Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Praatpaal Daihatsu breekt eigen verkooprecord AutoWeek biedt tips tegen autodiefstal Bedrijfsauto RAI 2000: comfortabel zaken doen met Citroën Winnares Soundmixshow 1999 krijgt Hyundai Coupé Hyundai H 200 nu met voordelige extra's Honda investeert in productiesystemen Assortiment GDImotoren uitgebreid Reductie emissies prioriteit bij Ford Doormiddel van lij* UITGAVE: DE HAVENLOODS WOENSDAG 26 JANUARI 2000 rubriek over mensen in de autobranche HYunoi De trotse winnares van de Soundmixshow 1999, Erna Otte- Hemmink uit Hengelo, rijdt sinds kort in een prachtige Hyundai Coupé F in de kleur Mystic Teal. Sales Marketing Director Milco de Vries van Hyundai- importeur Greenib Car b.v., overhandigde haar onlangs de sleutels van de sportauto. §rna Otte-Hemmink vertolkte tijdens de door Henny Huisman gepresenteerde Soundmixshow een nummer van de zan geres Emma Shapplin. Na de finale kon den de kijkers telefonisch hun stem uit brengen. Daarbij kwam Erna onbetwist als nummer één uit de bus. Sinds de tele visie-uitzending verloopt haar carrière stormachtig. Wekelijks is er een aantal optredens door heel het land van haar programma, waarbij Erna een aantal klas sieke nummers in een populaire verpak king brengt. Daarbij komt haar mooie Hyundai Coupé natuurlijk uitstekend van pas. Tijdens de uitreiking van de Hyundai werd Erna Otte-Hemmink (zie foto) door het autobedrijf ook uitgebreid in de bloe men gezet. COLOFON Auto Actueel Auto Actueel verschijnt wekelijks als bijlage van Het Nieuwe Stadsblad te Schiedam. REDACTIE: Raymond Rotteveel Tel: 010 4699 531 De laatste jaren timmert Daihatsu goed aan de weg. Wereldwijd produceert Daihatsu zo'n 700.000 auto's per jaar. In Nederland gaat het ook goed met het merk. Dit komt onder andere omdat Daihatsu de afgelopen jaren aantrekkelijke modellen heeft geïntroduceerd. Auto's die modern van vormgeving zijn, met hoogwaardige techniek, goede kwaliteit en natuurlijk scherp geprijsd. Daarnaast heeft Daihatsu een dealerorganisatie die in 1999 een verkooprecord vestigde van 10.000 nieuwe Daihatsu's. De totale autoverko pen stegen in 1999 in Nederland met niet minder dan dertien pro cent. Daihatsu liet zelfs een stij gingspercentage zien van maar liefst 22 procent. Dit maakte Daihatsu één van de sterkst groeiende automerken in Nederland. Een belangrijke pei ler van dit succes is de Daihatsu Cuore die met een verkoop van 4.000 stuks zelfs een verdubbe ling liet zien ten opzichte van 1998. Daarnaast waren ook de Sirion en de Gran Move grote stijgers, modellen waarvan Daihatsu ook in het nieuwe jaar hoge verwachtingen heeft. Kortom, 1999 was een zeer suc cesvol jaar dat Daihatsu in 2000 zal proberen te evenaren of zelfs te verbeteren. XH-DG-40 In de eerste AutoWeek van het nieuwe jaar biedt het blad een gouden - van een lezer afkomstig - idee waar het gaat om diefstalbeveiliging van de auto. Bij twee- of driedeurs auto's is het wel heel simpel en goedkoop toepasbaar. Voor vier- en vijfdeurs is het iets moeilijker, maar is het met een lich te ingreep ook goed mogelijk de auto tegen diefstal te beschermen. Basis vormt een blokkering van de rugleuning als deze op de stoel is geklapt. Ligt deze namelijk gefixeerd op de zitting, dan kan er met geen mogelijkheid gas worden gegeven, geremd of gestuurd. Men kan dan simpelweg niet achter het stuur plaatsnemen. De vinding werd gedaan door Jan Kuijpers uit Lewedorp en is uitvoerig getest door TNO in Delft. De enige handigheid die van de autobezitter wordt gevraagd, is een klein gaatje boren door het scharnier van de bestuurdersstoel en deze vervolgens verankeren middels een eenvoudig maar solide slot. Op zo'n manier kan de rugleuning niet meer terugklappen. Investering: vijftien gulden plus een gaatje boren. Het afgelopen jaar werden er 25.000 auto's gestolen. Extra comfort en meer gebruiksgemak kosten bij Hyundai niet veel. Kopers van de H 200 (gesloten bestelwagen en dubbe le cabine) kunnen verschillende fabrieks- opties aanschaffen voor de halve prijs. Het prijsvoordeel kan oplopen tot vele duizen den guldens. Deze aanbieding geldt tot en met 30 juni 2000. De H 200 valt in de klas se tot 3,5 ton GVW en biedt een laadvolu me van ruim vijf kuub (gesloten bestelwa gen). De prijzen van de H 200 beginnen bij f 25.745, (excl. BTW) voor de versie met 2,4 liter benzinemotor. Honda gaat 146 miljoen Euro (322 miljoen gulden) investeren om de efficiency en flexibiliteit van haar wereldwijde produc tiesystemen voor automotoren te verhogen. In lijn met de plannen om in 2005 een nieuwe