Gemeente Schiedam Verbouwinkj e «I Gemeentelijk Informatie Punt Kom naar de Stadswinkel VERGUNNINGEN VERPLANTEN BOMEN l i Alle, infoirwiatie< op Locatie' 'Dcir/iny cy sAntyrcfifaum /•Y/A WET MILIEUBEHEER VERORDENINGEN STRAATNAAMGEVING BOUWZAKEN OPENBARE VERGADERINGEN IN FEBRUARI GEMEENTERAADSVERGADERING COMMISSIEVERGADERING SWWV VRIJSTELLINGEN EX ARTIKEL 19 WRO KAPVERGUNNINGEN :v'7?\ 1 -a Algemene*gemeentelijke informatie Poldert Inzagegemeentelijke stukken* Woonkeuz*ekra*nt, Banenkrant, Stadsblad PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 4, WOENSDAG 26 JANUARI, 2000 WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE WIJZIGEN RIJKSMONUMENT De Walvis is een unieke gele genheid voor feesten receptiesvergaderingen of gewoon een gezellig avondje barbecuen of gourmetten. Een fantastische ambiance voor wel 300 personen. Nieuwe Haveri 235 - 3117 AB Schiedam. Voor informatie: Telefoon (010) 426 84 62. Fax: (010) 427 18 33 E-mail: Bowling.Schiedam@inter.NL.net WOENSDAG 26 JANUARI 2000 4-454 Gemeenteberichten FFF HBII FFF H Colofon Stadskantoor Telefoon: (010)246 55 55 Fax: (010)473 70 21 E- mail: infb@sehiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 17.00 uur donderdagavond tor 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 HA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010)246 53 89 Fax (010) 246 53 64 Milieudienst Kijnrn ONTWERP-BESCHIKKING art. 8.26 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer. Op verzoek van de vergunninghouder heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer de vergunning in te trekken indien van de vergunning geen gebruik meer wordt gemaakt en als het belang van de bescherming van het milieu zich daartegen niet verzet. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de intrekking van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van het intrekken van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 3 november 1999 een verzoek om intrekken van de vergunning op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer ont vangen. Het gaat om een verzoek van de heer N. van der List voor het intrekken van de op 26 april 1996 verleende vergunning voor een polyethyleenslangen fabriek aan de Lan ge Haven 68 B te Schiedam. Inzage U kunt de ontwerp-beschikking en de overige van belang zijnde stukken van 26 januari 2000 tot en met 22 februari 2000 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien bij het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Grave- landseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (010) 246 84 02) kan in de bovengenoemde periode de ontwerp-beschikking buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond. Na bovengenoemde periode is, tot en met de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking, inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Schriftelijke bedenkingen kunt u tot en met 22 februari 2000 indienen bij Burgemeester en Wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u daarom in een aparte brief bij de van persoonlijke gegevens ontdane bedenkingen vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerp-beschikking, of als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet tot het inbrengen van bedenkingen in staat bent geweest. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening de DCMR (telefoonnummer (010) 246 84 02). Projectnummer: 308221 Commissie voor Cultuur, Onderwijs, Sport en Recreatie Datum dinsdag 1 februari Tijd 16.30 uur Plaats Stadskantoor Secr. Mevr. D.T.H. Starmans, tel. 2465994 Commissie voor Financiën, Bedrijven, Personeelszaken en Organisatiezaken Datum woensdag 2 februari Tijd 16.30 uur Plaats Stadskantoor in de Aleidazaal Secr. H. Teeuwen, tel. 2465530 r— Vergaderingen van de raadscommissies en de gemeenteraad zijn openbaar. De agenda kan één week voor de vastgestelde vergaderdatum telefonisch bij de secretaris van de desbetreffende commissie worden opgevraagd. Wilt u gebruik maken van het spreekrecht voor burgers over agendapunten dan moet u dat vooraf melden bij de secretaris (bij voorkeur minimaal 24 uur tevoren) onder vermelding van het onderwerp waarover men het woord wenst te voeren (maximaal 5 minuten per spreker). Spreekrecht voor burgers over andere dan op de agenda opgenomen punten: tijdens de rond- vraag. Voor agenda's, verslagen en stukken van commissievergaderingen kunt u terecht bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1Ook liggen daar de raadsstukken ter inzage. Datum maandag 7 februari Tijd 20.00 uur Plagts Stadskantoor in de Aleidazaal De geplande commissievergadering voor Sociale Zaken, Werkgelegenheid, Welzijn en Volksgezondheid (SWWV) van donderdag 27 januari gaat niet door. 9' De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat vrijstellingen zijn aangevraagd voor: het realiseren van 39 appartementen ter plaatse van het voormalige kerkgebouw aan de Monseigneur Nolenslaan. Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan "Nieuwland 1961". de bouw van een appartementencomplex aan de Boterstraat 22-24. Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan "Binnenstad". Deze bouwplannen worden aangemerkt als verzoeken om toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen om met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstellinggen te verlenen van de geldende bestemmingsplannen nadat van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de desbetreffende verklaring van geen bezwaar is ontvangen. Informatie omtrent de bouwplannen liggen daartoe vanaf 27 januari 2000 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen tot het verlenen van vergunning bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. de directeur van de sector Volkshuisves- ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) schriftelijk beden kingen indienen. In zijn vergadering van 4 oktober 1999 heeft de gemeenteraad vastgesteld De Verordening op de Straatnaamgeving en de Huisnummering 1999; de Verordening Commissie Straatnaamgeving. V Deze verordeningen komen in de plaats van de uit 1947 stammende Verordening op de straatnamen en de huisnummering.- De verordeningen liggen met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het Gemeentelij ke Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam en treden in werking op de acht ste dag na deze bekendmaking. Uitvoeringsvoorschriften Huisnummering Door burgemeester en wethouders zijn ter uitvoering van de Verordening op de Straatnaam geving en de Huisnummering technische uitvoeringsvoorschriften vastgesteld voor de wijze van nummeren en voor het aanbrengen van huisnummerborden. Deze voorschriften treden tegelijk met de Verordening op de Straatnamen en de Huisnumme ring in werking op 3 februari 2000 en liggen met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Aanvulling Mandaatbesluit 1999 Met het oog op de uitvoering van de Verordening op de Straatnamen en de Huisnummering hebben burgemeester en wethouders enkele bevoegdheden terzake gemandateerd. Deze man daten zijn opgenomen in een aanvulling op het Mandaatbesluit 1999. De aanvulling ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het Gemeentelijke Informatiepunt in de Stads winkel, Stadserf 1 te Schiedam. Dit besluit treedt in werking op 3 februari 2000. Op grond van artikel 4.4.2 van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 4 abelen staande aan de Boterstraat t.h.v. parkeerterrein, in verband met de slechte wortel structuur - 6 iepen staande aan de Havendijk t.h.v. nrs.138-150 in verband met slechte conditie en ziekte* - 1 populier staande op het openbaar terrein langs de Zwaluwlaan in verband met natuurlijke dunning - 4 knotlindes, 3 bolaccacia's, 1 sierkers, 1 populier staande op het terrein omsloten door Lin- deyerstraat/ Vlaardingseweg en parkeerterrein achter Hof van Spaland in verband met het op peil brengen van terrein - 6 meidoorns, 7 bolaccacia's, 4 sierkers, 2 valse christusdoorns, 1 goudenregen, 4 populieren staande op het parkeerterrein achterzijde winkelcentrum Hof van Spaland, in verband met herinrichting en het op peil brengen - ca 85 bomen in de soorten es, plataan, sierkers, wilg, populier, meidoorn, linde, sierappel, els en iep, staande aan het ontwikkelingsgebied Parkweg Oost, in verband met bouwrijp maken terrein - 3 kurkbomen, 3 esdoorns staande op het terrein van de Plantage t.h.v. Tuinlaan 58/60 respectievelijk Lange Nieuwstraat 51-55 in verband met zeer slechte conditie - 2 populieren, 3 berk, 100 m2 bosplantsoen, staande op het terrein Churchillweg/Valerius- straat nabij locatie Woonplus in verband met realisering bebouwing - 2 populieren, 4 wilgen, 1 iep, 1 kers, 1 berk, 2 moerbeien, staande op het terrein tuin voor malige Politiebureau