Klee en Willink in Boymans Van Beuningen Menselijk gedrag onthuld met fileermes ■Hun ISH brengt theater, dans en skaten samen Tea Time Funk sluit seizoen af Workshop voorjeugd Kleinkunst voor zapgeneratie Duizend-en-één-nacht op locatie Sacksioni gaat terug naar oorsprong Filmfestival richt zich op ouderen Vluchtelingen reizen altijd last minute CHRYSLER ZOAjt I DONDERDAG 16 MAART 2000 11-482 Zijn werk is in Nederland slechts zelden te zien geweest en toch wordt Paul Klee (1879-1940) gezien als één van de bekendste kunstenaars uit de eerste helft van de twintigste eeuw. Onder de noemer 'Paul Klee en het masker van de mythologie' zijn tot 21 mei zo'n 150 werken van Klee te zien in Museum Boymans Van Beuningen aan het Museumpark 18-20. De tentoonstelling toont zijn veelal door kindertekeningen en mythologie geïnspireerde schil derkunst, maar ook typische Klee-experimenten met gemengde technieken. De 150 werken stammen uit de periode 1901 - 1940 en geven een repre sentatief overzicht van Klee's oeuvre, aangezien bijna alle ver schillende stijlperioden zijn ver tegenwoordigd. Uitgangspunt van de tentoonstelling is om het beeld dat van Klee bestaat enigs zins bij te stellen: niet de 'kin derlijke dromer' staat centraal, maar de radicale kunstenaar en onconventionele denker. De Amsterdamse magisch realist Carel Willink (1900-1983) is de komende periode ook in Museum Boymans Van Beuningen te aanschouwen. Imaginair realisme Ter gelegenheid van zijn hon derdste geboortejaar wordt tot 12 juni een tentoonstelling gehouden waarin zelfportretten en schilderijen over architectuur de boventoon voeren. Hoewel Willink bekend is geworden als magisch realistisch schilder maakte hij in het begin van de jaren twintig ook abstracte, con structivistische werken en colla ges. Zelf zag hij zich ook niet als expliciet aanhanger van het magisch realisme: 'Ik voel me helemaal geen magisch realist, ook geen surrealist; mijn kunst is meer 'imaginair' realisme, de uit de verbeelding geschilderde werkelijkheid'. Lezers van De Havenloods kunnen op woens dag 22 maart gebruik maken van een speciale kinderrondleiding tijdens de Paul Klee-tentoonstel- ling of een gezinsrondleiding bij de Carel Willink-expositie. Zie voor de bon elders in deze krant. Voor meer informatie bel len met Museum Boymans Van Beuningen: 010-44 194 75. Ongegeneerd huiskamervoyeur- isme voor stressbestendige toe schouwers. Zo wordt de op tek sten van film- en toneelmaker Mike Leigh gebaseerde voor stelling Abigails Party van theatergroep Carrousel omschreven. Leigh, die bekend heid verwierf met films als Naked en Secret Lies, ont leedt in Abigails Party met chi rurgische precisie de mechanis men en patronen in het sociale verkeer. Laagje voor laagje, met meedogenloze humor, legt hij de onderhuidse spanningen bloot. Maar niet alles wordt onthuld, want wie is bijvoorbeeld Abigail nu eigenlijk? En wat gebeurt er op die party? Abigails Party speelt zich af in 1977. De psy chologie begint zijn opmars als populaire wetenschap. De vloei stoflamp en de 'leather look' zijn in, evenals de bar midden in de woonkamer en het rijkelijk schenken van gin-tonics. In die setting liet Leigh vijf acteurs maandenlang improviseren met zijn teksten, met loopjes, met opgetrokken schouders en oog wenken. Matin van Veldhuizen vertaalde en regisseerde Leigh's teksten. Ze toonde zich al eerder een liefhebber van de dramati sche komedie en het onthullen van menselijk gedrag met een fileermes. Hilarische tegenstel lingen en schrijnende ironie ken merken het stuk van Leigh. De acteurs van Carrousel - onder andere Maureen Teeuwen van de tv-serie Hertenkamp en Marlies Heuer, winnares van Theo d'Or 1998 - geven de Nederlandse equivalent van deze nietsont ziende, lachwekkende observa ties een verraderlijke onverschil ligheid mee. Abigails Party is 21 en 22 maart te zien in de Rotterdamse Schouwburg. aiigalls !