D IÉ I I I I I dJ A Sportinstuiven mreim Fietsen en wande len voor ouderen Sportinstuifvoor ouderenbuiten Sport- en spelinstuiven ouderen 50 Sport-O theek Recreatiesport voor (ex)hartpatiënten Bijzondere aktiviteiten 28 Februari tot en met 4 maart 2000 Meiprogramma jeugdland 2000 Afkeuringen? Incidenteelhuren? 50+ 50+ Bel voor zaalaccomodatie: Baby-, peuter-en kleuterzwemmen Het teddybeerdiploma Aquasteps Aquajogging Aquarobic Openingstijden snelbruiner WOENSDAG 16 FEBRUARI 2000 r 1 7-443 Voor meer informatie (en opgave): DIENST SPORT EN RECREATIE Afdeling Activiteiten Nieuwe Dqmlaan 5 Postbus 1501 3100 EA SCHIEDAM Telefoon (010) 246 55 05 Fax (010) 470 14 22 De Dienst Sport en Recreatie Schiedam is gevestigd in de Sport- en Evenementenhal Margriet. De Sporthal Margriet is te bereiken Trein (station Scniedam Nieuwland). Tramlijn 1, bus 52 (halte sporthal Margriet. Auto, afslag Schiedam Noord. VOOf J mmk Thema van deze week: Onderwaterwereld Hier kan je denken aan: tropische vis sen, walvissen, dolfijnen, haaien, pira ten, kwallen, zeemonsters, zeemeer minnen, kreeften en krabben, gezon ken schepen en schatten, koralen, grotten en nog veel meer MAANDAG 28 FEBRUARI 2000 Theater Korte Haven 133 's middags In het centrum van Schiedam zal 's mid dags in een decor van het leven onder water een voorstelling gegeven worden over water en over vriendschap. Leeftijd vanaf 6 jaar. WOENSDAG 1 MAART 'OO Creatief Onderwater Centrum 11.00-15.00 uur worden van materialen als katoen, kar ton en stof. En er worden kijkdozen in de vorm van vissen gemaakt (gaarne zelf een schoenendoos o.i.d. meenemen). De kinderen kunnen zelf bepalen wat in de bek van de vis te zien is. Alle gemaakte onderdelen zullen gebruikt worden tijdens het totaalspel dat zaterdag plaats zal vinden in een gebouw in het centrum van Schiedam. ZATERDAG 4 MAART 'OO Op zoek naar de schat Centrum 10.00-16.00 uur Ergens in Schiedam stap je in een totaal andere wereld, namelijk in de wereld van het onderwaterrijk. Hier is een schat verborgen van een piraat die eeuwen geleden heeft geleefd. De schat is enorm en bestaat uit goud stukken, sieraden en edelstenen, waar onder de blauwe diamant van onschat bare waarde. De schat is goed verborgen en er zijn verschillende boobytraps. Maar via de figuren uit de onderwater wereld en de schatkaart kan je achter de plaats van de schat komen. Eind april begin mei 2000 zullen twee activiteiten georganiseerd worden, waaronder een grote sport- en spelacti viteit. De activiteiten zullen in teken van een bepaald thema staan. Informatie Jeugdland 2000, Daphne Meijer en Pim Schenkelaars, tel.: (010) 246 55 07 De Wijkhopper, de infokrant van Jeugdland 2000, wordt uitgegeven aan alle leerlingen van de basisscholen en bij openbare gelegenheden als buurthuis, bibliotheek en Stadswinkel liggen exemplaren om mee te nemen. Er zijn verschillende soorten instui ven. Eén ding wat ze gemeen hebben, is dat er begonnen wordt met een gezamenlijke warming-up en daarna kunt u kiezen uit een aantal verschil lende sporten. Bij de instuiven gaat het de eerste plaats niet om het presteren, maar om verschil lende andere redenen, zoals: - het is een leuke vrijetijdsbesteding - het is goed voor de gezondheid - het is prettig om in beweging te zijn De instuiven zijn geheel vrijblijvend, u komt gewoon wanneer het u schikt. U hoeft zich niet in te schrijven. U moet