Voorstellen om politiek aantrekkelijker te maken ROVER 'Enkelspoor TramPlus maakt sloop Overschiesestraat overbodig' Twee cyperse katten in dierentehuis Hargahoeve Maasboulevardfestival gered Nipte winst voor Primus Inter Pares Ventura staat weer met beide benen op de grond SoPhia I DiP8' I Da"'' Veel animo voor Speeldam-Cup Schiedam krijgt wegsleepregeling Countrydansen voor ouderen Lezing over jaargetijden 'Een studiereis kan veel sloopellende van een karakteristiek stukje stad helpen voorkomen Inloopconcert Thé-dansant Gospelsoundavond AUTOSERVICE EIGENRAAM Ook geveld door de GRIEP?? 010 - 2250217 Het Nieuwe Stadsblad eerst naar... Officieel Peugeot-dealer HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM DONDERDAG 3 FEBRUARI 2000 05 - 1475 SCHIEDAM - De gemeente Schiedam legt de laatste hand aan een wegsleeprege ling voor foutgeparkeerde auto's. De regeling kan op korte termijn worden inge voerd omdat deze is geba seerd op verordeningen die in andere gemeenten al van kracht zijn. Volgens plaats vervangend politiecomman- dant Dijkstra van het district Schiedam is de wegsleepre geling vooral bedoeld om doorgang van hulpverle ningsdiensten (politie, brand weer en ambulance) zeker te stellen. Foutgeparkeerde au to's zorgen namelijk nogal eens voor oponthoud van de ze diensten. Voor het weg slepen van de auto's moet een truck worden aangeschaft of ingehuurd. De kosten daar van zouden door foutpar- keerders moeten worden gedekt. Nog niet bekend is, waar de weggesleepte auto's zullen worden gestald, zo lang de eigenaar de boete en wegsleepkosten niet heeft voldaan. Eerder werd het be mannen van de stalling als onoverkomelijk bezwaar aangevoerd vanwege de ruime openingstijden, bij voorkeur de klok rond. SCHIEDAM - Countrydansen is erg populair bij de 55-plussers in Vlaardingen en Schiedam. Wekelijks nemen zo'n 350 oude ren aan deze activiteit deel. Vanwege deze grote belangstel ling heeft de Stichting Ouderen werk de mogelijkheden voor countrydansen in beide steden uitgebreid. In Schiedam kan men dansen op de donderdag ochtend in dienstencentrum De Woudhoek, op vrijdagmiddag in dienstencentrum Oost, op de maandagavond in De 4 Molens en vanaf maandag 7 februari ook op de maandagochtend van 10.00 tot 11.00 uur in De 4 Molens (deelname kost een tien tje per maand). Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4705500. SCHIEDAM - Aquariumvere niging Natuurgenot in Huis ver zorgt elke maand een lezing. Maandag 7 februari is deze geti teld 'De 4 jaargetijden'. De le zing begint om 20.00 uur en wordt gehouden aan de Vlie- genstraat 70 in Schiedam. (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 Namens de raadsleden overhan digde PvdA-fractievoorzitter Menno Siljee maandag het 're- sultatendocument' van de raads ledenconferentie op 21 en 22 januari aan burgemeester Reinier Scheeres. Het document bevat enkele voorstellen die de betrok kenheid van de burger bij de politiek moeten vergroten. Het resultatendocument is tot stand gekomen onder voorzitterschap van de vroegere Schiedamse bur gemeester Arie Lems,. Scheeres gaf er blijk van de inhoud al te kennen: overeen komstig de aanbevelingen gaf hij bij de punten op de agenda voor de commissievergaderingen eerst het publiek het woord. Vroeger mocht de tribune soms pas nadat de raadsleden hun standpunt in twee termijnen had den bepaald, of zelfs pas aan het eind van de vergadering bij de rondvraag, nog wat zeggen. Te laat dus. De raadsleden stellen verder onder andere voor, de ver gadering