L Gemeente Schiedam Ombudscommissie gemeente Schiedam Rijbewijs verlopen? 'kijkkast' in de tuin Verbouwinkj e Gemeentelijk Informatie Punt Kom naar de Stads winkel Kom naar de Stadswinkel i Aller informatie- op- één- Locatie- OU»! Waar mensen werken, worden fouten gemaakt. Zo ook door gemeentebe stuurders, gemeentelijke instanties en ambtenaren. Krijgt u al lentekriebels? Dan moe ten wij u er toch op wijzen dat de maand februari nog net te vroeg is voor lenterituelen in de tuin! Een alternatief is het schoonmaken of ophangen van de nestkast. Dan kunt u over een maandje of twee extra genieten van de lente! ei':! Allernettegenteentelijlce informatie, Folders Inzage gemeentelijke- stukken, Woonkeuscekrant, Bartenkrant, Stadsblad VOORBEREIDINGSBESLUIT BOUWPLANNEN KAPVERGUNNINGEN CONTROLE AMBTENAREN OPKOPERS BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE WIJZIGEN RIJKSMONUMENT INVALIDENPARKEERPLAATS PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 7, WOENSDAG 16 FEBRUARI, 2000 WOENSDAG 16 FEBRUARI 2000 7-441 Gemeenteberichten /•Y/A. Colofon Stadskantoor Telefoon: (010)246 55 55 Fax: (010)473 70 21 E- mail: inlo@sehiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010)2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89 Fax: (010)246 53 64 Heelt u een klacht over de manier waarop de gemeente Schiedam u behandeld heeft, dan kunt u terecht bij de Ombudscommissie. De Ombudscommissie Schiedam is een onafhankelijk orgaan. De drie leden van de Ombudscommissie zijn dus geen ambte naar. De secretaris, die de commissie onder steunt, is dat wel. Welke klachten? U kunt bij de Ombudscommissie terecht wanneer u ontevreden bent over de manier waarop gemeentebestuurders, gemeentelij ke instanties of ambtenaren hun werk heb ben gedaan. Het gaat dan niet om de inhoud van een ten aanzien van u genomen beslissing. Het gaat om de manier waarop u zich behandeld voelt. Dus of u correct te woord bent gestaan, u voldoende en tijdig informatie of antwoord heeft gekregen. Ook kunt u bij de Ombudscommissie terecht met klachten over de ONS. Welke klachten niet? De Ombudscommissie behandelt geen klachten die betrekking hebben op de positie of op het openbaar onderwijs. Ook klachten over het algemeen beleid van de gemeente, waartoe bijvoorbeeld de gemeentelijke verordeningen behoren, kun nen niet bij de Ombudscommissie worden ingediend. Indien de mogelijkheid bestaat een bezwaar- of beroepschrift in te dienen dient u van deze mogelijkheid gebruik te maken voordat u een klacht kunt indienen bij de Ombudscommissie. Spelregels Voordat u een klacht kunt indienen bij de Ombudscommissie dient u zich eerst met uw klacht te wenden tot het college van burgemeester en wethouders. (Om u behulpzaam te zijn bij het indienen van uw klacht heeft de gemeente Schiedam een klachtenformulier gemaakt. U kunt dit formulier ophalen of opvragen bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads- winkel, Stadserf 1, telefoon 010-2465304). Indien u niet tevreden bent met de afhan deling van de klacht die u bij het college van burgemeester en wethouders heeft ingediend kunt u vervolgens uw klacht schriftelijk bij de Ombudscommissie indienen. Nadere informatie Wilt u kennis nemen van de Verordening op de Ombudscommissie, heeft u vragen of twijfelt u of u met uw klacht bij de Ombudscommissie aan het juiste adres bent, dan kunt u contact opnemen met de secretaris van de commissie, mevrouw L.J. Klapwijk, telefoon 246 56 80. Adressering U kunt uw schriftelijke klacht sturen naar: Ombudscommissie gemeente Schiedam Postbus 1501 3100 EA Schiedam Een nestkast is niet iets natuurlijks, maar dat is een tuin ook niet. Vooral in kleine tuinen zijn vaak te weinig nestgelegenheden en dan is