op de aangegeven tijd en plaats zijn om mee te kunnen doen aan de activiteit, u betaalt namelijk de activiteit per keer op de dag zelf.Bij iedere instuif is deskundi ge leiding aanwezig. SPORTINSTUIF VOLWASSENEN Voor wie 17 jaar en ouder Accommodatie: Sport- en Evenementenhal Margriet Dag woensdag Tijd 20.30 - 22.00 uur Periode t/m maart 2000 Kosten 3,00 per keer TRIMINSTUIF De wandel- en fietstochten vinden onder be geleiding plaats in Schiedam en omstreken. FIETSEN VOOR OUDEREN vanaf Sport-en evenementenhal Margriet zondag 09.00-12.00/13.00 uur geen april t/m okt 2000 inschrijven van tevoren is niet nodig voor wie vertrek dag tijd kosten periode algemeen WANDELEN voor wie vertrek dag tijd kosten periode algemeen VOOR OUDEREN r 50+ vanaf Sport-en evenementenhal Margriet donderdag 09.30-12.30/13.30 uur geen april t/m okt 2000 inschrijven van tevoren is niet nodig. Onder deskundige leiding wordt u meegenomen op het trimpad naar het gezondere leven. Het trimmen wordt langzaam opgebouwd. Tussen de bedrij ven door wordt u op de hoogte gebracht van wetenswaardigheden op het gebied van gezond sporten. Voor wie 17 jaar en ouder AccommodatieTenniscentrum Kethelhaghe/Beatrixpark Dag zaterdag Tijd 09.30-10.30 uur Periode t/m mei 2000 Kosten 3,00 per keer Deze instuif wordt buiten op een sportveld gehouden. Het heeft dezelfde opzet als de instuif binnen. Er wordt ook begonnen met een gezamenlijke warming-up. Hierna kunt u deelnemen aan de sport die u het leukst vindt. Alle "binnensporten" zijn eveneens geschikt om in de buitenlucht te beoefenen. Voor wie Waar Welke dag Hoe laat Kosten Periode handbalcomplex Ventura in sportpark Harga woensdagochtend 09.30- 11.30 uur 2,- per keer. mei t/m sept 2000 In Nederland worden steeds meer voor zieningen getroffen om het de ouderen, naar de zin te maken. De reden hiervoor is dat steeds meer mannen en vrouwen van 50 jaar en ouder de behoefte heb ben om iets aan sport te doen. De Dienst Sport en Recreatie organiseert speciaal voor deze doelgroep in Schiedam verschillende instuiven en activiteiten. Hierbij gaat het niet in de eerste plaats om het presteren, maar om verschillende ande re redenen, zoals: - in contact komen met leeftijdsgenoten - het is een leuke vrijetijdsbesteding - het is goed voor de gezondheid - het is prettig om in beweging te zijn - u kunt uw eigen mogelijkheden leren ken nen De instuiven zijn geheel vrijblijvend, u kunt komen en gaan wanneer u wilt. U hoeft zich niet in te schrijven. U moet op de aangege ven tijd en plaats zijn om mee te doen met de activiteit. Bij iedere instuif is deskundige leiding aanwezig. SPORTINSTUIF OUDEREN 50+ Deze sportinstuif biedt u verschillende sportvormen, zoals badminton, korfbal, vol leybal en voetbal op een gezellige manier. U kunt meedoen in uw eigen tempo. Er wordt begonnen met een gezamenlijke warming-up en tussendoor is er gelegen heid om een kopje koffie of thee te drinken. Alles geschiedt op een zeer ontspannen manier. Voor wie ouderen 50+ Accommodatie Sport-en Evenementen hal Margriet Dag woensdag Tijd 09.30- 11.30 uur Kosten 2,00 per keer. Periode t/m april 2000 Algemeen inschrijven niet nodig SPELINSTUIF ouderen 50+ De spelinstuif is net iets anders dan de sportinstuif binnen. Het gaat er bij deze instuif iets gemoedelijker aan toe.Ook hier wordt begonnen met een warming-up, en maakt u kennis met sporten als volleybal, tafeltennis