met de rondvraag te beginnen. Ook dan kan het publiek zaken aandragen en men hoeft dus niet soms uren daarop te wachten. Veel andere voorstellen betreffen de werkwijze van de commis sies: inleidingen niet langer dan tien minuten, opmerkingen over notulen niet in de vergadering maar tevoren schriftelijk indie nen, stukken minimaal twee weken voor een vergadering in bezit van de leden, volwaardige rol voor plaatsvervangend raad- leden. Een belangrijke plaats is weggelegd voor een betere com municatie tussen ambténaren en burgers. De raadsleden bepleiten splitsing van aankondigingen zoals bouwvergunningen van in houdelijke zaken op de gemeen telijke pagina's in het Nieuwe Stadsblad. Naar het voorbeeld van de brief die de burgemeester over het millennium schreef stel len zij voor de Schiedammers meer rechtstreeks te benaderen. Na de raadsvergaderingen moe ten persberichten over het be sprokene op de gemeentepagina in het Stadsblad, de gemeentelij ke teletekst en internet worden geplaatst, zodat burgers uitvoe rig kunnen lezen wat over zaken die voor hen van belang zijn is besproken. Niet alle voorstellen maken de politiek echter grijpbaarder of brengen hem dichter bij de bur ger. Het overhevelen van zaken uit de commissie AEZ, die in openbaarheid vergadert, naar een fractievoorzittersoverleg dat op onbekende momenten en plaat sen bijeenkomt, is een voorbeeld van een beweging in de verkeer de richting. Volgens Siljee betreft het huidi ge document alleen de voorstel len die binnen zeer korte tijd kunnen worden ingevoerd. Ingrijpender zaken komen op een vervolgconferentie, die waarschijnlijk op 7 en 8 april a.s. zal worden gehouden, aan de orde. Dan mogen burgemeester en wethouders wel meepraten. door Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - Het slopen van de bebouwing aan één zijde van de Overschiese straat voor het TramPlus- tracé is onnodig. Dit stelt de vereniging Reizigers Open baar Vervoer (ROVER) in een brief aan de gemeente raad. Volgens ROVER kan het traject met een enkel- spoor worden overbrugd waardoor de bebouwing kan blijven staan. Eerder stelde PvdA-gemeente- raadslid Edwin Westenberg een zogenaamd strengel- spoor voor, ter hoogte van het Proveniershuis. Dat idee werd door de RET afgewe zen met een verwijzing naar de Leidsestraat in Am sterdam, waar een dergelijk spoor voor veel vertraging zorgt. Volgens ROVER be staan er echter moderne alternatieven die enkelspo- rige aanleg mogelijk ma ken. ROVER maakt zich sterk voor de aanleg van een enkelspoor omdat de TramPlus dan eerder kan rij den. De RET wijst de aanleg van een enkelspoor of grond van ver ouderde kennis af, aldus Rover. "In de Leidsestraat in Amster dam", schrijft voorzitter A.H. Castelijns van ROVER regio Rotterdam, "wordt het tramver keer al honderd jaar gewoon op het zicht afgewikkeld. Het werkt goed, maar zorgt wel voor per manente vertraging. Verschil lende leveranciers bieden moder ne, digitale beveiligingssyste men waarmee de dienstregeling, beveiliging van het enkelspoor en de halteringstijden gestuurd worden." In Mannheim bezochten de le den van de reizigersvereniging een enkelsporig traject van 2,5 kilometer lang met vier haltes annex wisselplaatsen. "Het werkt perfect, ondanks eerdere scepsis voor dit alternatief. De frequentie is erg hoog en de kwa liteitseisen liggen in Mannheim zelfs nog boven die van Tram- Plus. De keuze kwam na jaren politiek bakkeleien tot stand, omdat bewoners geen parkeer plaatsen en groen wilden inleve ren. Nu spreekt ieder van