4.95 Poffertj esbakker in bewaring gesteld AA*trefcfeeüjk.!. 59?5 IN KRANT Burgemeester geeft stad weg ♦V Onveiligheid Tuindorp blijkt niet uit cijfers üadrfoeASef loods www, h icspa land, n l Beroofd met mes op de keel Aan de haal met bedrijfsauto Justitie gaat in op aanbod SP Ruimtenood dreigt voor centrummarkt 5 Gebr. de Block VAKANTIEPRIKKELS SMITHS MULTIPACK COCA COLA 010-4706400 PAUL BERG Smoezenmaakster loopt tegen de lamp Kwaliteit en winkelsfeer, geven net iets meer 99** WOENSDAG 01 MAART 2000, 52e JAARGANG, Nr 9 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM kijk voor ons actuele woningaanbod op onze internet-site; TOTALE OPLAGE: Voorleeskampioe- ne bedwingt zenuwen Gemeenteraad achter sloopplannen Groenoord SCHIEDAM - Een veertienjari ge Schiedammer is vrijdagmid dag op de Koemarkt beroofd van de pre-paidcard van zijn handte lefoon. Twee jongens zetten een mes op zijn keel en sommeerden hem de handtelefoon af te ge ven. Na de pre-paidcard uit zijn mo bieltje gehaald te hebben, gooi den de daders de telefoon op de grond. Ze maakten zich vervol gens uit de voeten. SCHIEDAM - Een 22-jarige werknemer van een bedrijf aan de Calandstraat is vrijdagmid dag aangehouden wegens de verduistering van een bedrijfs auto. De werknemer had de auto dinsdag 22 februari meegeno men voor zijn werk en was niet meer naar zijn baas terugge keerd. Toen hij werd aangehou den bleek hij met de tankpas die bij de auto hoort ruim veertig sloffen sigaretten te hebben ge kocht. De man heeft bekend. Hij moet zich binnenkort voor de rechter verantwoorden. SCHIEDAM - Justitie gaat bij het onderzoek naar de asbestver- ontreinigingen, die bij de sloop in Parkweg oost (J.C. van Mar kenstraat) aan de dag kwamen, gebruik maken van gegevens die door de SP Schiedam zijn verza meld. De officier van justitie be last met milieuzaken, mr. M.C. Kaptein, heeft SP fractievoorzit ter Yorick Haan, vorige week in een brief laten weten graag ge bruik te willen maken van de door de SP ingeschakelde onaf hankelijk asbestverwijderings- deskundige Ton Witteman. Haan had begin deze maand aan justi tie aangeboden deze informatie voor het justitiële onderzoek be schikbaar te stellen. De officier van justitie schrijft op dit aanbod in te willen gaan, 'alsmede naar aanleiding van vragen die ande ren mij over dit onderwerp stel den.' OPTICIEN Paul Berg over... specialistisch oogonderzoek: "Voor al onze oogmetingen geldt de Optimaal Zicht Garantie." Burgemeester en carnavals- liefhebber R. Scheeres, had zaterdag nog net een plaats je in zijn agenda vrij om het bestuur over Brandersgat over te dragen aan Prins Jos de Eerste. Tijdens een officiële ceremonie in de 4 Molens ontvingen de Prins en zijn ge malin Martina de sleutel van de stad. De overhandiging werd omlijst door optredens van de dansmariekes en blaaskapel De Valse Noten. Een hoop mensen hadden zich voor de gelegen heid uitgedost in een mooi earnavalste- nue. Voor de echte carnavalliefhebbers was met de overhandiging een week van 'dweilen' aangebroken. Ze konden 's avonds al terecht op het Prinsenbal in de 4 Molens, waar optredens van De Rooie Rijers, Leidse Hutspotten en de Kalfkoppen uit Delft op het program ma stonden. De Schiedamse carnavals vereniging De Rietzeilers heeft ver schillende activiteiten georganiseerd om zoveel mogelijk mensen te laten de len in de feestvreugde. Het carnaval duurt tot 7 maart. Dan wil burgemees ter Scheeres de stadssleutel weer terug SCHIEDAM - Aan de Lange Haven is zondagavond een 32- jarige vrouw aangehouden op verdenking van