Het C 4 JU autonieuws voor Nieuwe MCH1SPHHI J Schiedam en omgeving Eerste Almera van millennium rolt van band Toyota Yaris valt in prijzen Citroen boekt historisch record verkochte auto's Wf- I I WOENSDAG 9 FEBRUARI 2000 6-447 ALMERA De allereerste nieuwe Almera is onlangs van de band gerold in de Nissan fabriek in Sunderland. De zilverkleurige vijfdeurs auto met 2,2 liter direct ingespoten dieselmotor markeert in meerdere opzichten een mijlpaal: het was niet alleen de eerste nieuwe Almera, maar is tevens de eerste Almera van Britse makelij. Bovendien is de auto de eerste Europese Nissan van het nieuwe millennium. De Almera wordt afgeleverd aan een klant in Frankrijk. John Cushnaghan, algemeen directeur van Nissan Motor Manufacturing (UK): 'Dit is alweer een belangrijk moment voor ons, zo kort na de productie van de miljoenste Micra en de mil joenste Primera!' De auto is in slechts elf uur gebouwd. Daarmee bewees de effi ciënte autofabriek van Europa andermaal zijn vooraanstaande positie op het gebied van 'lean production'. 'Met de nieuwe Almera hebben we onze kwaliteiten als autoproducent op een niet eerder bereikt, nog hoger niveau gebracht. Voor de introductie van dit nieuwe model hebben we de productie van onze andere auto's bijvoorbeeld niet hoeven te stoppen. Binnen zes weken - een recordtijd - zal de productie van de nieu we Almera al op volle toeren draaien.' Nissan produceert de nieu we Almera in Sunderland naast twee andere modellen, de Micra en de Primera. Het productieproces is aangepast aan de komst van een derde model door met name de efficiency en de flexibiliteit te verhogen. Op elke productielijn kan nu meer dan één model worden gebouwd. Uiteraard met het geluid van khallende kurken van champag neflessen op de achtergrond nam 'chairman' Okuda van de Toyota Motor Corporation op donder dag 27 januari de felbegeerde trpfee 'Auto van het jaar 2000' in ontvangst, die zijn concern in de wacht sleepte met de Yaris. 'Met deze titel gaat voor ons een droom in vervulling,' sprak Okuda tijdens de officiële cere monie in het Nationaal Automobiel Museum in Raamsdonkveer. 'Het is een hoogtepunt na jarenlang hard werken.' Voor de 37e keer werd de verkiezing 'Auto van het jaar' gehouden en 56 vakjournalisten vanuit heel Europa brachten daarvoor dit keer hun stem uit. 'De Yaris is het bewijs van de frisse aanpak die Toyota aan de dag legt,' zo lichtte Ray Hutton, president van de jury, het jury rapport toe. 'Het is een compleet nieuwe auto die niets van zijn voorganger erfde. De Yaris is compact aan de buitenkant, maar verrassend ruim van bin nen, hij heeft een betrekkelijk laag gewicht, maar kent hoge veiligheidsstandaards en hij is vooral ook aantrekkelijk om te zien. De Yaris is in Europa ont worpen voor Europa. Voor de jury, die niet alleen de styling, innovatie en meer praktische aspecten als comfort, brandstof verbruik en 'value for money' in haar oordeel weegt, was de Yaris een aangename verrassing.' Voor het eerst in haar geschiede nis heeft Citroën in 1999 meer dan één miljoen auto's afgele verd. De leveringen zijn daar mee 6 procent gestegen tot 1.010.000 auto's. Dertig procent van dit aantal werd in Frankrijk afgeleverd en zeventig procent was bestemd voor de export waarvan 12 procent buiten West- Europa. Voor wat betreft de pro ductie werd het record van 1998 verbroken met 996.000 stuks. De drie meest geproduceerde modellen zijn: de Xsara, de Saxo en de Berlingo. Naast dat record dat drie achtereenvolgende jaren werd verbroken, is' het nu het vijfde opeenvolgende jaar dat de leveringen van Citroën stijgen. In 1999 stegen de verkoopvolu mes in de drie verkooprichtin gen van het merk: 4,5 in Frankrijk, 5 in Europa buiten Frankrijk en 12 buiten West- Europa. In Europa heeft deze gunstige ontwikkeling van de markt door de forse toename de doelstellingen overschreden die een jaar daarvoor in dezelfde periode werden gesteld. Zo zijn de leveringen van het merk ver beterd ondanks de bevoorra dingsmoeilijkheden waar ver schillende modellen mee te kampen hadden. Met de Pathfinder voegt Nissan een bijzonder fraaie en luxe auto toe aan de 4WD-range. Door zijn stoe re uiterlijk imponeert hij. De Pathfinder omringt zijn inzittenden met ruimte, comfort en een maximum aan veiligheid. Als geen ander combineert deze Nissan de uitstraling van een representatieve limousine met de vele mogelijkheden van een 4WD. Dit model sluit perfect aan op de robuuste krachtpatser Nissan Patrol en de sportief getinte Nissan Terrano II. In de wereld van 4x4 auto's klinkt steeds sterker de roep om com fort. Want voor veel mensen is de 4WD een prima alternatief voor