Beat en garage- herrie van Kek '66 Cokes! Tot zondag in Lantaren/Ven ster te zien Inschrijving Popjacht voor DJ's en Dance acts Jools Holland, Björn Again en Morgan Heritage komende week in Nighttown Goochelen, cabaret en muziek op 30e Jongerentheaterdag Paul de Leeuw wordt gastprogrammeur van Luxor dam 2001 Kane groeit in jaar tijd van kroeg naar Ahoy Door Raymond Rotteveel Ze worden steeds zeldzamer, maar toch bestaan ze nog: bandjes die de melodieuze en onweerstaanbare beatmuziek van de jaren '60 hoog in het vaandel hebben staan. Kek '66 is er zo één. Het trio is voort gekomen uit de resten van het in 1996 ter ziele gegane The Kliek, de groep waarvan Ray Davies van The Kinks ooit zei dat hij nog nooit een band had gezien die zo goed wist wat echte beatmuziek is. Onlangs verscheen het debuutalbum van Kek '66 waarop de Amsterdammers laten horen vertolkers te zijn van een vergeten genre. Hun sobere en toch opzwepende - met garageherrie door drenkte - liveshow is donderdag 24 februari te zien in De Vlerk. Voor meer informatie bellen met 411 68 00. De documentaire Cokes! van de Rotterdamse filmmaker Pieter Jan Smit is nog van vrijdag 25 tot en met zondag 27 februari te zien in Theater Lantaren/Venster. Het al eerder op het Rotterdams Filmfestival vertoonde Cokes! is een film over de Cokesfabriek in het dorp Sluiskil in Zeeuws-Vlaanderen. De fabriek bestaat bijna 90 jaar, wordt vervolgens gesloten, wat het einde betekent van een klassieke zware industrie. De 282 werknemers, voornamelijk lager opgeleide en al wat oudere mannen, komen op straat te staan. Cokes is een grondstof voor de staalindustrie en wordt gemaakt door kolen te ontgassen. Nieuwe technologie doet de vraag naar cokes afnemen, terwijl de Chinese cokes te goedkoop is om mee te concurreren. De documentaire Cokes! is een film isch onderzoek naar de ziel van een klassieke zware industrie op het moment dat die opgeheven wordt. Cokes!, te zien in Lantaren/Venster, aanvang 19.30 uur. DJ's en dance acts kunnen zich nog tot 1 maart opgeven voor de Popjacht en daarmee de eerste stap zetten naar de Finale van de Grote Prijs van Nederland. De organiserende Popunie vraagt daar voor wel een mixtape van een half uur, een recente biografie en drie foto's. De grote Popjachtfinale vindt 21 april plaats in Nighttown waarbij bekend wordt wie naar de Grote Prijsfïnale gaat. Inzendingen naar de Popunie, o.v.v. Popjacht, Witte de Withstraat 45a, 3012 BM Rotterdam. Vrijdag 25 februari FILM 21.00 Celebrity, Filmhuis in de Teerstoof, Schiedam. THEATER 20.15 Jaap Mulder, Hert Kruispunt, Barendrecht. 20.15 Patrick Stoof, Theater de Teerstoof, Schiedam. Eric Holler, Stadsgehoor zaal, Vlaardingen. Zaterdag 26 februari FILM 21.00 Celebrity, Filmhuis in de Teerstoof, Schiedam. MUZIEK 20.15 Louis van Dijk en Jasperina de Jong, Het Kruispunt, Barendrecht. 20.15 Soesja Citroen, Isala Theater, Grote Zaal, Capelle a/d IJssel. 20.00 Robert Long, Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. THEATER 20.15 Victoria goes Wilde, SCC De Goote, Brielle. 20.30 André Manuel, Isala Theater, Kleine Zaal, Capelle a/d IJssel. 