IN KRANT "SL 10? 1? 'De Manke'in het theater Gebr. de Block PERLA MILD ENKHUIZER JODEKOEKEN loods www.hicspaland.nl Roof met geweld Containerbrand Eerste exemplaar protestlied 'Het spoor naar Niemandsland' pi Weiiers nieuwe directeur VROM Koopzondag Seinpost wil straatbeeld veranderen via aankoop, huur en verhuur panden Schiedam krijgt voorlopig maar twee autodeelplaatsen Minder klachten milieuoverlast 010-4706400 Scooter over de kop Jongen zonder reden neergestoken PAUL BERG Kwaliteit en winkelsfeer, geven net iets meer NEN OF WOENSDAG 2 FEBRUARI 2000 52e JAARGANG, Nr 5 SCHIJNT IN DE GEMEENTE,SCHIEDAM kijk voor ons actuele woningaanbod op onze internet-site; TOTALE OPLAGE: HNS Steppers tarten hun kuiten voor goed doel Stichting Maasboulevard bang voor verlies subsidie SCHIEDAM - Een 18-jarige Schiedammer is vrijdagmiddag in de Celssiusstraat met geweld beroofd van zijn mobiele tele foon en gouden ring. De dader werd even daarna aangehouden. Terwijl het slachtoffer vlak na de beroving door de GGD werd behandeld, kwam de dader aan lopen. Toen hij de politie zag, maakte hij zich uit de voeten. Na een korte achtervolging kon worden aangehouden. SCHIEDAM - Een 33-jarige Schiedammer is zaterdagavond met zijn motor-scooter over de kop geslagen op de Oranjebrug. De man, die teveel had gedron ken, weigerde zich door de medewerkers van de GGD aan zijn verwondingen te laten behandelen. Hij werd door de politie meegenomen naar het bureau, waar hij een proces ver baal kreeg voor het rijden onder invloed. Bovendien bleek hij geen rijbewijs A te bezitten, waarvoor een apart proces ver baal werd opgemaakt. SCHIEDAM - Een 19 jarige Schiedammer is zondagavond zonder aanleiding in zijn rug gestoken op de Kappeyne van de Coppelolaan. Het slachtoffer liep naar huis toen een onbeken de man hem passeerde. De man kwam even later terug en stak het slachtoffer in zijn rug. De jongen heeft bij een woonhuis om hulp gevraagd. In het Schieland Ziekenhuis is de wond op zijn rug gehecht. De recher che van het district Schiedam stelt een onderzoek in SCHIEDAM - De brandweer heeft zondag twee keer moeten uitrukken voor een container- brand. 's ochtends werd brand geconstateerd in een container aan de Buitenhavenweg. In de nacht van zondag op maan dag zagen surveillerende politie mensen op de Schiedamseweg een container in rook opgaan. Paul Berg over... Opticien Paul Berg: "Kent u ons nog niet? Wij nemen graag de tijd om dat te veranderen." In het Vlaardingse restaurant Auberge L'Escargot werd vrijdag de cd 'Het spoor naar Niemandsland' gepresenteerd. Het lied dat wordt gezongen door Annemieke van Dam en een koor van Vlaardingse middelbare scholieren, is een muzikaal pro test tegen zinloos geweld. Van de opbrengst zal mogelijk een monument worden opgericht. Het eerste exemplaar van 'Het Spoor naar Niemandsland werd overhandigd aan Hubert Bosua en J.M. Govaart, die de tekst en de muziek schreven. Bosua toonde zich zeer tevreden over het resul taat. "Behalve dat het voor een goed doel is, heeft de kwaliteit van de cd zich al bewezen. Toen Annemieke van Dam het lied voordroeg, konden veel mensen opnieuw hun tranen niet bedwingen," In Vlaardingen en omgeving is 'Spoor naar Niemandsland' al een succes. Van de eerste duizend cd's, die in eigen beheer zijn gedrukt, werden al zevenhonderd exemplaren verkocht, volgens Bosua. Een platenmaatschappij heeft het initiatief overgenomen en zal de cd landelijk gaan verkopen. De opbrengst komt even ais de eerste dui zend exemplaren ten goede aan de Stichting Vlaardingen Tegen Zinloos Geweld. Bosua: "Deze week liggen de eerste exemplaren in de winkels. We hopen er natuurlijk het beste van maar in de landelijke verkoop spelen meer zaken een rol. Samen met de stichting hebben we het plan opgevat om de opbrengst te besteden aan monument. We heb ben het voornemen heel voorzichtig bij de gemeente aangekaart. De eerste reacties waren positief." SCHIEDAM - Bij de gemeente is vanaf begin dit jaar mr. Barend Weiiers werkzaam als directeur van de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Hiervoor heeft hij binnen het Ministerie van VROM op verschillende beleidsterreinen leidinggevende functies bekleed. Binnen de gemeente gaat hij zich met name richten op de bijdragen van VROM aan de verwezenlijking van het Meerjaren Ontwikke lingsprogramma Stedelijke Vernieuwing, op de samenwer king tussen de gemeentelijke diensten en op de verdere verbe tering van de interne organisatie. SCHIEDAM - In het cen trum van Schiedam wordt zondag 6 februari een koop zondag gehouden. De win kels zijn dan open van 12.