoekt het trio deze zondagochtend de Doelen samen met percussio nist/zanger en producer Eddie Conard, een veelgevraagd ses siemedewerker die naam ver wierf door zijn speciale bena dering van jazz, funk, Zuid- Amerikaanse- en popmuziek. Sybrandus Finck, Ricardo Hazel, Ace Vincent en Dick Rietveld verwierven bekend heid met hun pure swingstijl die inmiddels is uitgebouwd tot een wereldrepertoire met fan tastische eigen interpretaties. Van de Amerikaanse jazztradi- tionals en gospels tot meer recenter werk van Van Morrison, Sam Cooke, Ry Cooder en Gilbert Becaud. Klassiek komt eveneens aan bod zoals een aanstekelijk uit voering van Verdi's 'Rigoletto' in Bes-groot. The Deep River Quartet wordt tijdens dit concert begeleid door het Trio Joop van Deuren. Zondag 12 maart 2000 'Boogie Woogie Man' Rob Hoeke gaf vorig jaar een paar maanden voor zijn overlijden een laatste concert. Samen met collega-boogie-pianisten Rob Agerbeek en Jaap Dekker trok hij jaren door het land met The Grand Piano Boogie Train. De swingende concerten zoals de drie boogie-gi- ganten ze op het podium neerzetten zijn, tot verdriet van velen I verleden tijd. Maar Jaap Dekker pakte een nieuwe draad op met de Jaap Dekker Band Boogie Battle. Op deze zondagochtend geeft hij een spetterend en afwisse lend concert met solis ten Inigo Grim bergen, Rob Middelho-ven, Dennis Aalse, Alex Milo en de fantasti sche zange res Thaïsa Olivia, plus een wervelen de Grand Piano Boogie Battle tussen Jaap Dekker en het aan stormende pianotalent Martijn Schok. Zondag 2 april 2000 De 30e serie Zondagochtend concerten begint op 13 februari 2000. Een nieuw millennium, dat klinkt anders, fris. Iets, dat ook geldt voor de vooijaarsserie concerten. Het gezelschap Hoofdstad Operette opent de rij op 13 februari met het program ma "Strauss Tijdgenoten'. Een week later, 20 februari, bezoekt The Rosenberg Trio, opnieuw met percussionist/zan ger Eddie Conard, de Doelen. Natuurlijk is The Deep River Quartet ook weer van de partij om op 27 februari gegarandeerd de zaal voor de zoveelste keer in een enthousiaste stemming te brengen. De ochtend van de 12e maart kent een swingend begin als de Jaap Dekker Band Boogie Battle het podium betreedt. Conny Vandenbos brengt op 19 maart haar nieuwste liedjespro gramma ten gehore en zondag 26 maart is eveneens zo'n och tend die niet overgeslagen mag worden; harmonica-virtuoos Toots Thielemans treedt dan op, samen met pianist Mike dei Ferro. Het orkest Timbres Divers werkt op zondag 2 april samen met zanger/acteur Tony Neef in 'The Sound of Musical'. Robert Long tenslot te, sluit de rij op 9 april met zijn voorlopig laatste show die de titel 'HET lang genoeg oud CONCERT' draagt. Lied van de week Op de betreffende zondagoch tenden opent de foyer van de Doelen om 9.45 uur, de Grote Zaai om 10.30 uur. Er zijn geen besproken plaatsen. Voor het concert begint, speelt pianist Bertus Nicodem gezelli ge inloopmuziek en bij de aan vang van het concert om 11.00 uur is gastheer/presentator Gerard Cox daar om het publiek te verwelkomen met zijn ver trouwde Lied van de Week waarin hij samen met de zaal op humoristische wijze de recente gebeurtenissen in en rond Rotterdam de revue laat passe ren. Parkeren anders Regelmatige bezoekers van de Zondagochtendconcerten in de Doelen hebben het vast wel gemerkt; de parkeersituatie in de binnenstad is drastisch ver anderd. Op zondag