oplichting. De vrouw had even tevoren getracht geld los te krijgen bij een be woonster van de Appelmarkt. Haar smoes luidde: "M'n moe der en zus zijn omgekomen bij een ongeluk en ik heb dringend geld nodig om naar hen toe te gaan." De bewoonster trapte niet in de truc en belde de politie. Die hield de vrouw even later aan. Tijdens het verhoor werd duidelijk dat ze die middag een 91-jarige vrouw 150 gulden had afgetroggeld. De 32-jarige vrouw verklaarde de 150 gulden te zullen terugbetalen. ZWARTRIJDERS - De politie moest vorige week ingeschakeld worden om vier opstandige zwartrij ders aan te houden. De NS-contro- leur riep assistentie in toen de vier het hem te moeilijk maakten. Pas bij de komst van de politie wilden de vier, drie 18-jarige Hagenaars en een 19-jarige jongen uitMaassluis, hun naam en adres prijsgeven. Om dat twee zich niet konden legitime ren. werden zij voor naamsonder- zoek naar het bureau meegenomen. Vervolgens kregen ook zij nun pro ces-verbaal wegens zwartrijden. Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - Opnieuw moet een deel van de vrij dagse weekmarkt in de Schiedamse binnenstad verhuizen, nog maar weken nadat ze terugkeerde naar Broersveld. Toen de ge meente aankondigde dat de markt van het Land van Belofte moest verdwijnen, werd een peiling onder de marktondememers gehou den over de nieuwe plaats. In meerderheid wilden zij terugkeren naar het Broersveld. Twee weken na die verhuizing kwam de ge meente met een nieuwe te kening waarop de dam- wand en hekken zijn opge schoven zodat op de drie hoek tussen Broersvest en Lange Kerkstraat nog eens 50 kramen moeten verdwij nen. De marktcommissie meent dat geen fatsoenlijk overleg met de markton dememers wordt gevoerd. Marktkooplui zijn harde werkers, sommigen gaan al om 1 uur op pad. Slecht weer en de toenemende concurrentie van overdekte winkelcentra bemoeilijken hun handel. Nu zij zich ook nog eens onvoldoende ge steund achten door de ge meente, komen zij op voor hun belangen en die van hun klanten. Palinka Nooyen heeft, nu zij we gens een blessure niet met haar kraam met houten speelgoed in Broersveld kan staan, volop tijd en gelegenheid zich met overtui ging op te werpen als woord voerder van de marktondeme mers. Zij is lid van de markt commissie, waarin vier verte genwoordigers van de markton dememers, een van het centrum voor ambulante handel en marktmeester Jan van Mill van de ONS zitting hebben. Verte genwoordigers van de afdeling economische zaken van de ge meente lieten het de laatste tijd afweten, nadat op een eerdere bijeenkomst het belang van goed structureel overleg was onder streept. Palinka Nooyen: 'Van die tekening zijn we enorm ge schrokken. We worden nu met div. soorten, zak met 15 zakjes van 5.49 voor m regular of light. 2 flessen a 2 liter van 6.18 voor Alleen voor bonuskaarthouders A.H. - Gall Gall - Etos Blockshop - Retourette Groenelaan, Schiedam Gebr. de Block de vraag geconfronteerd, waar we nu weer een plaatsje voor de markt kunnen vinden. Uit Broersveld moesten we twee jaar terug op stel en sprong weg. We hoorden het van de marktmees ter, die een week voor de verhui zing een brief van de gemeente had gekregen. Daarna hebben we afgesproken goed met elkaar te overleggen. De vertegenwoor digers van de gemeente bleven de laatste tijd echter weg. Nu worden we weer voor een vol dongen feit gezet. Wij zijn erg gelukkig met de marktmeester van de ONS, maar verder denkt in Schiedam niemand mee. De markt is voor Schiedam van groot economisch belang. Het gaat ons niet alleen om de