Waterweg-topscorer Filmfeest maakt van kinderen kritische kijkers f PvdA fractievoorzitter houdt commissie AEZ voor gezien Excelsior'20 wint alles L'Esprit koppelt spel sfeer en jeu-de-boules Bezinning in de Wilgenburg SCHIEDAM Kleding- en speelgoedbeurs Orpheus geeft inloopconcert Op de fiets naar bedevaartsoord VSB-concert Twee waarheden lijnrecht tegenover elkaar in rechtszaal Heusdens tegen wereldkampioen Bingo in Thurlede m AUTOSERVICE Huiswerkbegeleiding Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 17 FEBRUARI 2000 07 - 1475 SCHIEDAM - Wie nog goede kleding of speelgoed op zolder heeft liggen, kan de spullen bin nenkort te koop aanbieden tij dens de kleding- en speelgoed beurs van wijkcentrum Drees- plein. De verkoopdag in het pand aan het Willem Dreesplein is 25 februari, van 9.30 tot 11.30 uur. Meer informatie is te krij gen bij het wijkcentrum en via telefoonnummer 4738671 SCHIEDAM - Vlaarding's Man nenkoor Orpheus geeft zaterdag een concert in De Grote of St. Janskerk te Schiedam. Vanaf 15 uur kunnen belangstellenden te recht in het gebouw aan de Lan ge Kerkstraat. Toegang is gratis. SCHIEDAM - Leerlingen van de basisscholen en uit het voort gezet onderwijs kunnen elke dinsdag- en woensdagmiddag hulp krijgen bij het maken van hun huiswerk. In wijkcentrum De Erker zitten van 15.30 tot 17 uur hulpkrachten klaar. Gebruik maken van de huiswerkbegelei ding kost elf gulden per maand. Meer informatie bij De Erker, telefoon 426 77 67. SCHIEDAM - Hans Timmer mans vertelt over zijn fietstocht naar het Noord Spaanse bede vaartsoord Santiago de Compos- tela, donderdag 17 februari bij de Christelijke maatschappelijke vrouwenbeweging in Schiedam. De avond begint om 19.45 uur. Ook niet-leden zijn van harte welkom in gebouw De Stuurhut aan het Nijhoff. Voor meer infor matie: 471 40 58. SCHIEDAM - 'De romantische viool' is de titel van het VSB- concert op vrijdag 18 februari. Yvonne Smeulers en Sander Sit- tig spelen werken van onder an dere Grieg, Schumann en Ravel, waaronder de bekende Tzigane. Het concert vindt plaats in Kerk gebouw Vrijzinnige Geloofsge meenschap NPB Schiedam, Westvest 90 (tegenover Molen de Walvisch). Toegang: 22,50, CJP/65+ 20 gulden. Kaartverkoop: VVV-Schiedam, tel 010 473 30 00 of VVV Vlaardingen 434 66 66. (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 door MARK KIVIT SCHIEDAM - In Schiedam-Noord barst maandag 28 fe bruari voor de vierde keer het Kinder Filmfeest los. Op verschillende locaties in de gemeente kunnen kinderen van 6 tot en met 12 jaar film kijken, waarna er diverse activi teiten en spelletjes op het programma staan. Het Filmfeest kan steevast rekenen op veel belangstelling. "De films wor den geprojecteerd op een groot doek, wat toch een heel an der effect geeft dan thuis voor de buis", verklaart opbouw werker Mike Marlissa om er in één adem aan toe te voe gen: "Misschien is er toch behoefte aan een kinderbio scoop in Schiedam De belangstelling wijst daar in ieder geval wel op. Vorig jaar hadden we vierhonderd kaarten beschikbaar en die waren snel uitverkocht." Het Filmfeest is niet alleen pas sief kijken maar vooral ook doen en dus kunnen de deelnemers zich na de film vermaken met al lerhande activiteiten. De bedoe ling is dat kinderen zodoende kritischer naar de films gaan kij ken en gestimuleerd worden over het verhaal na te denken. Op maandag wordt na de film Anas- tasia het Euroloopspel gehou den, waarbij de deelnemers met elkaar een aantal vragen moeten beantwoorden. Een stuk wereld verkenning, heet het in jargon. Om diezelfde reden mogen ze na de film Flubber met klei hun ei gen substantie creëren en don derdag luidt de opdracht: maak je eigen diaserie. Uitleven "We willen niet alleen amuse ment bieden maar ook een edu