een luxe gezinsauto. Die hoeven niet meer zo nodig een auto met een hoge topsnelheid, maar wensen wel comfort, ruim te en afwijkend model. De Pathfinder voldoet aan dit pro fiel. Met zijn geprononceerde voorkant, sportief gelijnde flan ken en de dynamische aflopende achterzijde is het een 4WD met flair. De in de carrosseriekleur gespoten bumpers en de spat- bordverbreders zorgen voor een krachtdadige en chique uitstra ling. De grote wielen en de buis vormige sidebars met rubberen opstappads knipogen naar het stoere karakter waarmee 4x4 ter reinauto's zich onderscheiden van de massa. Frisse voorkomen Aan een recente serie uiterlijke ingrepen heeft hij zijn frisse voorkomen te danken. De vorm- I geving kent talrijke bijzondere details, zoals de handgrepen voor de achterportieren die heel trendy in de deurstijlen zijn opgenomen. De iets uitgebouw de grille schept onderscheid en een beeld van kracht. De aparte, vijfhoekige koplampen en de om de hoeken gedrapeerde achter lichten stralen sportiviteit uit. Uit praktische en stilistische overwegingen zit het reservewiel onder de auto, waardoor de Pathfinder het uiterlijk van een forse stationwagen heeft. Van de omhoog scharnierende achter klep is de ruit apart te openen voor kleine bagage. Een robuus te zescilindermotor zorgt voor de aandrijving. De krachtbron heeft een cilinderinhoud van 3,3 liter en levert 110 kW/150 pk. De souplesse komt van het hoge koppel dat een maximum waarde van 266 Nm bereikt bij slechts 2.800 t.p.m. Een elektronische multipoint injectie verzorgt een exacte brandstofvoorziening per cilinder. Terwijl een katalysator en uitlaatgasrecirculatie de uit laatgassen ruimschoots binnen de strenge Europese emissienor men houden. Bijzonder gebruiksvriendelijk De Pathfinder heeft een viertraps automaat met een bijzonder gebruiksvriendelijk All Mode 4WD System. De bediening gaat razend eenvoudig via een draai- schakelaar op de middenconsole. Elektronica zorgt ervoor dat het mechaniek feilloos overschakelt van 2WD (achter) naar 4H (hoge gearing) of 4L0 (lage gearing). Met de draaiknop op de stand AUTO regelt een elektronische unit de overgang van twee- naar vierwielaandrijving. Slippen de banden achter door dan wordt een natte plattenkoppeling met behulp van een oliebekrachtigde drukcilinder geactiveerd. Deze zet de voorwielen zonder enig merkbare schok aan het werk. Zeker als plotseling meer tractie nodig is bijvoorbeeld bij het bergopwaarts rijden terwijl het wegdek hier en daar een gladde plek vertoont, is dit ideaal en veilig. Een gelimiteerd slipdiffe- rentieel achter heeft hierbij even eens de nodige positieve inbreng. Nissan gebruikt een sterk onder stel voor de Pathfinder. Dat zorgt voor stabiliteit en comfort bij de meest uiteenlopende omstandig heden, die zich kunnen voordoen bij het rijden op verharde en onverharde wegen. Voor heeft de auto onafhankelijke wielophan ging met stabilisator, schroefve- ren en telescopische schokbre- kers. De starre as achter is meer voudig opgehangen aan langsgeplaatste draagarmen en een Panhardstang. Ook hier zor gen schroefveren en telescopi sche schokbrekers voor het com fort. De grote 16 inch wielen en de flinke bodemspeling verklap pen het potentieel van de Pathfinder. Niet alleen het glad de asfalt, maar ook het terrein is zijn domein. De auto kan water tot een diepte van 45 centimeter doorwaden. De vrijloophoek voor bedraagt 33 graden en ach ter 28 graden. Dat zijn goede waarden om zonder problemen stevig heuvelachtig gebied te doorkruisen. De maximale zijde lingse hellingshoek bedraagt een heel royale 47 graden. Puur genieten In de Pathfinder is het puur genieten. Het interieur kan de vergelijking met een limousine aan. Dashboard en portieren zijn bedekt met delen in houtmotief. Ramen en (verwarmde) buiten spiegels laten zich elektrisch bedienen. De vergrendeling van portieren gaat centraal. Ook een elektrisch bediend schuif kan- teldak en een volledige automa tische klimaatcontrole met digi tale aanduiding op een display behoren tot de standaarduitrus ting. In de dakconsole zit een digitaal kompas met een buiten- teqiperatuurmeter. Het leren stuurwiel is in hoogte verstel baar. De met leer beklede stoelen laten zich elektrisch verstellen en verwarmen. Die van de bestuurder kan in hoogte varië ren De met leer beklede achter bank is in twee delen van onge lijke grootte neerklapbaar. De rugleuning van de bank is instel baar. In de met een rolhoes afdekbare bagageruimte zit een net om te voorkomen dat kleine delen rondslingeren. In de auto is verder een hele reeks opberg- vakken te vinden, evenals beker houders voorin en achterin. Nissan heeft de Pathfinder met een compleet arsenaal aan vei ligheidsvoorzieningen uitgerust. Voorin weten de inzittenden zich beschermd door airbags en zij airbags (in de stoelen). Op de gordels voorin zitten spanners. Het remsysteem omvat geventi leerde schijfremmen voor, trom mels achter en heeft ABS. De carrosserie en het chassis vangen bij een botsing de krachten gedo seerd op om letsel tot een mini mum te beperken. In de portie ren zitten balken die bescher ming bieden bij een aanrijding in de flank. Door de hoge zitpositie heeft de bestuurder goed over zicht op de weg en het verkeer. Ook dat draagt zeer veel bij aan de veiligheid. 