eigen boterham die we moeten verdie nen en de werkgelegenheid, maar ook om onze klanten, met wie we een jarenlange band heb ben opgebouwd. Wat dat betreft is er geen verschil met een win kel. Alleen dat de mensen in Schiedam steeds opnieuw naar je op zoek moeten. Toen we on langs die enquête hielden, gin gen we ervan uit dat de nieuwe indeling van de markt zo niet de finitief, dan toch voor vele, vele jaren zou zijn.' Het probleem dat de openbare ruimte steeds be perkter wordt en marktlocaties nodig zijn voor andere bestem mingen doet zich in meer steden voor, maar in Schiedam kenne lijk frequenter en met minder voorbereidingstijd. Er zijn twee alternatieven die de marktcom missie thans onderzoekt. Het Stadserf is op zichzelf veel te klein voor de markt, die 840 me ter kraamlengte beslaat, maar er slechts 320 kan herbergen. Split sen van de markt over de Broers- vest heen is bovendien slechts voor de loop over de markt en zelfs gevaarlijk. De markt is ook nog eens een ontmoetingsplaats. Resteert het Gat van Bolmers en twee rijen kramen in een lint over de Broersvest naar de hoek van de Lange Kerkstraat en daar aansluitend op de markt in het broersveld. Die laatste mogelijk heid wordt onderzocht. Inmid dels is ook bekend, dat binnen kort de Lange Kerkstraat moet worden herbestraat. Dat geeft dan weer problemen voor het deel van de marktondememers dat daar zijn plaatsje heeft, al zijn die tijdelijk. De marktcommissie heeft al overleg gevoerd met wethouder Aad Wiegman (PvdA), die de te kening niet kende en verrast werd door de nieuwe problemen voor de locatie van de week markt. Met alle raadsfracties is een afspraak gemaakt om de problematiek aan hen voor te leggen. Nooyer hoopt dat dat nog op tijd komt. Palinka Nooyer: 'Schiedam kiest terecht voor een markt in het centrum, maar moet dan ook aan de voorwaarden daarvoor vol doen. Er moeten faciliteiten zijn. De bereikbaarheid moet in orde zijn. Denk ook aan de wissel werking tussen markt, winkels en horeca. We hebben in Schie dam steeds opnieuw een tijdelij ke oplossing. Maar de markt kan alleen echt tot bloei komen op een definitieve plek. De ge meente houdt in de planontwik keling geen rekening met de markt, en dan moeten we het zelf weer oplossen. Nog steeds weten we niet, wanneer die vijf tig kramen weg moeten. Hebben we genoeg tijd om de oplossing te vinden? En hoe lang duurt het tot die opnieuw wordt doorkruist door andere ontwikkelingen? De markt kan dit niet meer hebben. Het heet wel ambulante handel, maar dat bedoelen we toch an ders dan elke keer weer een nieuwe plek te moeten zoeken. Er moet een goede oplossing ko men om de continuïteit van de markt te waarborgen. De markt mag geen ondergeschoven kind je zijn. Je kunt je het centrum van Schiedam toch niet voorstel len zonder weekmarkt!' TUINDORP - Het beeld van onveiligheid en hoge criminaliteit dat de laatste tijd van Tuindorp wordt opgeroepen, blijkt niet door de cijfers te worden bevestigd. Gegevens van de zogenaamde misdaad analisten van de politie maken over de eerste zes weken van dit jaar melding van drie diefstallen uit auto's. Twee vonden plaats in de nacht van 13 ja nuari en een in de nacht van 10 februari. Op de avond van 20 januari was er een poging tot inbraak in een woning. De inbreker werd echter door de be woners, die in de slaapkamer TV zaten te kijken, veijaagd. Inbraken in woningen vonden vijfmaal plaats, steeds op verschillende data. Drie vonden plaats aan de Schiedamseweg. Twee overdag, een 's avonds, een 's nachts. De vijfde vond plaats tijdens een