Trainingsloop AV Waterweg voorziet zeker in behoefte WK-jeugd kent spelregels Alliantie - na acht jaar strijd - weer onder dak Waterweg-topscorer Schaken met Hans Böhm I SCHIEDAM Verhuizing poffertjeskraam Workshop Mexicaans koken Natuur in beeld Record-deelname'Schiedam Open' Scholte winnend met de sabel Het Nieuwe Stadsblad i AUTOSERVICE EI HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 24 FEBRUARI 2000 08-1475 SCHIEDAM - Het transport van poffertjeskraam Lot op het Land van Belofte vindt plaats op 23 maart. In het Nieuwe Stadsblad van woensdag 23 februari stond abusievelijk vermeld dat de kraam op die dag zou worden verhuisd. De komende maand staat de kraam dus gewoon op z'n oude plek, al worden er geen poffertjes verkocht. SCHIEDAM - Mensen die Mexicaans willen kokerellen, kunnen dinsdagavond 21 of 28 maart terecht bij een workshop van de SHV. Een Mexicaans buffet is een ideale maaltijd om gasten vdor te schotelen. Deel nemers leren originele en lekke re recepten die snel en gemakke lijk klaar te maken te zijn. Het menu omvat soepen, avocado- saus, salade, kidneybonen, ge kruide kip. salsa, taco's en tortil la's, twee nagerechten en Mexi caanse koffie. U krijgt alles te proeven en de recepten met ser veertips en een organisatiesche ma mee naar huis. De workshop wordt gegeven in het Maascolle ge aan de Nolenslaan 99b. Voor inlichtingen en inschrijvingen: SHV, Nieuwe Haven 147, Schie dam of tel. 426 47 81. Opening stijden: maandag t/m donderdag van 09.00tot 12.00 uur. SCHIEDAM - De afdeling Na tuurontwikkeling van de ge meente Schiedam houdt zondag 27 februari een diapresentatie over de natuur in Schiedam. De presentatie start om 14 uur in de tentoonstellingsruimte van de kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark. De toe gang is gratis. Fotograaf/-pre- sentator L. de Waard legt al jaren de natuur in Schiedam vast voor de afdeling Natuurontwikkeling. Heemtuin 't Hoefblad naast de kinderboerderij is één van zijn geliefde fotograafeerplekken waar hij de natuur op een vaak originele manier weergeeft. De Waard verklapt tijdens de lezing ook een aantal van zijn fotograf eer 'geheimen'. Voor info kan gebeld worden naar de groente- lefoon: 010-2465522. HELDERZIENDE - Paragnost J. Bouw doet op 28 februari in De Blauwe Brug aan het Bach- plein te Schiedam helderziende waarnemingen-via foto's. De bij eenkomst begint om 20 uur, de entreeprijs is 10,-. Voor informa tie: tel. 06-20130673. (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 De trainingslopen, die Atletiek vereniging Waterweg in de aan loop naar de Rotterdam Mara thon organiseert, blijken gezien de massale deelname in een be hoefte te voorzien (foto). Zon dag meldden zich meer dan 250 wedstrijd- en recreatieve atleten aan de Merellaan. 'Dat aantal is veel meer, dan we hadden verwacht', reageert coördinator Carry Wilmink. 'Zondag was de eerste uit een serie van drie trainingen. Ik ver wacht de volgende keer nog meer deelnemers'. Het geheim van het succes lijkt eenvoudig te ontrafelen. De deelnemers mo gen namelijk zelf bepalen in welke tijd ze de marathon willen voltooien en worden vervolgens voor de trainingsloop ingedeeld in een groep, die die tijd qua tempo benadert. 'Die methode spreekt blijkbaar aan. De deelnemers komen van heinde en verre. Ik heb mensen gesproken uit Driebergen en Amsterdam', aldus Wilmink, die bij AV Waterweg de lange af standlopers traint en zich graag onder het lopersvolkje mengt om ze van advies te dienen. 