V Goochelen, cabaret en muziek op 30e Jongerentheaterdag Paul de Leeuw wordt gastprogrammeur van Luxor Beat en garage- herrie van Kek '66 Cokes! Tot zondag in Lantaren/Venster te zien i L Vink Evag lam drie auto's van deze tijdvoor prijs uit de vorige eeuw *4* "tefrvï: - ♦ivarnl Lsr v/ar STEUNPILAAR Vrienden van VSÓ|/ 070 - 333 93 00 DONDERDAG 24 FEBRUARI 2000 8-481 Vrijdag 25 februari FILM 21.00 CelebrityFilmhuis iri de Teerstoof, Schiedam. THEATER 20.15 Jaap Mulder, Hert Kruispunt, Barendrecht. 20.15 Patrick Stoof, Theater de Teerstoof, Schiedam. Eric Holler, Stadsgehoor zaal, Vlaardingen. Zaterdag 26 februari FILM 21.00 Celebrity, Filmhuis in de Teerstoof, Schiedam. MUZIEK 20.15 Louis van Dijk en Jasperina de Jong, Het Kruispunt, Barendrecht. 20.15 Soesja Citroen, Isala Theater, Grote Zaal, Capelle a/d IJssel. 20.00 Robert Long, Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. THEATER 20.15 Victoria goes Wilde, SCC De Goote, Brielle. 20.30 André Manuel, Isala Theater, Kleine Zaal, Capelle a/d IJssel. 20.30 Duo-avond: Mike Bodde en Onno Innemee, Theater de Schuurkerk, Maassluis. Zondag 27 februari FILM 15.00 Celebrity, Filmhuis de Teerstoof, Schiedam. MUZIEK 14.00 Music for Brass, Theater a/d Schie, Schiedam. Woensdag 1 maart FILM 20.30 Star Wars: Episode I, Het Kruispunt, Barendrecht. MUZIEK 12.45 Lunchconcert, CC de Stoep, Spijkenisse. THEATER 20.15 Een Zwarte Pool. Theater a/d Schie, Schiedam. Donderdag 2 maart FILM 21.00 B. Monkey, Filmhuis De Teerstoof, Schiedam MUZIEK 20.15 International Donau Opera, Isala Theater, Grote Zaal, Capelle a/d IJssel. 20.15 Cesar Zuiderwijk, Theater a/d Schie, Schiedam. THEATER 20.00 Job Schuring, Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. De Jongerentheaterdag is zo langzamerhand een begrip aan het worden. Aanstaande zondag wordt al weer de dertigste editie gehouden en staat Theater Zuid-plein traditiegetrouw weer in het teken van nieuwe programma's op het gebied van theater en muziek. De dag is natuurlijk bedoeld voor jongeren, maar is tegelijkertijd een goede gelegenheid voor pro- grammateurs van jongerencentra, theaters, scholen en andere culturele podia die op zoek zijn naar een leuke nieuwe voorstelling voor jongeren. Vanaf twee uur 's middags tot tien uur 's avonds zijn in de zalen en de foyers van Theater Zuidplein uiteenlo pende voorstellingen te zien van onder andere het nieuwe muzikale talent Nurdjana, de goochelaar Woedy Woet, de jonge band The Sonic Gadgets, DJ Benders, Pluche (straattheater), cabaretier Marcel Boon (foto) en de interculturele jongeren theatergroep Rotterdams Lef die theater mixt met streetdance, rap en tekst. In hun programma Scoren staat de zoektocht naar de identiteit van jongeren centraal. Ook uit Rotterdam komt het cabaretduo Rozendaal Van Alten. Het tweetal komt met hun tweede programma Geen Gemaar! naar Zuidplein waarmee ze eerder al de finale van zowel het Groninger Studenten Cabaret Festival als Cameretten bereikten. Maarten Lemmens, de win naar van het Groninger Studen-ten Cabaret Festival, is overigens ook te zien tijdens de Jongeren-theaterdag. Bij elkaar zullen er zondag ongeveer dertig voorstellingen langs komen. Voor lunch en diner hoef je het theater niet uit. Tijdens lunchtijd zijn er broodjes en soep te koop. 