aan de Lange Nieuwstraat in verband met bodemsanering. De rooiwerkzaamheden zijn gepland op 31 januari 2000 - 1 boom, staande op het schoolterrein "De Gorzen", in verband met uitbreiding school - 16 populieren, 1 sierappel, 1 vleugelnoot, staande op het terrein Land van Belofte in ver band met bouwplanontwikkeling en worteldruk herplantplicht gedeeltelijk gedeeltelijke herplantplicht a L Op grond van artikel 4.4.2. van de APV Schiedam is een vergunning verleend voor het verplanten van: 0 'f f 0 s Broersvest: verplanting van 5 platanen en 1 eik. Ventweg Van Harenlaan tussen Parkweg en Storckstraat: verplanting van 19 lindes. De nieuwe standplaatsen van deze bomen betreffen o.a.: Lange Kerkstraat, Groengebied keer- lus Broersvest, 's Gravelandseweg (Noordzijde), Stadhouderslaan, Laan van Bol'Es en Schu- bertplein. Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorko men dat de boom (of bomen) al gekapt/gerooid/verplant wordt (of worden), dan dient u schorsing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sec tor Bestuursdienst, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. J.P. Krijgsman, tel.: 246 56 66. Gemeentelijk Informatie Punt Stadserf 1 3112 DZ Schiedam Telefoon: 2465304 E-mail adres: info@schiedam.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur donderdag 08.00 20.00 uur De- uuLewurkers Xandra, Thape. ut Yvonne Woudenberg staan u>graag te u/oord. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, elke dag van 08.00 - 17.00 uur, telefoon: 2465565. Voor technische informatie kunt u terecht bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht op de 13e etage van het Stadskantoor dagelijks van 08.30 tot 10.30 uur. Ingekomen aanvraag van 19-01-2000: bouwaanvragen/meldingen: Fazantlaan 19 J.H. van der Grijp sloopaanvragen/sloopmeldingen: Korte Haven 1 t/m 9 Bremamax B.V. woning vergroten (herziene aanvraag) bedrijfsruimten en 1 bedrijfs pand gedeeltelijk slopen (herziene aanvraag) Verleende beschikkingen van 10-01-2000 t/m 20-01-2000: bouwvergunningen/meldingen: Boekweitakker 34 Rozenburgerplein Horvathweg 50 Stadhouderslaan 88 Algerastraat 19 Dilleveld 12 Westfrankelandsestraat 16b Mieriksveld 11 Groenelaan 62a Noordvest 135 Broersvest 111 Brede Marktsteeg 3 Parkweg 417 Frambozengaarde 8 Mieriksveld 10 R. v.d. Berg Sector Cultuur, Educatie en Sport Total Nederland NV J. van Beek Rogovast Holding b.v. A. Botter Habe Vastgoed Rijnmond A.J. Olde Meierink A.E. Hoogendijk G.W.T. Tuinder Interieurarchitect A. Zandee B. Spuijbroek HSV "De Brandersstad" H.J. Lok R. Groenendijk dakkapellen bouwen beeldend kunstwerk plaatsen motorbrandstoffenverkoop- punt vergroten dakkapel bouwen kantoorgebouw vergroten berging plaatsen drie opslagloodsen bouwen woning vergroten woning vergroten lcx)ds tot woonhuis verbouwen winkelpand verbouwen puien begane grond verbouwen kantine bouwen dakkapellen bouwen woning vergroten schakelstation slopen asbest verwijderen sloopvergunningen/sloopmeldingen: Kerkweg/Kandelaarweg Holland Railconsult Buitenhavenweg 114-116 A. Gerbers Stephensonstraat 22a, 22b, 24, 26, 28, 30a, 30b en Van Leeuwen- hoeckstraat 29a, 29b, 31, 33a, 33b, 35a, 35b, 37, 39a en 39b 17 woningen slopen Van Heekstraat 29 Van de Tempel Vastgoed BV opslagloods en romneyloods slopen Ringersstraat 11 Baartmans Int.Transport BV garagedak slopen Havendijk 1001 R.M. van Gemerden noordgevel gedeeltelijk slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 31 januari 2000 Parkweg Orist Slimme Watering Lange Haven 121 Bemog Projektontwikkeling Utrecht B.V. Dienst Educatie Schiedam C.A.P. Sitton 240 woningen bouwen noodlokalen bouwen bedrijfsruimte tot woning verbouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretariaat, telefoonnummer: 2465490. Lange Haven 121 De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is ingediend voor het wijzigen van het monument Lange Haven 121 Het plan ligt vanaf 27 januari 2000 gedurende 14 dagen voor een ieder in het stadskantoor ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, dagelijks van 08.00 tot 17.00 uur (inzagetermijn is 14 dagen). Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot deze plannen mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke ziens wijzen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en Woningtoezicht, postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 2