IN KRANT ZEER LAAG GEPRIJSD! 17095 1# W FEEST/ \ooboïj\ loods Leerlingen de Regenboog twee weken 'in de wolken' Wethouder slaat eerste paal de Vlinder en Yggdrasil Zwembad Zuid tijdelijk gesloten Brandersstad Buurtbemiddeling Jan des Bouvrie wil nog dit jaar zijn toonzalen openen i OPENT 5e FILIAAL B&B meubelen ALEXANBRIUM V Door omstandigheden zijn al onze kantoren op donderdag 2 maart vanaf 16.00 uur gesloten. uniek in eigenwijze eetkamer meubelen DONDERDAG 24 FEBRUARI 2000, 52e JAARGANG, Nr 8 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM loods De Directie TOTALE OPLAGE: HNS Alliantie heeft weer onderdak Nederlanders zijn vermoeiend 'Kane groeit van kroeg naar Ahoy" SCHIEDAM - Zwembad Zuid sluit van zaterdag 26 februari tot en met vrijdag 3 maart de deuren voor het pu bliek. Reden hiervoor zijn werkzaamheden aan de luchtbehandelinginstallatie. Eén van de vier elementen van de installatie vertoont lekkage en moet vervangen worden. De tijdelijk sluiting heeft geen verband met het incident op 25 januari, waar bij giftige dampen vrijkwa men. volgens directeur Jan van Vugt van de Dienst Sport en Recreatie. "Het zwembad zou tijdens de werkzaamhe den in principe gewoon open kunnen blijven. Maar zonder de installatie loopt de lucht vochtigheid hoog op en zal het zeker niet aangenaam vertoeven zijn voor zowel bezoekers als medewerkers. Daarbij zijn een aantal mede werkers hard aan een dagje vakantie toe en hebben we ook een paar mensen, die met griep op bed liggen. Het komt al met al beter uit om een week dicht te gaan.", Hij verwacht niet dat een groot aantal bezoekers, die in de voorjaarsvakantie een duik hadden willen nemen, nu te leurgesteld worden. "Zwem bad Zuid is te sober ingericht als recreatiebad. Mensen die willen recreëren kunnen te recht in zwembad Groenoord waar we een speciaal voor jaarsprogramma hebben." Tijdens de werkzaamheden blijven de sauna en de zonne bank wel gewoon open. SCHIEDAM - Schiedam gaat vanaf zaterdag 26 februari Bran dersgat heten. Op die dag neemt Prins Jos de Eerste voor de duur van het carnaval het bewind over. De officiële ceremonie vindt om 1115 uur plaats in het Hof van Spaland. Bij die gele genheid zal de burgemeester de Stadssleutel aan Prins Jos de Eerste en zijn gemalin Prinses Martina overhandigen. De hele zaterdag zal het winkelcentrum Hof van Spaland in het teken staan van het carnaval. Basisschool de Regenboog was de afgelopen twee weken 'in de wolken'. Dit was namelijk het thema van het jaarlijkse project, waar alle klassen van de school zich gedurende twee we ken mee bezig houden, s Morgens moeten er gewoon sommen en taaloefeningen worden gemaakt maar na het middaguur verdiepen de leerlingen zich in een spe ciaal onderwerp. Groep zeven boog zich de eerste week over sterrenkunde, de tweede week stond luchtvaart cen traal. Om die reden bracht de klas dinsdag een bezoek aan de Rotterdamse luchthaven Zestienhoven. Na een uitleg over de geschiedenis van de luchthaven werden de leerlin gen in een bus over het terrein gereden. Zo konden de privé jets. zakenvliegtuigen en sporttoestellen aan een na dere inspectie worden onderworpen en ging het vervol gens langs de brandweerkazerne en het gebouw van de ca tering. "Jammer dat we daar niet naar binnen mogen want ik heb best zin in een lekker hapje", liet meester Peter van den Heuvel zich ontvallen. Als toegift reed de bus vervol gens plankgas over de landingsbaan weer terug. De jon gens en meisjes van groep zeven hadden zich duidelijk verheugd op het uitstapje. Maar toen ze 's morgens om ne gen uur met hun ouders klaarstonden, gooide de dichte mist op Zestienhoven roet in het eten. "Gelukkig dat we 's middags wel terecht konden", merkte Van den Heuvel op. Naast de excursie hebben de kinderen afgelopen week bezoek gehad van een modelvliegtuigbouwer en een ste wardess van de KLM, die het één en ander kwam vertel len over haar vak. 'Buurtbemiddeling' is het thema van de eerste werklunch, die RADAR-Schiedam in samen werking met het Schiedamse an ti-discriminatiebureau organi seert. Bij buurtbemiddeling draait het erom dat vrijwilligers optreden in geschillen tussen buren of buurtbewoners. In verschillende Rotterdamse wijken kunnen be woners inmiddels een beroep doen op buurtbemiddeling. Uit onderzoek van de Erasmus uni versiteit is gebleken dat buurtbe middeling duidelijk vruchten af werpt. De stedelijk projectleider 'Buurtbemiddeling Rotterdam', Arthur van Tiel, zal een korte in leiding houden over het onder werp en eventuele vragen beant woorden. De werklunch wordt gehouden op donderdag 30 maart van 11.00 tot 13.30 uur in Wijkcen trum De Erker, Jan van Avennes- straat 32 in Schiedam. Belangstellenden kunnen zich tot 24 maart opgeven bij RA DAR, tel 0910 411 39 11. Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - Projectont wikkelaar Bremamax b.v. van het Roelantshof heeft, na de tumultueuze infor matie-avond van vorige week, gekozen voor snel heid. In plaats van de con frontatie aan te gaan en het plan te verdedigen tegen de kritiek, die zich toespitste op de extra bouwhoogte op de voormalige drukkerij, gaf Wiebe Koster van de ontwikkelaar er aan toe. Er komt een verdieping min der. Van de circa negentien oorspronkelijk geplande woningen in het project resteren er dan nog vijf of zes, boven de panden Korte Haven 7 en 9. Daar, naast de brasserie, komt op de begane grond een restau rant. Dat is een nieuw ele ment in de plannen. De derde verdieping in de drukkerij, die als wooneta- ge was gedacht, zal in de herziene plannen ook ge heel door de toonzalen van Jan des Bouvrie worden in genomen. Na de inspraakavond van vorige week toog een aantal omwonen den van Korenbeurs en Roe lantshof dinsdag opnieuw naar het stadskantoor. In de commis sie ruimtelijke ordening werden de plannen officieel aan de raad gepresenteerd. Zij hadden zich erop voorbereid, opnieuw hun kritiek te spuien. Wethouder Luub Hafkamp gaf eerst het woord aan Wiebe Koster van Bremamax b.v., de ontwikkelaar van het Roelantshof-project, die uitlegde dat het uitgangspunt ZONDAG 5 MAART A.S. OPEN! Burostoel FABRIZIO van het project is, verwaarloosde panden in de binnenstad te her stellen en tegemoet te komen aan de algemene wens tot ver sterking van de woonfunctie in de binnenstad. Vervolgens repte hij van een teleurstellend beeld van de reacties tijdens de infor matie-avond een week eerder. 'Die bijeenkomst heeft geleid tot onbesuisd negatieve publiciteit voor de stad Schiedam', verwijst Koster naar een groot artikel in een landelijk dagblad. Ademloos hoorde de zaal hem vervolgen: 'We hebben die de afgelopen week op ons laten inwerken en besloten af te zien van de hoog ste bouwlaag. We zullen een nieuw plan indienen waarvan de hoogte maximaal het huidige ni veau is. Alleen de klokgevel zal daar bovenuit steken. Formeel betekent dat, dat we de inhoud van de zienswijzen overnemen en het college de zienswijzen te honoreren.' Hafkamp vindt het jammer. Hij roemt het oorspronkelijke plan en ziet het als een 'kwaliteitsim puls voor het gebied', en be treurt het beeld dat 'door sommi gen is opgeroepen', omdat dit naar zijn overtuiging 'niet zou zijn ontstaan', vindt de inper king 'jammer', maar 'confor meert zich aan de wens van de ontwikkelaar'. De wethouder wijst erop, dat de welstandscom missie 'zeer enthousiast' was ge weest over het plan. Vervolgens presenteerde archi tect Braaksma, die nog geen tijd had gehad de tekeningen aan te passen, zijn 'onttakelde' plan, sprekend over 'gemiste kans' en 'hoe het had kunnen worden'. Snelheid Voor de woningen boven de voormalige drukkerij zouden twee trappenhuizen en twee lif ten moeten worden gebouwd. Dat de ontsluiting zoveel ruimte en dus kosten vergde, heeft bij gedragen aan het besluit ervan af te zien, geeft Koster toe. De wo ningen werden in het oorspron kelijk plan opgenomen om de exploitatie dekkend te kunnen krijgen. In plaats van twee ver diepingen huurt Jan des Bouvrie er straks drie van Bremamax, waardoor het plan uitvoerbaar blijft. Koster erkent, dat de wens tot spoedige realisatie een rol heeft gespeeld bij het besluit. Jan des Bouvrie wil nog dit jaar zijn toonzalen openen. Koster hoopt de bouw in september of oktober te kunnen opleveren. Volgens Hafkamp is dat mogelijk: 'De termijnen lopen nu. De angel is uit de procedure, het plan wordt binnen de gemaakte opmerkin gen gerealiseerd.' Liesbeth Fluiter (Gemeentebe langen) betreurt de 'paniekactie' en vindt het jammer dat 'met emotie is gereageerd'. Het oor spronkelijke plan zou volgens haar de woonkwaliteit in dit deel van de binnenstad hebben verbe terd. Architecte Aagje Roelofs onder streept, dat niet alleen het bouw volume, maar daardoor de kwa liteit van het plan dat zij met col lega Braaksma ontwierp, wordt aangetast. Met spijt stelt zij vast: 'De sfeer die door het artikel in de Telgraaf werd opgeroepen klopt niet. Het was erg ongenu anceerd.' Vertraging De projectontwikkelaar vreesde niet alleen vertraging door een lange discussie over