's Avonds kan men tussen 18.00 en 19.30 uur voor een warme maaltijd terecht in de foyer. De toe gangsprijs voor de gehele dag is f20,-. Toegangskaarten kunnen gereserveerd worden bij de kassa van Theater Zuidplein via telefoonnum mer 010-481 65 00 tussen 10.00 en 18.00 uur. Onze nationale knuffelbeer Paul de Leeuw treedt in 2001 een jaar lang op als gastprogrammeur van het Luxor Theater Rotterdam en zal in het jaar dat Rotterdam Culturele Hoofdstad is ook als ambassadeur van de Maasstad fungeren. Tijdens een afgelopen maandag belegde persconferentie in de catacomben van Luxor werd bekendgemaakt dat de komst van de nieuwe zaal op Zuid niet meteen de sluiting van de 'oude dame aan de Kruiskade' bete kent. In samenwerking met Paul de Leeuw's produktiemaat- schappij Marat TV BV en de stichting Rotterdam 2001, Culturele Hoofdstad van Europa zal Luxor nog een jaar de deuren open houden. Rode lijn" van de programma's die in 2001 te zien zullen zijn, zijn de karakteristie ken van Rotterdam. Tegelijker tijd moeten die kenmerken - 'de vele smoelen van Rotterdam' - ook naar een grotere, (interna tionale betekenis worden ver taald. Rotterdam als stromende stad - denk aan migranten, ideeën, goederen en natuurlijk water- of Rotterdam als vulkaan jongeren) zijn enkele van de hema's die het Luxor-program- ma in 2001 zullen kleuren. Hoewel Rotterdam op 1 januari SPStm MA I, 2001 Culturele Hoofdstad als gast-programmeur optreden, wordt, zal Paul de Leeuw in ver- De Joop van de Ende-musical band met onder meer het Rent en het toneelstuk Art - Filmfestival pas vanaf februari gespeeld door onder andere Hans Kesting en De Leeuw zelf - zijn dan de eerste vruchten van de samenwerking. Andere pro gramma-onderdelen die maan dag alvast bekend werden gemaakt, zijn een tentoonstel ling over de periode tussen de twee wereldoorlogen in Rotter dam (in de Van Nelle-fabriek) en de musical Foxtrot waarmee Luxor het culturele jaar en de periode Kruiskade afsluit. Paul de Leeuw toonde zich verguld met zijn in 2001 te vervullen rol. 'Als programmamaker is dit het beste dat je kunt overkomen. Ik vind het theater nu ook veel leu ker dan ik ooit heb gevonden. En ja, ondanks allerlei verkeerde persberichten, ben ik toch echt in Rotterdam geboren.' Voor het zomerprogramma heeft De Leeuw ook al een ideetje. 'Ik dacht er aan om dan alvast oud en nieuw te vieren. En ik wil ook wat gaan doen met artiesten die anders weinig optreden, een soort open podium houden, en iets met andere Rotterdamse artiesten als Loes Luca.' De Leeuw wil verder Luxor geschikt maken voor televisie uitzendingen. Waarom nu eigen lijk Paul de Leeuw en geen andere bekende Rotterdammer zoals bijvoorbeeld Jules Deelder werd er nog gevraagd. Rob Wiegman, directeur Luxor: 'Omdat ik denk dat je met Paul het meest complete programma kunt maken.' Paul de Leeuw: 'Ik denk dat je met Jules Deelder toch ook hele andere openings tijden krijgt.' Ze worden steeds zeldzamer, maar toch bestaan ze nog: bandjes die de melodieuze en onweerstaanbare beatmuziek van de jaren '60 hoog in het vaandel hebben staan. Kek '66 is er zo één. Het trio is voort gekomen uit de resten van het in 1996 ter ziele gegane The Kliek, de groep waarvan Ray Davies van The Kinks ooit zei* dat hij nog nooit een band had gezien die zo goed wist wat echte beatmuziek is. Onlangs verscheen het debuutalbum van Kek '66 waarop de Amsterdammers laten horen vertolkers te zijn van een vergeten genre. Hun sobere en toch opzwepende - met garageherrie door drenkte - liveshow is donderdag 24 februari te zien in De Vlerk. Voor meer informatie bellen met 411 68 00. De documentaire Cokes! van de Rotterdamse filmmaker Pieter Jan Smit is nog van vrijdag 25 tot en met zondag 27 februari te