en bewegen op muziek. Ook volksdansen wordt hier gedaan. Voor wie ouderen 50+ Accommodatie sporthal Groenoord dag dinsdag tijd 09.30- 11.30 uur kosten 2,00 per keer periode t/m april 2000 Algemeen inschrijven niet nodig Verjaardagsfeestjes Je wilt heel graag samen met je vrienden en vriendinnen een waanzinnig feest hebben. Maar wat kan je dan gaan doen De Dienst Sport en Recreatie Schiedam helpt je hiermee. Wat denk je ervan om samen te gaan KLIMMEN Klimfeestje Wat denk je ervan om samen te gaan klimmen. De Sport- en Evenementenhal Margriet heeft een 10-meter hoge klim wand en daar kan je met minimaal 4 of maximaal 12 kinderen onder begeleiding van deskundige kliminstructeur(s) jouw verjaardagsfeest vieren. Na het klimmen is er de mogelijkheid om in de kantine van de Sport- en Evenementen hal Margriet een heerlijk verjaardagsdiner te bestellen.Het feestje duurt (buiten het eten om) in totaal 2 uur. Voor wie 9 jaar en ouder Accommodatie Klimwand Sport- en Evenementenhal Margriet Dag en tijd in overleg Periode t/m maart 2000 Aantal Kosten minimaal 4, maximaal 12 kinderen. 4 t/m 6 kinderen 10,- pp bij 7 kinderen of meer 12,50 pp Hierin zit inbegrepen het klimmen, de materialen en de kliminstructeur(s),een aandenken en een certificaat. Het eten zit hier niet bij inbegrepen. Kanofeestje Of wat denk je ervan om op jouw feestje te gaan kanovaren? De Dienst Sport en Recreatie heeft speciale kano's, namelijk éénpersoons kajaks. Onder begeleiding van een deskundige kanoin structeur kun je daar met minimaal 5 en maximaal 8 kinderen (vanaf 11 jaar) jouw verjaardagfeest vieren. Je gaat met z'n allen een stuk varen op de Vlaardingse Vaart, waar je tijdens het kano varen verschillende spelletjes en behendig heidsonderdelen gaat doen. Na afloop is er een mogelijkheid om wat te eten. Het feest je duurt in totaal 2 uur. (ook je vader of moeder mag in de kano!?) Voor wie Accommodatie Dag en tijd Periode Aantal Kosten 11 jaar en ouder Watersportvereniging de Fuut aan de Water sportweg in Vlaardingen (Vaart) in overleg mei t/m juni 2000 minimaal 5 en maximaal 8 kinderen 10,- pp De Dienst Sport en Recreatie heeft een Sport-O-Theek voor het uitlenen van sport en spelmateriaal. Iedere inwoner van Schiedam, die iets wil organiseren op het gebied van recreatiesport, kan gratis materialen lenen (maximaal een week).Tot nu toe maken vooral veel verenigingen en basisscholen gebruik van deze uitleenmo gelijkheid. De Sport-O-Theek kan ook geraadpleegd worden voor advies over het gebruik van materiaal en het organiseren van een sportdag. De materialen moeten telefonisch (010) 246 55 05 worden gereserveerd.Tevens worden dan afspraken gemaakt over het ophalen en inleveren ervan. Het uitlenen is gratis. Materialen, die beschadigd of zoekgeraakt zijn, moeten worden vergoed. Voor sommige materialen wordt een kleine borg gevraagd. Meer weten? Vraag de gratis folder. Hierin zit inbegrepen het gebruik van de kano's, een aandenken, certificaat en de kanoinstructeur Het eten zit hier niet bij inbegrepen. Algemeen zwemdiploma verplicht (010)246 55 08 Verhuurbureau D.S.R. Sport- en Evenementenhal Margriet Met een gerust hart. Zwembad Zuid heeft zich ten doel gesteld om ex-hartpatiënten de gelegen heid te bieden om onder deskundige lei ding van speciaal hiervoor opgeleide medewerkers verantwoord te kunnen ontspannen in en rond het zwembad. Deze