'Wat ik de mensen vooral aan het ver stand tracht te brengen is, dat ze zich niet moeten overhaasten. Om een marathon tot een goed einde te brengen moet je niet met een vliegende start begin nen. Het is beter om vlak te leren lopen: een kalme start, een vast tempo en je rustig laten meevoe ren in groepje, dat het door jouw beoogde tempo volhoudt. Dat is een prima manier om de finish te halen.' De volgende trainingslopen zijn op zondag 12 maart en zondag 2 april. SCHIEDAM - Dinsdagavond zouden een aantal leerlingen van de Schiedamse scholengemeen schap Spieringshoek een bijzon der theaterstuk in de Stadsge hoorzaal opvoeren. De op brengst was bedoeld voor het op te richten monument tegen zin loos geweld. Ook de Vlaarding- se zangeres Annemieke van Dam zou meewerken aan het op treden. De opbrengst van het op treden zou geheel ten goede ko men aan het nog te realiseren monument tegen zinloos geweld. Maar de voorstelling werd op het nippertje afgelast: einde ver haal. De vraag dringt zich op of het verzet tegen zinloos geweld niet meer leeft onder de mensen. Volgens Hans Arons van de Vlaardingse Stichting tegen zin loos geweld is dat beslist niet het geval. Arons betreurt de hele gang van zaken rond de afgelas ting. 'Deze jonge mensen heb ben zich zo enorm ingezet. Echt fantastisch'. Hij brengt een de zer dagen persoonlijk de betrok ken leerlingen en docenten van Spieringshoek op de hoogte. Over de oorzaak van de afgebla zen musical doen verschillende, tegenstrijdige berichten de ron de. Zo wordt beweerd dat de hoofdrolspeelster zo ziek zou zijn dat deze zich slechts met pillen op de been kon blijven. 'Onzin,' verklaart Diana Rozen- daal desgevraagd. 'Vijftig kaar ten verkocht in de voorverkoop, dat was voor de Stadsgehoorzaal reden om alles af te blazen, zo is mij verteld.' Diana Rozendaal, die net als muziek-docent Helma van der Windt nauw betrokken is bij de realisatie van 'The Prop het' kan het nog maar nauwelijks bevatten. Ze heeft er een behoor lijke kater aan overgehouden. 'De teleurstelling op Spierings hoek is best heftig. Tot vrijdag avond was er nog druk gerepe teerd. Twee dagen voor de gene rale repetitie geloofden wij bij Spieringshoek nog heilig in een succesvolle voorstelling. Tot één telefoontje vrijdagavond, het was al laat, het verbijsterende bericht bracht van de afgelas ting. Ik kon toen niet meer ieder een voor het weekeinde op de hoogte brengen. Er is daarom het afgelopen weekeinde nog heel wat thuis gerepeteerd.' Met 'The Prophet', die als kerstmusical vorig jaar op Spie ringshoek was opgevoerd, zou den de scholieren dinsdagavond op verzoek van Hans Arons, de inmiddels landelijk bekende voorzitter van de Stichting Vlaardingen tegen zinloos ge weld, een positief gebaar maken. Aron koos voor de Schiedamse scholengemeenschap omdat zijn dochter er op school zit. Belangstelling Omdat het optreden in de school-aula niet te vergelijken is met een echte schouwburg, werd het bestaande stuk in zeer korte tijd behoorlijk ingrijpend aange past. Het verwijt, dat een falend pu- bliciteitsbeleid rond deze blik semactie mede zou hebben ge leid tot de geringe belangstel ling, deelt Hans Arons niet. 'Ik moet toegeven dat we de tijd die tussen de plannen en uitvoering ligt, vrij kort was, maar via de folders, affiches en andere pu blicaties ontstond er wel degelijk belangstelling voor. De Stadsge hoorzaal wilde de zaal aan ons huren voor een uurtarief. Vol gens onze begroting konden we met een relatief laag entreebe drag van f 10,- per persoon de zaalhuur opbrengen en toch nog een mooi bedrag reserveren voor het goede doel. Het was ons ech ter niet bekend dat de Stadsge hoorzaal de zaal - standaard - een flink aantal mééruren ver huurt. Toen wij daar achter kwa men konden we niet meer terug en waren we dus gedwongen om de toegangsprijs te verhogen tot f 25,- waarvan f 15,- voor de Stadsgehoorzaal zou zijn. Ik denk dat f 25,- voor veel jonge ren, onze doelgroep toch, te hoog is.' Teleurstelling is er over het late tijdstip dat het op treden is afgelast. 'Ik vind het eerlijk gezegd niet correct dat wij pas op het laatste moment en dan ook nog via-via over de af gelasting vernamen', aldus de nog steeds ontdane Spierings- hoek-docente maatschappijleer. 