een win-win-situatie." Creatief denken De boodschap van ROVER is duidelijk: Als elders groen en parkeerplaatsen niet hoeven te worden opgeofferd, waarom in Schiedam dan wel een hele straatkant? De vereniging trekt de vergelijking met het Noord franse Tourcoing. Daar rijdt de lichte metro van Lille met zeer hoge frequentie 300 meter enkel sporig door een smal achteraf- straatje 'vergelijkbaar met de Overschiesestraat'. Casteleijn: "ROVER vindt dat het tramtracé via het station Schiedam Centrum nooit uitge steld zou mogen worden door een sloopprocedure voor panden in de Overschiesestraat. Een stu diereis kan veel sloopellende van een karakteristiek stukje stad helpen voorkomen. Het is een kwestie van creatief denken en op maat moderne techniek dur ven toepassen." SCHIEDAM - Pluim is een cyperse gecastreerde kater van ongeveer vier jaar oud. Hij is op 22 januari gevonden bij volkstuinencomplex Thurlede aan de Parkweg, waar hij al langere tijd rondliep. Omdat hij als zwerver is binnengekomen weten wij niet zoveel over deze kat. Wie geeft hem een goed tehuis? Ayla is een cypers poesje van ongeveer drie jaar oud. Ze is op 27 januari gevonden in de Aleidastraat. Ze had geen halsband of vlooi enband. Wie herkent deze kat? Dierentehuis Hargahoeve is telefonisch bereikbaar via 010-4714151 SCHIEDAM - Het Maasbou levardfestival kan in de toekomst blijven rekenen op financiële steun van de gemeente Schie dam. Onder die voorwaarde heeft de raadscommissie alge mene en economische zaken in gestemd met de nieuwe evene mentennota. Zoals het Nieuwe Stadsblad vorige week meldde, voldoet het Maasboulevardfesti val niet aan de criteria die in de nota zijn vastgelegd. Het college van b en w wilde de subsidie aan het festival om die reden intrek ken. De raadscommissie vindt dat het Maasboulevard wel degelijk een waardevolle toevoeging is aan de Schiedamse evenementenkalen der en daardoor recht heeft op financiële steun. Dat het festival niet geheel voldoet aan de crite ria in de evenementennota wil de commissie voor lief nemen. Ook de Brandersfeesten en het Ha ven- en muziekfestival sluiten niet naadloos aan bij de eisen terwijl ze wel subsidie ontvan gen, zo werd betoogd. PvdA- fractievoorzitter Menno Siljee stelde het Maasboulevardfestival zelfs ten voorbeeld voor organi satoren van andere festivals: "Men kan met heel lage kosten, door alleen met vrijwilligers te werken, veel meer bewerkstelli gen dan de anderen." Het aanwezige bestuur van de stichting Vage, dat het Maasbou levardfestival organiseert, zag in de pleidooien van de commissie vooral 'een belangrijke erken ning'. Voorzitter John van Ou denaarde kondigde aan de subsi die-aanvraag voor het festival, dat dit jaar op 7 en 8 juli zal plaatsvinden, binnen enkele dagen op de bus te doen. "Ik ver trouw erop dat de gemeente op zeer korte termijn een positieve beschikking stuurt. Door het feit dat de gemeente ons elf maanden in onzekerheid heeft gelaten is het nu immers erg kort dag geworden." SCHIEDAM - In de Grote Kerk verzorgt Nelleke den Broeder, sopraan, het inloopconcert van zaterdag 5 februari met diverse instrumentalisten. Het concert begint om 15.00 uur en toegang is gratis. SCHIEDAM - Kluphuis Oost organiseert zondag 6 februari een thé-dansant voor 40-plus- sers. Deze wordt gehouden tus sen half twee en vier uur. Men hoeft niet speciaal te kunnen dansen, gewoon voor de gezel ligheid komen mag ook. Wie van tevoren een kaartje koopt betaalt twee gulden (voor toe gang en koffie of thee). Op de dag zelf kost