de zienswij zen van omwonenden, ook de vrees dat de negatieve publiciteit effect zou hebben op de aantrek kelijkheid van het plan, heeft een rol gespeeld bij het besluit. Ondernemers, Jan des Bouvrie voorop, worden immers niet graag geassocieerd met een om streden plan. Op de inderhaast gewijzigde tekening, waarop de bovenste woonverdieping is ver wijderd, is het complex volgens de scheppers Braaksma en Roe lofs zichtbaar onaf. Braaksma getuigt van zijn frustratie over de aantasting van het ontwerp: 'We krabben de kap eraf. De nieuwe situatie mist iets. Je kunt niet ongestraft iets van een ont werp afhalen.' Het uitgeklede plan wordt op zeer korte termijn opnieuw aan de welstandscom missie voorgelegd, na het ver wachte positieve advies zullen burgemeester en wethouders de vergunningen afgeven en zal de bouw weldra beginnen. In de euforie rond het succes dat inspraak ook bleek te kunnen hebben, werd geen aandacht be steed aan de uitbreiding van de horeca aan de Korte Haven. Naast de brasserie op de begane grond van pand nummer 5, komt er nu gelijkvloers in nummers 7 en 9 een restaurant bij. In de eer dere plannen was die ruimte een toonzaal voor Des Bouvrie, maar deze heeft aan de drie ver diepingen in de voormalige drukkerij voldoende. Die uit breiding van de horeca, die in dien op zichzelf gepresenteerd ongetwijfeld de gebruikelijke felle kritiek zou hebben uitge lokt, passeerde nu geluidloos. Zie elders in deze krant 4TL95 SCHIEDAM - Onder het toeziend oog van de leerlingen van r.k. basisschool De Vlinder werd gisteren (woensdag) de eerste paal geslagen van hun nieuwe onderkomen aan de Slimme Wetering. De basisschool zal het complex delen met kinderdagverblijf Yg gdrasil. Het heien van de paal was een gezamenlijke inspanning van de Schiedamse wethouder P. Groeneweg en een vertegen woordiging van de klassen. Na de feestelijke gebeurtenis lieten de kinderen tientallen ballonnen op. Het complex verrijst in de nieuwe wijk Sveaparken. Architect R. Meere en zijn Zweedse collega B. Noorlander hebben het school complex een Zweedse uitstraling gegeven, zodat het goed past in de opzet van de wijk. "Even is overwogen om een houten gebouw neer te zetten maar dat bleek uiteindelijk toch teveel onderhouds kosten met zich mee te brengen", vertelt waarnemend directeur Wil van der Hart. Basisschool de Vlinder is een vrij nieuwe school die is ontstaan uit de Notenkraker aan het Bachplein. In 1996 werd gestart met twee lokalen. Vorig jaar verhuisde de school naar een noodvoorziening op de toekomstige trambaan en werd het aantal lokalen uitgebreid met vier. Om de groei op te vangen komen daar in augustus nog eens vijf lokalen bij en zal tegelijkertijd de voorziening aan het Bachplein de deuren sluiten. Het nieuwe schoolgebouw moet medio februari 2001 de deuren openen. Naar verwachting zal het onderkomen met tien lokalen te gen die tijd al te krap zijn om alle leerlingen onderdak te bieden. "We zitten midden in een nieuwe wijk en daardoor zal het aantal leerlingen flink stijgen, vertelt Van der Hart. "Om die groei op te vangen worden naast de school acht schoolwoningen gebouwd, waarin zestien lokalen beschikbaar komen voor de Vlinder en de Violier. Als de leerlingenexplosie voorbij is kunnen die gebouwen omgebouwd worden tot woning." MEUBELEN HNS Nieuwe Stadsblad KIP EN WIJN - Het personeel van een supermarkt aan het Broersveld heeft dinsdagmiddag een 36-jarige Schie dammer in de kraag gegrepen, die met een kip en een fles wijn langs de kassa probeerde te glippen. De maaltijd ver tegenwoordigde een waarde van 17 gul den. De man is door de politie meege nomen naar het bureau. Snelle maatregelen na inspraak: plannen Roelantshof aangepast De plannen van Jan des Bouvrie werden vorige week uitgebreid besproken tijdens een informatie-avond In zwart leder. Verstelbaar en loopt op rollers. MeeneemprijsVan 299,- voor Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 M 1 SERREMEUB^^iÉÉ Zie ook onze advertentie elders in deze krant! 2-BIZZY Stretch loafer zwart en grijs 30 - 41 maten 36 - 41 ook in beige Geldig t/m 26 februari ROTTERDAM: filiaal Alexandrium I i.v.m. verbouwing gesloten ROTTERDAM: Binnenwegplein 20 (boven Zeeman); op het Zuiderterras van W.C. Zuidplein. HOOGVLIET: Binnenban 192 SPIJKENISSE: Stadhuispassage 2 VLAARDINGEN: Hoogstraat 219 SCHIEDAM: Nieuwe Passage 8 OUD-BEIJERLAND: Oostdijk 45-49 TEL. 010-2862525 WOONMALL ALEXANDRIUM UI -2E ETAGE- ROTTERDAM

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1