een nestkast een mooi alternatief. Zo zorgt u voor een gezonde vogelstand en u kunt de vogels nog eens rustig bekijken. Nestkasten zijn er in allerlei soorten. De meeste nestkasten worden bewoond door huismussen, koolme zen en pimpelmezen. Er zijn ook nestkasten voor torenvalken, bosui len, spechten, boomkruipers, vlie genvangers en andere bijzondere vogels. Maar om een teleurstelling te voorkomen kunt u beter een 'simpele' koolmezenkast, pimpelmeeskast of mussenkast in de tuin ophangen. Een koolmezenkast heeft een vliegopening ten grootte van een rijksdaalder. In deze kast broeden vaak koolmezen en mussen, omdat zij de sterkste onder de tuinvogels zijn. Bij een kast met een kleinere vliegopening, zoals de W pimpelmeeskast, krijgen k M kleinere vogels de kans f om de kast te bemachti- Een kunstmatige broed plaats voor de huismus is nu zeker zinvol. Deze vogels zijn afgelopen jaren erg afgenomen in aantal. U kunt een speciale mussenkast aan schaffen, maar met een koolmezenkast zijn ze vaak al tevreden. De nestkast moet u vóór 1 maart ophangen. Bij voorkeur in de herfst of winter, zodat de vogels ook nog een schuilplaats hebben. Plaats de kast op een hoogte van ongeveer 2 meter. U moet er wel opletten dat de kast niet te warm wordt. U kunt de kast dan ook het beste ophan gen op het noordoosten, noorden of oosten. Andere aandachtspunten bij het ophangen zijn: - de nestkast op een veilige plek hangen in verband met de onverzadigde eetlust van de kat; - niet te veel takken of bladeren voor de vliegopening in verband met het uit- en aanvliegen van de vogels; - niet te veel kasten in een tuin in verband met het territoriumgedrag van de vogels: bij een tuin van 6 bij 10 is één nestkast genoeg. Voordat het broedseizoen aanbreekt moet u natuurlijk nog even controleren of de kast wel schoon genoeg is. Het nestmateriaal van vorig jaar moet er uit, omdat het vogelvlooien en vogelparasieten bevat. Met een borstel en heet water zorgt u ervoor dat de nestkast er weer fris bij hangt. Heeft u nog vragen over nestkasten of heeft u nog andere 'groene vragen' bel dan gerust de Groentelefoon: 2465522. Gemeentelijk Informatie Punt Stadserf 1 3112 DZ Schiedam Telefoon: 2465304 E mail adres: info@schiedam.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur donderdag 08.00 20.00 uur De nuieurerkers Xandra, Thape etv Yvonne Woudenberg staan, u,graag te woord. De burgemeester maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 7 februari 2000 een voorbereidingsbesluit heeft genomen voor de Korte Haven (Roelantshof). Het voorbereidingsbesluit treedt in werking de dag na publicatie en ligt vanaf die dag voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stads kantoor (Stadserf 1 Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening voor twee bouwplannen - Zwaluwlaan/Woudweg De burgemeester maakt bekend dat vrijstelling is aangevraagd voor: de bouw van garageboxen aan de Zwaluwlaan te Schiedam; de herbouw van het woongedeelte van een boerderij aan de Woudweg 20 te Schiedam. Bovenstaande bouwplannen zijn in strijd met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen en worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Bij brief van 16 december 1999 heeft een voldoende aantal leden van de gemeenteraad de wens te kennen gegeven om voor beide bouwplannen de vrijstellingsprocedure aan de raad te houden. De gemeenteraad overweegt thans om met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de geldende bestemmingsplannen, nadat van het college van Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuid- Holland de vereiste verklaringen van geen bezwaar zijn ontvangen. De bouwplannen liggen daartoe vanaf 17 februari gedurende twee weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor (Stads erf 1Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. de directeur van de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, (3100 EA) Schiedam. Op grond van artikel 4.4.2 van APV verleend voor het rooien van: Schiedam is een kapvergunning - 1 abeel op Hooiland t.h.v. nummer 1 - 1 wilg op Laagland t.h.v. nummer 6 - 1 populier op Laagland t.h.v. nummer 13 - 3 abelen op Laagland t.h.v. nummer 10 t/m 14 - 1 christusdoorn op Laagland t.h.v. nummer 14 - 1 populier op Laagland t.h.v. nummer 15 - 1 treurwilg op Laagland t.h.v. nummer 16 - 1 populier op Laagland t.h.v. nummer 45 staande op openbaar terrein in de wijk Kethel-Oost (Hooiland en Laagland) in verband met het herbestraten van de pleinen Hooiland en Laagland - 4 iepen, 3 wilgen, 2 populieren staande op het openbaar parkeerterrein van het Chopinplein in verband met het herbestraten van het parkeerterrein - 24 populieren, 4 elzen, 1 berk staande op het terrein Vijfsluizencomplex Volkstuinen Vijf sluizen, in verband met het vernieuwen groenstrook bij de herinrichting Volkstuinen com plex Vijfsluizen Start werkzaamheden le week maart. - 2 wilgen staande nabij Brandersbrug in verband met aanleg fietspad. De werkzaamheden zijn gepland de le week maart. - 1 berk staande in de achtertuin Burg.Knappertlaan 262 b, in verband met de situering - 1 eik staande in de achtertuin Bilderdijkstraat 39, in verband met de situering - 1 berk staande in de achtertuin Singel 178, in verband met de situering - 1 treurwilg staande naast Oever 23, in verband met de situering met herplantplicht met gedeeltelijke beplanting Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorko men dat de boom (of bomen) al gekapt wordt (of worden), dan dient u schorsing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursdienst, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. J.P.Krijgsman, telefoon: 246 56 66 Bij besluit van 9 februari 2000 heeft de burgemeester van Schiedam een vijftal hoofdagenten van de districtsrecherche Schiedam aangewezen als ambtenaar als bedoeld in artikel 437 van het Wetboek van Strafrecht en artikel 2.5.3 van de Algemene Plaatselijk Verordening Schie dam (controle opkopers). Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na heden schriftelijk bezwaar indienen bij de burgemeester van Schiedam. Het besluit ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage bij het Gemeentelijk Informa tiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, elke dag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon: 2465565. Voor technische informatie kunt u voortaan terecht bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van het Stadskantoor dagelijks van 08.30 tot 10.30 uur telefoon: 2465565. Ingekomen aanvragen van 26- bouwaanvragen/meldingen: Stadhouderslaan 101 Dilleveld 8 t/m 11 De Vlinderhoven 19 Adm Trompstraat 2 Nieuwe Haven 43,45 en 47 Burg. Honnerlage Gretepad 1,2 3,4,5,7,8,9,10 en 12 Ringvaart 95 Ringvaart 97 Ringvaart 99 Ringvaart 101 Buitenhavenweg 114-116 Hoofdvaart 8 Hoofdvaart 9 Valeriusstraat 3 Valeriusstraat 3 Barkentijn 1 St. Liduinastraat 66a Mary Zeldenruststraat 17 Akkerpad 51,53 en 55 Rietkraag 27 Polderweg 7 Lange Nieuwstraat 57 01-2000 t/m 11-02-2000: P. Zwaans R.R.M. Collignon E. Verschuren Huisman Vastgoed B.V. Flavel B.V. R.van Deuzen S.E. Blanken R. van Beek J. van Tilborg G. Yüksel Adviesburo Zevenbergen R.C. Groenendaal Earn. Frederik Woonplus Schiedam Woonplus Schiedam J. de Vries E. Kombe L.M. Vermeer A. Noordhoek D. Hortensius A.v.d. Hoef S. van der Meer-Post woning vergroten woningen vergroten woning vergroten verf-en straalloods bouwen bedrijfsruimte verbouwen woningen vergroten woning verbouwen woning vergroten