moet er vanaf 12.00 uur parkeergeld betaald worden. Wie zijn auto in de garage onder het De Voorverkoopservice van de serie Zondagochtendconcerten voorjaar 2000 sluit op 12 februari, voor zover u gebruik maakt van de service van de toezending van een acceptgirokaart. Op alle verkoopadressen kunt u tot en met 12 februari 2000 terecht voor contante betaling. U kunt ook 'n volledig ingevulde bank of giro-cheque opsturen. Houdt er rekening mee, dat de kaarten voor de Zondagochtendconcerten snel uitverkocht kunnen zijn. Het ingevulde bestelformulier kunt u opsturen naar: De Havenloods Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, of Theater Organisatiebureau Hanson, Postbus 37014, 3005 LA Rotterdam. Het bestelformulier kunt u ook inleveren bij een van de regio kantoren van De Havenloods (zie adressen). U betaalt als u de bevestiging en acceptgirokaart van Hanson heeft ontvangen. De bestelde kaarten reserveren we twee weken voor u. De verval datum staat op de acceptgirokaart vermeld. Heeft u het bedrag voor die datum niet betaald, dan vervalt uw reservering. Zodra uw betaling binnen is bij Hanson, krijgt u de toegangskaarten toegezonden. Let op:Wanneer u kaarten wilt bestellen voor 't concert van 13 februari a.s. dient het formulier voor 26 januari in ons bezit te zijn, i.v.m. de verwerking van de acceptgiro. Schouwburgplein parkeert, kan goedkoper uit zijn door een uit- rijkaart te kopen in de hal van de Doelen. Zeker, als men vroeg arriveert en na het concert nog even nablijft. Wie een plaats bij een parkeermeter heeft gevonden, kan bij aankomst alvast voor een half uur/drie kwartier beta len. Het Rotterdamse Parkeerbedrijf verklaarde des gevraagd dat het vóór 12.00 uur betaalde geld, pas na 12.00 uur wordt gebruikt. Adressen voorverkoop: Theater Organisatiebureau Hanson, Straatweg 179, Rotterdam-Hillegersberg, telefoón (010) 422.52.44, fax (010) 418.86.53. De Doelen, Kruisstraat 12, telefoon (010) 2171717. De Havenloods, hoofdkantoor: Prins Hendrikkade 16, Rotterdam-Noordereiland, telefoon (010) 469.99.1 i, fax (010) 469.93.62. En de bijkantoren: Groot Vlaardingen, Westerhavenkade 14, Vlaardingen, telefoon (010) 434.40.22. De Botlek, Elementenweg 44, Spijkenisse, telefoon (0181) 621.188. Het Kompas, Gostdijk 53, Oud-Beljerland. telefoon (0186) 636.465. Per 1 februari: De Vonk/Merwesteyn, Poidermolen I, Papendrecht, telefoon (078) 613.02.22. Goudsche Courant/Hollands Silhouet/Goudse Post, Markt 26, Gouda, telefoon (0182) 512.74.44. Deze kantoren hebben geen toegangskaarten in voorraad. U kunt er wel kaarten bestellen en direct betalen. Vervolgens sturen we u de toegangskaarten zo snel mogelijk toe. De vijf gulden administratiekosten komen dan te vervallen. Tony Neef zong in theatereafe's en restaurants voordat hij suc ces boekte in de Soundmixshow als de Vieze Man, in duet met Peggy Lee. Later zagen we Tony als lead zanger in Jeans 2, Jeans 3 en Jeans 4 en in de Jeans tv-spe- cials. Ook was hij finalist bij het Nationale Songfestival. Daarna kon het publiek hem bewonderen in musicals als Zondag 9 april 2000 Zijn fans horen hem het liefst zingen. Maar Robert Long heeft meer kwaliteiten: het schrijven en componeren van prachtige liedjes, boeken, ver halen en de musical 'Tsjechov', maker van omstreden cabaret programma's, presentator van 'Een 10 voorTaal'en andere tv- producties. Toch blijft het ver tolken van liederen voor