20.30 Duo-avond: Mike Bodde en Onno Innemee, Theater de Schuurkerk, Maassluis. Zondag 27 februari FILM 15.00 Celebrity, Filmhuis de Teerstoof, Schiedam. MUZIEK 14.00 Music for Brass, Theater a/d Schie, Schiedam. Woensdag 1 maart FILM 20.30 Star Wars: Episode I, Het Kruispunt, Barendrecht. MUZIEK 12.45 Lunchconcert, CC de Stoep, Spijkenisse. THEATER 20.15 Een Zwarte Pool. Theater a/d Schie, Schiedam. Donderdag 2 maart Met optredens van onder meer Jools Holland (met Sam Brown), Mark Ritsema Trio Raskolnikov (zie foto), de Abba-coveraars Björn Again en de rijzende reggae-ster Morgan Heritage is het pro gramma van Nighttown de komende week diverser dan ooit. Het dubbelconcert van Holland Ritsema - rhtythm blues jazz - vindt zondagmiddag plaats vanaf 15.00 uur 's middags, 's Avonds is er een optreden van het Australische Björn Again en kan genoten worden van bekende Abba-krakers als Waterloo of Dancing Queen. Björn Again heeft de laatste jaren een behoorlijke reputatie opge bouwd als het gaat om het neerzetten van het beroemde Zweedse viertal: Björn Again klinkt niet alleen als Abba, maar ziet er ook zo uit. Morgan Heritage tenslotte wordt door insiders getipt als de nieu we reggae-sensatie uit Jamaica en als één van de weinige bands die recht heeft op de erfenis van de grote Bob Marley. De band werd vorig jaar tot één van de verrassingen van het vermaarde Two Seven Splash-festival gebombardeerd. Naast Morgan Heritage zijn er deze avond ook optredens van LMS en de legendarische Denroy Morgan. De laatste is vader van de Morgan Heritage-leden. Dinsdagavond kunnen liefhebbers voor een avond onvervalste rootsreggae terecht aan de West Kruiskade 28. Voor meer informatie en/of kaartverkoop bellen met Nighttown: 010 - 436 12 10. FILM 21.00 B. Monkey, Filmhuis De Teerstoof, Schiedam MUZIEK 20.15 International Donau Opera, Isala Theater, Grote Zaal, Capelle a/d IJssel. 20.15 Cesar Zuiderwijk, Theater a/d Schie, Schiedam. THEATER 20.00 Job Schuring, Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. De Jongerentheaterdag is zo langzamerhand een begrip aan het worden. Aanstaande zondag wordt al weer de dertigste editie gehouden en staat Theater Zuid-plein traditiegetrouw weer in het teken van nieuwe programma's op het gebied van theater en muziek. De dag is natuurlijk bedoeld voor jongeren, maar is tegelijkertijd een goede gelegenheid voor pro- grammateurs van jongerencentra, theaters, scholen en andere culturele podia die op zoek zijn naar een leuke nieuwe voorstelling voor jongeren. Vanaf twee uur 's middags tot tien uur 's avonds zijn in de zalen en de foyers van Theater Zuidplein uiteenlo pende voorstellingen te zien van onder andere het nieuwe muzikale talent Nurdjana, de goochelaar Woedy Woet, de jonge band The Sonic Gadgets, DJ Benders, Pluche (straattheater), cabaretier Marcel Boon (foto) en de interculturele jongeren theatergroep Rotterdams Lef die theater mixt met streetdance, rap en tekst. In hun programma Scoren staat de zoektocht naar de identiteit van jongeren centraal. Ook uit Rotterdam komt het cabaretduo Rozendaal Van Alten. Het tweetal komt met hun tweede programma Geen Gemaar! naar Zuidplein waarmee ze eerder al de finale van zowel het Groninger Studenten Cabaret Festival als Cameretten bereikten. Maarten Lemmens, de win naar van het Groninger Studen-ten Cabaret Festival, is overigens ook te zien tijdens de Jongeren-theaterdag. Bij elkaar zullen er zondag ongeveer dertig voorstellingen langs komen. Voor lunch en diner hoef je het theater niet uit. Tijdens lunchtijd zijn er broodjes en soep te koop. 