'Iedereen is erg ontgoocheld en teleurgesteld na alle vrije tijd die er is ingestopt. Tijd, die de leer lingen wellicht beter hadden kunnen besteden aan hun huis werk, dat ze nu op andere mo menten hebben moeten maken. Maar dat hebben ze wel over voor een hopelijk ooit geweldlo ze toekomst.'Ook Hans Arons, voorzitter van de Stichting Vlaardingen tegen Zinloos ge weld betreurt de hele gang van zaken rond de afgelasting. 'Deze jonge mensen hebben zich zo enorm ingezet. Echt fantastisch' Arons zal de leerlingen en deo- centen van Spieringshoek een dezer dagen nog persoonlijk ver slag gaan uitbrengen. SCHIEDAM - De Schie damse Liduinabasiliek, ook wel bekend als de Singel kerk, werd in 1880 in ge bruik genomen. Vanaf die tijd worden de Liturgische vieringen verzorgd door het rooms-katholiek man nenkoor 'in horem dei', dat een jaar eerder in 1880 werd opgericht. Dit jaar viert het koor dus zijn 120- jarig bestaan. Om dit feit luister bij te zetten werd zondag de vierstemmig mis 'in honorem Satae Ceciliae' van A. van de Giesen voor gedragen. Het repertoire van het mannen koor is in ruim een eeuw nauwe lijks veranderd. Nog steeds wor den meerstemmige missen ge zongen, zoals bekende Deutse Messe van Schubert en missen van Gruber, Perosi en Haydn, en veder staan ook oude Gregori aanse liederen op het program ma. Alhoewel met name het Gre goriaans zich mag verheugen in een hernieuwde belangstelling van een breed publiek, verdwijnt het langzamerhand uit het reper toire van koren. "In het hele Bisdom van Rotter dam zijn misschien zes koren die nog meerstemmig of Grego riaans zingen", vertelt J. Stans van het Schiedamse mannen- koor. "Wij hebben die traditie in ere gehouden. Gelukkig maar want er bestaan zoveel mooie missen. Het merendeel van de grote componisten heeft daar de neus niet voor opgehaald." Het koor van de basiliek heeft inmid dels een reputatie hoog te hou den. Het geluid viel zelfs in goe de aarde bij reclamemakers. "We zijn een jaar lang op televi sie te horen geweest bij een commercial voor Hertog Jan bier", vertelt Stans. Toch was het lange tijd maar de vraag of het koor zijn honderd- twintigste verjaardag wel zou halen. Nadat een paar oude le den uitvielen bleven nog maar veertien stemmen over. Stans: "Voorheen was de instroom van jonge leden heel normaal. Het zingen in een koor werd de men sen met een paplepel ingegoten. Nu moeten we het hebben van de enkelen die echt belangstel ling voor het zingen aan de dag leggen. Gelukkig hebben we er recent een paar jonge leden bij gekregen. Onder leiding van de SCHIEDAM - De jeugd van de voetbalvereniging WK blijkt uitste kend op de hoogte van de spelregels. Dat bleek tijdens de jaarlijkse spelregelwedstrijd van de Schiedamse Scheidsrechtersvereniging, waar de Kethelse club zich zowel de eerste als de derde plaats toeei gende. Voor deze wedstrijden hadden zich negen teams aangemeld: drie van DRGS en Hermes DVS, twee van WK en een van SC Spaland. SVVSMC, PPSC, HBSS en Excelsior'20 (toch clubs met grote jeugdafdelingen) schitterden door afwezigheid. Na twee voorronden plaatsten zich zes teams voor de finale: twee van Hermes en WK en een van DRGS en Spaland. Het winnende team van WK neemt op 17 maart deel aan de districtsfinale, die in Den haag gehouden wordt. Michael Konijnendijk (DRGS) won het persoonlijke klassement. Marco van Toor (WK) werd tweede en Kevin van der Laan (WK) derde. SCHIEDAM - Maar liefst 900 deelnemers zullen op zaterdag 26 en zondag 27 februari deelnemen aan de vierde editie van de Open Schiedamse Judokampioenschappen, die worden georganiseerd door Sportinstituut Schiedam.Het evenement werd tot vorig jaar steeds op een dag afgewerkt. De enorme interesse noopte de organisatoren om er een tweedaags toernooi van te maken. De deelnemers vertegen woordigen bijna negentig sportscholen. De wedstrijden