catief element in de activiteiten te brengen", vertelt mede-orga nisator Karin Knijnenberg. "We zijn diverse scholen langs ge gaan om het feest te promoten. Leraren waren over het algemeen zeer enthousiast.. Audiovisuele vormgeving is een aspect dat steeds meer aandacht krijgt. Aan de andere kant is het ook vakan tie. Het is ook niet nodig dat de deelnemers de hele dag door ver antwoord bezig zijn. Lekker uit leven moet net zo goed kunnen. Woensdag gaan ze na het kijken van Abeltje dan ook gewoon zwemmen." In tegenstelling tot eerdere jaren vindt het Kinder Filmfeest plaats op diverse locaties in Schiedam. Ook bewonersvereniging Tuin dorp en Woudhoek zijn bij de or ganisatie betrokken evenals Zwembad Groenoord. "De Brug heeft als motto Actief in Schie dam Noord. Om een grotere doelgroep te bereiken biedt het sociaal cultureel werk op allerlei manieren ondersteuning aan ver enigingen en scholen. Daarom wilden we bij dit evenement ook meerdere partijen betrekken. Uit praktisch oogpunt is het ook han dig. De Blauwe Brug ligt immers niet voor iedereen in Schiedam Noord naast de deur", vertelt Marlissa. De week Kinderfilmfeest wordt vrijdag waardig afgesloten met een Hollywood disco in de Blau we Brug. Alle kinderen die in de afgelopen week één van de films hebben bezocht mogen op ver toon van het kaartje naar binnen. Bovendien mogen kinderen van- af 8 jaar op vertoon van het kaartje gratis lid worden van de Blitzkids van Groenoord en krij gen ze korting bij het grote feest op 10 maart in het zwembad. Kritisch oog Het vierde Kinderfilmfeest is ge organiseerd door drie vierdejaars studenten Sociaal Pedagogische Hulpverlening van de Ichtus Ho geschool in Rotterdam. Naast Karin Knijnenburg ook Emil van Barneveld en Soraya Correljé. De groepsleiders in opleiding zijn in december al begonnen met de voorbereidingen van het filmfeest. De eerste taak die op hun schouders rustte was natuur lijk het selecteren van de films. "We hebben met z'n drieën een aantal films met kritisch oog be keken", vertelt Barneveld. "Voor het programma wilden we een aantal populaire films uitkiezen waar toch een boodschap in zit. En natuurlijk niet teveel geweld want we hebben te maken met een brede doelgroep. Wat voor het ene kind doodgewoon is, kan voor de ander angstaanjagend zijn" "Neem nou de film Flipper", on derbreekt Mike Marlissa. "Op de hoes staat geschikt voor alle leef tijden. Maar mijn neelje zat wel onder de bank toen er plotsklaps een haai in beeld kwam. Het is daarom goed om de films eerst zelf te bekijken. Als organisatie heb je daar immers een verant woordelijkheid in." Programma Kinderfilmfeest 2000: Maandag 28 februari Anastasia, aansluitend Euro loopspel, Blauwe Brug; Dinsdag 29 februari Flubber, aansluitend Klei je eigen Flubber, Het Schooltje Perenlaan 5 (Tuin dorp); Woensdag 1 maart Abel tje, aansluitend zwemmen (zwemdiploma verplicht), Zwembad Groenoord Prinses Beatrixlaan 2; Donderdag 2 maart Babe in de grote stad. aan sluitend maak je eigen dia film, Blauwe Brug; Vrijdag 3 maart Een Luizenleven, de stuurhut Nijhoffplein 21 Woudhoek, aan sluitend Hollywooddisco in de Blauwe brug. Alle middagen be ginnen om 13.30 uur en duren tot 17.00 uur (alleen vrijdag tot 18.00 uur). Kaarten kosten 2,50 (woensdag 5 gulden). Reserve ren bij de Blauwe Brug, Bach- plein 590, tel 247 04 64. door Theo H.B. Schoemakers SCHIEDAM - Twee lezin gen van de gebeurtenissen in de Boylestraat in de nacht van 12 september 1999 stonden maandag lijn recht tegenover elkaar in de rechtszaal op de Kop van Zuid. Aan de ene kant de lezing van vijf slachtoffers, aan de andere kant die van de dader die heeft bekend met zijn auto op zijn straat genoten te zijn ingereden. De officier van Justitie eist 18 maanden gevangenis straf