>sny Sjahrazaad vertelt elke nacht verhalen aan de wrede koning Sajahriaar. Deze verhalen over listige vrouwen, geesten en betover ende steden moeten de koning afleiden en haar beschermen tegen zijn moordlust. Ze probeert hem te boeien en te onderwijzen en al vertellend ondergaan beiden een metamorfose... De vertellingen voe ren hen naar vreemde plaatsen. Ook het publiek wordt naar een geheime, bizarre plek in de stad gebracht... Het Rotterdamse jeugd theatergezelschap Het Waterhuis brengt in samenwerking met Theater Maatwerk de voorstelling 1001-Nacht die zondag 19 maart in de Rotterdamse Schouwburg in première gaat. Het Waterhuis speelt haar voorstellingen meestal op bijzondere locaties. Ook 1001- Nacht zal niet op één plek worden opgevoerd. Na de openingsscène in de Rotterdamse Schouwburg worden de bezoekers per bus naar een geheime plaats gebracht. Verder staan er voorstellingen gepland voor woensdag 22 en 29 maart (openingsscène in wijkgebouw Kamelia, Putsebocht 89) en zaterdag 8 en zondag 9 april (weer in Rotterdamse Schouwburg). Kaarten kosten f 12,50 (volwassenen), f 7,50 (kinderen tot en met 15 jaar). Funky kleding is weliswaar zeer gewenst, maar niet verplicht. De vaste bezoekers van Tea Time Funk weten dat inmiddels en maken zich op voor de laatste funky en groovy zondagmiddag van dit sei zoen, zondagmiddag 19 maart in Nightown Theater en Café aan de West Kruiskade 26. Op die middag profileert DJ Bootsy Paul zich door de 'groovy dudes' vooral op bekende, maar ook onbekende fiink te trakteren. Aan bod komen de groten van de funk als James Brown, The Temptations en ook minder bekende goden als The Meters. Speciaal voor deze laatste Tea Time Funk zal bovendien de zeven koppige funkband Dirty Laundry aantreden. Daarnaast kan de bezoe ker zich zoals gebruikelijk te goed doen aan de meest uiteenlopende soorten thee - voor de duidelijkheid: bier mag ook besteld worden - en de bijbehorende donuts. Tea Time Funk begint om 14.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Een kaartje kost f 10,-, kinderen tot vijf jaar mogen voor niks naar binnen. SCHIEDAM - In de Nieuwe Passage wordt zaterdag 18 maart een lente-workshop gehouden. Bij de Kleine Kunstkar kunnen jeugdige bezoekers hun creatie ve talenten tonen. Met behulp van diverse materialen wordt een placemat gemaakt. De allerkleinsten worden hierbij deskundig begeleid. MÉÉ STEUN HET WNF. GIRO 75. Een van Nederlands belangrijkste gitaristen en voorbeeld voor veel jong talent gaat in zijn nieuwe akoestische soloprogramma Oorsprong terug naar zijn wortels. Daarbij brengt hij vele hoogte punten van eigen hand ten gehore waaronder heel vroeg werk. De vingervlugge Edison-winnaar Harry Sacksioni speelt ook liedjes van zijn nieuwste, gelijknamige cd en heeft daarnaast een speciaal onder deel in zijn programma waarin hij (anti)helden uit de tekenstripwe reld muzikaal tot leven wekt. Met een ongrijpbare techniek, virtuoos