generatie motoren te realiseren, wil Honda haar huidige productiesysteem innoveren om competitiever in de markt te staan. Het is ook de bedoeling om een gedeelte van de productiesystemen over te plaatsen vanuit Japan naar elders om zo lokale onderdeelleveranties te sti muleren en productiecapaciteit aldaar te verhogen. Doel van de investeringen is een hoger rendement in combinatie met minder belasting van het milieu. Het Mitsubishiassortiment GDImotoren is uitgebreid met de nieuwe 1,1 liter kracht bron, op dit moment de kleinste direct ingespoten benzinemotor. Darmee komt het aantal verschillende GDImotoren op negen: naast de 1,1 zijn er nog de 1,5 liter, 1,8 liter, 2,0 liter, 2,4 liter, 2,5 liter, 3,0 liter en 3,5 liter GDI. De serie eindigt bij de 4,5 liter GDImotor die tot nu toe alleen op enkele modellen voor' de Aziatische markt wordt toegepast. Het Engelse magazine Fleet World heeft Mitsubishi's GDItechniek overigens onlangs nog beloond met de Milieuprijs. Terugdringen van uitlaatgasemissies en brandstofverbruik staan bovenaan de prio riteitenlijst van Ford: over de hele wereld werken ruim 25.000 ingenieurs fulltime aan deze onderwerpen, die op talloze punten ineengrijpen. Dit leger van ingeni eurs voert jaarlijks ruim 35.000 uitlaatgas tests uit en heeft sinds medio jaren '70 de uitlaatemissies van koolwaterstoffen, stikstofoxides en koolmonoxide met 95 procent gereduceerd en de partike- luitstoot met 67 procent. Heden zijn 50 Ka's nodig om dezelfde hoeveelheid uit laatgas te produceren als bij de Fiesta uit 1976. Op 3 februari gaan in Amsterdam de deuren open van de Bedrijfsauto RAI. Tot en met 13 februari kunnen duizenden bezoekers ervaren wat de slogan 'Comfortabel zakendoen met Citroën' precies inhoudt: een zee van ruimte voor de lading met een voor het Franse merk spreekwoordelijk comfort voor de bestuurder. Naast de bestseller Berlingo zullen ook de nieuwe Hdi-uitvoeringen van de Jumpy in de Oosthal van de RAI geëxposeerd wor den. Nieuw voor de Nederlandse markt is de Citroën Jumpy 2.0 Hdi. Deze potente 2 liter Common Rail dieselmotor is leverbaar in twee uitvoeringen, een 69 kW (95 pk) motor zonder intercooler en 80 kW (110 pk) mét. De voordelen van deze direct onder hoge druk ingespoten zelfontbranders zijn inmiddels bekend van het perso nenwagengamma van Citroën en van de Berlingo: zo wordt gemiddeld 16 procent minder brandstof verbruikt en hebben deze motoren een 17 procent lagere C02 uit stoot. Daarnaast beschikt de Hdi over 29 procent meer vermogen en een beduidend hoger koppel. De grotere trekkracht van de Hdi bij lagere toerentallen biedt een enor me winst op het gebied van de veiligheid en het comfort. Een gemiddeld brandstof verbruik van 6 liter op 100 kilometer en een brandstoftank van 80 liter zorgen voor een autonomie van zo'n 1300 kilometer: ook ruimte in de portefeuille derhalve voor comfortabel zaken doen! De Citroën Jumpy Hdi zal ook leverbaar zijn met dub bele cabine. De Berlingo scoorde voor Citroën een tophit in het drukke F1-seg ment met een compacte, ruime en voor de bestuurder erg comfortabele besteller: alleen al in Nederland rijden er zo'n 15.000 van rond. De nieuwe Berlingo 2.0 Hdi met 69 kW (90 pk) biedt de zakelijke rijder nog meer rij-genoegen tegen voordelige tarieven: uit voering met een laadvermogen van 600 kg vanaf f 22.925,- en in de 800 kg-uitvoering vanaf f23.410,-. Voor bedrijven die de lage C02 uitstoot nog teveel vinden, levert Citroën ook een elektrische versie van de Berlingo, de Electrique, die inmiddels met succes door de gemeenten Alphen a/d Rijn en Rotterdam zijn ingezet. Het gamma van de Citroën Jumper wordt aangevuld met een 27M uitvoering. Het is een lichte uit- De Opel Zafira, tornen van de I S-16VECOTEC krachtbron, is de eerste auto in het Compact Van men< die optioneel leverbaar is met ESp (Electronic Stability Program). ESP verhoogt de reeds grote veiligheidsreserves van het geavanceerde Dynamic Safety- chassis (DSA) van de Zafira nog verder, met name onder lastige rij- h regen da, de actieve veiligheid aanzien- liiZenherkentESPkri- ^gaatvanhetr^ tieke rij-situaties en help, het de bestuurder de controle over de auto te behouden door het motor vermogen te reguleren en de rem men op de afzonderlijke wielen te bedienen. De Zafira is uitgerust met het mees, recente ESP-systeem voering van de Jumper mer een middellan ge wielbasis. De definitieve prijs van de Jumper 27M wordt op de Bedrijfsauto RAI bekend gemaakt. Het Nieuwe Stadsblad aft» „.,^-é**^ÉÈÊiaÊliÊÈÊÊtËËM

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 13