wegens poging tot doodslag. Dader J. verklaarde dat hij zijn buren, die luidruchtig hun mos selavond voor hun woningen af rondden met een biertje, alleen wou laten schrikken, nadat hij hen verschillende malen had ge vraagd het wat zachter te doen. Het zicht werd hem echter be lemmerd door bierflessen en blikjes die op zijn voorruit wer den gegooid, waardoor een ster ontstond. J. kan zich, tot verba zing van rechtbankpresident S.J. van Klaveren, niet veel van het gebeuren voor de geest halen. Maar hij betwist de lezing van twee van de feestvierders, dat zij door zijn auto zijn geraakt. Inte gendeel: een hunner wierp zich op zijn motorkap, sloeg op de auto en bedreigde hem, aldus J. De vrouw die zegt een wiel van zijn auto over haar rug te hebben voelen draaien, dook volgens hem weg tussen twee andere, ge parkeerd staande auto's. Ha"' WÊÈÊSÈ: J V Getuigen De vijf slachtoffers verklaarden elk bij de politie en later nog eens bij de rechtercommissaris dat J. op hen inreed, vervolgens achteruit stak en nogmaals op hen afkwam. J. spreekt dat met kracht tegen, en wordt daarin door getuigen uit de straat ge steund. Hij betwist niet op hen ingereden te zijn en daarbij tuin meubels, een paaltje, bloemen perk en mogelijk de gevel van een huis te hebben geraakt. Maar toen hij terugstak, was dat om weg te kunnen rijden uit de straat. Daarbij sloeg zijn motor af. Er wordt schade aan een op de stoep geparkeerde scooter ge claimd tot een bedrag van ruim 4000 gulden (J's advocaat, ver baasd: "dat heeft de scooter die ik onlangs voor mijn dochter heb gekocht, gekost!"), maar volgens J. en de getuigen stond die er he lemaal niet. Na de zitting werd zelfs verteld dat het in de straat algemeen bekend is dat er met die brommer eerder een val werd gemaakt, en dat er ondanks die hoge schade sinds het gebeuren nog gewoon op wordt gereden. De schade zou ook op de verze kering verhaald kunnen worden, maar het slachtoffer "zag het niet zitten om met J., zijn achterneef, even een schadeformuliertje in te gaan vullen." Een ander eiste tienduizend gul den vergoeding voor inkomsten derving (terwijl een ziekte-uitke ring was verkregen), een gebro ken middenhandsbeentje (waar van een medisch dossier ont brak) en gederfde parkeermeter-, kleed- en gereedschapvergoedin gen, terwijl hij ook nog eens het "extra werk dat hij anders 's avonds deed" had moeten ontbe ren. Niet bewezen De officier van justitie, L. Ro bert, liet ter zitting die eerste eis, poging tot moord, vallen omdat zij deze niet wettig en overtui gend bewezen acht. Zij eiste 18 maanden voor poging tot dood slag, waarvan zes voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De advocaat van J., mr. G.A. Dorsman, achtte ook die niet be wezen, evenmin als zware mis handeling met voorbedachte ra de. "Wanneer de officier vast stelt dat geen sprake is van po ging tot moord, waaraan overleg en beraad ten grondslag liggen", stelde de advocaat, "is er per de finitie ook geen sprake van over leg en beraad voor mishande ling." Hij vroeg twaalf maanden onder aftrek van voorarrest, waarvan zes voorwaardelijk. Het verschil tussen 18 en 12 maan den voor respectievelijk dood slag of mishandeling lijkt klein, maar blijkt essentieel. In het eer ste geval zou de onvoorwaarde lijke gevangenisstraf zo lang uit vallen dat deze ook daadwerke lijk moet worden uitgezeten, in het laatste is omzetting in dienst verlening mogelijk. Al gestraft Dorsman meende tevens dat J. al op andere wijze was gestraft: na het incident moest hij zijn net gekochte huis doorverkopen en hij raakte zijn auto, vriendin en werk kwijt. J. de hele zitting dui delijk onder de indruk van het door hem aangerichte, sluit zich in zijn laatste woord aan bij wat zijn advocaat naar voren heeft gebracht. Na