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wet houders wil een 'belangrij ke, extra kwaliteitsimpuls' geven aan de revitalisering van de Schiedamse binnen stad. Hiervoor wordt het adviesbureau Seinpost inge schakeld. Seinpost maakte naam door de Rotterdamse Witte de Withstraat nieuw leven in te blazen. Belangrijk kenmerk van de methode van adviesbureau Seinfeld is: zorgen dat je meer grip krijgt op de panden. In de Witte de Withstraat is dit onder meer bewerkstelligd door de oprichting van een vastgoedont wikkelingsmaatschappij - met de gemeente als belangrijke aan deelhouder - die panden koopt, huurt en verhuurt. 'Sommige dingen kun je niet regelen via een bestemmingsplan', licht E. Kleingeld van Seinpost toe. 'Er was bijvoorbeeld genoeg horeca in de Witte de Withstraat, maar het waren bijna allemaal shoar mazaken. Pas als je invloed hebt op het gebruik van de panden, bijvoorbeeld door ze te kopen en verhuren, kun je werkelijk iets veranderen in een straat.' Gewaardeerd Inmiddels is de Witte de Withstraat een gewaardeerde I"~* JÜ wmmm uitgaansstraat met galeries en trendy eetcafés. 'We hebben gebruik gemaakt van de moge lijkheden die al aanwezig waren. De Witte de Withstraat ligt tus sen musea in: dit bood kansen voor galeries en eetcafés.' Ook voor de Schiedamse bin nenstad moet gebruik gemaakt worden van het 'natuurlijke potentieel'. Het is nog niet pre cies duidelijk in welke richting de plannen zullen gaan, maar vaststaat dat deze in het verleng de zullen liggen van de aanbeve lingen die uit recente onderzoe ken en stadsgesprekken naar voren zijn gekomen. Volgens een medewerker van de afdeling Economische Zaken komt dit in het kort neer op 'twee lichte accenten' voor grofweg twee gedeelten van de binnenstad. Enerzijds moeten er meer grote landelijke winkelketens komen in het centrum van Schiedam. Dit zou met name moeten gebeuren in (ruwweg) in het deel tussen het ABC-complex, Broersveld, de Nieuwe Passage en het zuidelijke deel van de Hoogstraat. Rond het noordelij ke deel van de Hoogstraat (vanaf het stedelijk museum) zouden kleine winkeltjes en oude ambachten het straatbeeld moe ten bepalen. Duurzaam Het is de bedoeling dat Seinpost aan de slag gaat in nauw overleg met Initiatiefgroep Binnenstad, waarin enkele 'duurzaam belanghebbenden' vertegen woordigd zijn, zoals de gemeen te Schiedam, ondernemers in de binnenstad, de VVV, eigenaren van winkelpanden en de Kamer van Koophandel. Wellicht ont staat uit deze groep een nieuwe vastgoedmaatschappij, analoog aan die voor de Rotterdamse Witte de Withstraat, die leeg staande panden zou kunnen kopen en/of huren. De gemeente Schiedam nbdigt de Initiatiefgroep binnenstad bin nenkort uit voor een eerste bij eenkomst over de toekomst van de binnenstad. Voor Seinpost is volgens het college een rol als 'aanjaagmotor' weggelegd. De eerste opgave voor het adviesbu reau is een voorstel voor een concreet en doelgericht plan van aanpak. SCHIEDAM - In de Kreupelstraat en bij het Hof van Spaland komen zo snel mogelijk twee auto deelplaatsen, plekjes dus voor een zogenaamde Greenwheels. Toen januari vorig jaar het contact met Greenwheels tot stand kwam, werd nog gedacht aan vijftien locaties voor de auto's die door meer personen zijn te gebruiken. Het idee is dat Greenwheels is het autoverkeer in de stad wordt teruggedrongen. In januari vorig jaar was Greenwheels de vragende partij. Ze wilden de deelauto's graag introduceren in Schiedam. Er werd gedacht aan vijftien plaatsen, dus 5000 bewo ners per autodeelplaats. Onder de spoorlijn zou altijd een plaats zijn op een maximale afstand van 500 meter van elke voor deur, daarboven op hooguit een kilometer. Om bin nen het parkeervergunningbeleid plaatsen beschik baar te stellen voor deelauto's en de speciale bor den in te voeren, moest de parkeerverordening worden aangepast. Schiedam wachtte op het model van de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten), dat pas in december kwam. De voor gestelde wijzigingen kunnen pas op 27 maart in de raad worden vastgesteld. Nu is echter de gemeente de vragende partij, die Greenwheels verzoekt, ook in Schiedam te begin nen. Greenwheels zegt wel te willen, maar niet eer der dan volgend jaar. Andere plaatsen, waar men een hoger rendement verwacht, komen eerst aan de beurt. De organisatie schat de vraag naar autodelen in Schiedam in op 5 tot 15 per auto. In andere ste den ligt dat getal op 100 of hoger. 