worden ge houden in .sporthal Groenoord waar beide dagen de eerste judoka's steeds om 9.30 uur de tatami opgaan. Het programma voor zaterdag 26 februari: 9.30 u. meisjes en jon gens 1991/92, meisjes 1989/90; 11 uur jongens 1989/90; 13.30 uur meisjes 1987/88 en jongens 1987/88 onder 41, onder 45 en onder 55 kilo; 15 uur jongens 1987/88 onder 31, onder 34, onder 37, onder 50 en boven 55 kilo. Op zondag 27 februari beginnen om 9.30 u. de jongens 1984/85/86 onder 55, onder 60 en onder 66 kilo; 11 uur jongens 1984/85/86 on der 41, onder 46, onder 50, onder 73 en boven 73 kilo; 13.30 uur meisjes 1984/85/86 en 14.30 u. dames en heren 1981/82/83. nieuwe dirigent, Bas van Hou ten, is het koor er weer helemaal bovenop. We hadden alleen nog niet voldoende repertoire met de nieuwe dirigent opgebouwd om een groot jubileumconcert te kunnen geven." Om te zorgen voor de nodige aanwas van leden is inmiddels een heuse pr-cömmissie in het leven geroepen, die onder meer moest zorgen voor een grotere naamsbekendheid. "We moeten aan de gang blijven. Onder Schiedammers is het koor al vrij bekend doordat we elk jaar bij de nachtmis zingen. Daarnaast hebben we ook een cd uitge bracht. We zijn nu negentien man sterk en zouden eigenlijk nog stemmen erbij willen heb ben. Ondanks het religieuze ka rakter van de muziek hoeven zangers niet persé gelovig te zijn om bij het koor te komen. De helft van de koorleden komt sec om het zingen en natuurlijk is ook de gezelligheid heel belang rijk. Eens per jaar gaan we er met z'n allen een weekeinde op uit." WATERWEG - Op het Moon- light-toernooi van de Scherm- vereniging Masque de Fer (Hendrik-Ido-Ambacht) heeft Lisette Scholte in de categorie sabel de eerste plaats bereikt. Mikkel Suijker werd met de de gen derde. Beide schermers maakten deel van de vijf mensen sterke dele gatie van de Vlaardingense Schermvereniging Trefpunt. De felle Maassluise Lisette Scholte behaalde de eerste plaats onge slagen. Verrassend was de twee de plaats van Schiedammer Bram Servaas. In de categorie degen gingen het goud en zilver naar leden van de organiserende vereniging. Schiedammer Suijker wist zijn clubgenoot Mady Hogenboom, die op de vierde plaats de beste vrouw werd, net voor te blijven. SCHIEDAM - Lang gewacht, niet gezwegen, niet meer verwacht en alsnog gekregen. Het is een kleine variant op het echte ge zegde, maar op de turnvereni ging Alliantie lijkt het uitstekend van toepassing. De club was al meer dan acht jaar op zoek naar een eigen 'gym-home' en pro beerde om een voor openbaar gebruik door de gemeente op non-actief gestelde turnzaal over te nemen. Dat wilde maar niet lukken en voorzitter Dirk de Jong klaagde nog niet zo erg lang geleden, dat hij het gevoel had door (citaat) 'de gemeente lijke instanties van het kastje naar de muur gestuurd te wor den'. Hij merkte ook, dat er van enige communicatie tussen de ver schillende gemeentelijke dien sten geen sprake was. 'Zegt de een, dat de zaal verkocht wordt, dan weet de ander nergens van. Dat is erg frustrerend. Ik krijg hier een nare smaak van in de mond. Het lijkt wel of men ons zo'n zaal niet gunt.' Alle ergernis is sinds kort echter verleden tijd nu Alliantie, dat met 750 leden een van de groot ste turnverenigingen uit het Rijnmond-gebied is, binnenkort kan beschikken over een turn zaal aan het Nijhoffplein in Woudhoek. De overname kost een aardige grijpstuiver, maar dat heeft de club er graag voor over. De koopprijs vormt slechts een deel van de kosten. Om het door achterstallig onderhoud ge teisterde pand naar de eisen van deze tijd in te richten zal met de koop en het renoveren een be drag van ruim vier ton gemoeid zijn. Volgens De Jong kan alleen zelf werkzaamheid de kosten enigs zins drukken. 