een stilte klinkt het, timide en benepen, met nauwe lijks hoorbare stem: "Ik heb er wel verschrikkelijk veel spijt van." Uitspraak 28 februari. SCHIEDAM - Zowel PvdA-frac- tievoorzitter Menno Siljee als vi- ce-fractievoorzitter Maarten Reuderink verlaten de gemeente raadscommissie voor Algemene en Economische Zaken (AEZ). Dit is opvallend omdat het ge bruikelijk is dat fractievoorzit ters en hun vervangers plaatsne men in de commissie, die onder leiding staat van burgemeester Reinier Scheeres. De PvdA is de eerste partij die daarvan afwijkt. De laatste tijd valt toenemende kritiek van de raadsleden te be luisteren op de wijze waarop punten in de commissie AEZ worden behandeld en de lange vergadertijd die daarmee is ge moeid. Tijdens de algemene be schouwingen in november leidde dit tot een aanvaring tussen CDA-fractievoorzitter M.P van Mansum en Scheeres. Siljee ontkent echter dat de wij zigingen in zijn fractie hiermee verband zouden houden. Zelf gaat hij zich concentreren op één commissie, die voor financiën. Edwin Westenberg maakt daar een plaats vrij en gaat naar AEZ. Reuderink, expert stadsvernieu wing en volkshuisvesting van zijn partij, gaat zich daarnaast bezighouden met sociale zaken, waar per 1 mei Anneke Meier (GroenLinks) de verantwoorde lijkheid als wethouder over neemt van PvdA-er Peter Groe- neweg. Wil Hermans maakt een plaats in die commissie vrij en gaat eveneens naar AEZ. SCHIEDAM - Nationaal denk sportkampioen Ron Heusdens neemt het op zaterdag 2 maart op tegen de wereldkampioen dammen Alex Schwarzman. Schwarzman doet tussen 2 en 5 maart Nederland aan en is door de sponsor van Damclub Schie dam gestrikt voor een tweekamp over zes partijen tegen Heus dens. De confrontatie speelt zich af in het kantoor van het Assu rantiekantoor Van Stigt Thans aan de Lange Nieuwstraat 101. De cabaretier Boris Vodka zal er om 14 uur de opening verrich ten. De tweekamp is voor pu bliek gratis toegankelijk. SCHIEDAM - Bij woon en zorgcentrum Thurlede draait woensdag 23 februari de bingomolen. Gespeeld wordt in zes rondes met drie keer kans op een prijs. Aanvang 14.00 uur in de conversatiezaal. En tree 2,50. Ook niet bewoners zijn welkom aan de Nieuwe Damlaan 759 in Schiedam. SCHIEDAM - Het zaterdagelftal van DRGS, dat zelf niet in actie kwam, heeft weer afstand kunnen nemen van stadgenoot SVDPW. De manschappen van trainer Rob van Vliet (volgend jaar actief bij HBSS) kwamen vorige week dankzij de 0-14 zege op FC Rotterdam in het directe kielzog van de leider. Zondag kwam SVDPW echter niet verder dan 0-0 tegen Blijdorp waardoor het behoorlijk wat ter rein moest prijsgeven. WK speelde gelijk tegen Excelsior P(2-2). Het verbeterde de posi tie nauwelijks. De ploeg uit Kethel blijft hekkensluiter en heeft acht punten achterstand op Spirit, dat twee plaatsen hooger staat. De stand: 1. DRGS/za 5,42 (76 doelpunten uit 14 wedstrijden); 2. SVDPW 4,87 (78 uit 16); 3. DVO'32 3,93 (59 uit 15); 4. Spaland 3,73 (56 uit 15); 5. Excelsior'20 3,52 (60 uit 17); 6. Demos 3,06 (46 uit 15); 7. SVVSMC 2,52 (43 uit 17); 8. Hoek van Holland 2,41 (41 uit 17); 9 en 10. Deltasport 2,50 (40 uit 16) en PPSC 2,50 (35 uit 14). SCHIEDAM - Hoewel er in sportpark Thurlede nog niet echt open lijk over gesproken durft te worden, lijkt de formatie van trainer Paul de Roos hard op weg om voor het tweede achtereenvolgende jaar een kampioenschap binnen te halen. Daar blijft het niet bij. De mannen blijken 'allesvreters' en hebben na het kampioenschap van de vierde klas, de Schiedamse titel zaterdag ook in de hal duidelijk gemaakt, dat er met hen niet te spotten valt. Het voornamelijk uit veldspelers bestaande zaalvoetbalteam van Excelsior'20 volgde zaterdag Groe noord op als Schiedams kampioen. In de goed bezette