spel en poëtische composities. Harry Sacksioni, donderdag 16 maart in Isala Theater (Capelle a/d IJssel). Kaarten kosten f31,50 (f26,50 met kortingspas), aanvang 20.15 uur. Rooyakkers, Kamps Kamps noemen hun programma geen cabaret en geen toneel. Het heeft niet eens een naam. Er is geen decor, geen piano. Maar het is wel tegendraads en om te lachen. De titelloze voorstelling heeft weinig tekst, kent veel fysieke confrontaties, bizar re kolder en wordt ook wel kleinkunst van de zapgeneratie genoemd. Zaterdag 18 maart zijn ze samen met de al wat bekendere Jacqueline Kerkhof (winnaar publieks- en persoonlijkheidsprijs Cameretten '98) te zien in theater Dukdalf-De Goote in Brielle te zien. Kaarten kos ten f 27,00 (f 24,00 met kortingspas) en de aanvang is 20.15 uur. Meer informatie: 0181 -417 264. In samenwerking met het Nederlands Platform Ouderen en Europa organiseert theater Lantaren/Venster van 21 tot en 24 maart het film festival Oud is In Beeld. Naast nieuwe speelfilms - de film Solas gaat bijvoorbeeld in première - en documentaires worden er ook forumdiscussies en nagesprekken gehouden. Dagelijks vinden er ver toningen plaats om 19.30 uur, woensdag 22 tot en met vrijdag 24 maart zijn er tevens matineevoorstellingen om 14.30 uur. De entree bedraagt f 10,- per film (f7,50 met korting). Daarnaast is er de moge lijkheid om een voordelige dagkaart aan te schaffen en op die manier twee films te zien voor slechts f 12,50. Lezers van De Havenloods kunnen op vertoon van dit artikel op donderdag 23 maart met f 2,50 korting naar een film. Voor meer informatie, reserveringen of pro grammaoverzicht bellen met de kassa van theater Lantaren/Venster: 010-277 22 77. Giro 550 Info: 'ISH' staat voor 'achtig': een woord dat je kunt gebruiken wanneer je iets niet precies kunt definiëren, omdat het veel ver schillende kanten heeft. Dat gaat ook op voor de gelijknamige theatervoorstelling waarin een veelvoud van verschillende dis ciplines zijn verwerkt, zoals human beatboxing, muziek van een DJ-collectief, scratching en het videomateriaal van een VJ. Daarbij is de beweging en dans op inline skates de rode draad van het geheel. ISH is een voor stelling over dromen: over je ergste nachtmerrie, dromen van verlangen en de meest verrukke lijke, zoete droom. En over de droom waar geen touw aan vast te knopen is. Waar ligt de grens tussen droom en werkelijkheid? Is die de grens te overschrijden? Aan de hand van dit gegeven hebben de makers en spelers van ISH een persoonlijk document gemaakt over hun - meestal sur realistische - dromen. Door middel van de verschillen de disciplines hebben ze dit droommateriaal vorm gegeven, wat resulteert in een voorstelling die in de pers lovende kritieken kreeg, zoals in De Volkskrant: 'De zeven spelers nemen in razend tempo een groot scala aan stijlen door. Ze doen verba zende kunstjes op de spitzen van hun skates, blijken er mee te kunnen tappen en swingen en gebruiken de halfpipe voor snel le stunts. Zeker als de dans op wieltjes met dans op schoenen wordt gecombineerd, ontstaan mooie dynamische contrasten.' ISH is van 23 tot en met 26 maart te zien in Theater Zuidplein. Voor meer informatie of reserveren, bellen met 010 481 65 00. Op 1 april is de voorstelling te zien in theater De Stoep in Spijkenisse (0181 - 69 61 11). Vrijdag 17 maart FILM 21.00 The legend of 1900, Filmhuis in de Teerstoof, Schiedam. 