'Dat zal zeker ge beuren, maar voor sommige werkzaamheden zullen we toch specialisten moeten inschakelen. Het is de bedoeling om de zaal al na de zomer in gebruik te ne men. Om dat te laten lukken zal er dus met man en macht ge werkt moeten worden', aldus de trotse voorzitter, die vervolgens opmerkt er na de acht jaar du rende zoektocht eindelijk reden tot juichen is. 'Waarom het allemaal zo moei zaam is gegaan is ons een raad sel', merkt hij op. 'We hebben met de gemeente gepraat over zalen aan de Nolenslaan en de Pastoorstraat. De onderhande lingen daarover werden soms om voor ons onduidelijke redenen zomaar afgebroken.' De eerste gesprekken over de zaal aan het Nijhoffplein dateren al van vier jaar geleden. 'Omdat het onder houd te wensen overliet, raakte de zaal gaandeweg in dermate slechte staat, dat het eigenlijk niet meer verantwoord was om het te gebruiken voor het geven van lessen aan kinderen.' De doorbraak ontstond omdat zoals De Jong het noemt Alliantie steun kreeg van 'een soepele Dienst Sport en Recreatie en een begripvolle afdeling Economi sche Zaken, die op het stadskan toor de druk op de ketel hiel den'. Volgens De Jong zal Alliantie op heel korte termijn allerlei acties starten om het geld bijeen te krijgen voor de koop en de ver bouwing. Hij twijfelt er niet aan, dat dat zal lukken. 'Het voor naamste is, dat we eindelijk weer een eigen gezicht krijgen. Een gezicht, dat een club als Allian tie waardig is.' SCHIEDAM - SVVSMC be wees zichzelf een uitermate slechte dienst door te verliezen van Nijenrodes. De eersteklasser had, omdat koploper WSC tegen Neptunus niet verder kwam dan een gelijkspel, bij winst naar een gedeelde eerste plaats kunnen oprukken. Excelsior'20 is nog twee over winningen af van het kampioen schap. Wanneer de nummer twee VEP zondag (tegen VDLjechter opnieuw verliest lijdt, dan is Ex celsior'20 na winst op Xerxes komende zondag al kampioen en wacht de club een week later een dubbel vrolijk carnavalsweek einde. De stand; 1DRGS/za 5,42 (76 doelpunten uit 14 wedstrijden); 2. SVDPW 4,76(81 uit 17); 3. DVO'32 3,93 (63 uit 16); 4. Spaland 3,81 (61 uit 16); 5. Excelsior'20 3,50 (63 uit 18); 6. Demos 2,87 (46 uit 16); 7. Hoek van Holland 2,55 (46 uit 18); 8. Deltasport 2,47 (42 uit 17); 9. PPSC 2,46 (37 uit 15); 10. SVVSMC 2,38 (43 uit 18). SCHIEDAM - Tien gemeenten deden mee aan het EBB Schaakfes tival dat van start ging met simultaanpartijen tegen een grootmeester in de hal van het gemeentehuis. Zo ook in het Stadskantoor waar Hans Böhm het in zijn eentje opnam tegen een groot saantal tegen standers (foto). Andere grootmeesters die elders in actie kwamen John van der Wiel (Vlaardingen), Hans Ree (Maassluis), Genna Sos- onko (Westvoorne), Friso Nijboer (IJsselmonde) en Tim Krabbé (Brielle). Na de schaakdemonstratie in de ochtend volgde 's middags in Rozenburg een zogeheten 'all-play-all-wedstrijd' waarbij de ge meenteteams het in negen ronden tegen elkaar opnamen tijdens een 'vluggertjestoernooi'. De gemeentelijke 'groepen' werden gesteund door hun grootmeester. Het evenement was een initiatief van Euro poort Botlek Belangen (EBB), met sponsoring van Eneco, Grontmij en Port of Rotterdam. Het Schaakfestival is overigens gewonnen door Spijkenisse dat 2192 punten verzamelde, het Schiedamse taam bleef steken op 1362,5 punten, achter onder meer Vlaardingen (1404 punten), maar voor Maassluis (1156 punten). U vindt ons ook in Schiedam en Naaldwijk f Jl oods r verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener Arcade NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Optreden leerlingen Spieringshoek op het laatste moment afgeblazen Meerstemmige missen mannenkoor vullen al 120 jaar de Liduinabasiliek Het mannenkoor in horem dei verzorgt al 120 jaar de liturgische vieringen in de Singelkerk. Hans Böhm en wethouder Hafkamp Officieel Peugeot-dealer van Beethovensingel 124, Vlaardingen. Telefoon 010 - 435 79 00

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3