verantwoorde manier van bewegen biedt iedere ex-hartpatiënt de mogelijk heid om geheel vrijblijvend inspanning voor ontspanning te beleven. Wat biedt zwembad Zuid aan? De vraag welke mogelijkheden de ex- hartpatiënten hebben kan heel ruim beantwoord worden. Naast het banen zwemmen en het trainen worden ver schillende spelvormen uitgevoerd. Hierdoor wordt naast het lichamelijke, ook het sociale aspect niet vergeten. Door gebruik te maken van hulpmidde len kan zelfs iemand die nog nooit heeft In het ondiepe bassin wordt uw baby, peuter of kleuter op een speelse manier opgeleid voor het teddybeerdiploma. Baby-, peuter- en kleuterzwemmen wordt gegeven op maandag-, dinsdag-, donderdag- en vrijdagmiddag. Aanmelden bij de receptie van het zwembad of telelefoon:(010) 426 16 82 Samen met de zwemonderwijzer leidt u uw kind op voor het teddybeerdiploma. Er zijn in totaal vijf diploma's te behalen. Op het moment dat uw kind vier jaar wordt stroomt het automatisch door naar de "gewone" zwemles; het Zwem- ABC. gezwommen deelnemen zonder angst voor verdrinking. Hoe en wanneer kan ik deelnemen? Deelnemen staat vrij voor elke ex-hartpa tiënt die behoefte heeft om in een gezel lige omgeving verantwoord te zwem men en te sporten.Op dinsdagavond van 19.00 - 19.45 uur kan er onder deskundi ge begeleiding deelgenomen worden aan het zwemmen. De prijs bedraagt 4,50 per keer. Kortom: Bent u ex-hartpatiënt, zoekt u de moge lijkheid om gedurende een uur per dag met andere ex-hartpatiënten te sporten en te zwemmen, kom dan naar zwembad Zuid en beleef de ontspanning en proef de sfeer tijdens het zwemmen voor ex- hartpatiënten.Om uw en onze veiligheid Voor meer informatie en inschrijven kunt u (telefonisch) bij de receptie terecht Begeleiders zwemmen gratis mee. Een nieuwe vorm van bewegen in het water heet aquasteps. Met aangepaste stepbankjes en actuele muziek kunt u werken aan het verstevigen van buik-, bil- en beenspieren. Ook ademhalings spieren en het uithoudingsvermogen worden met aquasteps getraind. te waarborgen zal er, alvorens u kunt deelnemen aan deze activiteit een gesprek met de begeleiders plaatsvind en zodat iedere aanwezige op een ontspannen wijze invulling kan geven aan het zwemmen. Belangstelling? Bel dan voor meer informatie: ZWEMBADZUID Westfrankelandsedijk 3 3115 HG Schiedam Telefoon: (010) 426 16 82 Wij informeren u graag omtrent de mogelijkheden voor het zwemmen tijdens de speciale uren voor ex-hart patiënten. Dinsdag Woensdag 20.30-21.00 uur 20.30 - 21.00 uur 21.15-21.45 uur Donderdag 19.30 - 20.00 uur Ontspannen bewegen in het water met een zwemgordel, met leuke muziek en de zekerheid dat een half uur aquajoggen de mogelijkheid biedt tot gewichtsverlies. Maandag 13.30-14.15 14.15-15.00 15.00-15.30 Dinsdag 15.00-15.30 21.00-21.45 Donderdag 19.30-20.15 20.15-21.00 Vrijdag 20.00 - 20.45 Een lekkere ontspannende manier van bewegen in het water op swingende muziek. De spieren worden door intensieve bewegingen geactiveërd en de conditie wordt aanzienlijk verbeterd. Aquarobic in Zwembad-Zuid is een gezonde manier om in beweging te blijven. Vrijdag 19.30 - 20.00 uur Maandag t/m vrijdag 07.00 - 22.00 uur Zaterdag 09.00 - 15.00 uur Zondag 09.00 -1,5.00 uur Openingstijden gelden tot nadere aankon diging Zwembad Zuid maakt deel uit van de dienst Sport en Recreatie van de Gemeente Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 5