week afwezigheid van de bewoners en kan dus niet precies worden geplaatst. Er blijkt uit dit alles geen patroon, en de cijfers wijken -hoewel elk in cident natuurlijk heel vervelend is voor de slacht offers- niet opvallend af van de getallen die elders gelden. Woordvoerster Leonie van Oyen van de Schiedamse politie sluit niet uit, dat het verschil tussen het gevoel van verhoogde criminaliteit en onveiligheid dat door de bewoners wordt geuit en de koele cijfers kan worden verklaard uit het feit, dat niet van alle zaken aangifte wordt gedaan. Zij dringt er met klem op aan, dat van elk incident aan gifte wordt gedaan, 'want als we niets van een zaak horen, kunnen we er ook niets aan doen'. Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - De politie lijkt over sterke aanwijzingen te be schikken dat de brand in poffertjessalon Lot op het Land van Be lofte is gesticht in opdracht van de echtgenoot van de eigenaresse. De man, die zich verzekerd wist van de sympathie van vele Schie dammers, van wie er ruim duizend hun handtekening zetten voor het behoud van de poffertjeskraam in de Schiedamse binnenstad, zou hebben aangezet tot de brandstichting in de nacht van zater dag 12 op zondag 13 februari jl. Naar verluidt zou de 30-jarige verdachte die nog dezelfde dag werd aangehouden een grote som geld bij zich hebben gehad die hem voor de brandstichting zou zijn betaald. Het signalement dat hij van de opdrachtgever gaf, zou de politie volgens onbevestigde berichten hebben geleid naar de man, die nu als '50-jarige inwo ner van Maassluis' of 'Van den B.' moet worden aangeduid. Die werd vorige week dinsdag in zijn woning door de politie aange houden voor verhoor. Jongstleden vrijdag is Van den B. voorgeleid aan de rechter com missaris. Op grond van de daarbij voorgelegde resultaten van het onderzoek tot nu toe, besloot deze de poffertjesbakker voor tien dagen in bewaring te stellen. Een dergelijke zitting vindt achter gesloten deuren plaats en niet bekend is op welke gronden de rech tercommissaris tot zijn besluit is gekomen. Redenen voor vast houding kunnen naast de voortgang van het onderzoek bijvoor beeld vluchtgevaar, bedreiging of vrees voor herhaling zijn. De echtgenote van de aangehouden man en eigenaresse van de poffertjeskraam is, net als trouwe bezoekers aan de kraam en ex ploitanten van nabijgelegen ondernemingen met wie Van den B. nauw contact onderhield, overtuigd van de onschuld van haar echt genoot. Zij heeft inmiddels de demontage van de poffertjeskraam, die na de onderzoeken naar de brandstichting door zowel politie als verzekering werd vrijgegeven, ter hand laten nemen. Zaterdag- morgenvroeg begon een demontageploeg van tien man aan de klus. Vandaag moet die af zijn en wordt het naar brand ruikende hout afgevoerd. WILT U OOK SCHEIDEN ZONDER RUZIE? Dikkers en Boersema advocaten en bemiddelaars, is een kantoor dat gespecialiseerd is in echtscheidingen en echtscheidingsbemiddeling. Bel voor een kosteloos kennismakingsgesprek: DIKKERS BOERSEMA Mw. mr S. C. Dikkers Mw. mr Th. M. L. Boersema Mw. mr A. van Toom 3131 CS Vlaardingen Telefoon: 010 - 4357154 Haven 40a 3143 BD Maassluis Telefoon: 010-5913530 NS Nieuwe ikStadsblad A ACTIE 'ZUINIG STOKEN' Kijkt u elders in het blad voor de streef- verbruiken! DAT IS DUIDELIJK Mgr. IMolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Marktondememers Schiedam luiden massaal de noodklok zwart en rood leder maten 36-41 SCHIEDAM: Nieuwe Passage 40 ADVOCATEN BEMIDDELAARS Waalstraat 33

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1