het kaartje fl. 2,50. Kaartjes zijn verkrijgbaar in het Kluphuis van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 tot 17.00 uur. H ARMONIA - W. Tripplaar ver zorgt op donderdag 3 februari de Harmonia-avond met psychome trie middels voorwerpjes, zoals een ketting, ring of foto. Be zoekers mogen bij binnenkomst één voorwerpje afgeven. De avond wordt gehouden in wijk centrum Nieuwland, Dr. Wibaut- plein 165. Het begint om 20.00 uur en entree bedraagt fl. 8,50. SCHIEDAM - In de Dorpskerk in Kethel wordt zondag 6 febru ari weer een gospelsoundavond gehouden. Het koor Expression treedt dan op. Het begint om 19.00 uur en duurt ongeveer een uur. De toegang is gratis, wel is er bij de uitgang een collecte. U vindt ons ook in Schiedam en Naaldwijk SCHIEDAM - Dankzij een nipte zege op Zwijndrecht 3 heeft de Schaakvereniging Primus Inter Pares zich gehandhaafd op de eerste plaats van het klassement. De Schiedammers versloegen de nummer- voorlaatst van de ranglijst met 5-3. Johan Jurgens, Piet Hofstee, Leo van Steenoven en Ingmar Rolandus leverde een winstpartij af. De laatste kwam zelfs terug uit een eigen lijk verloren stelling. Het vijfde punt kwam in de knip, dankzij de remises van Peter Weitering en Ad van der Ende. Bart Bos en de nog steeds naar zijn vorm zoekende Roel Timmers verloren. Maandag 7 februari is mede-kampioenskandidaat en stadgenoot HZP/Schiedam 2 de volgende tegenstander. De stand in de kopgroep is: Primus Inter Pares 26 punten, HZP/Schiedam 2 24 1/2 en Dordrecht 4 17 1/2. SCHIEDAM - Jongens en meis jes uit de groepen 6 tot en met 8 van vier basisscholen uit het oostelijk stadsdeel zijn in januari begonnen aan het zaalvoetbal toernooi om de 'Speeldam Cup'. De wedstrijden worden afge werkt in sportzaal Oost (Celsius- straat 4). Inmiddels zijn de eerste speelda gen achter de rug. Over enthou siasme en belangstelling heeft het toernooi niet te klagen. Daarmee lijkt de De Speeldam - een activiteit van de Dienst Sport en Recreatie, die zich richt op het organiseren van sport en spel - prima in te spelen op bij de jeugd aanwezige behoefte om na schooltijd nog lekker een partij tje te kunnen voetballen. Voor het toernooi hebben zich - ondanks dat een school niet mee kon doen - ongeveer 120 jonge ren aangemeld. De volgende speeldagen zijn op woensdag 9 en 16 februari (tussen 13 en 17 uur). De finales zijn op woens dag 23 februari. SCHIEDAM - Blerick haalde zondag een streep door de ongeslagen rekening van Ventura's vrouwenformatie. Tot dan was alles rozengeur en maneschijn. En dat had Herman Schaap niet verwacht. Zijn mei den gingen halverwege de competitie souverein aan de leiding van de eerste klas met een riant uitzicht op de ere-divisie. In de Margriethal wil niemand zich echter rijk rekenen. 'Het gaat voor de bakker', gaf Schaap in de aanloop naar het duel tegen Blerick ruiterlijk toe, 'maar we zijn er nog lang niet. We hebben namelijk nog wat uitwedstrijden in Limburg tegoed. Ik hoor iedereen al zeggen, dat we het kam pioenschap nu niet meer uit handen moeten geven, maar de omstan digheden in het bronsgroen eikenhout zijn dikwijls net even iets anders dan in de Randstad.' Hoe anders houdt hij diplomatiek voor zich. Het verlies bewijst zijn gelijk. Het zorgt er in ieder geval dat iedereen in de Margriethal weer met beide benen op de grond staat. Niettemin kan Ventura terugkijken op een uitstekende seizoenhelft, waarin het boven verwachting gepresteerd heeft. 