zien in Theater Lantaren/Venster. Het al eerder op het Rotterdams Filmfestival vertoonde Cokes! is een film over de Cokesfabriek in het dorp Sluiskil in Zeeuws-Vlaanderen. De fabriek bestaat bijna 90 jaar, wordt vervolgens gesloten, wat het einde betekent van een klassieke zware industrie. De 282 werknemers, voornamelijk lager opgeleide en al wat oudere mannen, komen op straat te staan. Cokes is een grondstof voor de staalindustrie en wordt gemaakt door kolen te ontgassen. Nieuwe technologie doet de vraag naar cokes afnemen, terwijl de Chinese cokes te goedkoop is om mee te concurreren. De documentaire Cokes! is een film isch onderzoek naar de ziel van een klassieke zware industrie op het moment dat die opgeheven wordt. Cokes!, te zien in Lantaren/Venster, aanvang 19.30 uur. VSO stuurt kennis de wereld in de fordka century zeer compleet uitgerust met o.a.: de fordfiesta century zeer compleet uitgerust met o.a.: de fordfocus century zeer compleet uitgerust met o.a.: er is al een fordfocus vanaf f 33.995,- er is al een fordfiesta vanaf f 23.495,- er is al een fordka vanaf f 19.995,- VLOERT HUIZEN EN PRIJZEN Grootste speciaalzaak van de randstad 3E Tegen inlevering van deze advertentie 5% korting op alle materialen (behalve op aanbiedingen). Statenweg 112a, 3039 JL Rotterdam Tel.: 010-467 83 10 Bel voor brochure of verkooppunt: P Foto: Jos Uijtdehaage KLC Mf.NS WA NNfcNMACHtH PAUL Ut UF.I.W Foto: Dimitn Hakke Een Ghanese vrouw hoort dat ze aids heeft. Met kennis had dit niet hoeven gebeuren. We moeten voorkómen wat niet te genezen is Als kennis ontbreekt, stuurt VSO er deskundigen naar toe om lokale voorlichters, therapeuten en verpleegkundigen op te leiden. VSO stuurt mensen uit onderwijs, gezond heidszorg, techniek en landbouw. Steun de Vrienden van VSO. Stort 35,= op giro 92 en u bent zelf één jaar lang 'steunpilaar' van VSO. VSO Nederland, Hooghiemstraplein 142, 3514 AZ UTRECHT 030 - 276 92 37 www.vso.nl e-mail: info@vso.nl Een Gnanese vrouw hoort dat ze aids heeft 1.3 60 pk (44 kW) motor stuurbekrachtiging airbag voor de bestuurder elektrisch bedienbare ramen vóór Easy Sound System 1000 met radio/cassettespeler centrale portiervergrendeling elektronische startblokkering getint en warmtewerend glas wis/was-installatie op de achterruit van binnenuit verstelbare buitenspiegels stalen balken in de portieren versterkte kooiconstructie in delen neerklapbare achterbankleuning f199,- 1.3 60 pk (44kW) motor stuurbekrachtiging airbag voor de bestuurder elektrisch bedienbare ramen vóór Easy Sound System 3000 NT met radio/cassettespeler centrale portiervergrendeling elektronische startblokkering derde remlicht bumpers in carrosseriekleur getint en warmtewerend glas 60:40 neerklapbare achterbankleuning wis/was-installatie op de achterruit van binnenuit verstelbare buitenspiegels versterkte kooiconstructie 1.4 16V 75 pk (55 kW) Zetec SE motor stuurbekrachtiging 2 airbags ABS elektrisch bedienbare ramen vóór Easy Sound System 4000 met radio/cassettespeler afstandsbediening voor de centrale portiervergrendeling elektronische startblokkering 15" lichtmetalen velgen 3' remlicht in hoogte/lengte verstelbare stuurkolom compleet uitgerust interieur (Wagon voor de prijs van een 3-of 5-deurs.) Official Ford dealer voor Schiedam, Vlaardingen, Maasluis en Maasland Jan Evertsenweg 6, Ind.terrein Vijfsluizen, Schiedam, naast Beneluxtunnel, (010) 4264690 2725 www.ford.nl LU LU N !>%5% 13 2 c_ N m l A t

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 8