's Avonds kan men tussen 18.00 en 19.30 uur voor een warme maaltijd terecht in de foyer. De toe gangsprijs voor de gehele dag is f 20,-. Toegangskaarten kunnen gereserveerd worden bij de kassa van Theater Zuidplein via telefoonnum mer 010 - 481 65 00 tussen 10.00 en 18.00 uur. Een komeetachtige carriè re. Zo zou je het onwaar schijnlijke succesverhaal van de Haags/Rotterdamse rockband Kane nog het beste kunnen omschrijven. In een dik jaar tijd, waarin enkele hitsingles werden gescoord, groeide de band van kroeg naar Ahoy'. Aanstaande vrijdag zijn ze weer te zien op een klein podium, in Plan C in Rotterdam. In het kader van het SBS6-pro- gramma Heeren van Amstel Live stonden zanger Dinand Woesthoff en zijn vier maten onlangs maar liefst drie keer achter elkaar in Ahoy', voor ruim tienduizend man. Hoewel de band muzikaal gezien niet veel met de rest van de affiche - onder meer Volumia! en Guus Meeuwis - op heeft, werd Kane tot groot genoegen van Woesthoff toch uitgenodigd voor de driedaagse in Ahoy'. 'Het was het meest kicken wat ik tot nu toe met Kane gedaan heb,' zegt de zanger met Haagse tong val. 'Ik weet dat de muziek van een Guus Meeuwis heel ver van ons af staat, maar dat maakt me niet uit. Het maakt toch niet uit of je met een band als Live op een festival speelt of met Pietje Puk. Natuurlijk is het wel anders dan dat elfduizend mensen op een rockconcert afkomen. Maar buiten dat ging het gewoon heel goed. De vibe was goed.' 'Kijk, het maakt me niet uit dat Guus Meeuwis dan ook speelt. Het is geen wedstrijd. Over Guus Meeuwis wil ik trouwens wel het volgende zeggen: die gozer is gewoon superaardig, een te gekke gast. Dan betrap je jezelf er toch op dat je een bepaalde mening hebt over zijn Onze nationale knuffelbeer Paul de Leeuw treedt in 2001 een jaar lang op als gastprogrammeur van het Luxor Theater Rotterdam en zal in het jaar dat Rotterdam Culturele Hoofdstad is ook als ambassadeur van de Maasstad fungeren. Tijdens een afgelopen maandag belegde persconferentie in de catacomben van Luxor werd bekendgemaakt dat de komst van de nieuwe zaal op Zuid niet meteen de sluiting van de 'oude dame aan de Kruiskade' bete kent. In samenwerking met Paul de Leeuw's produktiemaat- schappij Marat TV BV en de stichting Rotterdam 2001, Culturele Hoofdstad van Europa zal Luxor nog een jaar de deuren open houden. Rode lijn van de programma's die in 2001 te zien zullen zijn, zijn de karakteristie ken van Rotterdam. Tegelijker tijd moeten die kenmerken - 'de vele smoelen van Rotterdam' - ook naar een grotere, (interna tionale betekenis worden ver taald. Rotterdam als stromende stad - denk aan migranten, ideeën, goederen en natuurlijk water- of Rotterdam als vulkaan (jongeren) zijn enkele van de thema's die het Luxor-program- ma in 2001 zullen kleuren. Hoewel Rotterdam op 1 januari 2001 Culturele Hoofdstad wordt, zal Paul de Leeuw in ver band met onder meer het Filmfestival pas vanaf februari als gast-programmeur optreden. De Joop van de Ende-musical Rent en het toneelstuk Art - gespeeld door onder andere Hans Kesting en De Leeuw zelf - zijn dan de eerste vruchten van de samenwerking. Andere pro gramma-onderdelen die maan dag alvast bekend werden gemaakt, zijn een tentoonstel ling over de periode tussen de twee wereldoorlogen in Rotter dam (in de Van Nelle-fabriek) en de musical Foxtrot waarmee Luxor het culturele jaar en de periode Kruiskade afsluit. Paul de Leeuw toonde zich verguld met zijn in 2001 te vervullen rol. 'Als programmamaker is dit het beste dat je kunt overkomen. Ik vind het theater nu ook veel leu ker dan ik ooit heb gevonden. En ja, ondanks allerlei verkeerde persberichten, ben ik toch echt in Rotterdam geboren.' Voor het zomerprogramma heeft De Leeuw ook al een ideetje. 