woning vergroten woning vergroten dakverhoging vergroten woning vergroten woning vergroten kantoor uitbreiden werkplaats en kantoor bouwen dakkapel bouwen (herziene aanvraag) gevelkozijn aanbrengen woning vergroten woningen vergroten woning vergroten woning vergroten pand verbouwen Verleende beschikkingen van 07-02-2000 t/m :11-02-200 bouwvergunningen meldingen: Hoogstraat 27a Voorberghlaan 35 Overschiessestraat 58a/b Goereesestraat Bieslookveld 7 Oever 1 J.A.P.M. van Groesen winkel vergroten Stichting Verpleeghuizen opvang bouwen voor de duur van 5 jaar A.M.R. van Velzen dakkapel en 2 dakterassen bouwen Aannemersbedrijf De Wilde 11 woningen bouwen (gewijzigd) J.P. Kiela woning bouwen A.L. Slooter woning vergroten N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van bet besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 21 februari 2000 Nijhoffplein 16 Barkentijn 1 Stadhouderslaan 101 Roggeakker 12 Buitenhavenweg 114-116 St. Liduinastraat 66a Vlasakker 23 Vlasakker 36 Vlasakker 38 Smetanalaan 9 Lange Nieuwstraat 57 Ringvaart 95 Ringvaart 97 Ringvaart 99 Ringvaart 101 Hoofdvaart 8 Hoofdvaart 9 Saffraanveld 23 Burg. Knappertlaan 238 ).M. Daggenvoorde J. de Vries P. Zwaans P.J. de Bruin Adviesburo Zevenbergen E. Kombe Barendregt De Bruijn M. Goemaat F.C.A. van Deursen R.M.T. Scheffers S. van der Meer-Post S.E. Blanken R. van Beek J. van Tilborg G. Yüksel R.C. Groenendaal Fam Frederik E.P.T. Heijmans Topos Architecten woning vergroten dakkapel bouwen woning vergroten berging bouwen dakverhoging vergroten gevelkozijn aanbrengen woning vergroten woning vergroten woning vergroten dakkapel bouwen pand verbouwen woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten berging bouwen woning vergroten (serre) Rectificatie publicatie Welstands- en Monumentencommissie d.d. 9/12/2000 Smetanalaan 28 woning verbouwen (kozijnen vervangen) wordt behandeld in vergadering 21/2/2000 Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretariaat, telefoonnummer: 2465490. De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is ingediend voor het wijzigen van het monument Lange Nieuwstraat 57. Het plan ligt vanaf 17 februari 2000 gedurende 14 dagen voor een ieder in het stadskantoor ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, dagelijks van 08.00 tot 17.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot deze plannen mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke ziens wijzen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij, - op grond van een ingekomen verzoek, op 29-11-1999 hebben besloten tot het aanleggen van een invalidenparkeerplaats ter hoogte van het pand 's-Gravelandseweg huisnummer 646, ten behoeve van het parkeren van een voertuig met kenteken NB-74-ZS; - op grond van een ingekomen verzoek, op 06-12-1999 hebben besloten tot het aanleggen van een invalidenparkeerplaats ter hoogte van het pand Ridderkerksestraat huisnummer 68, ten behoeve van het parkeren van een voertuig met kenteken VP-91-LT; - op grond van een ingekomen verzoek, in januari 2000 hebben besloten tot het aanleggen van een invalidenparkeerplaats ter hoogte van het pand Sibeliusplein huisnummer 81, ten behoeve van het parkeren van een voertuig met kenteken 57-DV-PF; - op grond van een ingekomen verzoek, op 04-01-2000 hebben besloten tot het aanleggen van een invalidenparkeerplaats ter hoogte van het pand St. Liduinastraat huisnummer 10 LP40, ten behoeve van het parkeren van een voertuig met kenteken ND-FH-85; - op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan iedere belanghebbende binnen 6 weken, gerekend vanaf de eerste dag na de datum waarop het besluit aan verzoeker is bekend gemaakt, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 2