'Op zoiets kan je alleen maar in stilte hopen', schetst Schaap. De enige wetenschap, die hij zich bij zijn aantreden eigen had gemaakt was, dat de ploeg meer in zijn mars had, dan het tot dan had laten zien. Hij zag het als zijn opdracht om de aanwezige kwaliteit verder te ontwikkelen. In de wetenschap, dat hij zonder de medewerking van de groep een roe pende in de woestijn zou zijn. Aan ambitie was echter geen gebrek, constateerde hij al in de aanloop naar de competitie-start. 'Ze zijn hartstikke fanatiek bezig. En dat blijft zo. Die werklust is er elke week. Dat geeft een lekker gevoel.' De formatie vormt een collectief. Dat is voor een deel te denken aan de ambitie van de handbal vrouwen en ongetwijfeld ook aan de door Schaap gecreëerde informele gedragscode. 'Het binden van mensen boeit me. Wellicht is het een natuurlijk eigenschap. Zonder die onder linge vriendschap bereik je niets. Ik probeer het te activeren. Ik wijs gekscherend wel eens op AC Milan. Daar worden kosten noch moei te gespaard om de beste spelers te halen. Toch hangt die ploeg als los zand aan elkaar. Gewoon, omdat het allemaal eenlingen gebleven zijn.' Na het tussentijdse vertrek van de vorige vaste coach Max Tukker heeft zijn tijdelijke opvolger René Bos het mes meteen in de strate gie gezet. Hij predikte het offensief verdedigen en Schaap heeft dat model nog verder aangescherpt. Open verdedigen heet dat in hand baljargon. 'We leggen de defensieve linies wat verder van het doel af. Daar kleven risico's aan en kost onnoemelijk veel energie, maar het blijkt dat de meiden het karwei aankunnen. Gewoon omdat er keihard getraind wordt en de conditie dus optimaal is.' De hoop is dus gerechtvaardigd, dat het schip niet voortijdig strandt. 'We bekijken het per week en zien wel waar we uiteindelijk belan den.' Mocht dat in de hoogste klasse zijn, dan gaat Ventura zeker niet de boer op om versterking te regelen. 'De huidige ploeg zou zich in de ere-divisie zeker kunnen handhaven. Scouten past trouwens niet bij deze club. Iedereen is welkom, maar we zullen niemand zelfbena deren. Ventura bezit namelijk voldoende talentvolle jeugdspeelsters. Alleen heb ik daar nog even niets aan. De selectie telt nu twaalf speel sters. Dat is eigenlijk iets te weinig. Daarom zou ik best in de breed te iets willen groeien.' Voor een onderzoek met een nog niet geregistreerd geneesmiddel zoeken wij: Mannen en vrouwen met griep in de leeftijd van 18 t/m 74 jaar. Wanneer u klachten krijgt neemt u zo snel mogelijk na het begin van de klachten contact op met onze informatielijn. Indien u voldoet aan de voorwaarden voor de studie wordt u eventueel zo snel mogelijk thuis bezocht door leden van het onderzoeksteam. Om in aanmerking te komen voor deelname dient u in elk geval aan de volgende criteria te voldoen: Gezonde mensen van 18 t/m 74 jaar U heeft koorts (37.6° C of hoger) U heeft last van griepklachten bijvoorbeeld: keelpijn, hoesten, hoofdpijn Voor de ongemakken die met de studie gepaard gaan krijgt u een vergoeding. Daarnaast worden uiteraard de gemaakte reiskosten vergoed. Bent u geïnteresseerd of wilt u meer informatie, neemt u dan contact op met het onderzoeksteam. verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel, privé (010) 4.341.702 Regionaal accountmanagment: (010) 4.699.215 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Rover vreest vertraging van het TramPlus-tracé door de sloopprocedure van panden in de Overschiesestraat. Pluim Avla vari Beethovensingel 124, Vlaardingen. Telefoon 010 - 435 79 00

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3