Middel tegen griep werkt nog onvoldoende Schitterende appartementen in project va8t9oed 'Tuinzicht' te Viaardingen Begeleiding na diagnose borstkanker Ook na twee glaasjes: niet achter het stuur TRAVELBO^t Giro 55055 Eerlijk werk Goede beloning I Nieuw initiatief speelt in op tekort op arbeidsmarkt Mestloket open Waterweg Wonen - Parttime medewerkers - Oproepkrachten - Scholieren/vakantiewerkers - Fulltime medewerkers Agrarisch loonbedrijf ter Veer DONDERDAG 9 MAART 2000 10-480 Content en Schoevers introduce ren in de regio's Amsterdam en Rotterdam een nieuw initiatief: hbo Office management duaal. Duaal onderwijs houdt in dat de studenten tegelijkertijd werken en studeren. Gedurende drie jaar werken zij via Content vier dagen per week bij een bedrijf en studeren zij één dag per week bij Hogeschool Schoevers. Aan het einde van dit leer-werk-tra- ject ontvangen zij het door het Ministerie van Onderwijs erken de hbo-diploma Office Management. Met dit initiatief wordt ingespeeld op het nijpend tekort aan ervaren management- ondersteuners op hbo-niveau. De eerste opleiding start op 3 maart 2000 in de steden Amsterdam en Rotterdam. De studentwerknemers doen werkervaring op waardoor zij het geleerde beter kunnen plaat sen en direct in de praktijk kun nen toepassen. Voor Office Management duaal heeft men een havo- of vwo-diploma nodig. Met een relevante mbo- opleiding of een afgebroken opleiding in het hoger onder wijs, is eveneens instroom mogelijk. Mensen die geïnteres seerd zijn in de duale Office managementopleiding kunnen zich aanmelden bij de Contentvestigingen in de regio's Amsterdam en Rotterdam. Het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij heeft 1 maart onder de naam Mestloket een gratis telefoonnummer geopend voor veehouders die vragen hebben over de flankerende maatregelen rond het mestbe leid. Dit telefoonnummer, 0800-223 33 22, is op werk dagen bereikbaar van 8.30 uur tot 16.30 uur. Onlangs stemde het kabinet in met een uitgebreid pakket maatregelen dat de aanscher ping van het mestbeleid bege leidt. Deze maatregelen wor den in de komende tijd verder uitgewerkt. Het landelijke telefoonnum mer is bedoeld voor algeme ne vragen over dit flankeren de beleid. Voor antwoorden op meer specifieke inhoude lijke of individuele vragen kan vanuit dit nummer zo nodig worden doorverwezen naar andere instanties. De komende maanden groeit het Mestloket uit tot een loket voor vragen over het totale mestbeleid. Naast het telefoonnummer is ook een website ingericht waarop alle bestaande regel geving over het mestbeleid beschikbaar is. Het adres is www.mestloket.nl. Het voorjaar is voorzichtig begonnen, maar het lijkt erop alsof de tuinbezitter daar niet op wil wachten. In de tuincentra is het alweer een drukte van belang en tuinliefhebbers zijn al flink in de weer. Blijft het bij opruimen en bijwerken voor het nieuwe seizoen of gaat de hele tuin op de schop? De resultaten van het onderzoek dat de Vereniging Belangenbehartiging Tuinbranche (VBTB) liet uitvoeren naar trends in tuininrichting neigen naar het laatste. Duidelijk is dat de tuinen meer variatie laten zien, afhankelijk van de leef- en woonsituatie èn afhankelijk van het seizoen. In het onderzoek worden vijf stijltrends beschreven, die in de tuin anno 2000 worden aantrof fen. 'Grey Earth' staat voor de kunst van het weglaten. Minimalistisch, heldere vormen, natuurlijke materialen en gedek te tinten domineren. 'Fresh Contrast' is het tegenovergestel de. Vrolijkheid en optimisme voeren de boventoon. De tuin wordt gekenmerkt door uitbun dige, zonnige kleuren tegen een witte achtergrond. Opvallend kleurgebruik - roze, paars - hoort bij 'New Romance', een stijl van decoreren die verwijst naar de romantiek van de laat negentiende eeuw. 'Authentic Roots' is zo'n beetje het tegen overgestelde. Back to nature lijkt het, maar wie deze stijl toepast laat niets aan het toeval over. Gecultiveerde ruigheid derhalve met als inspiratiebron alles wat de aarde biedt. Een typische najaars- of wintertuin. En dat geldt ook voor 'Outdoor Luxury', waarin tegenstellingen domineren. Deze typische win tertuin is een potpourri van romantiek en decoratieve spul len, gecombineerd met grove natuurelementen en zelfs een scheutje oosterse invloeden. Nieuwe tuinproducten Op de in januari gehouden vak beurs voor de tuinbranche was veel nieuws te zien. Nieuwe pro ducten en materiaaltoepassingen en veel decoratieve elementen in actuele vormen en kleurstelling. Al het nieuws staat binnenkort in de tuincentra