'Deze relatief lage score heeft tot gevolg dat Schiedam wordt opgenomen in het rijtje te openen steden in 2001 of later', stelt Jan Borghuis van Greenwheels. De gemeente wil toch graag op een zo kort moge lijke termijn het autodelen in de stad introduceren. 'Als gevolg van het succes van autodelen, niet alleen bij burgers, maar zeker ook bij het bedrijfs leven, heeft de firma Greenwheels een zekere posi tie opgebouwd, waarbij zij nadere voorwaarde stelt ten aanzien van haar aanbod autodelen in te voe ren.' Men is bereid met slechts twee locaties in Schiedam het 'deelrijden' alvast op kleine schaal te beginnen, op voorwaarde dat de gemeente de kos ten voor de auto's voor haar rekening neemt. Autodelen is een commercieel initiatief. De exploitant stelt de winstgevendheid voorop. Voor de gemeente telt het maatschappelijk rende ment omdat in andere steden de parkeerdruk na invoering van Greenwheels soms zelfs met 49 pro cent afnam. Greenwheels zorgt dat op elk van de twee plaatsen die er voorlopig komen voor de deelnemers altijd een auto beschikbaar is. Deelnemers maken afspraken voor langere tijd. Doordat de auto dichtbij kan worden opgehaald en teruggebracht wordt bijgedragen aan een bewust en selectief autogebruik. snelfiltermaling 4 pakken a 250 gr. van 12.38 NU pak 325 gr. van 2.09 NU Alleen geldig met bonuskaart A.H. - Gall Gall - Etos Blockshop - Retourette Groenelaan, Schiedam Gebr. de Block J WATERWEG - De meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond heeft vorig jaar in totaal 19.848 klachten binnengekregen. Dat is ruim tien procent minder dan in het jaar daarvoor. De daling van het aantal klachten werd overigens al in 1997 ingezet. De vermindering wordt voornamelijk veroorzaakt door een forse daling van het aantal vliegtuigklachten (met 20 procent) en een lich te daling van het aantal stankklachten (zes procent). De meeste klachten gingen over lawaai (10.638), waarvan 7.521 over vliegtuiglawaai. Het aantal stankklachten daalde van 8.221 in 1998 naar 7.704 vorig jaar. De grootste boosdoeners in 1999 waren Rotterdam Airport (7503 klachten), de Discovery van de Stena Line in Hoek van Holland Holland (435 klachten) en de Shell raffinade rij in Pernis (211 klachten). SCHIEDAM - Manke Billy is de persoon om wie vanavond alles draait in Theater aan de Schie. Het Noord Nederlands Toneel speelt daar het stuk 'De Manke'. De bewoners van het eiland Inishmaan raakt nogal in verwarring als een Amerikaanse filmploeg op het onherbergzame Ierse eiland neerstrijkt. Manke Billy maakt van de beroering gebruik om het saaie en ook harde leven op in de kleine gemeenschap te ontvluchten. Het toneelstuk begint vanavond om 20.15 uur in het Schiedamse theater. De prijs van een kaartje varieert van f 29,50 tot f 37,-. www.onsgroep.n f HNS Het Nieuwe Stadsblad ACTIE 'ZUINIG STOKEN' Kijkt u elders in het blad H FM vuur de streef- UI !l verbruiken! OPTICIEN DAT IS DUIDELIJK Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Adviesbureau ingeschakeld voor revitalisering Schiedams centrum Leegstaande panden te over in de Hoogstraat Het Noord Nederlands Toneel speelt vanavond 'De Mankevan martin McDonagh. Foto: KAREL ZWANEVELD VERHOOG UW TERMIJNBEDRAG, VOORKOM ONGEMAKKEN Zoals u weet, zijn de energietarieven in 2000 flink gestegen. Blijft uw energieverbruik hetzelfde als vorig jaar, dan zal uw jaar rekening toch stijgen. Door maandelijks bijvoorbeeld twee tientjes meer te betalen, hoeft u straks bij de jaarrekening niet ineens een groot bedrag extra te voldoen. Bel voor meer informatie met ONS, telefoon (010) 262 1000. z a i e k a o n a a 2 6 2 10 0 C

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1