Long zelf ook een van zijn meest Evita, 'Miss Saigon' en 'Chicago'. Hij had een gastrol in 'Goede Tijden, Slechte Tijden'en zong onder meer de leader van de serie 'Goudkust'. Ruim een jaar terug kwam er een cd van hem uit. Neef brengt samen met het orkest Timbres Divers, onder leiding van Rien den Hartog, The Sound of Musical. Een prachtcombina tie! aangename bezigheden. De manier waarop, kan niemand hem nadoen. Met zijn nieuwe theaterproductie 'HET lang genoeg oud CONCERT'wordt het een groot feest van herken ning en voor nieuwkomers een feestelijke kennismaking. Tn deze show, die voorlopig zijn laatste is, zingt Long liedjes uit zijn oeuvre van de laatste 25 jaar. Zondag 19 maart 2000 In 1961 begon Conny Vandenbos een professionele muzikale carrière als zangeres die in het jaar 2000 nog spring levend is. Met de song Ik ben gelukkig zonder jou' had Conny een van haar grootste hits. En nu blijkt, dat het lied ook nog eens belangrijk is geweest voor de emancipatieontwikkeling in Nederland! In haar nieuwste Zondag 26 maart 2000 liedjesprogramma, met teksten van Conny zelf en muziek van Udo Jürgens, vraagt zij zich af 'Zou ik het weer zo doen?' en zingt ze alle hoogtepunten uit haar repertoire, gecombineerd met werk van haar recente cd's en natuurlijk de onnavolgbare 'Hommage aan Edith Piaf'met onder meer het meeslepende 'Non, je ne regrette rien'. Accordeon speelde hij reeds als driejarige, de harmonica volgde later. 'Toots'werd zijn bijnaam, naar muzikanten als Toots Mondeilo en Toots Camarata. Hij speelde bij Benny Goodman, floot voor com mercials en had de eer te mogen werken en optreden met grootheden als Ella Fitzgerald, Paul Simon, Natalie Cole en Billy Joel. Pianist Mike del Ferro, zoon van wijlen Len del Ferro, vertolkt met zijn trio op originele wijze bekende opera-aria's en Napolitaanse liederen. Met Toots Thielemans nam Mike een cd op, dat resulteerde in een samenwerking op de planken. Met Stefan Lievestro op bas en Hans Eijkenaar op drums spelen Toots en Mike de sterren van de hemel op deze zondagochtend. 30e SERIE - VOORJAAR 2000 - EEN HANSON PRODUCTIE DATUM OMSCHRIJVING PRIJS P.ST Passe-partout (8 concerten a f16,-) Keuze passe-partout* waarmee zes Zondagochtendconcerten uit de reeks van twaalf kan worden gekozen (6x fl 7,-) f128,- f102,- zondag 13 febr. 2000 Hoofdstad Operette Strauss Tijdgenoten fl 8,50 zondag 20 febr. 2000 The Rosenberg Trio In concert met Eddie Conard f18,50 zondag 27 febr. 2000 The Deep River Quartet In concert again fl 8,50 zondag 12 mri 2000 Jaap Dekker Boogie Battle Met pianist Martijn Schok f18,50 zondag 19 mrt. 2000 Conny Vandenbos 'Zou ik het weer zo doen' fl8,50 zondag 26 mrt. 2000 Toots Thielemans En Trio Mike Del Ferro f18,50 zondag 2 apr. 2000 The Sound of Musical Timbres Divers en Tony Neef fl 8,50 zondag 9 apr. 2000 Robert Long HET lang genoeg jong CONCERT fl 8,50 Administratie, porto- en verzendkosten f5,- TOTAAL BEDRAG: Zondagochtendconcerten Zondoéochtenfóowerten 7A. CCD TC \/rvr*DTA AD TfVDft CC\T U AMCDM DDDHT T/~"TTC AANTAL BEDRAG Dhr/Mevr.: Adres: Postcode: Bank/girorekening') Telefoon: Huisnummer: Woonplaats: Ik ontvang van u een bevestiging en wacht met betalen op uw acceptgiro Hierbij stuur ik een volledig ingevulde giro of euroeheque mee. Dit bank- of gironummer wordt door onze administratie op uw acceptgiro vermeld

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 17