en dan zal ook blijken dat de theoretische trends, zoals ze in het onderzoek zijn beschreven, allemaal in het echt uit te voeren zijn. Tijdens die jaarlijkse vakbeurs worden Tuinpluimen uitgereikt voor nieuwe en vernieuwende producten die volgens een onaf hankelijke vakjury onderschei dend zijn en waar tuinconsu- menten veel gemak en plezier van zullen hebben. Er waren onderscheidingen in vier catego rieën, namelijk Gereedschappen/Machines, Verzorging, Tuininrichting en Decoratie. De gouden Tuinpluim bij de gereedschappen ging naar de Gardena Combisystem-vij- verschaar, waarmee planten een voudig onder en boven water worden afgeknipt. Op de teles- coopsteel kunnen diverse andere combisysteem gereedschappen worden aangesloten. De Easy Spade won zilver in deze catego rie. Het is een traditioneel pro duct dat door een simpele aan passing een gebruiksvriendelij ke hybride spade is geworden. In de categorie Verzorging won de Aquabalance Vijvervlotter, die water op niveau houdt. Als het waterpeil daalt, opent de klep automatisch en stroomt water de vijver in tot het niveau voldoen de gestegen is. De tweede plek was voor de Nova Grow Grasrol. De grasmat bestaat uit een tapijt van afbreekbaar weefsel waarin graszaad en startersmest ver werkt is. Het beste product in de categorie Tuininrichting is Regenwater doorlatende sierbestrating, gevolgd door de Picknicktafel annex bank. De Fun Sprinkler werd het beste decoratieproduct bevonden. Het is een functionele en erg grappige tuinsproeier, die het nuttige met het decoratieve combineert. Het College voor Zorgverzeke ringen adviseert de minister het medicijn tegen griep, zanamivir (Relenza), niet op te nemen in het ziekenfondspakket. Het medicijn voegt onvoldoende toe aan de bekende huis- tuin en keukenmiddelen voor gezonde personen die wel eens griep heb ben. Bedrust en eenvoudige middeltjes, zoals pijnstillers, zijn voor deze groep een goede remedie. Voor de risicogroepen, mensen met hart- en vaatziekten, longaandoeningen en suiker ziekte of ouderen, blijft vaccina tie de beste manier om ernstige complicaties te vermijden. Zanamivir verkort de ziekteduur bij gezonde personen met gemiddeld anderhalve dag, mits binnen 30 tot 36 uur na het begin van de symptomen met de behandeling wordt gestart. Volgens een artikel in het Tijdschrift voor Geneeskunde betekent dat overigens niet dat werknemers sneller het werk kunnen hervatten. Bovendien remt zanamivir niet de verspreiding van het virus. Daardoor kan de gebruiker van het medicijn andere personen aansteken, die mogelijk ook tot de risicogroepen behoren. Een gevolg van opname van zanami vir in het ziekenfondspakket is dat het leidt tot onnodige kosten voor de gezondheidszorg. Omdat het middel alleen via een recept verkrijgbaar is, zullen ook veel mensen voor een relatief onschuldig griepje naar de arts gaan. Of ze hebben helemaal geen griep en het middel doet dan niets voor ze. Terwijl er voor die mensen die buiten de risi cogroep vallen, genoeg alter natieven zijn in de vorm van zelfzorggeneesmiddelen, die voor eigen rekening komen. Vaccinatie is niet alleen doel treffender, maar komt ook voor de risicogroepen voor vergoe ding in aanmerking. De laatste jaren voert het CVZ actief campagnes om de vacci natiegraad te verhogen. Van zanamivir is juist bij deze risicogroepen niet aangetoond dat het de ziekteduur verkort of complicaties voorkomt. Het onderzoek van de fabrikant is vooral uitgevoerd bij gezonde personen. Travel Shop veiligheid en komfort nog enkele luxe appartementen en maisonettes te koop balkon/terras op het zuiden met zicht op de Heemtuin bijzondere architectuur luxe afwerkingsniveau Inlichtingen en verkoop Op één van de mooiste locaties in de Westwijk zal project 'Tuinzicht' verrijzen. Een schitterend project met 67 appartementen in verschillende typen. De appartementen zijn ruim van opzet en beschikken over een royale woonkamer, twee slaapkamers, com plete badkamer en ruime berging. Elk appartement beschikt over een eigen buitenruimte in de vorm van een balkon of terras op het zuiden welke uitzicht biedt op de Heemtuin. Koopsom vanaf 374.500,- VON* 'inclusief overdekte parkeerplaats Atta Viaardingen ATTA Viaardingen Heemraadstraat 98, 3131 VH Viaardingen Telefoon: 010 4604999 Wanneer bij een vrouw borstkanker wordt geconstateerd, kan dat veel teweegbrengen. Het lijkt alsof de wereld op zijn kop staat. Er moeten beslissingen over de behandeling genomen worden en vaak op zeer korte termijn. Maar ook het omgaan met de diagnose kanker