Margriethal haalde Excelsior'20 nota bepe als bes te nummer twee de halve finale. Daarin speelde het tegen WK en won met 7-2. Groenoord, dat vorig jaar voor de tweede achtereenvol gende maal de Schiedamse titel had gewonnen, bereikte de finale door winst op PPSC: 4-2. De eindstrijd had een hoog thriller-gehal te. Groenoord ging voor titel nummer drie, maar trof een zelfverze kerd Excelsior'20, dat via twee doelpunten van Antoine Wevers de leiding nam. Moustafa Taounza scoorde het Groenoord-doelpunt. De nipte winst bezorgde Excelsior'20 ook in de zaal de hegemonie en werd het feestje dat volgde gezien als een voorschot op het naderen de (veld)kampioenschap. Bij de dames wist Groenoord wel het zaalvoetbalkampioenschap te prolongeren. De vrouwen spelen een halve competitie. Groenoord bleef ongeslagen. Tweede werd Hermes DVS, dat de punten deelde met Tol Girls(derde met 2 punten) en won van PPSC(vierde met een punt). SCHIEDAM - Aad Borsboom, de voorzitter van de Petanque- vereniging l'Esprit, is één van de vele Nederlanders, die pas tij dens zijn vakantie in Frankrijk de sfeer en de gezelligheid van het jeu-de-boule heeft leren waarderen. Het was op zo'n sfeervol pleintje omringd met platanen. Later volgde het proberen op de camping. Hij had nog nooit een 'boule' in handen gehad en wist niets van de spelregels. Na af loop volgde de nababbel en hoorde hij van een Leidse vakan tieganger, dat er in zijn woon plaats Schiedam een jeu-de-bou- le-vereniging was. Omdat hij er de nodige toernooien had ge speeld wist hij zelfs het adres: Stadhouderslaan 119, naast het tennispark Van Vliet. Volgens Borsboom ging het bal letje vervolgens haast vanzelf rollen. Hij had het geluk om in de omgeving van het complex te wonen, ging er poolshoogte ne men, werd er leuk opgevangen en meldde zich na een paar proef-avonden als lid. Twee jaar later werd hij voorzitter. Bij L'Esprit staat de deur voor beginners - jong en oud - nog al tijd open. Aan de Stadhouder slaan wordt op dinsdagavond, woensdagmiddag, donderdag avond en zaterdagmiddag ge speeld. Voor informatie kan men bellen met 010-4267427 (na 18 uur) of tijdens de openingsuren van het clubgebouw met 010- 4734224. SCHIEDAM - Het parochiebestuur van de Basiliek van de H. Lidui- na en o.l. vrouw Rozenkrans in Schiedam heeft dit voorjaar weer een drietal bezinningsbijeenkomsten belegd. Parochianen en andere be langstellenden zijn maandag 21 februari welkom. Onderwerp is de openbaring van God als liefdesmysterie van drie-eenheid in drie-vul- digheid. Er wordt gesproken door pastoor J.E.M. van der Mee uit Haasdrecht, die tevens actief is betrokken bij catachese-projecten voor kinderen en jongeren. De bijeenkomst wordt gehouden in pa rochiehuis 'De Wilgenburg' (door het hek rechts van het parochie huis). Aanvang 20.00 uur. De andere bijeenkomsten vinden plaats op 29 maart en maandag 8 mei. Voor meer informatie: pastoor Visser mans: tel. 426 82 28. U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk loods verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener Arcade NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breeien, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Regionaal accountmanagment: (010)4.699.215 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Hel Kinderen Filmfeest is niet alleen kijken maar vooral doen. Achttien maanden geëist voor poging doodslag in Boylestraat In de Boylestraat ging J. in de nacht van 12 september door het lint In de Margriethal werd zaterdag - onder regie van het organiserende Groenoord - weer gestreden om het Schiedams zaalvoetbalkampioenschap. Officieel Peugeot-dealer Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 01 0 - 462 20 22

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3