'Ik dacht er aan om dan alvast oud en nieuw te vieren. En ik wil ook wat gaan doen met artiesten die anders weinig optreden, een soort open podium houden, en iets met andere Rotterdamse artiesten als Loes Luca.' De Leeuw wil verder Luxor geschikt maken voor televisie uitzendingen. Waarom nu eigen lijk Paul de Leeuw en geen andere bekende Rotterdammer zoals bijvoorbeeld Jules Deelder werd er nog gevraagd. Rob Wiegman, directeur Luxor: 'Omdat ik denk dat je met Paul het meest complete programma kunt maken.' Paul de Leeuw: 'Ik denk dat je met Jules Deelder toch ook hele andere openings tijden krijgt.' muziek en daar een bepaald beeld bij vormt. Je denkt: Ja, die Guus, dat is toch een beetje een plat gebeuren. Maar dat is mijn mening. In Ahoy' ging het publiek bij niemand zo uit zijn dak als bij Guus. Ik vind het ook zo makkelijk om te zeggen dat Guus Meeuwis helemaal kut is, omdat dat zo lekker past bij de muziek die wij maken. Dat is gewoon gelul.' Sinds de zomer van '99 gaat het snel met Kane. Er werden hits gescoord met Where Do I Go Now en Damn Those Eyes, er volgden veel geslaagde optredens en de band werd uitgenodigd voor prestigi euze evenementen als Heeren van Amstel Live en het NPS- programma Paradisolife. Helemaal top 'Weet je wat zo leuk was? Een dik jaar geleden deden we ons eerste optreden met Kane in café De Vagebond op de Nieuwe Binnenweg. En dan sta je een jaar later gewoon twee kilometer verderop voor elfduizend men sen in Ahoy'. Dat is toch kick. Ik had ook niet verwacht dat die dingen zo keihard en zo dichtbij zouden komen. Dat is helemaal te gek. De week dat we in Ahoy' stonden, was trouwens helemaal top. We speelden erna voor Paradisolife in een heel intiem Paradiso, met allemaal mensen die eromheen zaten. Een paar dagen later stonden we in De Boerderij in Zoetermeer, zwaar uitverkocht. Ik kwam daar aan rijden, stond er een rij voor de ingang, dat was niet normaal gewoon. Ja, dat was allemaal top.' Anouk Naast de singles die Woesthoff voor Kane schreef, ontpopte hij zich ook als een veelgevraagd en succesvol songschrijver voor andere Nederlandse bands. Zo schreef hij het duet My Best Wasn't Good Enough voor Anouk's tweede album en com poneerde hij ook Blijf Bij Mij, het eerste succes van Volumia!. Woesthoff: 'Volumia! is natuur lijk een heel ander genre dat wij, maar ik wilde gewoon kijken of ik dat ook kon. Het was een uit daging om te kijken of ik voor een bandje dat heel ver van me af staat een goed nummer kan schrijven. Ja en als het dan ook nog een hit wordt, dan is dat onwijs lachen natuurlijk. Anouk was een ander verhaal. Die staat veel dichter bij me. De connectie was er via via ook al. Ze vroeg me of ik een liedje wilde schrij ven. Ik heb toen een nummer thuis opgenomen, gewoon met één microfoon en een gitaar. Nou, als je dat demo'tje hoort... echt te ranzig gewoon. Ik schaamde me wel een beetje dat ik dat aan haar moest geven, maar ja, op een gegeven moment stond haar manager voor de deur en die moest het meteen hebben. Ik zei 'ja, het is klaar, neem maar mee' en ik dacht 'dit is helemaal kut'. Toen moesten we op een festival spelen en kwam de manager voor het optreden zeggen dat-ie het nummer aan Anouk had gegeven. Later kwam ik het podium af en belde Anouk me op en zei: 'Ik vind het helemaal geweldig, zullen we een duet doen'. Ja, ik vind dat best wel een eer, nog steeds eigenlijk.' Kane speelt vrijdag 25 februari in Plan C (Rotterdam), 18 maart in Eendrachtshoeve (Zuid- Beijerland) en 23 maart in Bibelot (Dordrecht). KLEMENS vkannenmaoher Óti'X Foto: Dimitn Hakke 'Ik had ook niet verwacht dat dingen zo keihard dichtbij kwamen' Foto: Jos Uijtdehaage Foto: Dimitn Hakke Foto: Ron Tetteroo

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 19