kan voor veel vrouwen (emotionele) problemen opleveren. Tegenwoordig wordt er, naast de medische behandeling van borst kanker, ook steeds meer aandacht geschonken aan de verwerking van het hebben (gehad) van borstkanker. Bij het Helen Dowling Instituut te Utrecht is een onderzoek gestart waarbij vrouwen met borstkanker begeleiding wordt aangeboden. Dit onderzoek gebeurt in samenwer king met het Integraal Kankercentrum Rotterdam. In dit onderzoek worden twee vormen van begeleiding aangeboden: een therapiegroep of een sociale steungroep. Tijdens de groepsbij eenkomsten, die onder begeleiding staan van speciaal voor dit doel opgeleide begeleiders, wordt veel aandacht besteed aan het omgaan met borstkanker en de verwerking ervan. Het doel van dit onderzoek is om na te gaan welke vorm van begeleiding het beste past bij welke hulpvraag. Bij wie in de afgelopen vier maanden borstkanker is geconstateerd en daaraan geopereerd is, kan aan het onderzoek deelnemen. Voor vrou wen waarbij langer geleden borstkanker is geconstateerd bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan groepsbegeleiding, buiten het onderzoek om, bij het Helen Dowling Instituut. Het telefoonnummer is 030-252 40 20. Vragen naar Petra Vos, psy choloog, of Cora de Klerk, onderzoeksassistent. Als er alcohol wordt gedronken, blijft alcohol een tijdje in het bloed. Men is dan, zoals dat heet, 'onder invloed'. Wie daarna moet leren, werken of rijden is het belang rijk om te weten hoe lang het duurt voordat alle alcohol is afgebroken. De verschillende soorten alcohol zien er verschillend uit en geen drank smaakt hetzelfde. Toch zit er in al deze dranken dezelfde hoeveelheid alcohol, als het uit standaardglazen wordt gedronken. In bier zit meestal 5 procent alcohol, in wijn 12 procent en in ster ke drank 35 procent of meer. Bij bier hoort een glas van ongeveer 225 ml, bij wijn een glas van 100 ml en bij sterke drank een glaas je van 35 ml. Bier met weinig alcohol zit dus in een groot glas en sterke drank met veel alcohol zit dus in een klein glas. Het resul taat is dat in de verschillende glazen precies evenveel alcohol zit, namelijk 10 gram. Als alcohol wordt gedronken wordt het via de maag en de dunne darm opgenomen in het bloed. Via het bloed wordt alcohol door het gehele lichaam getransporteerd. Zodra alcohol in de hersenen is aangekomen, kan men merken dat er alcohol is gedronken. De hersenen geven het signaal af dat het lichaam onder invloed is. Via het bloed wordt alcohol ook naar de lever vervoerd, waar de afbraak kan beginnen. Het duurt ongeveer tien minuten tot een half uur voordat een glas alcohol in het lichaam is opgenomen. Is er voedsel in de maag dan duurt het wat langer. Alcohol is een giftige stof voor het lichaam en daarom probeert de lever de alcohol zo snel mogelijk af te breken. De lever werkt vol gens een vast tempo. Bij een man gaat de afbraak iets sneller dan bij een vrouw. Als regel geldt dat het bij een man ruim een uur duurt voordat één standaardglas bier, wijn of sterke drank is afge broken en bij een vrouw ongeveer 1,5 uur. Wie nog moet rijden kan beter helemaal'geen alcohol drinken. Wie zich voorneemt maximaal twee glazen te drinken voordat hij gaat rijden, gaat meestal toch meer drinken. Wie twee glazen gedronken heeft, wordt minder kritisch en dan worden twee gla zen er snel drie, vier enzovoort. Er kan nog meer mis gaan: thuis wordt vaak uit te grote glazen wijn gedronken en dan telt een drankje al snel voor twee. Ook zijn er veel mensen die bier uit het flesje drinken. In een flesje (pijp je) bier gaat ongeveer 1,3 glas. Ook zijn er allerlei mixdranken in de handel waarbij het helemaal onduidelijk is hoeveel alcohol er precies binnen komt. De meest veilige boodschap is dan ook: drink helemaal geen alcohol als er nog moet worden gereden. Voor meer informatie over alcohol: bel de Alcohol Infolijn 0900- 5002021 (22 cent per minuut), of bezoek de Internetsite www.alcoholvoorlichting.nl. Steun astmapatiënten in hun gevecht om lucht Wij zoeken nog enkele enthousiaste voor diverse oogstwerkzaamheden 30 uur p/w voor diverse oogstwerkzaamheden in de ochtenduren van 1 tot 6 ochtenden per week voor diverse oogstwerkzaamheden op zaterdagochtend en in de vakanties voor het draaien en dieven van tomatenplanten Vervoer is geregeld vanuit je woonplaats Trends en nieuwtj es in de tuin archieffoto: LEUN1S VERLINDE Woningen Hypotheken Woningen Hypotheken Telefoon 06-53759318 of 010-2340885 na 19.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 13