21.00 Crazy, Filmhuis Het Zeepaard, Vlaardingen. MUZIEK 20.15 Het Groot Niet Te Vermijden, Theater a/d Schie, Schiedam. THEATER 20.15 Sanne Wallis de Vries, C.C. De Stoep, Spijkenisse. 20.15 De Berini's, Isala Theater, gr. zaal, Capelle a/d IJssel. 20.15 Het Volk, Theater de Teerstoof, Schiedam. Zaterdag 18 maart FILM 21.00 Crazy, Filmhuis in de Teerstoof, Schiedam. 21.00 The legend of 1900, Filmhuis Het Zeepaard, Vlaardingen. JEUGD 19.30 Piggelmee, Theater Twee Hondjes, Hellevoetsluis. MUZIEK 19.30 Musical 'Home', C.C. De Stoep, Spijkenisse. 20.15 Bach als meester van het orgel, Grote Kerk, Vlaardingen. 20.15 Marcel de Groot, Theater de Teerstoof, Schiedam. THEATER 20.15 Tineke Schouten, C.C. Het Kruispunt, Barendrecht. 20.15 Er valt een traan op de tompoes, Isala Theater, gr. zaal, Capelle a/d IJssel. 20.30 Arie en Silvester, Isala Theater, kl. zaal, Capelle a/d IJssel. 20.15 Jaap Mulder, Kasteel van Rhoon, Rhoon. 20.15 Dubbelcabaret II, SCC De Goote, Brielle. 20.30 Jetty Mathurin, Theater de Schuurkerk, Maassluis. Zondag 19 maart FILM 21.00 The legend of 1900, Filmtheater Het Zeepaard, Vlaardingen. JEUGD 13.00 en 16.00 Piggelmee, Theater Twee Hondjes, Hellevoetsluis. Dinsdag 21 maart MUZIEK 15.00 Cafe Merz, C.C. De Stoep, Spijkenisse. Woensdag 22 maart 12.00 Koffieconcert, Isala Theater, kl. zaal, Capelle a/d IJssel. 14.00 Di Goijn, Theater a/d Schie, Schiedam. VARIA 20.15 Ernst Jansz, Isala Theater, gr. zaal, Capelle a/d IJssel. FILM 20.30 James Bond, Kruispunt, Barendrecht. MUZIEK Het Donderdag 23 maart 12.45 Lunchconcert, C.C. De Stoep, Spijkenisse. 20.15 Het Groot Niet Te Vermijden, Isala Theater, gr. zaal, Capelle a/d IJssel. THEATER 20.15 Van de brug af gezien, Theater a/d Schie, Schiedam. DANS 20.15 De Rotterdamse Dansgroep, C.C. De Stoep, Spijkenisse. FILM 21.00 Tea with Mussolini, Filmhuis in de Teerstoof, Schiedam. MUZIEK 20.15 Het Groot Niet Te Vermijden, Isala Theater, gr. zaal, Capelle a/d IJssel. Dl CllRYSl l R Nl ON is een stijlvolle, compacte en eigenzinnige Amerikaan. De Neon heeft, net als alle andere Chrysler modellen, een formidabele standaarduitrusting met onder meer airco, twee airbags, centrale portier vergrendeling, elektrisch bedien bare buitenspiegels en ramen (voor) en de power van een 2,0-liter I6V motor Geen enkele vergelijkbare auto levert dezelfde Amerikaanse "value for money" als de Neon Ga daarom voor een proefrit naar de onderstaande Chrysler dealer en maak kennis met de Neon. COUNTY CAR ROTTERDAM B.V. Toepad 15, Rotterdam. Telefoon 010 - 452 90 66. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 8.30 - 17.30 uur. Zaterdag 10.00 - 17.00 uur. Vrijdag koopavond tot 21.00 uur. Chrysler Neon vanal I 3.3.()()5,-. (Al^ehecld Chrysler Neon I I 2 Oi-löV vanal I 35 ()')5 1 Prijzen incl BTW, al importeur, exil kosten riiklaar maken en verwiidcringsbi idragc Leaseprijzen op aanvraag hij C hrvsler finance 030 - (>05 08 71. Bel voor meer informatie DaimlerC hrysler Nederland B V 0347 34 00 Wuzigingen voorbehouden. Internet www ehrvsler. Help het Wereld Natuu' Fonds om de leefgebieden van beschermde diersoorten veilig te stellen. Want alleen zo kunnen we ervoor zorgen dat bijvoorbeeld de gorilla, de jaguar, de walvis en de g zeeschildpad ook in de J toekomst in hun natuurlijke 1 omgeving kunnen blijven leven. wmm I foto BERNDBOHM 055 3663339 VLUCHTELINGE NM foto JOOST MAASKANT

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 27