'In nood leer je je vrien den kennen', zo ervoer autobedrijf J. Beumer in 1999 in ruime mate. Na de brand die in maart een groot deel van het aan de Warande 38 gevestigde pand van de Subaru-dealer fikse schade bezorgde, voel de geen klant de aandrang om de familieonderneming de rug toe te keren. "Sterker nog", vertelt Wladimir Beumer. "Er kwamen hier mensen langs die 'in the blind' een auto kwamen bestellen en alleen de folder gezien hadden. Kon ook bijna niet anders, want we hebben een tijd lang geen gebruik kunnen maken van onze showroom." Inmiddels is J. Beumer BV de naweeën van de brand volledig voorbij en verkeert het bedrijfs- onderkomen weer in representa tieve staat. Met de fraaie Subaru-modellen als glanzend middelpunt. "We hebben een aantal maanden keihard moeten doorwerken om uit te komen waar we nu staan", aldus Wladimir Beumer, die samen met zijn ouders en zijn broer het familiebedrijf runt. "De eerste twee weken na de brand is de werkplaats dicht geweest, daarna werden we langzaam maar zeker weer operationeel. De afgelopen maand december was de her bouw ten einde en konden we ons 'tweede' openingsfeest vie ren." Subaru scoort uitstekend op de Nederlandse automobielmarkt en heeft in vele klassen interes sante modellen klaar staan. Voor wie gaat voor compact is de Subaru Vivio (verkrijgbaar vanaf 17.495 gulden) een uitste kende optie. Een segment hoger bevindt zich de Justy, die met vierwielaandrijving verkrijgbaar is vanaf 23.495 gulden. De Subaru Impreza mag met recht een allround middenklasser genoemd worden die in diverse uitvoeringen en motoriseringen bij J. Beumer BV te koop is. Deze '4 wheel drive' is verkrijg baar vanaf 33.495 (de 1600 cc- versie) en heeft zijn topmodel in de Impreza Turbo, een auto -TT - - *38$ J. Beumer BV: eert familiebedrijf met hart voor zijn klanten. waarover inmiddels ontzettend veel geschreven is en door de complete mondiale autopers gezien wordt als een rijmachine van ongekende allure. Betrouwbare partner Voorkeur voor nog een maatje groter? In dat geval is de Subaru Uegacy (vanaf 45.995) een betrouwbare partner op de weg. Deze luxueuze auto biedt zowel een sedan- als een touring-uit- voering en kan ook als 'Outback' geleverd worden. Juist die laat ste uitvoering wordt bijzonder gewaardeerd door liefhebbers van optimaal rijcomfort in com binatie met terrein-kwatiteiten. Het Subaru-gammh wordt geslo ten door de Forrester (vanaf 53.500 gulden) die inmidels ook een Turbo-uitvoering kent. "De Forester steekt er in onze ver koopcijfers net bovenuit in ver gelijking tot de andere model len", vertelt Wladimir Beumer. Naast de grote betrouwbaarheid, de aantrekkelijke aanschafprijs en het mooie lijnenspel biedt Subaru ook een indrukwekkende portie trekkracht, hetgeen zeker ook caravanbezitters bijzonder aanspreekt. "Met een Subaru heb je een ideale caravantrek ker", weet ook Wladimir Beumer. Voor een bedrag van 35.995 heb je de beschikking over een Impreza die met speels gemak en volledig verantwoord een aanhanger van 1500 kilo gram trekt. Voor de Forester 'Outback' en de Forester Turbo gelden nog ruimere normen: zij kunnen een trekgewicht van 1800 kilogram aan. Die kwali teiten gevoegd bij de vierwiel aandrijving op deze auto's zor gen voor veilig en zorgeloos vakantieplezier, zeker ook voor mensen die met hun Subaru op wintersport willen gaan." Naast de verkoop van nieuwe Subaru's heeft J. Beumer BV ook een vijftig tal - veelal jong- gebruikte auto's staan en kunnen de klanten bij het sympathieke Schiedamse bedrijf terecht voor reparaties, onderhoud en scha- deherstel. Honderd procent kans dat men tijdens een bezoekje aan de showroom of werkplaats een van de vier 'Beumers" tegen het lijf loopt en 'geraakt' wordt door de prettige sfeer, een ouderwets goede service en ....de uit voor raad leverbare Subaru's! Nissan Pathfinder: De kracht van luxe Subaru-dealer J. Beumer BV: in alle opzichten kwaliteit foto: Janssen en De Kievith

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 9